Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
emilo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 13, 2013 11:50 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a emilo So jun 20, 2015 4:21 pm

Itak najbolj služijo z olji. Sodelavec je s 1.2tsi Octavio prav tako plačal 150€ prvi servis.
 
lostid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 09, 2013 12:21 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a lostid So jun 20, 2015 8:12 pm

cc09 je napisal/-a:
lostid je napisal/-a:Cene servisov pri renault clio iv, 1.5 dci iz prve roke:
1. servis + dodatna menjava olja (ker je v originalu predvidena na 30k km) - 88€ + 31€ moje olje
2. servis 88€+31€ moje olje.

Vse na original pooblaščenem servisu, meni se ne zdi visoka cena

Ja, 88 evrov plus (tvoj) material za menjavo olja in štempelj pa res ni veliko :lol: Sej je tu nekje, jaz sem imel pred 11 leti novega cliota, in servis je bil glih tako 150 evrov (takrat 35 jurjev), 11 let kasneje sem pa kupil nov avto s 50% več kubiki in dvakrat tolk konji, pa je servis stal enako, da ne govorimo o tem, da je bilo vmes še 11 let inflacije. Sicer pa počakaj, da bo res treba kaj zamenjat, samo olje in še kak filter še gre nekak.
Ne more bit servis za cliota enako kot za nekega passata, madona - pa nimam niti zdej passata.


Karkoli bo za menjati itak ne bo menjano na pooblaščenem servisu, niti menjave jermen nimam namena tam delati. To je pač izključno dokler je še garancija. Je pa v 88€ notri filter kabine, oljni filter + delo.

Pod kozolcem lahko tudi jaz naredim servis za 50€.. in verjamem da je enako kvaliteten servis kot na pooblaščenem Olje 31€, original mahle oljni filter 8€, filter kabine 5€, delo 10€
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Ne jun 21, 2015 8:19 am

Tale s servisi in 7-letno garancijo je pri Kii res bolana, pa brez zamere. O tem pišejo le tisti, ki nimajo Kie in vsi vedno ponavljajo več ali manj eno in isto frazo o preplačilih in temu podobnih nebulozah. Dejstvo je tudi, da se silno malo piše o dejanskih težavah, kljub več kot 160.000 ogledih teme, ki je namenjena težavam s cee'di. Le zakaj, očitno kar drži J.D. Power in njegova uvrstitev Kie takoj za Porsche. :D
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Ne jun 21, 2015 9:49 am

Sestra ima eno izmed prvih Ceedov, bencinarja in lahko rečem da se zelo malo kvari. Bil je menjan radio v garanciji, ampak takrat so crkovali vsem, menjajo se ploščice in diski zelo redno ker avto preveč stoji. Kaj drugega pa ni, vsaj ne da se bi spomnil, so pa dve stvari ki so vredne omembe:
- smo iz Grosuplja in avto se servisira pri Črešniku (malo naprej od Medvod)
- servis na 90.000 je bil čez 400 evrov, vem pa zato ker sem avto jaz peljal na servis, tukaj je všteto: diski in ploščice zadaj, spredaj ploščice, razkuževanje klime

Je pa plus pri tem avtu da ima verigo in glavni servis na 100.000 odpade ampak je kontrola na 200.000 km in po potrebi menjava.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a xxl Ne jun 21, 2015 10:26 am

Praviš,da se avto zelo malo kvari in večinoma stoji? :roll: :lol: ;) .No,podobno lahko jaz izjavim za vse svoje Alfe,pa so vse bile v vsakodnevni uporabi. =P
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Cefizelj Ne jun 21, 2015 10:50 am

Osebno tudi nisem pristaš Kie, čeprov se mi zdi da gre bolj za ustvarjeno mnenje zaradi nekaterih voznikov Kie, ki jih poznam in pa tele "PR" ekipe tukaj gor. Šef je 3 tedne nazaj prodal Ceeda karavana, 2009 letnik z nekaj čez 290k km. V tem času ni imel nobenih izrednih okvar, v garanciji mislim da so mu odpravljali samo en končnik, pa še to zelo zgodaj. Avto je šel sedaj po družini naprej v uporabo in se bo vozil dalje, on pa je vzel novega Ceeda karavan. Motor je bil 116 konjski 1.6. Servisiran redno v Kranju pri Nasmehu, kjer so vedno dobro skrbeli zanj, kar je bil tudi del razloga da je ponovno vzel Kio.

Preden se obesiš na tole Veronika pa še komentar na KMAG, kjer sva šla z mamo enkrat na testno za novega Ceeda (3 vrata). Preden sva šla v salon sem se malo podučil po internetu kaj in kako o motorjih in opremi. 10 minut interneta - nič več. Poglej si čudo, prodajalec kaj več od financiranja ni znal povedat, pa poraba je bila seveda najbolj važna. Pri motorjih pa se je že ustavilo. Veliko pri dobri izkušnji odtehta dobra storitev po prodaji vozila in to bi se moral naučit marsikateri trgovec.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr jun 24, 2015 12:45 pm

"Šef je 3 tedne nazaj prodal Ceeda karavana, 2009 letnik z nekaj čez 290k km. V tem času ni imel nobenih izrednih okvar, v garanciji mislim da so mu odpravljali samo en končnik, pa še to zelo zgodaj."

S tem si dejansko vse povedal. :D Škoda, ker je tu tako malo takšnih oziroma dejanskih izkušenj. :lol:

p.s. Zakaj mi ne deluje več funkcija za citiranje?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a yashica Če jun 25, 2015 12:30 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a: očitno kar drži J.D. Power in njegova uvrstitev Kie takoj za Porsche. :D


Ta statistika ni pokazatelj dejanske kakovosti. Postaviti 90-dnevni rok in čakati koliko kupcev se bo v tem času prikazalo na servisu! Lepo te prosim :roll:
Ko sem prebral, da na lestvici vodi Porsche mi je šlo pošteno na smeh, sploh ko pomislim kako pogosto (glede na prodane enote) se že pri nas menja biser od 4.8 V8 motorja.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Če jun 25, 2015 4:33 pm

Kakovost je brez dvoma zelo širok pojem. Je pa tudi res, da kljub tvojemu pomisleku predstavlja Porsche pojem kakovosti, čeprav tudi pri njem shodi kakšen motor. A če gledaš zadevo kratkoročno ali pa bolj dolgoročno, je dejstvo, da je recimo porsche 911 v smislu kakovosti super avtomobil tudi po desetih ali pa dvajsetih letih. Da so pri J.D. Power, ki šteje v tem smislu med najbolj uveljavljena podjetja na svetu, kljukci, pa ne bi ravno verjela. Nenazadnje gre za študijo, kjer je sodelovalo 84 tisoč lastnikov novih avtomobilov. O tem, da je Kia naredila izjemno velik korak v smislu kakovosti, pa pišejo že lep čas tudi nemške in druge potrošniške organizacije. Nekaj resnice je že v vsem skupaj, pa čeprav gre le za prve tri mesece. Kar se bolj kvari prve tri mesece, se bo verjetno bolj kvarilo tudi naslednja tri leta ali pa naslednjih deset. :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Če jul 02, 2015 7:09 am

ban je napisal/-a:Včeri vidu ceeda ki mu na eni luči ledice sploh niso delale.


Jaz sem videl 2 ceeda ki mu niso delale LED luči na eni strani. Danes sem pa videl Megana, ki mu ni delala LED na voznikovi strani
Lp
 
ceeder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To dec 28, 2010 4:00 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ceeder Ne jul 26, 2015 8:23 am

Kia ceed 1.6 SW Crdi-dizel letnik 2011, 86k km.
Dosedanje napake ali popravila:
- kodni vžig včasih ni prepoznal ključa - popravljeno v garanciji
- lučka za nedelovanje ESP-ja se prižge. Zadeva zgine, ko ugasneš in prižgeš motor. Bom omenil na naslednjem servisu.
- cukanje motorja pri 1000 obratih. Na servisu so repogramirali računalnik ampak je cukanje minilo precej kasneje, po kakih 3.000 km. Tako da ne vem kaj je bil točen vzrok cukanja. Morda gorivo ali pa kakšne smeti v rezervarju. Po reprogramiranju sem opazil tudi, da motor bolj potegne kot je prej :)
- igla za preklop ključa mi je padla ven, tako da je kovinski del ključa odpadel. Popravil sem sam, da sem našel in vstavil drugo iglo.
- odpadel manjši kos plastike pod strešnim nosilcem oz. na spodnji strani strešnega nosilca. Najbrž v avtopralnici. Bom videl kaj bojo na servisu rekli glede garancije v zvezi s tem.

Z avtom sem zadovoljen. Poraba okrog 5,3 l pri režimu vožnje: AC 50%, relacijske 40%, 10% mestne.

LP
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi So avg 01, 2015 6:20 pm

"Z avtom sem zadovoljen." Tudi jaz z mojim. :D
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a emozul To avg 04, 2015 10:31 pm

Jaz poznam dva, ki sta s kio zadovoljna.
Meni vizualno notri in zunaj pogreb, pa še pri motorjih imajo zelo bogo izbiro.
Sedaj se pa prerekat ali je 7 letna garancija nateg ali ne, si pa jaz mislim, da imajo oni itak svojo računico, da se jim splača.
 
emilo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 13, 2013 11:50 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a emilo Sr avg 05, 2015 2:40 am

emozul je napisal/-a:Jaz poznam dva, ki sta s kio zadovoljna.
Meni vizualno notri in zunaj pogreb, pa še pri motorjih imajo zelo bogo izbiro.
Sedaj se pa prerekat ali je 7 letna garancija nateg ali ne, si pa jaz mislim, da imajo oni itak svojo računico, da se jim splača.

A voziš ti Octavio? Ker Octavia kočler izvedbe imajo notranjos za konsko vprego...
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr avg 05, 2015 9:34 am

"Sedaj se pa prerekat ali je 7 letna garancija nateg ali ne, si pa jaz mislim, da imajo oni itak svojo računico, da se jim splača."

Vsi imajo računico. Se mi pa zdi, da ima Kia kljub 7-letni garanciji veliko boljšo kot recimo PSA, ki se je kljub trikrat krajši garanciji zadnja leta utaplajala v rdečih številkah in posledično premalo vlagala v razvoj. Pa je takšnih firm še cel kup, da ne omenjam kakšne italijanske... Dejansko delajo z dovolj visokimi dobički, ki predstavljajo osnovo za rast, le redke znamke. :D
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a emozul Ne avg 09, 2015 11:56 am

emilo je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:Jaz poznam dva, ki sta s kio zadovoljna.
Meni vizualno notri in zunaj pogreb, pa še pri motorjih imajo zelo bogo izbiro.
Sedaj se pa prerekat ali je 7 letna garancija nateg ali ne, si pa jaz mislim, da imajo oni itak svojo računico, da se jim splača.

A voziš ti Octavio? Ker Octavia kočler izvedbe imajo notranjos za konsko vprego...


Ne nimam octavie, mi je pa neprimerno lepša kot Kia, seveda za moj okus.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Po avg 10, 2015 2:26 pm

Oblika je stvar okusa. Je pa Kia definitivno dobila v zadnjih nekaj letih več mednarodnih oblikovalskih nagrad kot Škoda. :lol:
 
ceeder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To dec 28, 2010 4:00 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ceeder Po avg 31, 2015 3:08 pm

ceeder je napisal/-a:Kia ceed 1.6 SW Crdi-dizel letnik 2011, 86k km.
Dosedanje napake ali popravila:
- kodni vžig včasih ni prepoznal ključa - popravljeno v garanciji
- lučka za nedelovanje ESP-ja se prižge. Zadeva zgine, ko ugasneš in prižgeš motor. Bom omenil na naslednjem servisu.
- cukanje motorja pri 1000 obratih. Na servisu so repogramirali računalnik ampak je cukanje minilo precej kasneje, po kakih 3.000 km. Tako da ne vem kaj je bil točen vzrok cukanja. Morda gorivo ali pa kakšne smeti v rezervarju. Po reprogramiranju sem opazil tudi, da motor bolj potegne kot je prej :)
- igla za preklop ključa mi je padla ven, tako da je kovinski del ključa odpadel. Popravil sem sam, da sem našel in vstavil drugo iglo.
- odpadel manjši kos plastike pod strešnim nosilcem oz. na spodnji strani strešnega nosilca. Najbrž v avtopralnici. Bom videl kaj bojo na servisu rekli glede garancije v zvezi s tem.

Z avtom sem zadovoljen. Poraba okrog 5,3 l pri režimu vožnje: AC 50%, relacijske 40%, 10% mestne.

LP


Dodatek: Pri 88k km ter 4,5 letih je akumulator crknil. Garancija na akumulator je že potekla, sledil je nakup novega v lastni režiji - 100€.
 
emilo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 13, 2013 11:50 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a emilo Po avg 31, 2015 4:12 pm

Upam, da nisi pričakoval garancijo 7 let na akumulator? Tudi doba 4,5 let ni preveč kratka, mi je pa malo čudno, da se je okvaril v tej vročini?
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Če sep 03, 2015 6:52 am

Meni je zdržal pet let. :D
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 80 gostov