Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Skalaš
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Če nov 09, 2006 8:45 pm
Kraj: Savinjsko-šaleška

Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a Skalaš Sr nov 22, 2006 5:33 pm

Imam sledeč problem. Na armaturni plošči BMW-ja 316, se mi med vožnjo začnejo prižigati vse kontrolne lučke, kakor ob kontaktu. To traja nekaj sekund, potem pa nazaj ugasnejo. In ta cikel se nekaj časa ponavlja, včasih pa deluje tako kot mora. Avto je že bil na uradnem BMW Selmarjevem servisu, kjer so napako poizkušali odpraviti, ampak neuspešno. Kot potencialni vzrok so navedli nek raztaknjen kabel v armaturni plošči in za ta "vzrok" sem plačal 40 k???
In mislim, da še sami ne vedo, kako bi se stvar rešila. K njim pa ne grem nikoli več, saj izstavljajo mastne račune za slabo ali pa sploh neopravljeno delo.
Zato prosim za kakršne koli predloge :idea:
Lp
Slika
Samo hrabri imajo srečo;
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr nov 22, 2006 6:29 pm

Kaj pa pravi računalnik?
So na servisu priključili avto na računalnik? Se je pokazala kakšna napaka?Ob tvojem opisu napake se porodi vprašanje ali je v okvari števec ali pa je kaj narobe le z elektriko okrog opozorilnih lučk.

Če računalnik ni zabeležil napake, je verjetno izvor napake kakšen "kratek stik" ali kaj podobnega... Za to pa je najboljša pomoč dober električar, z malo znanja o elektroniki, pa še precej cenejši je od pooblašečenega servisa.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Skalaš
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Če nov 09, 2006 8:45 pm
Kraj: Savinjsko-šaleška

Napisal/-a Skalaš Če nov 23, 2006 10:41 pm

Avto je bil priključen na računalniku, pa ni ničesar pokazalo. Tako je, ne kaže drugega, kot da obiščem enega električarja. Mogoče bo pa le odkril, v čem je finta. Hvala.
Lp
Slika
Samo hrabri imajo srečo;
 
sasobombek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jan 28, 2016 11:01 am

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a sasobombek Če jan 28, 2016 11:03 am

Pozdravljeni.

Enake težave so se začele pojavljati pri Renault Laguni 2004 letnik. Lepo prosim za informacijo, kako ste vi rešili problem oz. kaj je bil sploh vzrok težave. Najlepša hvala.

Lep pozdrav,
Sašo Bombek
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a esem Če jan 28, 2016 12:47 pm

Pozdravljen na forumu
Težko, da ti bo ta tema kaj pomagala, saj je stara 10 let, Skalaš je bil zadnjič prijavljen pred +30 meseci, BMW ali Laguna je povsem neprimerljivo, tudi pot do napake.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a Firediver Če jan 28, 2016 1:38 pm

Bodimo prizanesljivi, ker se je potrudil poiskati temo s pravim naslovom..lahko pa bodo sedanji odgovori pomagali komu v prihodnje!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a Fan Če jan 28, 2016 2:39 pm

sasobombek je napisal/-a:Pozdravljeni.

Enake težave so se začele pojavljati pri Renault Laguni 2004 letnik.


Se je kaj preverjalo s testerjem?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a abbe Če jan 28, 2016 2:53 pm

ključavnica vžiga?
Ni vse res kar napišem
 
sasobombek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jan 28, 2016 11:01 am

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a sasobombek Če jan 28, 2016 4:28 pm

Lučke se prižigajo, kot da bi vstavil ključ (kartico) v režo pred prižigom avtomobila. Torej, totalen reset, ampak avto v vsem tem času čisto normalno teče, ne glede na hitrost. Če odmislim prižiganje lučk, avto deluje brezhibno.

Obrnil pa sem se (kljub BMW omembi) zaradi tega, ker sem naletel tudi na tuj forum (http://www.e46fanatics.com/forum/showth ... p?t=988365), kjer opisujejo enake težave, pa bi naj bil problematično stikalo za vžig. Ob priklopu na računalnik (res da ne originalen) ne prikaže nobene napake.

Lp
Sašo
 
nirm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če feb 11, 2016 6:37 pm

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a nirm Če feb 11, 2016 7:49 pm

Pozdravljeni,
pred kratkim sem kupil rabljeno ibizo. Vse je bilo ok, dokler ga danes nisem šel prvič tankat na Petrol.
Takoj po tankanju mi je začela goreti rumena lučka za diagnozo motorja. Ali je kriv slab bencin? Avto se mi zdi da je tudi malo slabše vlekel.
gre se za 1.4 motor
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a RedBaron Če feb 11, 2016 8:47 pm

Ne verjamem, da je za tovrstne težave kriva izbira distributerja goriv... Ker če bi petrol (ali kdo drug) res imel tako slaba goriva, bi se tovrstne napake množično pojavljale... pa tudi potrošniki bi se množično obrnili k drugemu distributerju...

Treba bo priklopit na tester, da se vidi kakšna napaka stoji za lučko...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a esem Če feb 11, 2016 9:15 pm

Se strinjam.
Odgovor bo treba iskati preko tega:"...pred kratkim sem kupil rabljeno ibizo..."
Verjetno je bila napaka že prej in za prodajo na hitro slabo popravljena, zdaj pa je "udarila" ven. Petrol gotovo nima veze....

Koliko je to "pred kratkim" in od koga si kupil? Letnik, št. km?
 
nirm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če feb 11, 2016 6:37 pm

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a nirm Pe feb 12, 2016 6:07 pm

Predvsem mi je čudno to, da se lučka ni prižgala med vožnjo ali kadarkoli ob vžigu prej ampak ravno potem, ko sem tankal. Na bencnski se usedem in obrnem ključ in se prižge. Zato mi je vse skupaj malo sumljivo. Prej je bil avto baje tankan na omw-ju, jaz pa sem tankal na ne tako prometni petrolovi pumpi (95), zato je bila mogoče v bencinu voda (nekje na internetu sem bral, da so vagovi senzorji v teh motorjih zelo občutljivi na primesi).
Seveda pa je tudi možno, da se je lučka prižgala naključno in da je šla lamda (upam, da ne :( ) Avto se mi drugače pelje čisto normalno kot prej, tako da bom verjetno počakal na spraznitev tanka (kar ne bo prav dolgo ker nisem tankal cel tank) in dal potem notri omw 100 in videl, če se bo ugasnila. Sicer ga pa peljem k mehaniku. Drugače je avto 2001 letnik.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a pskoda Pe feb 12, 2016 6:27 pm

Bencin nima veze, ker sploh še ni prišel do mašine zaradi tega, ker je bil še prejšni v cevi


Skalaš je napisal/-a:Avto je bil priključen na računalniku, pa ni ničesar pokazalo. Tako je, ne kaže drugega, kot da obiščem enega električarja. Mogoče bo pa le odkril, v čem je finta. Hvala.
Lp


:lol: Lučka na armaturi sveti tester pa ne pokaže nič :lol: dobra fora
Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a Fan Pe feb 12, 2016 8:41 pm

X2

nirm je napisal/-a:Prej je bil avto baje tankan na omw-ju, jaz pa sem tankal na ne tako prometni petrolovi pumpi (95), zato je bila mogoče v bencinu voda (nekje na internetu sem bral, da so vagovi senzorji v teh motorjih zelo občutljivi na primesi).


Kar brez skrbi: Koda za forum (s predogledom)Pomoč
Slika
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a ojnica Pe feb 12, 2016 11:19 pm

Glede ibize, ne se sekirat, meni je nekaj let gorela lučka za motor, čeprav sem vedel, kaj je nerobe, lahko maš zapacan EGR ventil al pa zapacano loputo, lahko je kriv tud kak senzor ali pa je v okvari lambda sonda. Ena je namreč pocen 50 evrov, druga stane preko 200 evrov. Poraba se poviša, motor ne dela tako kt bi mogu, problem vžig, na tester pel pa boš najbolj vedel kaj je narobe.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a ojnica Pe feb 12, 2016 11:21 pm

[quote="nirm"]Pozdravljeni,
Avto se mi zdi da je tudi malo slabše vlekel.
gre se za 1.4 motor[/quote]

tipični EGR ventil, ...spucat ga bo treba
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a pskoda So feb 13, 2016 8:23 am

ojnica je napisal/-a:Glede ibize, ne se sekirat, meni je nekaj let gorela lučka za motor



https://www.youtube.com/watch?v=1W5PCYFXLJ4&app=desktop
Lp
 
nirm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če feb 11, 2016 6:37 pm

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a nirm Po feb 15, 2016 6:15 pm

Pozdravljeni
danes je šel avto k prijatelju (ki ni mehanik) na tester in ven je vrglo kodo: p0170 Fuel Trim (Bank 1).
Sumim ali lambda senzor ali maf senzor (ce ga sploh ima). Danes zjutraj je avto po dveh dneh stanja na dežju prve 2 km malo cukal in težko nabiral obrate. Potem pa je bilo vse vredu. O porabi težko govorim, ker sem ga samo enkrat polnil ampak se mi zdi, da gorivo gre hitreje kot bi moralo (mogoce se mi samo zdi).
Kaj mislte da bi lahko bilo narobe?

PS: ce pozna kdo kksnga popoldanca v lj ali bliznji okolici, ki se spozna na ta vozila in ne nateguje in bi za kul ceno pogledal in popravil, se priporocam (loh tud v zs)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prižiganje kontrolnih lučk

Napisal/-a pskoda Po feb 15, 2016 7:06 pm

lambda sonda je problem pri izpušnem kolektorju
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Matko37 in 37 gostov