Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
KnightRider
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe jan 21, 2011 1:44 am

Avto ugaša

Napisal/-a KnightRider Pe jan 21, 2011 2:03 am

Imam Rover 216, ki mi ugaša. Avto na štantgasu vedno lepo mirno teče, ko pa se vozim in recimo prestavim pred semaforjem iz 3 v 2 mi ko pritisnem sklopko avto večkrat ugasne, učasih mi obrati skočijo na cca. 500 vendar se potem avto "pobere" dostikrat pa sam od sebe ugasne. Kaj bi lahko bil problem? Je lahko kriv motorček prostega teka, čeprav avto vedno mirno teče na štantgasu?
 
Uporabniški avatar
cvito19
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: To apr 28, 2009 2:50 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Avto ugaša

Napisal/-a cvito19 Pe jan 21, 2011 7:44 am

imel isti problem na vw polo... peljal mehaniku, ki je avto priklopil na računalnik, javilo je napako na enem delu, ki mu še zdaj nisem pogruntal imena :( zadeva se pri meni nahaja pod filtrom za zrak, po angleško se ji baje reče "THROTTLE BODY INC SENSOR" oz. samo "throttle body". uglavnem, vzel je tisti del dol in ga spucal, od takrat avto ni več nikoli ugasnil po stisku kuplenge (minilo je ca. 2 meseca). torej, zadostuje če ta del očistiš, ker je nov del dokaj drag...
na vw izgleda takole:
Slika
PS: a avto ugaša le prvih ca. 10min vožnje, nato pa ne več?
Slika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Avto ugaša

Napisal/-a ban Pe jan 21, 2011 8:51 am

A ni to dušilna loputa?
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Avto ugaša

Napisal/-a xalfist Pe jan 21, 2011 1:41 pm

Tebi je loputo ščisto, če prav razumem?
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
cvito19
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: To apr 28, 2009 2:50 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Avto ugaša

Napisal/-a cvito19 Pe jan 21, 2011 2:09 pm

@ban: ne vem kako se reče po slovensko temu delu... tisto mi je uspelo izbrskat na googlu u 3min... najbrž je to to, sem vpisal v google dušilna loputa pa vidim da najde isto zadevo :)
@xalfist: ja, spucal je to loputo od znotraj, pač tam v tistem valjastem delu, ker je bil tist del malo zapacan od olja (avto pije olje)...
se opravičujem ker je moje znanje o mehaniki na nekoliko nižjem nivoju in se ne znam pravilno izrazit oops
ugl, je pa pomagalo, se avto več ne ugaša, ko je najprej izbrisal napako in avto nato še enkrat priklopil, je ponovno javilo isto napako, ko pa je zadevo spucal pa je napaka izginila. no, mogoče je bil tudi na konektorju slab stik...? sej ne vem :(
Slika
 
KnightRider
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe jan 21, 2011 1:44 am

Re: Avto ugaša

Napisal/-a KnightRider So jan 22, 2011 9:33 pm

Zivjo

to loputo mi je mehanik že spucal pa je problem ostal isti.
Danes pa so se pojavili še novi problemi, avto je res težko užgal, ko je užgal se je kakšno minuto zatikal servo volan nato je deloval normalno, ne deluje mi več gretje zadnje šipe,.. Ko sem probal topel avto še enkrat užgat je užgal normalno, tudi servo dela kot mora, razen gretje zadnje šipe pa še vedno ne dela.
Kaj bi lahko bilo, akumulator?
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Avto ugaša

Napisal/-a h4ck So jan 22, 2011 9:52 pm

Meni ko je rover 75 ugašal, mi je samo takrat ko je bil topel in ga nisem mogel več prizgati nazaj dokler se ni ohladil. Razlog : senzor vziga. Na testerju si ze bil z avtomobilom ? Drugače ti svetujem da preveriš še na slo rover forum , tam ti bodo lahko kaki lastniki enakega avtomobila pomagali.

par tem ki bi znale biti zanimive :

http://rover.mojforum.si/rover-about36.html

http://rover.mojforum.si/rover-about226.html

Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov