Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ModraW Po dec 21, 2015 1:14 am

yashica je napisal/-a:
Vpoklica za samo odmično gred pri EA211 sploh ni bilo, veš pa verjetno sam najbolj kaj in kako so ti menjali.

Ne vem tako dobro kot ti, povedal sem kar so mi rekli. Teoretično že kaj vem, praktično slabo in povem kar mi rečejo.
Ko je bil drugič na popravilu so mi rekli prvič niso vredu menjali odmično gred in jo moramo še enkrat menjati. Preden smo ga pa prvič peljali je pa prišlo pismo na dom o serijski "nadgradnji" tsi. Tudi ko sem se po telefonu naročil so nekaj omenjali zamenjavo oz ležaj odmične gredi.

Za drugič sem siguren da so mi rekli da so menjali odmično gred in dročnik. Sicer je pa vseeno, ko bo crknil bo ostal pri njih in to je to, ker teh otročarij se z Porschejem ne grem več. Če imajo stranke ki vozijo 5x, 6x za isto stvar jaz nisem med njimi.

Tu so pa zadnji biseri v medijih o vpoklicu 1.8tsi in 2.0 tsi....

VW vpoklical v ZDA in Kanadi vozila z 1.8T in 2.0T bencinskim motorjem......
http://finance.yahoo.com/news/volkswage ... 54046.html
http://www.just-auto.com/news/vw-recall ... 64651.aspx
http://www.autoblog.com/2015/11/04/vw-r ... t-failure/
vpoklic se nanaša na sum zaradi zmanjšane moči motorja in zavor zaradi napake na odmične gredi, okoli 90.000 v ZDA in 17.000 v Kanadi.

Prav tako bodo vpoklicali 58.000 porschejev zaradi suma na možnosti iztekanja "low pressure fuel line znotraj kompartmenta motorja."

V Sloveniji in Evropi je prevelik novinarski lobij da bi poročali da so imeli vpoklice za "nove" tsi motorje.
Tole sem našel na forumu: http://www.uk-polos.net/viewtopic.php?t=67336
Ne vem pa če ima ta polo še stari tsi notri, mislim pa da je že nov z jermenom...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Po dec 21, 2015 6:32 am

Žal so take napake trd oreh prevsem za živce lastnikov, kolikokrat boš še šel na servis je pa povsem tvoja odločitev. Te povsem razumem, da si nad vsem skupaj razočaran. Koliko ima sedaj prevoženih?
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ModraW Po dec 21, 2015 6:43 am

Mislim da 20.000. Ni konca pri tem motorju, to je problem, lahko ga vsak mesec vozim oni na servisu(nič krivi) bodo živce zgubljali in ga še desetkrat odpirali pa vprašanje kako bo. Da bi nov motor odobrili ali pa zamenjali avto pa pri vw odpade.
Po moje še sami ne vejo kaj vse ni vredu narejeno pri tsi, ali pa so tako šparali pri materialih da so naredili tako slab motor. Nimam pojma, vem da več stvari ni tako kot bi moralo biti. Bo pa drugje več sreče.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Po dec 21, 2015 9:29 am

Na servisu ne bo zaradi tvojega vozila nihče izgubljal živce, ta čast pripada le lastniku. Oni menjajo kar imajo "na mizi", s strani tovarne, tako kot je ta "nadgradnja". To je bilo izvedeno, ropot pa še vedno ni odpravljen, kar pomeni, da mora zadeva naprej.... pritisnita na tehnično službo, da si avto ogleda.
Pa upam, da ti na servisu ne bodo predvajali tovarniškega posnetka, kaj je sprejemljivo ropotanje, ki ne vpliva na življensko dobo komponent (stanje tehnike) in kaj ne. Točno to se je dogajalo pri starem tsi-ju :roll:
Avto ste pošteno plačali, ima garancijo in hibo. Naj si gospodje v LJ razbijajo glave zaradi nezadovoljne stranke.

Je pa žalostno, da se znebijo verige in ob vsem razvojnem kadru, pri zobatem jermenu zaserjejo motor. Zaradi te šlamparije so izgubili marsikatero stalno stranko.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Klamzi
Novinec
 
Prispevkov: 183
Pridružen: Pe apr 11, 2003 9:54 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Klamzi Po dec 21, 2015 12:46 pm

Tud sam si dobra dva meseca lastim Golfa letnik 2009 s tem famoznim motorjem in sicer 1.8 TSI, s 160 tisoč prevoženimi km. Zaenkrat sem nad avtom navdušen, nimam težav, razen res malenkost nemirnega in povišanega prostega teka ob hladnem zagonu, sploh sedaj v mrzlih dneh in pa rahlo tesoče sklopke kadar ni pritisnjena, kar pa pripisujem obrabljenosti garniture sklopke. Je pa prejšni lastnik imel kar nekaj večjih popravil, kot so menjava batov, verige, vžigalne tuljave, ventilatorja klime in pa razdiranje glave motorja zaradi napake na ventilih.

Ker si ne mečem peska v oči glede zanesljivosti teh TSI motorjev, me zanima, na kaj še moram bit pozoren pri tem motorju oziroma katere stvari je dobro preventivno preverit? Tukaj ni bilo potrebno podlagat turbine kot pri manjših 1.2 motorjih?
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ddejc Po dec 21, 2015 1:19 pm

Dročnik bencinske črpalke je menda dobro menjat na vsak servis zaradi obrabe. To sem zasledil na audi forumu. Sestri so ga na Polotu 1.2 TSI že menjali, ker je nagravžno ropotal pri hladnem zagonu.
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Peuggeott Po dec 21, 2015 4:32 pm

HČerka ima novega Pežoja 308 1200cm3 turbinski motor je po 33100 kilometrih brezhiben.Dvakrat smo mu menjali olje in filtre. Sodelavec je svojega 1.2 sti golfa 7 trikrat peljal popraviti, na koncu se je odločil za prodajo.Po 4 messecih prodajanja je avto prodalza 4000 ceneje kot ga kupil.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ModraW Po dec 21, 2015 6:35 pm

@klamzi, mogoče je tresoča sklopka povezana z slabim vztrajnikom. Vem da se je ta napaka pri vw ponekod serijsko pojavljala.

yashica še novoletna slika za tebe :mrgreen: novega EA211 tsi v ponudbi. Če strokovna komisija pravi tako, potem pa naj zmaga avto s podobnim 1.4 tsi motorjem z istimi težavami v ponudbi


Slika
Slika
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ggorenc Po dec 21, 2015 7:21 pm

Zivjo!

Sam imam polota 1.2tsi letnik 2010. Ravnokar opravil mali servis, prevozenih 100.000km. Ali naj preventivno menjam verigo, ker se jo spet slisi? In koliko to pride?
Prvic smo na 22.000km zamenjali ketno, turbino, podlozko in se nekaj stvari... pac tisti "vpoklic".
Avto drugace deluje brez problemov. Niti prednjih diskov se nisem menjal, niti podvozja. Se mi zdi kar ok narejen.

Naj pa pohvalim servis Debevc v Trzinu, ki so se stvari spravili ko se spodobi in priznali vse porodne napake motorja. Za razliko od Vrtaca v Kranju, ki so navadni pezdeti.
 
Klamzi
Novinec
 
Prispevkov: 183
Pridružen: Pe apr 11, 2003 9:54 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Klamzi Po dec 21, 2015 11:32 pm

ModraW je napisal/-a:@klamzi, mogoče je tresoča sklopka povezana z slabim vztrajnikom. Vem da se je ta napaka pri vw ponekod serijsko pojavljala.

Jaz se tud bolj k temu nagibam... Bom vsekakor preveril ob naslednjem rednem servisu, ki pa bo raje par tisoč km prej :)
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Influenz To dec 22, 2015 11:36 am

Ha ha, vse bolj se mi zdi da gre VW po poti Renaulta z njihovimi prvimi dci motorji. Se še prav živo spomnim, kako so VW fani kritizirali renojeve motorje, zanimivo kako se vse obrne :)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a lancia hf To dec 22, 2015 12:19 pm

Saj zato pa je Renault šel iz Bosch na Siemens-ove črpalke, da vsaj 50x dlje zdržijo.
Pač še ena nemška kvaliteta.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ModraW To dec 22, 2015 1:09 pm

Renault je na začetku malo štrikal z dciji potem je bilo pa vedno bolje, pri vw pa prva generacija tsi ni bila posebej zanesljiva, novejši tsi pa tudi niso nič boljši da ne rečem slabši.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a uros11 To dec 22, 2015 1:46 pm

Influenz je napisal/-a:Ha ha, vse bolj se mi zdi da gre VW po poti Renaulta z njihovimi prvimi dci motorji. Se še prav živo spomnim, kako so VW fani kritizirali renojeve motorje, zanimivo kako se vse obrne :)

Strange. Ta hujš obdobje so menda imeli od 2005 do 2007 s PD 2.0 TDI-ji. Pokanje glav, zaribanje motorjev zaradi enega kosa za 3 EUR v oljni črpalki (enaka imbus os (ve kdo, kdaj (leto, mesec) so ta imbus kos začeli dajati noter bolj kvaliteten, prvi so imeli na koncu oznako A), piezo črpalke od Siemensa itak (vpoklic - morda kdo ve, če so jih zamenjali z bolj kvalitetnimi, ali so enake dali noter?), druge stvari so bile proti tem obrobne narave, pa še vedno razpizditis. Nato naredijo nove motorje, CR, pa da so kaj boljši? NIso, sedaj berem, da 1.6 TDI radi fašejo opilke od črpalke, kar uniči šobe. Vsak nov motor, neko sranje s porodnimi težavami, potem pa ga itak zamenjajo in jovo na novo. Kaj vzeti?

Po boldanem sprašujem, ker imam takega doma.

Aja, opazil sem, da so dizli OT v TDI temi.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Influenz To dec 22, 2015 2:30 pm

Kaj pa vem. Mislim, da toliko problemov kot z TSI motorjem noben VW dizel ni imel. V službi imamo VW dizle različnih letnikov od 2000 pa do 2013 pa ni bilo z nobenim hujših problemov.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica To dec 22, 2015 2:56 pm

ModraW je napisal/-a:yashica še novoletna slika za tebe


Hvala, ampak ni potrebna ;) Imam v hrambi fotke mojega 1.4 tsi bisera, ko se je motor odpiral prvič, drugič in menjal v tretje.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a uros11 To dec 22, 2015 3:03 pm

Kaj zdaj, tile novi TSI-ji delajo ali ne delajo oziroma je čudno delovanje feature, za katerega se ne sekiraš pretirano, recimo, če bi hotel menjati starega pasata za novega golfa 1.2 TSI, ali bi bil to šus v koleno in bi bil na servisu več kot doma? Po toliko letih bi lahko zrihtali, mar ne (domneva).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pskoda To dec 22, 2015 3:44 pm

uros11 je napisal/-a: Nato naredijo nove motorje, CR, pa da so kaj boljši? NIso, sedaj berem, da 1.6 TDI radi fašejo opilke od črpalke, kar uniči šobe.


Kako lahko opilki od črpalke pridejo do šob :?:





Osebno z TSI-jem nimam nobenih težav, ker se jih izogibam na široko in tudi pred nakupom avta sem se pozanimal in slišal, prebral veliko slabih stvari, zato no go
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica To dec 22, 2015 3:49 pm

@ggorenc: Moje izkušnje so ravno nasprotne pa sem pri njih kupil nov avto. Od vsega začetka tiščanje glave v pesek. Jih ne priporočam pa nisem edini, ki so se mu zamerili.

Kar se pa menjave verige tiče je predvsem odvisno ali imaš vgrajeno updejtano verzijo garniture, ki ima na ohišju zobke, ki preprečujejo preskok verige.
Kataloška številka tega kosa je 03F 109 210 D.

Kje je pa tvoj motor izdelan?
Na motorju imaš nalepko, ki izkazuje iz katere tovarne prihaja. Če je S, kot na sliki je iz nemške tovarne motorjev Salzgitter. Druga možnost je M , ki označuje škodino tovarno Mlada Boleslav.
Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ggorenc To dec 22, 2015 6:50 pm

Kje pa je ta nalepka? :D

Jaz sem volkswagna kupil pri vrtacu v kranju. zajebavali so se iz mene in delali norca. pri debevcu, lj trzin so brez vprasanja pod garancijo menjali podlozko, turbino, napenjalec, verigo pri 22.000km. ko je crknila cinspula pri 60.000km izven garancije so brez problema zamenjali z novo, pod garancijo. zdajle bo imel avto 100.000km, star +5 let, izven garancije in bodo menjali ketno drugic na lastne stroske. placal bom samo eno malenkost, da bo pac zavedeno na racunu.
Gredo na roko kolikor se da. Vsaj taksen je moj obcutek. Pa nimam nobenih vez tam. Je moj prvi VW. Najbrz tudi zadnji. Skoda, ker je dober in posten serviser.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov