Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a corus Če avg 18, 2016 10:49 am

Imam leto dni starega qashqai-ja 1,2 DIG bencin, avto pije olje 2dcl na 1000 km , meni je to malo čudno glede na to , da je to novo vozilo, na servisu odgovarjajo , da je to menda normalno in vsi toliko porabijo, glede na to , da nisem ravno laik in imam dolgoletne izkušnje z vozili, ki sem jih zamenjal kar veliko, vendar mi nikoli nobeden ni toliko porabil olja, kaj mislite o tem ?
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a corus So avg 20, 2016 8:47 am

Pozdravljeni !


Ponovno postavljam vprašanje imam leto starega qashqai-ja 1,2 dig bencin, prevoženih 15000km , ker redno kontroliram nivo olja in ga dolivam, da je vedno na max, sem do sedaj dolil že 3l olja , to pomeni da porabi 1l na 5000km kar mi ni normalno za novo vozilo, sploh, ker ima prijatelj avto z enakim motorjem prevoženih 8000km in ima nivo olja še vedno na max pa ni nič dolival, avto ni nikoli preobremenjen, se voziva največ dva v njem , zelo malo pa AC, nikoli v kakšne strme hribe in ne vleče prikolice.

Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a yashica So avg 20, 2016 9:55 am

Ker mislim, da gre za napako na motorju, sem vprašanje prestavil v novo temo in v zato namenjeni podforum.

Poraba olja, ki jo navajaš ni normalna in terja podroben pregled, servisno pečatenje motorja in kontrolo porabe olja, ki bo dala točen odgovor o količini porabljenega olja.
Eno je gotovo, omenjeni motor ima v določenih serijah težave z batnimi obročki in samimi bati, posledično s prekomerno porabo olja.
Splošno mi je znano le to, več podatkov boš moral pridobit na servisu oziroma tehnični službi Renault- Nissan, ki je pristojna za to.

Upam, da boš v primeru končne rešitve (menjave motorja??) poročal o vzroku in sami rešitvi, ter s tem pomagal še komu, ki se sooča z enakimi težavami.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a mrtwelvetrees So avg 20, 2016 12:52 pm

Zakaj pa ne pustiš, mogoče pa se bo poraba olja ustavila nekje na polovici med LOW in MAX ? Jaz bi spremljal do kje bi šla poraba, če bi res prilezla do LOW.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a pskoda So avg 20, 2016 1:37 pm

:roll:
Olje bo pil dokler ne bo ribnu zaradi premalo olja to ne rabiš nič probavat.

Na servis povedat kaj se dogaja in če bodo rekli, da je to normalno naj pokličejo šefa. Mu razloži in če ne bo nobene resnoti reči, da boš naslednič prišel z odvetnikom.
Zdaj ko je avto v garanciji je vse ok pa tudi, če en kolo stran pade ko bo pa potekla garancija se bodo pa za glavo držal, da to ni dobro in je treba takoj motor podret.
Pritisni na njih, ker potem popravilo ne bo poceni oz bo zeloooo drago
Lp
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a radar So avg 20, 2016 2:01 pm

x2, ker tole je samo sprenevedanje, zamenjaj servis.

lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a yashica So avg 20, 2016 3:44 pm

Če so s problemom seznanjeni britanski trgovci in servisi vedo v čem je problem (na udaru je menda 3.cilinder), ne vem zakaj bi bilo pri nas drugače?

Še enkrat, avto na servis in opraviti meritev kompresije in porabe olja, potem pa naprej.

Zdaj, kako je trenutno s tehnično službo Renault-Nissan in njihovim posluhom za stranke ob težavah, mi ni znano. Ko sem se leta 2007 (zaradi občasnega pokanja volana) obrnil na njih in so zadevo sami preverili pa ob tem ni nič pokalo, je pristojni dejal, da mi verjame in, da zaradi lepšega že ne hodim na servis, ter naročil serviserju menjavo komplet volanske letve.

Zakaj bi čakal na "normaliziranje" porabe olja, ko je morebitna težava dovolj jasna:

..........................................................................................
Qashqai 1.2 Dig-t Acenta 5Dr
Repair order number 27937.

Vehicle concern. Diagnostic Appointment. Please investigate:-
When revving tapping from engine occurring when revving every time.

Action,
· Carried out test to vehicle including consumption test and found oil level low due to piston rings not sealing correctly.
· Used chassis ears device to identify knocking noise from bottom end of engine due to oil starvation to engine components.
· Raised tech case (1356585) Submitted warranty pre authorisation for replacement.
· Carried out replacement of engine with new unit supplied by Nissan GB.(o/n E3467595)

Outcome,
· Completed repair and carried out test drive. service manager QC vehicle and unhappy with performance. Lack of power and poor performance.
· Raised tech case (1372403) with Nissan Technical.
· Response to ‘query warranty for another engine, we have 15 that have the wrong pistons in, this is one of them’

Action
· Received engine from Nissan Gb. (o/n E3458571 )
· Replaced engine in vehicle.
· Road tested and QC. Happy with engine replacement.
· Issue resolved.

.......................................................................................................
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a sašo5 So avg 20, 2016 8:56 pm

pskoda je napisal/-a::roll:
Olje bo pil dokler ne bo ribnu zaradi premalo olja to ne rabiš nič probavat.

če bo vedno skrbel, da bo vedno na max, ta avto ne bo" ribno" praktično nikoli...... odnekdaj sem mnjenja: boj se avta (sploh dizla) ki na 15.000 ne popije nič oz. je še vedno na max.....
 
kupid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne dec 20, 2015 5:10 pm

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a kupid So avg 20, 2016 9:59 pm

Imam enak avto in enak motor, star bo 1leto, prevoženih imam 9000 km.
Na tujih forumih sem zasledil, da lahko imajo ti motorji težavo s preveliko porabo olja, zato jo sam redno spremljam.
Olje je pri meni še vedno na max, tako da ti priporočam čimprej zamenjaj servis in naj razrešijo to težavo.

Edini problem v enem letu je bilo vibriranje desnega zračnika,ko je avto stal na soncu in se je armaturka segrela.
Drugače pa sem z avtom zadovoljen!

Poročaj kako boš rešil težavo.

Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a corus To avg 23, 2016 4:04 pm

Sem naročen na servis čez teden dni, kjer so mi po tel. razgovoru dejali , da je novi softver za ta avto in ga bodo naložili gor , samo jaz mislim, da to ne bo nič pomagalo, sem pa bil tudi na drugem servisu kjer sem se osebno pozanimal kako je s tem pa so mi rekli, da menda ti motorji vsi kurijo olje 2dcl na 1000km in to ni nič posebnega , menda je eden celo prišel na servis skoraj brez olja , ker ga pač ni kontroliral, samo mene tak odgovor ne zadovolji, ker pač mislim, da je to sprenevedanje dokler je avto v garanciji potem pa jih ne zanima več , pač moraš plačat popravilo , ker je garancija mimo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nissan qashqai 1.2 DIG-T: Poraba motornega olja

Napisal/-a pskoda To avg 23, 2016 4:54 pm

Nekje 2dcl na servis je normalno ne pa na 1000km. Nadgradnja ti ne bo nič pomagala. To je mehanska napaka, ki jo je potrebno poiskat in kolikor berem tukaj so jo tudi našli in je zelo velika možnost, da imaš ti isti problem.

Osebno ti priporočam, da to čim prej saniraš oz v roku garancije (najbolje v 2 letni garanciji, ki je zakonsko obvezna in ni nobenih izgovorov, da ta to pa ono ne krije), ker če boš poslušal serviserje oz ljudi, ki jim pri starih kantah pije olje skoraj kot bencin in to jemljejo kot normalno boš samo ti nasrkal oz tvoja denarnica.

ps.: poraba olja z leti se bo samo večala
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

(Pre)velika poraba olja - Nissan 1.2 DIG

Napisal/-a corus Sr avg 31, 2016 11:54 am

edit mod
Od tu naprej je tema odvod teme o oljih z vprašanji g. Arnšku - po tem postu. . Ker zna bit težava prisotna še pri kom, nima pa prave zveze z orig. temo (v smislu konkretnega odgovora!), kjer je večina bolj OFF kot kaj drugega, hkrati pa se v taki solati zgubljajo ostala vprašanja ter konkretni odgovori g. Arnška, sem vse s tem povezano preselil v to temo.




Pozdravljeni!

Kot vemo in tudi vi to potrjujete z odgovori, lahko dva enaka avtomobila imata zelo različno porabo olja in to še ko sta praktično nova, moje vprašanje pa se glasi: kaj to pomeni glede na prihodnost, tako starost kot prevežene kilometre ob predpostavki, da se pri vozilu, ki pač ima večjo porabo olja to redno doliva , torej ne ostane motor nikoli brez dovoljšne količine olja , ali bo motor, ki ima večjo porabo olja bistveno prej končal svojo življensko dobo ali bo lahko ne gled na večjo porabo olja normalno deloval enako dolgo kot tisti, ki ne troši olja, ali drugače ali bo v motorju z večjo porabo olja, ravno zaradi tega prej kaj odpovedalo , karkoli npr: batni obročki, bati sami itd...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a corus Pe sep 09, 2016 8:11 am

Kot kaže sem postavil pretežko vprašanje tudi za vaše strokovnjake, ker ni nobenega odgovora.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a esem Pe sep 09, 2016 11:55 am

Bolj verjetno je samo čas dopustov.

Sicer je pa vprašanje tako, da je nemogoče dat konkreten odgovor. Nisi navedel avtov - le od kod ti ideja, da je pri vseh avtih enako? Nekateri pač več trošijo, nekateri celo tako, da se jim poraba olja sčasoma zmanjša...

Dokler olja ni premalo, to ne vpliva na obrabo ne obročkov ne česa drugega...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a corus Pe sep 09, 2016 12:18 pm

Nikjer nisen napisal, da je pri vseh avtih enako, ne vem kje si to prebral ali pa si narobe razumel, napisal sem , da lahko dva enaka avtomobila, to mislim enake znamke in enakega motorja, trošita zelo različno olje in okrog tega se vrti moje vprašanje.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a sašo5 Pe sep 09, 2016 8:40 pm

corus je napisal/-a:Kot kaže sem postavil pretežko vprašanje tudi za vaše strokovnjake, ker ni nobenega odgovora.

ta, ki porabi "malo" olja, bo definitivno delal dlje.....seveda ob predpostavki, ki si jo navedel zgoraj_predvsem nikoli ne smemo dopustit, da nas na manjko olja opozarja lučka....
..da definiram še tole "malo" - Govorim o avtih, ki največkrat po menjavi olja začnejo le tega rabit nekje po prevoženih 5-8t.km tako da pri 10.000km nalijemo tam 3-5dcl olja nato nekje pri 12.-13t.km dolijemo še kak dcl in nato seveda po 15.000 prevoženih zamenjamo filter in natočimo sveže olje....
Še 1x poudarjam: nikoli nas lučka ne sme opozorit na manjko olja, tega dotočimo, ko je na 1/2 šipke.....lahko se greste še toliko "v picajzle" da je poleti vedno na max, pozimi je pa lahko mm/dva pod max....Določite si dan (tako smo delali v vojski) ko imate "periodični pregled" - pri meni je to sobota in v 34-tih letih vozniškega staža, je le malo sobot bilo, ko ni šla pri mojih avtih hauba u luft; pa kupujem vedno nove avte.....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a pskoda So sep 10, 2016 3:23 pm

Če dizel pupa olje sigurno to ne deluje blagodejno na filter trdih delcev in na sesalni kolektor, egr, cevi,... Vse se prej zapaca in dpf, egr prej odpove.

Za bencinarja ni tak hud problem kot dizla dokler ne bodo dobili filter trdih delcev
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a corus Če sep 22, 2016 12:51 pm

Z vsem spoštovanjem do g. strokovnjaka, vendar odgovor , da bi lahko avto , govorim o novem avtu, porabil 1Lolja na 1000 km mi je pa le malo smešen , da ne rečem nestrokoven, ker potem bi recimo v enem servisnem intervalu, ki je povprečno 20 000km moral v enem letu doliti 20 L olja , to pa mislim , da ne gre nikakor skupaj z nobeno logiko in tudi strokovnostjo ne.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a nejc1 Če sep 22, 2016 2:05 pm

Nikjer ni napisal, da je takšna poraba normalna, ampak, da ponavadi proizvajalci to napišejo v knjžico in se tako zavarujejo, da jim v času garancije ni potrebno popravljat motorjev če poraba olja ne preseže navedeno.. Naučite se točno brat..
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a corus Če sep 22, 2016 4:04 pm

Pozdravljeni, že pred časom sem odgovoril na podobno vprašanje glede porabe olja in tudi tokrat ne morem biti čisto nič konkretnejši… Poraba olja je vedno v nekem razponu, lahko je nič, lahko pa je tudi cel liter na 1000km, možno je tudi začasno povečanje porabe olja po menjavi znamke (oz. vrste) olja, pri povečanih obremenitvah itd..



To je točen prepis odgovora strokovnjaka in kot vidiš je jasno napisano , da je lahko poraba tudi 1L na 1000km , tako , da mislim , da znam prebrati kar je napisano v slovenskem jeziku.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: dejanb75 in 68 gostov