Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ceeder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To dec 28, 2010 4:00 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ceeder Po nov 30, 2015 12:39 pm

Kia ceed sw 1.6 crdi, letnik 2011, 94.000 km
Pred približno pol leta sem omenil "odpadel manjši kos plastike pod strešnim nosilcem oz. na spodnji strani strešnega nosilca. Najbrž v avtopralnici. Bom videl kaj bojo na servisu rekli glede garancije v zvezi s tem."
Popravek: Noben kos plastike ni odpadel ampak se je barva zluščila s spodnje strani strešnega nosilca. Poleg tega je barva na strešnih nosilcih dobila mehurčke (na dveh mestih, ob strani, komaj opazno).

Na servisu so mi zamenjali strešne nosilce v okviru garancije. Baje nisem edini primer s tem problemom pri ceed karavanih.

Obenem sem opravil tudi 5. redni servis (260€), ostalo je b.p., poraba okrog 5,3l/100 km.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi To dec 01, 2015 12:17 pm

"Na servisu so mi zamenjali strešne nosilce v okviru garancije. Baje nisem edini primer s tem problemom pri ceed karavanih."

Pri drugih znamkah bi ti pa to pri tako starem avtomobilu lepo zaračunalil. Zdaj naj mi pa še kdo reče, da je daljša garancija brez veze :lol:
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a a_sist To dec 01, 2015 12:26 pm

260e za redni servis?! zlat filter in zlato olje? Jebesh podaljšano garancijo, če te lupijo na vsakem servisu. Un problem s strešnim oknom bi ti vsak ličar rešu za par deset €. Popoldanc ti naredi redni servis za manj kot 150€ .. se pravi da ostane do 260€ še za en družinski izlet s kosilom vred.
No escape from the mass mind rape...
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Spectre To dec 01, 2015 12:32 pm

a_sist je napisal/-a:260e za redni servis?! zlat filter in zlato olje?

Ravno to sem ga hotel vprašat, če bi lahko napisal kaj vse je vključeval peti servis za 260€.
Kaj so ti vse menjali, pa če lahko napišeš koliko je stal material in koliko delo da bomo videli.

@veronika, pri vw težko verjamem da bi jamstvo krilo strešne nosilce. 2 letna garancija ja, 4 letno jamstvo pa po moje ne.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a 5cenic To dec 01, 2015 12:35 pm

a_sist je napisal/-a:260e za redni servis?! zlat filter in zlato olje? Jebesh podaljšano garancijo, če te lupijo na vsakem servisu. Un problem s strešnim oknom bi ti vsak ličar rešu za par deset €. Popoldanc ti naredi redni servis za manj kot 150€ .. se pravi da ostane do 260€ še za en družinski izlet s kosilom vred.

Zadnji redni servis, ki sem ga imel (filtri, olje, malo pregledat avto in mislim, da mi je še zadnjo žarnico zamenjal) sem dal 65 evrov. Aja z računom ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver To dec 01, 2015 12:36 pm

Najbrž ima tudi Veronika kak % v teh 260€, da je tako zagnana na forumu..pa najbrž se ji ne zdi drag servis zaradi tega.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Spectre To dec 01, 2015 12:46 pm

Firediver je napisal/-a:Najbrž ima tudi Veronika kak % v teh 260€, da je tako zagnana na forumu..pa najbrž se ji ne zdi drag servis zaradi tega.

:mrgreen:

Je treba počakat da napiše kaj vse so mu menjali. Vem da do nedavnega so filtr goriva menjal skor vsak servis, mogoče so mu menjal tudi zavorno tekočino...
Pa pranje pri Kiji je tudi "zastonj" ob servisu.

Men so recimo pri vw za prvi servis golfa na 15k ponujal cene od 120-180€ na pooblaščenih servisih. Odvisno od avtohiše oz kako redna stranka si.
V to ceno je bilo vključeno:
Njihovo olje(4.5l), čep, ekološka taksa, filter olja, pregled podvozja, priklop na tester. To je vse.
Če si pa svoje olje prinesel je bilo dosti ceneje.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic To dec 01, 2015 1:19 pm

V družini imamo:
Toyota Verso 1.6 D-4D - 260€
Seat Ibiza 1.2 - 160€

Za mojega cee'da so bili servisi med 200€ in 240€. Očitno se Toyoti in podobnim pogleda med prsti, ampak ko govorimo pa o Kii > ko čustvom do ostalih znamk dodamo ščepec predsodkov, ter v oko bodeča 7-letna garancija : ne to pa ni kul. Omenja se celo kosila, družinske izlete. Ampak kaj pa ko pride do odpovedi kakšnega dražjega dela pri popoldancu? Kdo pa potem to krije? Verjetno odpadejo kosila, izleti. Iz osebnih izkušenj v družini vam povem, da je popoldanc obrnil hrbet, ko je zaribal motor pri Cliotu. Potem pa se kregaj s trdoglavci.
Pri popoldancu imam sedaj servise res da okoli 120-140€, ko ni več garancije. Ampak koliko pa pride nov turbo, izpušni kolektor, volanski drog, ki ga je kril servis v sklopu garancije? Kar nekaj kosil. Poleg tega je to vse vnešeno v računalnik, dokazano z računi, zamenjani deli. Ampak ja, diler vam itak reče, da je bil avto servisiran.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver To dec 01, 2015 1:35 pm

Se pravi, da bi lahko KIA utemeljeno zaračunavala še bistveno dražje svoje servise - ker je pooblaščenec, izda račun in ima 7 letno garancijo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban To dec 01, 2015 2:13 pm

Ta cena servisa je pa že skoraj taka kot za premium znamke.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Polo78 To dec 01, 2015 3:03 pm

Tisti, ki menite, da je 260€ premium cena za redni servis prosim povejte, koliko plačujete za servise vi? Pa ne mi primerjat in omenjat cene pri popoldancih, zanimajo me cene na pooblaščenih servisih - ampak tudi tu realne cene za navadne smrtnike, brez nekih "veze in poznanstva" popustov. In na koncu primerjajte bencin vs. bencin (ali dizel vs. dizel) in NE bencin vs. dizel, ker se ve, da so za dizle servisi dražji.

Ko sva z znancem primerjala ceno na pooblaščencu med Mazdo in VW (M6 in Passat, oba dizel), so cene tu tu, v povprečju si mogoče za kakih 15-20€ / servis na boljšem z VW. Kar pa na koncu zopet dobiš nazaj oz. si z Mazdo celo na boljšem, ko je treba pri motorju z jermenom (VW) opravit veliki servis, pri verigi pa tega ni (če koga moti primerjava oz. omenjanje VW kar je na a.com dokaj pogosta frustracija, lahko namesto te vstavi poljubno znamko z jermensko gnanim motorjem, ki je podvržen velikemu servisu).

Kolikor vem ima tudi 1.6 crdi verigo, torej odpade veliki servis. A torej to sploh kdo vzame v računico in dosledno sešteje stroške vseh rednih servisov tam do recimo 200.000 km? Ali vsi kar takole malo čez palec ocenite, da si z nekaterimi znamkami avtomatsko na slabšem samo zato, ker je navaden redni servis nekaj evrov dražji?
Antiznačkar po prepričanju
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Spectre To dec 01, 2015 3:47 pm

Da ne bom spet izpadel da se delam pametnega, niti nimam od nobene firme nič, ampak bi dodal da recimo Mercedes(kot premium) ponuja dokaj ugodne za servise svoje modele, za starejše modele še več akcij. Če primerjamo da Kio bo vozil delavec, Mercedesa pa verjetno direktor, je cena zelo ugodna.
Bi bilo pa smiselno da vsak ob ceni napiše kaj mu je bilo menjano, ker že filter več ali manj je takoj lahko 30-50€ razlike. Kdor si pa sam olje kupi pa naj napiše skupen znesek, saj olje v trgovini ni zastonj, in je dodatno takoj 30-40€ tudi če ga sam kupiš. Je pa vedno olje na servisu dražje pri vseh znamkah kot če ga sam kupiš.


Primer letošnjih in lanskoletnih cen pri Mercedesu:

Servisni paket za razred C.
Ponudba velja za vozila starejša od dveh let.
Velja za: C (model 204) C 200 CDI, 220 CDI, 250 CDI vključno 4MATIC,
C (model 204) C 300 CDI, 320 CDI, 350 CDI vključno 4MATIC
220,- EUR OM 646, 651 - DIZELSKI motor
250,- EUR OM 642 - DIZELSKI motor
Akcijska cena servisnega paketa
1. ASSYST A - MALI SERVISNI PREGLED Servisni paketi vključujejo:
Menjava motornega olja in oljnega čistilca • z originalnimi rezervnimi deli in oljem Mercedes-Benz. Kontrola delovanja: • zavor, test zavor na zavornih valjih, • svetil in signalnih luči (nastavitev višine), • električnih naprav (kratki test), • naprave za čiščenje stekel in stanje metlic brisalcev. Kontrola tekočin: • hladilne tekočine motorja, • zavorne tekočine, • nivoja tekočine za pranje stekel. Druga opravila: • ponastavitev servisnega intervala ASSYST, • kontrola in nastavitev tlaka v pnevmatikah, • pregled stanja karoserije in laka, • pregled delov podvozja.


Servisni paket za razred A (model 176), razred B (model 246) in CLA (C117). Ponudba velja za vozila starejša od dveh let.
Velja za: A (model 176): A 180, 200, 250, 160 CDI, 180 CDI, 200 CDI, 220 CDI B (model 246): B 180, 200, 250, 160 CDI, 180 CDI, 200 CDI, 220 CDI CLA (C117): CLA 180, 200, 250, 180 CDI, 200 CDI, 220 CDI
185,- EUR M 270 - BENCINSKI motor _________________________________
195,- EUR OM 651 - DIZELSKI motor _________________________________
165,- EUR OM 607 - DIZELSKI motor

Akcijska cena servisnega paketa
1. ASSYST A - MALI SERVISNI PREGLED Servisni paketi vključujejo:
Menjava motornega olja in oljnega čistilca • z originalnimi rezervnimi deli in oljem Mercedes-Benz. Kontrola delovanja: • zavor, test zavor na zavornih valjih, • svetil in signalnih luči (nastavitev višine), • električnih naprav (kratki test), • naprave za čiščenje stekel in stanje metlic brisalcev. Kontrola tekočin: • hladilne tekočine motorja, • zavorne tekočine, • nivoja tekočine za pranje stekel. Druga opravila: • ponastavitev servisnega intervala ASSYST, • kontrola in nastavitev tlaka v pnevmatikah, • pregled stanja karoserije in laka, • pregled delov podvozja.
Zadnjič spremenil Spectre, dne To dec 01, 2015 3:57 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To dec 01, 2015 3:47 pm

Seat leon 30kkm uradni servis brez vez in moje olje 72eur na 15kkm je bil 53eur

Kia ceed 1.6 crdi ne odpade veliki servis, ampak se samo ketne ne menja oz se na cca 200kkm ali malo več samo je pa takrat toliko dražje oz ketna vsaj 150eur jermen je pa 20eur vse ostalo se pa menja ne glede ali imaš ketno ali jermen
Zadnjič spremenil pskoda, dne To dec 01, 2015 3:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a nejc1 To dec 01, 2015 3:48 pm

Če ima avto verigo nič ne odpade veliki servis, odpade menjava zobatega jermena z napenjalcem (kar večinoma ni nek velik strošek, sploh če sam kupiš material), mikrojermene z napenjalci in vodno pumpo je pa treba pri vsakem menjat...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To dec 01, 2015 3:50 pm

Ja ne vem kdo je to sploh pogruntal, če imaš ketno odpade velik servis :D :roll:
Lp
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Spectre To dec 01, 2015 3:59 pm

pskoda je napisal/-a:Seat leon 30kkm uradni servis brez vez in moje olje 72eur na 15kkm je bil 53eur

Kia ceed 1.6 crdi ne odpade veliki servis, ampak se samo ketne ne menja oz se na cca 200kkm ali malo več samo je pa takrat toliko dražje oz ketna vsaj 150eur jermen je pa 20eur vse ostalo se pa menja ne glede ali imaš ketno ali jermen


Če je nekdo z svojim oljem in brez filtra goriva pri Seatu dal 72€(skupno z svojim oljem npr. 110€), nekdo pri Kiji je pa dal 220€, pa so mu menjali še filter goriva(kar je npr. 40€-odvisno od proizvajalca) in njihovo olje, je razlike samo 70€, pa še avto so mu oprali(kar je 15€ pri VW) in razlika pade na 55€. :)
Če bi pa npr celotno storitev opravil na Seatu z njihovim oljem(ki je dražje tudi tam) pa mogoče sploh razlike ne bi bilo.

Treba je napisat ves material in vse storitve ob znesku servisa za točen ekonomski izračun. Dal sem samo primer in ne me držat za besedo in ne vem kaj si ti točno menjal na 30k. ;)
Jaz sem se enkrat pri vw "skregal" ko mi niso hotli dat 15€ popusta pa so rekli, da mi bodo avto oprali in da je to popust, avto je bil pa prejšni dan pri car detailerju. 15€ računajo pri vw zunanje pranje., pri Kiji je pa "gratis" vštet v ceno. Ekonomisti že vemo vse finte.

pskoda je napisal/-a:Ja ne vem kdo je to sploh pogruntal, če imaš ketno odpade velik servis :D :roll:

Kokr jst vem(mogoče se motim) je razlika samo v tem da se veriga menja pri malo kasnejših kilometrih kot jermen. Eni proizvajalci sicer pravijo da je veriga doživljenjsko, ker verjetno računajo da se avto več kot 7-8let ne bo uporabljal in mogoče toliko veriga še zdrži pri povprečnem uporabniku, ne vem. :mrgreen:
Pri strošku menjava verige vs jermena pa ni bistvene razlike je enkrat Tristan napisal za golfa 6 1.2 TSI v temi katera znamka je trpežnejša.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To dec 01, 2015 4:32 pm

Filter goriva se menja na 90kkm tako, da ga tudi pri kiji niso menjal.
72eur je pregled avtomobila, oljni filter, vitreks, 1dl antifriz in pranje

Kolikor jaz gledam po ceniku so ketne veliko dražje.
Lp
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Spectre To dec 01, 2015 4:36 pm

Ne vem za ketno, vem pa da ima kolega kio in ko mi je prinesel račune, ga na petih servisih niso menjali samo enkrat. Za filter nafte govorim. Zelo redno tam to menjujejo, pa tudi zavorno tekočino zelo redno...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic To dec 01, 2015 5:47 pm

Firediver je napisal/-a:Se pravi, da bi lahko KIA utemeljeno zaračunavala še bistveno dražje svoje servise - ker je pooblaščenec, izda račun in ima 7 letno garancijo?


Govora je o pooblaščenem posegu, primerjavah in ne o tvojih dvomljivih domnevah. Sicer pa prosim povej konkurenčne cene pooblaščenih posegov za 1.6 dieselski motor. Verjamem, da jih boš stresel iz rokava, saj domnevaš, da je ravno Kia najdražja ;)
Najbolj zanimivi pogovori so ravno o teh servisih, kjer ljudje skoraj prinesejo žemljo, kavico na servis, da privarčujejo 5€, na koncu pa seveda glasni, kako ugodno jih je prišlo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver To dec 01, 2015 6:10 pm

Žal imam veze in poznanstva tako, da lastnih izkušenj glede cen konkurenčnih "pooblaščenih posegov" nimam...ampak za KIO so cene pooblaščenih servisov po mojem mnenju previsoke, sploh ker si 7 let vezan nanje. Da se ti splača, ti mora nekaj konkretnega iti k vragu, ampak da garancija to krije.

Nekaj ostalih znamk ima popuste - po radiu se sedaj veliko vrti Renault reklama Zvesto na cesto, Citroen ima svoj "klub" cenejših orig. rezervnih delov za malce starejša Citroen vozila ipd...hja, res je, nimajo tako dolge garancije..

Po drugi strani pa se čudim, da slovenska policija ne nabavi vozil KIA...itak vozijo vedno na pooblaščenca, cenovno je ugodnejša od VW, če kaj odpove tekom uporabe pa krije famozna 7 letna garancija. Čista zmaga!

Hja, rajši VW pa kitajske gume gor...to pove vse!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov