Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Spectre To dec 01, 2015 7:13 pm

Firediver je napisal/-a:Hja, rajši VW pa kitajske gume gor...to pove vse!

Če vse vzameš v obzir Kia servisi niso dražji v povprečju več kot 15% v primerjavi z konkurenco pa še to ne vedno(ob primerjavi istih menjav rez. delov).
Zakaj kdo kaj vozi/ne vozi pa verjetno veš, da pri nas potekajo razpisi po domače oziroma po politični obarvanosti, lobiranju... Slovenija je po indexu ekonomske svobode na 88.mestu, na 89. mestu je Maroko, pred nami pa so države kot so Guatemala, Costa Rica...
Opis Slovenije neodvisnih ekonomskih strokovnjakov, ki so lestvico sestavljali pove vse: Corruption, while less extensive than in some other Central European countries, remains a problem, usually involving conflicts of interest and contracting links between government officials and private businesses.
Upam da si dobil odgovor. ;)
V Angliji in tudi drugih državah ima policija dosti Kij poleg drugih znamk, pri nas je pa na splošno v javni upravi veliko bolj monotono pri znamkah. Politika že ve zakaj.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To dec 01, 2015 7:54 pm

Ne vem zakaj kio, če je dacia še cenejša pa še skoraj nič ne more crknit, ker skoraj nič nima.

ps.: me prav zanima kako bo izgledalo ko se bo za kakšnim GTI-jem, RS-om zapodil z kio :lol:
Lp
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic To dec 01, 2015 8:39 pm

Firediver je napisal/-a:Žal imam veze in poznanstva tako, da lastnih izkušenj glede cen konkurenčnih "pooblaščenih posegov" nimam...ampak za KIO so cene pooblaščenih servisov po mojem mnenju previsoke, sploh ker si 7 let vezan nanje. Da se ti splača, ti mora nekaj konkretnega iti k vragu, ampak da garancija to krije.

Nekaj ostalih znamk ima popuste - po radiu se sedaj veliko vrti Renault reklama Zvesto na cesto, Citroen ima svoj "klub" cenejših orig. rezervnih delov za malce starejša Citroen vozila ipd...hja, res je, nimajo tako dolge garancije..

Po drugi strani pa se čudim, da slovenska policija ne nabavi vozil KIA...itak vozijo vedno na pooblaščenca, cenovno je ugodnejša od VW, če kaj odpove tekom uporabe pa krije famozna 7 letna garancija. Čista zmaga!

Hja, rajši VW pa kitajske gume gor...to pove vse!



Pa si ti mogoče kdaj slišal za besede zakoreninjenost, prestižnost? V svetu se je težko dokazovat čez noč, sploh če nekje velja neko zakoreninjeno dejstvo, na meji predsodka do ostalih? Ali, da je na nekem območju že od nekdaj tako in da se težko dopušča konkurenčnost? Primer: v naši občini ni druge trgovine kot Mercator. Ker? Z županom so X osebe v sorodu, poznanstvu in vsi imajo korist od tega. Praktično se ne pusti, da bi bila še kakšna druga trgovina. V vsaki stvari, pa naj si bo to gradbeništvo, telefonija, bela tehnika, avtomobilizem.. nikjer ne bo znamka, izdelek postal popularen čez noč. Za vsako stvar traja nekaj časa, da se ljudem pokaže prednosti , dober marketing oz. da jo potrdi pravi človek/narod . Primer tega je recimo Samsung. 10 let nazaj je veljal za totalni crap v svetu telefonije. Pa ga poglejmo danes. In bodoči tak proizvajalec se grem stavit, da bo Huawei. Jaz gledam na stvari širše in na izdelke konkretno brez zakoreninjenosti, predsodkov. Podobno tudi na ljudi. Ampak družba vem, da ni taka in da ima neke standarde. Zato je ta stvar kompleksna.

Glede policije:
http://archive.13wmaz.com/news/topstori ... e-Kia-Cars
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... Police.jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... Police.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:KIA_Ceed.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... E_Peru.jpg

PS: po nekaj klikih po googlu sem našel podatek, da za 1.5 DCi potrebujemo med 200-250€. To pravijo lastniki.

pskoda je napisal/-a:Ne vem zakaj kio, če je dacia še cenejša pa še skoraj nič ne more crknit, ker skoraj nič nima.

ps.: me prav zanima kako bo izgledalo ko se bo za kakšnim GTI-jem, RS-om zapodil z kio :lol:


Precej neodraslo?
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Spectre To dec 01, 2015 9:37 pm

@gosic
Namesto da ko naši dobijo denar od EU in kupijo vse pri eni ali dveh standardnih znamkah bi lahko tudi takšen stroj vzeli in 7 let garancije. 8)
Slika
Bond, James Bond. ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver Sr dec 02, 2015 7:21 am

Gosic je napisal/-a:
Pa si ti mogoče kdaj slišal za besede zakoreninjenost, prestižnost? V svetu se je težko dokazovat čez noč, sploh če nekje velja neko zakoreninjeno dejstvo, na meji predsodka do ostalih? Ali, da je na nekem območju že od nekdaj tako in da se težko dopušča konkurenčnost?



Slišal sem o tem in ne vem, po čem sklepaš, da bi jih sedaj prvič slišal..nabavniki (in njihovi šefi) v javnem sektorju so pa itak svoj svet - zanimivo, da so v preteklosti vendarle "dopustili" nabavo cenejših Oplovih Aster in Škod Octavij (obe v karavanski obliki).

Nekonkurenčnost je pa ena izmed produktov prejšnjega sistema, ki bi se ga lahko losali že v prejšnjem stoletju (tisočletju)..pa v javnem sektorju menijo, da še ni za odpad.
Zanimivo pri KII pa se mi zdi, da v Sloveniji ni dosegla cilja z nizko ceno (v željenem obsegu) in sedaj poskuša z višjo ceno ("prestižnost" nemara?)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a maniaxxx Sr dec 02, 2015 11:57 am

No da še jaz povem 2 okoli cen servisa. Golf TDI 2.0 81kw, filter zraka, olja in kabinski pranje pregled ( pumpanje gum :lol: ) 150e plus moje olje, torej skupno nekje 200e, če bi bilo njihovo olje bi bil na ceni nekje 250e. na A2S.

Četrti servis na peugeotu 207 1.4 VTI z menjavo olja, zavornega olja, filtra zraka in kabine 208 e z njihovim oljem in popustom ( program moj peugeot), to je na Rodexu.

Se pa cene precej razlikujejo od servisa do servisa, a2s je zgleda en dražjih tu okoli, ttako da naslednjič ga peljem drugje na pumpanje gum :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr dec 02, 2015 12:01 pm

Je pa res zanimivo, da je tema namenjena napakam pri cee'du, a se zgolj vrtijo posti okoli cene za servis, kjer gre za nekaj evrov gor ali dol. :D O napakah se pa sodeč kako so tovrstne teme preplavljene s prispevki pri drugih znamkah, težko prebere kaj konkretnega :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver Sr dec 02, 2015 12:16 pm

..Veronika si želi, da bi ta tema zamrla..ker smo s cenami servisov zašli iz konteksta "leporečenja" o KII..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Sr dec 02, 2015 12:28 pm

Saj policaji bodo tudi z kijami lahko lovil razne športne avtomobile tudi z +500hp po AC (tudi yugo bi bil dovolj močan) in bodo domov dobil položnico ko bodo dobili nove radarje.

ps.: problem samo nastane ko kia crkne te pusti na cesti kar pa ne zgleda za ugled policije da bi pa ena za drgo vozile in ko crkne se presedejo v drugo se pa cenovno ne izide ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver Sr dec 02, 2015 12:47 pm

No, apriori govorit, da bo KIA crknila na cesti ni umestno..sem pa tudi jaz za, da bi en oddelek policije opremil s KIO, pa naj potem 7 letna garancija krije vse tiste možne drage okvare, za katere se po "njihovem" splača plačevat tako drage servise. In okvare se bodo dogajale..
Se pa bojim, da pa potem bo KIA bankrotirala, če se ne bo začela "izvijati" iz obljubljene garancije z izgovori.

No, da ne bo kdo rekel, da sem proti KII...če bo zdržala policiste in da zdrži garancija brez izgovorov, jo še jaz kupim!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Pe dec 04, 2015 5:22 pm

Ne pretiravajte s stereotipi. Če imajo drugje po svetu policaji Kie in ni firma zaradi tega bankrotirala :lol: , potem bi lahko imeli kakšno tudi pri nas. Za državo bi bilo verjetno ceneje...Sicer pa vsak slovenski razpis zaznamuje vsaj kakšen sum korupcije - glede na to, da je zraven vedno VW, me vse skupaj niti ne čudi. Le zakaj bi bil zastopnik boljši od matičnega podjetja :lol:
p.s. Predlagam, da si še enkrat ogledajo nekateri spodnje linke do policijskih Kii -
http://archive.13wmaz.com/news/topstori ... e-Kia-Cars
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... Police.jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... Police.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:KIA_Ceed.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... E_Peru.jpg
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic Pe dec 04, 2015 11:24 pm

Itak verjetno najmanj 80% ljudi sploh dejansko ne bere novic v celoti,, ampak prebere neke naslove in nekaj 'lapa' tja v tri dni. Je pa zanimivo, kako ste ljudje stereotipski. pskoda, kot odrasla oseba pa pač napiše post v duhu 15-letnika. Dejansko polno predsodkov, polno nekih neutemeljenih besed. A da bi pa kdo komentiral cene, ki jih je navedel maniaxxx - ne to pa ne. Čeprav ja, cene so tam tam! S tem, da imajo eni garancije 7 let, drugi pa pač JAMSTVO 4 leta. To so dejstva, pa če so vam všeč ali ne. In mislim, da kot podjetje Kia, je verjetno veliko namenilo pomislekom in premislekom, če je 7-letna garancija prava pot. V zdravem podjetju, imajo za take stvari usposobljen kader, tako da je verjetno odveč tvoja skrb firediver. Verjamem, da te resnično skrbi glede tega.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Pe dec 04, 2015 11:45 pm

Si bi želel da se tema prečisti, ker je nastalo veliko nepotrebnih prispevkov. Debata naj bi tekla o okvarah Kie Ceed in ne o tem koliko stanejo servisi. Servis stane kolikor pač stane in to je to. Lahko se o tem napiše 10.000 strani na forumu in se nebo nič spremenilo, če je pa to komu preveč za plačevat, pa naj izbere drugo znamko ali pa že iz samega začetka vozi na servis k popoldancu!

7 letna garancija je super in se vidi da je lobi še vedno premočan da se mora kupovati j***a od VWja, Škode in Renaulta za službena vozila, za protokolarna pa so seveda dobra samo Audiji in BMWji, so "razpisi" itak tako napisani da samo ti avti pašejo notri.

Pa da se nebo kdo spotaknil da sem Veronika 2, vozim 15 let starega Peugeota in Kie nebi kupil. Prve so bile čudne pa čeprav poceni, zadnje čase so pa predrage.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver So dec 05, 2015 7:06 am

Gosic je napisal/-a: V zdravem podjetju, imajo za take stvari usposobljen kader, tako da je verjetno odveč tvoja skrb firediver. Verjamem, da te resnično skrbi glede tega.


V Sloveniji še vedno nisem naletel na eno samo službeno vozilo (tako, z nalepkami firme ali pa celo reklamo za njihov posel), da bi bila znamke KIA. No ja, lažem, dve zjahani poltovorni s kesonom iz prejšnjega tisočletja sem pa le videl (neki mali gradbeni s.p.)...in se bom pridružil zgoraj navedenemu citatu uporabnika Gosic.

Z dodatkom: Tudi "gnila" podjetja nimajo dovolj usposobljenega kadra, da bi nabavljalo KIO za službena vozila. To je moje razmišljanje...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic So dec 05, 2015 11:55 am

In kaj ima to veze z ceno servisiranja? Ponovno opisuješ tvojo lastno slabo stran, ki izvira iz posmehovanja, predsodkov, stereotipov in predvsem zaničevanja.

PS: slabo opazuješ. Šport TV uporablja Kie, veliko medijskih hiš pa še Hyundaie.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver So dec 05, 2015 5:58 pm

Glej, jaz nisem ti, da bi povsod videl KIE in opisal sem, kar sem jaz videl..ne morem za drugega trditi, da slabo opazuje, kot trdiš ti zame!
No, potem je pa super, da obstajajo firme, ki vzamejo KIO za službeno vozilo...
Moj prejšnji post se je nanašal na službena vozila in ne več na ceno servisov, ker so že protesti, da to ne spada v to temo...

Ampak zgleda, da se nobenemu KIA Ceed ne kvari, ker ni novih relevantnih postov in bi tema zamrla...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo So dec 05, 2015 6:42 pm

Protesti gor ali dol, lahko se bi vedelo naslov teme. Je že preveč pogosto na tem forumu da se piše vse povprek, o sami temi pa praktično ne.

Sestrina Kia se dejansko nič ne kvari, pa avto veliko stoji. Se zaradi tega posledično bolj pogosto menja zavore, a to je to. Drugih napak ni, poleg tistih katere sem že napisal nekaj strani nazaj a niso bile ravno kritične, vse pa seveda odpravljene v garanciji in brez problemov.

Tako da že bo nekaj na tem da ni o čem za pisat :) Pa čeprav bo to šlo VAG privržencem fajn v nos.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Influenz Ne dec 06, 2015 8:13 am

Kako naj bi se avto kvaril če stoji ??
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Ne dec 06, 2015 1:54 pm

Čez teden stoji, za vikend se naredi med 200 in 400 km, kar pa še vedno ni malo. In ja, avti so narejeni da se vozijo, če stojijo se tudi kvarijo.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Ne dec 06, 2015 9:29 pm

"Sestrina Kia se dejansko nič ne kvari, pa avto veliko stoji. Se zaradi tega posledično bolj pogosto menja zavore, a to je to. Drugih napak ni, poleg tistih katere sem že napisal nekaj strani nazaj a niso bile ravno kritične, vse pa seveda odpravljene v garanciji in brez problemov.
Tako da že bo nekaj na tem da ni o čem za pisat :) Pa čeprav bo to šlo VAG privržencem fajn v nos."

Saj to je point vsega skupaj, da VAG privrženci ne morejo sprejeti, da nekaj deluje, se popravi v garanciji, ki je garancija, ne pa neko jamstvo s poplavo drobnega tiska, itd. Ta tema je lep dokaz vsega skupaj, saj se veliko piše o vsem mogočem, navaja neke predsodke in temu podobne zgodbice, a bolj malo dejansko zapiše o dejanskih težavah s Kiiami. Podobne teme o VW okvarah se pa kar šibijo od dejanskih težav in problemov. :D
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 86 gostov