Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a DePalmo So jul 30, 2016 7:53 pm

Kupilo se je rabljen avto (od fizične osebe - sodelavca od punčinega fotra) in je že nastala težava. Naj omenim da je ob prodaji bilo omenjeno da avto občasno cuka, ampak temu ni več tako. Ko sem šel takrat testni krog, se je čutilo da hoče malo cukat na vsake toliko, danes je bilo pa tako kritično da z njim punca ni mogla v hrib ker je izgubil vso moč, avto pa skoraj konstantno cuka, se pa na vsake toliko umiri, ni pa važno ali je segret ali mrzel, čeprav mi je punca rekla da je danes zjutraj šel zelo lepo ko so bile zunanje temperature nizke.
Je bila že menjana bencinska pumpa, ker se jo je ob prodaji slišalo. Sedaj da pumpa mir, ampak nimam občutka da je bila zamenjana z novo.

Naj bi bil redno servisiran, ampak na žalost ni detajlov o servisih, tako da nevem kaj vse je dejansko bilo delano, je pa glavni servis že bil narejen 5 let nazaj. Na žalost sem šele včeraj zvečer šel brat o teh avtih in vidim da je to kar pogost pojav, ampak nikjer ni pisalo kaj vse bi lahko bilo narobe. Sam sem mislil da se bi naredilo en konkreten servis, torej vse filtre, svečke in olje, hkrati se bi pogledalo še zobati jermen in menjalo po potrebi.

Ima kdo kakšno idejo kaj ga avto serje? Vem da obisk mehanika ne uide, ampak je le sobota in danes jih pač ni.

Avto: Daewoo Lanos 1.5, letnik 2000, bencinar, 100.000 prevoženih.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a For So jul 30, 2016 11:26 pm

Vem da ne bom nič pomagal ....se opravičujem. :?

Tak avto sem imel NOV 000 km ...in edino kar se spomnim je to, da je skoz cukal, da sem bil živčn in, da sem ga turiral kot zmešan ....mislim da je pomagalo.... ali pa sem se jaz bolj počutil po tem, ne vem. :huh:

;)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a Fan Ne jul 31, 2016 2:10 am

Bolj podroben servis bo rešil probleme. Km res nima veliko, vendar kljub temu je čas opravil svoje. Pogonski jermen bi pa vseeno menjal.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a DePalmo Ne jul 31, 2016 10:02 am

Hja, upam da jih bo rešil ampak nekako dvomim. Kar je @For napisal sem že prebral na netu, da so tile avti nagnjeni k cukanju in se tega ne da čisto odpravit. Na žalost sem to šel brat šele po tem ko je avto že bil kupljen in ne prej ... Trenutno smo zmenjeni z mehanikom v torek popoldne, bi ga pa najraje vrnil ampak prejšnji lastnik o tem noče nič slišat (le zakaj), prodat bo tole pa tudi težko. Mu pa pomaga če ga vozim z visokimi obrati ker precej manj cuka, ampak punca je še mlada voznica in ga ne more skos tiščat, jaz bi ga že.

Sem bil pa tudi neumen da sem popustil da se ga vzame, me je prepričalo da je avto kar dobro ohranjen in da se je mudilo z nakupom. Mogoče je tudi pomagalo to da sva že prej šla gledat dva avta in sta oba bila take podrtije da jih moraš že iskat.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jul 31, 2016 11:12 am

Kabli za svečke so bili menjani ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a pskoda Ne jul 31, 2016 11:31 am

DePalmo je napisal/-a: da se je mudilo z nakupom.


To te potem vedno tepe. Za nakup rabljenega avtomobila je potreben čas in nekaj znanja. Če se ne posvetiš pri nakupu se boš moral pa potem pri izrednih servisih.
Večina ljudi avtomobile prodaja, ker je z njim nekaj narobe ali pa bo nekaj narobe. Malo je ljudi, ki se naveličajo avtomobila prodajo dober avto in kupijo drugega po večini popolnoma novega




Lahko, da niso prave svečke. Najbolje bi bilo iti na original servis in kupiti nove svečke sproti se pa še pregledajo, očistijo kabli ker rado, da so oksidirani
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a DePalmo Ne jul 31, 2016 9:49 pm

@mrtwelvetrees: Z naše strani ne (vsaj ne še), prejšnji lastnik pa dvomim da je to naredil.

@pskoda: Vem, in se tepem po glavi da sem bil toliko neumen. Pač šola za naprej, da za avto kupt si je treba čas vzet, pregledat vse, itd. Kar že itak vem ... Sem pa tudi sam posumil na svečke, zato sem rekel da se bi naredilo mali servis, sem pa tudi zasledil da so tile motorji kar občutljivi na napačno olje in da če je pregost, bo slabo laufal. Trenutno je notri 10W40, po netu berem da priporočajo 5W40, kaj je predpisano pa še nevem.

@esem: Avto je bil 500 evrov. In ko sem videl po koliko so na avto.netu, mi je bilo kar slabo.

Trenutno je v planu (in že dogovorjeno) da gre avto na servis in se pogleda kaj je. Upa se na kakšno banalno stvar in da bo potem normalno delal, drugače pa nebo druge kot probat prodat in kupit kaj drugega. Na srečo ga punca nujno rabi sedaj dva meseca, nato pa ne več tok nujno in se bomo lahko s tem dajal.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a Fan Ne jul 31, 2016 10:06 pm

Nič ni narobe z vozilom, vsak serviser ki je resno popravljal Kio/Mazdo/Opla/Daewoo, vam to lahko uredi.
Ves hec je v nastavitvah in podtlakih - potreben resen/spodoben tester .
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a ojnica Po avg 01, 2016 9:43 pm

Lahko ga biksa tuljava, zarad cukanja res ni treba delat paniko.
Če bli kabli bi tud trokiral ob hladnem zagonu.
 
valvoline
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: Sr jul 23, 2008 7:36 am

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a valvoline Pe avg 05, 2016 7:14 pm

100% cinspula.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a DePalmo So avg 06, 2016 9:32 pm

Avto je bil danes dopoldne oddan mehaniku, ko se bo vedelo kaj je bilo, sporočim.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a DePalmo Ne avg 07, 2016 10:40 pm

Ravno prejle je klical mehanik. Za zamenjat so vse bremze z diski vred (verjetno še čeljusti, se nisem jaz z njim menil tako da nevem 100%), gnil je tok da lahko kakšen amortizer vsak čas pogleda skozi pleh (ko sem gledal z vrha, nisem opazil kakšne rje tam okoli), pa še par drugih stvari za katere sem že pozabil. Za cukanje pa so baje krive svečke in kabli. Ocenjen strošek popravila okoli oz. verjetno še več kot 400 evrov.

Glede na to kdo ga je prej rihtal, se nebi čudil da prejšnji lastnik o teh napakah sploh nič neve, bomo videli kaj bo rekel jutri ker ga imam namen poklicat.

Tako da ja, smo bli kar fino nategnjeni in sedaj ne vemo točno kaj bi. Ena izmed opcij je da se požre izgubo, avto pa proda za staro železo, v njega vlagat toliko denarja se mi ne zdi smiselno ker po besedah mehanika, bo potrebno spredaj voskat drugače avto nebo zdržal leto ali dve.

Vem pa le eno stvar, nikoli več Daewooja in nikoli več se ne sme mudit z nakupom.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a nejc1986 Po avg 08, 2016 5:46 am

To je pa riziko pri nakupu starih,poceni avtov nizjega ranga...

Jst osebno bi verjetn sel v popravilo,das 400eur in mas avto porihtan tk k se zagre..
Vem d se zdi d je to bv,ker bo popravilo skor tok k cena avta,ampak mors vedet da vsak rabljen avto k ga bos kupu,bo potreben nekega rihtanja,ksn 200eur,ksn 400eur,ksn avto visjega ranga pa zlahka še dost dost vec...

Je.at ga,avto je star 16let... probi se zdilat s serviserjem za kaki popust,ce ti je predrago...

Jst bi tko naredu,lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a pskoda Po avg 08, 2016 7:12 am

Zakaj ne Daewooja? Saj ni problem v znamki problem je v lastniku oz lastnikih. Vsi so ga samo več ali manj žulili ti si pa naletel na mino (nisi prvi in tudi zadnji ne boš).

Zdaj ali popravljat ali ne ne vem to bo najbolj vedel mehanik. Osebno po vsej verjetnosti ne bi popravljal in bi ga prodal za ugodno ceno
Lp
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a luxxx7 Po avg 08, 2016 3:40 pm

Mogoče se vam je res mudilo z nakupom, ampak, da sedaj jočeš po forumu kaj vse je z avtom narobe, je malo čudno... Nevem kako nisi imel časa 5 minut in pogledat v kakšnem stanju so zavore? To se vidi takoj, samo okrasni pokrov je treba dati iz platišča... :roll: Kako nisi občutil, da avto cuka? Saj ste šli vsaj na poizkusno vožnjo 5 kilometrov ali še to ne? :shock: Pa brez zamere!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a nejc1 Po avg 08, 2016 4:43 pm

Oprosti, ampak kdor pa pri avtomobilu za 500€ pričakuje, da ne bo treba kaj vlagat se pa hudo moti. V vsak tak avto je treba prej ko slej vložit par stotakov, če ni treba si imel pa ekstra srečo z nakupom.. Zavore so skoraj pri vsakem avtu za takšno vsoto za zamenjat, potem razni deli izpuha, komplet redni servis, po potrebi še veliki, kakšna rja, to je vse za pričakovat če kupiš avto za par % cene novega... Jaz osebno bi dal teh 400€ (pa tudi še kakšnega več, če bo potrebno) pa zrihtal in potem vsaj veš kaj imaš in si malo bolj ziher, vsaj glede stvari, ki so se menjale...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a DePalmo Po avg 08, 2016 8:59 pm

Mogoče je res videt kot da jokam, pa ne. Je bil le šok ker je predviden strošek v skoraj nabavni vrednosti avta, drugače mi je popolnoma jasno da se na rabljen avto vloži nekaj denarja in imaš potem mir. Še hujši šok je pa to da bo avto na koncu skoraj 900 evrov (s servisom vred), bil pa je nam ponujan Renault Megane 1.9 dizel letnik 2002, BAJE lepo vzdrževan, za 800 evrov. Ampak je bilo potrebno iz začetka šparat (dolga zgodba) pa še mudilo se je. In ja, Daweooja nikoli več, tok gnilega spodaj še nisem videl. Sam imam Peugeot 406 Coupeja ki je tudi 16 let star, pa pol tok ni gnil, kaj posebno pa sam pleh na podvozju ni bil vzdrževan.

Je padla odločitev, avto se bo popravilo ampak nebo dolgo na cesti ker je spodaj preveč gnil ravno na mestih kjer so prišraufane roke. Se ga bo tudi povoskalo da naj bi malo dlje zdržal, ampak več kot dve leti nebo na cesti, nato gre na odpad.

Se opravičujem da sem vse to napisal in tako zašel iz naslova teme, nekje sem se moral malo razpizdit. Ko se dobi avto nazaj, sporočim če so nove svečke in kabli rešili problem s cukanjem.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a nejc1986 To avg 09, 2016 7:47 am

Jst pa mislim da je prav,da napises kaj se dogaja z avtom,da tud ostali lhk vidmo kaj vse je za pricakovat pr nakupu starih avtov...

Sicer pa... tisti megane dizel l.02 zna biti śe veliko,veliko vecja jama brez dna. Pa ne da imam karkoli proti renaultom,ampak stari dizli... lhk crknejo stvari k jih lanos sploh nima☺. Tk d se jst nebi kej prevec tolku po glavi,ceprov je megane (vsaj)en razred visje k lanos.

Za jurja bos meu avto postavljen na cesto,kar tud ni tko slabo... cez 2leti bo pa se vedno vreden 100al pa 200eur...

Naj ti dobro sluzi,srecno voznjo☺

P.s.: ne bit eden izmed tistih ki sparajo na gumah,z izgovorom da gre za star avto...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Daewoo Lanos 1.5, 2000, cuka med vožnjo

Napisal/-a DePalmo To avg 09, 2016 10:07 pm

Jah, ni kaj veliko za pričakovat, se ve da za mali denar se ne more dobit nevem kaj, a je tole le šola za naprej da ko bomo spet kupovali avto, obvezno na dvigalo in da se pogleda kakšno je stanje na podvozju, ne glede na ceno.

Tako kot si rekel, ko na dizlu kaj gre, nebo tako poceni kot pri Lanosu, zato sem osebno navijal za atmosferskega bencinarja. Hvala za lepe želje in nič bat, sem pristaš dobrih gum ne glede na vrednost avta.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov