Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic Pe sep 04, 2015 10:33 pm

Pri mojem je še vedno originalen, ima pa za seboj že skoraj 7 let in 220k.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi So sep 05, 2015 8:45 pm

[quote="Gosic"]Pri mojem je še vedno originalen, ima pa za seboj že skoraj 7 let in 220k.[/quote]
To je pa verjetno aku z najdaljšo življenjsko dobo. Se pozna, da je Kiin :D
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Influenz Ne sep 06, 2015 7:01 am

Akumulator najbolj ubijejo hladni zagoni pozimi ter kratke vožnje - pri dizlu še posebej.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Po sep 07, 2015 4:44 pm

Pa saj ne zdrži le akumulator :D Bi se našlo še kaj... :D Zato pa ima avto 7-letno garancijo... :D
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a yashica To sep 08, 2015 7:04 pm

Zdaj pa takole...

Naslov teme je jasen in o tem naj se v prihodnje tudi piše... brez tlačenja drugih znamk, izivanja v stilu "vsaj en del zdrži to dobo", smetenja...
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Po sep 14, 2015 7:20 pm

Se strinjam s tabo, a o čem se bo potem pisalo v tej temi? Očitno ni na cesti nobenega cee'da ali pa nobenega ali pa skoraj nobenega z napakami. :lol:
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban To sep 15, 2015 6:27 am

yashica je napisal/-a:Zdaj pa takole...

Naslov teme je jasen in o tem naj se v prihodnje tudi piše... brez tlačenja drugih znamk, izivanja v stilu "vsaj en del zdrži to dobo", smetenja...

Seveda da ne, če se jih pša skoraj nič ne proda :lol:
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr sep 16, 2015 7:37 am

Očitno si spregledal, da je bil cee'd v določenih obdobjih na slovenskem trgu najbolje prodajan avtomobil nižjega srednjega razreda. Kje pa živiš, da ne vidiš nobenega? :D :lol: :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver Sr sep 16, 2015 8:01 am

Ti pa najbrž ne vidiš nič drugega kot KIO, a ne?

Pri nas na podeželju ni neke KIAmanije (je dosti več Hyundai-jev), sploh ker je prvi pooblaščenec kar daleč proč (cca vsaj 50km) tako, da so Kie bolj starejšega datuma (izven garancije) in jih servisirajo nepooblaščenci/popoldanci/fušarji. Tako da famozne 7 letne (ne)garancije ni čutiti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a chan Sr sep 16, 2015 9:04 am

Glede na podatke Sekcije za osebna motorna vozila (http://www.ads-slo.org/statistika/) je bilo v letošnjem prvem polletju prvič registriranih 681 Cee'dov, s čimer je med modeli nižjega srednjega razreda na 6. mestu. Zgolj za primerjavo - razredni prvak VW Golf se ponaša s 1.936 primerki, Fordov Focus 780, Oplova Astra 741, Peugeotov 308 pa 506.

Je pa res, da je bil Cee'd prve generacije (mislim, da koncem leta 2008) najbolj prodajan model v Slo (celo pred tedanjim bestsellerjem Cliom), kar je bila posledica izjemno mikavne ponudbe spodobno opremljene trivratne verzije za manj kot 10 tisočakov (oziroma kasneje celo za 8.990 eur).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban Sr sep 16, 2015 9:23 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:Očitno si spregledal, da je bil cee'd v določenih obdobjih na slovenskem trgu najbolje prodajan avtomobil nižjega srednjega razreda. Kje pa živiš, da ne vidiš nobenega? :D :lol: :D

Kaj je blo nekoč niti ni tako pomebno, zakaj pa sedaj ni več tako prodajan?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Sr sep 16, 2015 10:04 am

Zato:
chan je napisal/-a:... Je pa res, da je bil Cee'd prve generacije (mislim, da koncem leta 2008) najbolj prodajan model v Slo (celo pred tedanjim bestsellerjem Cliom), kar je bila posledica izjemno mikavne ponudbe spodobno opremljene trivratne verzije za manj kot 10 tisočakov (oziroma kasneje celo za 8.990 eur).


In samo zaradi tega so se tako razpasle, še jaz sem jo šel gledat in sem cincal ali bi ali nebi, ampak je izbrani motor in izbrana oprema bila takrat skoraj 15.000€, nato sem se odločil za rabljeno 206 in mi ni bilo žal. Sestra ima Kio, nisem navdušen nad tem avtom ker:
- ni nobene preglednosti ko greš vzvratno, dejansko lažje rikvercam s kombijem
- sedeži so kot ene klopce, nobene bočne opore niti kakšnega udobja
- prvi Ceedi niso čisto nič lepi, so bili samo zelo poceni za nov avto

Če bi Kia obdržala svojo cenovno politiko, bi na cestah gledal samo Kie, ker so pa postale drage, je pa drugje več izbire in pri meni nebi prišla v ožji izbor.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Če sep 17, 2015 7:25 am

[quote="chan"]Glede na podatke Sekcije za osebna motorna vozila (http://www.ads-slo.org/statistika/) je bilo v letošnjem prvem polletju prvič registriranih 681 Cee'dov, s čimer je med modeli nižjega srednjega razreda na 6. mestu. Zgolj za primerjavo - razredni prvak VW Golf se ponaša s 1.936 primerki, Fordov Focus 780, Oplova Astra 741, Peugeotov 308 pa 506..[/quote]

Ali gre res verjeti tej statisti, glede na to, da številni mediji pišejo, kako veliko avtomobilov registrirajo za eden dan in jih nato izvozijo v tujino? Kdo vse to počne najbolj masovno pa tudi piše marsikje - čeprav gre vedno predvsem za ugibanja. :D Po mojem so dejanske številke marsikje pol manjše. A ostanimo raje pri temi oziroma okvarah. :D
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Peuggeott Če sep 17, 2015 8:01 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:
chan je napisal/-a:Glede na podatke Sekcije za osebna motorna vozila (http://www.ads-slo.org/statistika/) je bilo v letošnjem prvem polletju prvič registriranih 681 Cee'dov, s čimer je med modeli nižjega srednjega razreda na 6. mestu. Zgolj za primerjavo - razredni prvak VW Golf se ponaša s 1.936 primerki, Fordov Focus 780, Oplova Astra 741, Peugeotov 308 pa 506..


Ali gre res verjeti tej statisti, glede na to, da številni mediji pišejo, kako veliko avtomobilov registrirajo za eden dan in jih nato izvozijo v tujino? Kdo vse to počne najbolj masovno pa tudi piše marsikje - čeprav gre vedno predvsem za ugibanja. :D Po mojem so dejanske številke marsikje pol manjše. A ostanimo raje pri temi oziroma okvarah. :D

+
Dopadlo se mi je ko sva šla s hčerko gledat Kie in je bil prodajalec tako preprost. Ni nič skrival vse kar sem ga vprašal mi je povedal tudi o napakah.En izmed sodelavcev je kupil novega Golfa 7 iz zaloge in je našel listek z datumom. Izračunal je da so ga imeli na zalogi pol leta, prodajalec mu je rekel 3mesece. Bil je 1.6 Tdi katerih bojda največ prodajo. Lahko da jih izvažajo ali pa napihujejo podatke. Pol leta da stoji avto in tako visoke prodajne števlike mi nekaj ne klapa. Možno da jih naročajo samo dvakrat - trikrat letno masovno in zato toliko stojijo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Če sep 17, 2015 8:26 am

Kia je za j ker je podražila avtomobile in za to ceno je konkurenca zelo huda ki ji ni kos. Oni bi morali ostati v rangu pod 10k eur za ceeda in bi bile prodajne številke veliko večje
Lp
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Pe sep 18, 2015 9:02 am

Kako pa veš, kakšne so dejanske prodajne številke? :D Na cesti pa itak vidiš veliko golfov, veliko cee'dov in še marsičesa.
p.s. cee'd še vedno dobiš za slabih 10K
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Pe sep 18, 2015 1:19 pm

viewtopic.php?f=2&t=43192&p=1694914#p1694914

Ceedov je malo po cestah vsaj pri nas na dolenskem

Na njihovi uradni strani NI tudi pro ceeda za 10k eur vsaj po njihovem uradnem ceniku. Najcenejši ceed je 14.990eur, pro ceed malo ceneje 13.490eur.

ps.: ceeda tudi dobiš za 5k eur ;)
Priponke
Cenikproceed3DR29082015.pdf
(792.33 KiB) Prenešeno 65 krat
Lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban Pe sep 18, 2015 1:38 pm

Tolk o prodanih vozilih pri nas

Slika
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ecoblue Pe sep 18, 2015 8:42 pm

Hyundai je letos v Sloveniji na 10.mestu(3.48% delež), Kia na 11.mestu(3,42% delež). V Evropi je letos po prvem četrtletju imel Hyundai prodajni delež 3,3%, Kia pa 2,6% kar pomeni da glede na Evropsko povprečje je Kia v Sloveniji bolje prodajana kot drugod po Evropi.

Glede na temo Kia Cee (napake) je Kia Ceed v Sloveniji visoko na 6. mestu po prodajnosti v svojem razredu(srednji spodnji). 681 Ceedov so prodali do konca avgusta v Sloveniji, le 100 manj kot Ford Focusov, skoraj 120 več kot Seat Leonov in skoraj 200 več kot Peugeojev 308... Ni tako prodajana kot Golf ampak še vedno je solidno prodajana po moje...
Sam osebno bom od zdej naprej kupoval avte, kjer kot kupec novega vozila nekaj pomeniš. Tistim znamkam, ki so za nekimi prodajnimi rekordi in jim v Sloveniji prodaja teče kot po maslu jim je vseeno če v letu kupiš enega ali pet, ker si samo številka in nič več. Če ne boš ti kupil bo pa sosed in zato si to lahko privoščijo :)
Pri Kiji pa slišim da se za vsakega posebej potrudijo, za redne stranke še posebej in tudi po lestvicah zanesljivosti, ki jih delajo neodvisne agencije(JD Power..) so vedno v prvi tretjini, za razliko "slovenskih" najbolj prodajanih znamk ki so v zadnji tretjini in kljub vsemu še vedno zelo popularne. ;) Prvih devet najbolj prodajanih modelov v Sloveniji imata samo 2 znamki. Zaplankanost ni kaj in ni čudno da so pri nas največji rivali :)
 
CibaJR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe apr 25, 2014 6:45 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a CibaJR Po sep 21, 2015 11:43 am

Moje izkušnje z 2013 ceedom:

21000km, 2 dni po prvem servisu mi je spustil semering. V garanciji zamenjana komplet sklopka
50000km začel škripat voznikov stol in začela utripati leva sprednja ledica. Danes grem na servis pa vidimo kaj bo. Ko sem bral poste drugega uporabnika in koliko časa so porabili za popravilo, nisem preveč optimističen.
Drugače se pa občasno prtljažnik težko zapira, gumb na volanu za prejšni komad se je odločil, da bo raje menjal iz radia na cd funkcijo in na mrzle dni noče v rikverc

Še mala pripomba nad lakom in barvo, ki sta pretanka in je že cel avto pouhen pikic od kamenčkov.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 28 gostov