Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Pokvarjeni zobniki motorja

Napisal/-a accent lover Sr jan 05, 2005 6:42 pm

Lp. Doma imamo zaenkrat se kio clarus ampak ko jo hocemo przgat vcasih zaskrga in je vse huj in huj.No sli smo na servis in nam je tip reku da so zamenal oni starter sam da to ni to ampak da sp pokvarjenji zobniki v motorju ki se stikajo s starterjem in ko pride na poskodovano mesto noce przgat.Reku je da ce se ga da popravt stane 70 kosov ce pa ne je treba motor razdret zamenjat zobnike in to stane 100 kosov kar pa je pomoje dosti, bili pa smo na pooblascenem kiinem servisu.
Zj zanima me ce bi se to dalo narest pri kakem privatniku na tak navin da to funkcionira ko prej in seveda s ceno manj ko 100 kosov sit in ce kdo ve kje.Ker ce je treba motor raztavt :? je to lahk kr zahtevno in bi blo dobr da to nardi k ga bo znal nazaj sestavt.In ali je moznost da bodo pol tezil zato ker ni na original servisu delan :?
No skratka prosil bi za pomoc ce gdo ve kako.Za hvaljujem se vam vnaprej HVALA
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Sr jan 05, 2005 7:04 pm

kot prvo se ne gre za zobnike v motorju,ampak imaš pobrane zobe na vztrajniku!! to se je rado dogajalo pri favoritkah zato ker je bilo narejeno iz slabega materiala...če se da to popravt....nevem...lahko pa zamenjaš vztrajnik pa bo. sj ko ste mel štarter dol,bi se moglo videt v kakšnem stanju je vztrajnik (da ni samo slučajno še kaj s štarterjem narobe).

P.S. drugač pa ta tema sodi pod popravila ter okvare!
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če jan 06, 2005 2:17 am

No mali pa se veselo učiš :) Ostalim pa se zahvaljujem da ga niste napadli kao da je še mlad in bla bla..... ok pustmo to.... nazaj na temo.
Tko kot je reku šmeks..... uničen je vstrajnik na motorju.Če so meli sam štarter dol pol verjetn z njim ni nič narobe.Nič kaj druga ne ostane kot pa menjat vstrajnik. Povej mal več o avtu.... vsaj letnik.Mogoč če kje na kakem odpadu zvohaš vbredu vstrajnik in pol to daš menjat enmu vaškemu mehaniku.Bo pa znal to nardit vsak ki zna vsaj sklopko menjat (enak postopek), pač menjalnik je treba dat dol pa sklopko, menjat vstrajnik sestavt skupi nazaj in to je to.Na servisu je to točno 3 ure dela ( pleg sem bil ko so na kii menjavali sklopko) tko da več ko ene 20 jurjo skor ne bi smelo prit popravilo.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Če jan 06, 2005 7:51 am

Ja ja se ucim :D
Avto kia clarus letnik 97 prva reg99 99 prevozenih km starter pa je bil zamenjan sam model ni nic reku o vstrajnikih omenju je neke zobnike vbistvu pa sploh ni pogledu k smo sli sam vprasat s fotrom pa mava glede vaskih mehanikov same probleme smo sli h enmu za starter vzame 30 kosov za starter , da ostruz bremze in menjavo olja :? :shock:
Bi pa blo super ce bi se to dalo narest za 20 kosov sam a gdo ve kje za odpad pa sploh nismo se pomislil nevem sam bi to blio tesko najdt kr s fotrom neveva kak zgleda pa lahk kej druzga ponesrec vzameva :oops:
lisko in smeks hvala za pomoc
 
Sk|Diver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr sep 22, 2004 11:00 am
Kraj: Novo mesto/Ljubljana

Napisal/-a Sk|Diver Če jan 06, 2005 4:49 pm

Vztrajnik je vzrajnik. Velik je kot krožnik za pizzo z zobniki na obodu. Ne moreš zgrešit. Če paše v avto al ne je pa spet druga ja.

Drugače pa ni nič narobe drugega. Kar so na pooblaščenem servisu rekl so sam butal v temo, da bi dnar pobral. Pelješ enemu garažnemu mehaniku in ti uštima. Vztrajnik pa bi po moje lahko dobil v štacuni z avtodeli-mislim si vsaj da se ga da dobit (nisem še nikol kupval). Lahko pa je tud štartar. Vprašanje je, če so ga sploh dol vzel! Lahko je tud sklopka štartarja al pa zobnik na štartrarju. Trije krivci za težavo in nič več.

Pa še o menjavi. Jz in fotr pluneva v roke imava menjalnik dol, zamenjano sklopko in sestavljeno skup v cca uri in pol. Vmes pade eno pivo in preden začneva 10 minut študije-načrta kako bo zadeva pala vn in kako nazaj skup. Tako da na pooblaščenem servisu res nimajo dela za več kot 3 ure.
Veselo, lepo tedaj je zares, ko bratci vinski mamo kongres! Na zdravje cin-cin
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Če jan 06, 2005 6:33 pm

aja še to...pri nekaterih avtomobilih ni potrebno zamenjati celega vztrajnika,kajti lahko sa zamenja samo venec z zobniki - treba je fajn pogreti da ga dobiš dol oz. gor.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Če jan 06, 2005 10:18 pm

Ja jutr greva s fotrom do enga znanca ki je mehanik pa bomo mal pogledal
Jupiiiiiii :wiihuu :wiihuu se bom se kej naucu




:P :P sam zares ful ma to zanima
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover So jan 08, 2005 12:56 am

Je reku 25 kosov sam za delo brez delov oz zobnikov

Cudn mi je to da ni nic omenjal vztrajnika :?
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith So jan 08, 2005 4:47 am

eh tko pac je folk racuna jebt ga.

drgac pa lepo da te zanima ;)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So jan 08, 2005 5:14 am

accent lover je napisal/-a:Je reku 25 kosov sam za delo brez delov oz zobnikov

Cudn mi je to da ni nic omenjal vztrajnika :?

Ti povem zakaj ni omenju kaj? Stara fora..... pride en k teb pa mu sam rečeš kok je dela pa kok računaš..... Če izdaš kaj je narobe pol je tko brezveze vse skupi.... ker če mu poveš si tko lahk sam poprav.. kapiraš foro?

Drgač pa tako ceno sem pričakoval..... nekje okol 20 jurjo+ material..... ah jebat avtek pač ni zastonj :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover So jan 08, 2005 9:16 am

lisko je napisal/-a:
accent lover je napisal/-a:Je reku 25 kosov sam za delo brez delov oz zobnikov

Cudn mi je to da ni nic omenjal vztrajnika :?

Ti povem zakaj ni omenju kaj? Stara fora..... pride en k teb pa mu sam rečeš kok je dela pa kok računaš..... Če izdaš kaj je narobe pol je tko brezveze vse skupi.... ker če mu poveš si tko lahk sam poprav.. kapiraš foro?

Drgač pa tako ceno sem pričakoval..... nekje okol 20 jurjo+ material..... ah jebat avtek pač ni zastonj :)




Ja to ja vem da avto stane tud ce bi blo vec bi dal sam da dela ,ampak smo se mi zajebal pri nakupu ker je un del k ga rabmo pr skodi 5 kocon pr kia pa 15 kosov :cry: :evil:

A gdo ve kje dobit sticnik oz. zobnike za kio clarus ali pa ce je kaki majstor ki bi znal to narest oz. popravt pa da racuna podobno ko un kr un je mal bl bogi pr tem :oops: :?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 59 gostov