Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a MBtouran Sr mar 27, 2013 4:06 pm

yashica je napisal/-a:
WMB je napisal/-a:

Od kje pitje olja in izguba hladilne tekočine???
To pa res ne bo držalo.


O pa bo držalo. Če tebi ni žru olja in ni bilo potrebe po dolivanju hladilne še ne pomeni, da problem ne obstaja. Ni primerljiv z falirano ketno, vendar se najdejo motorji, ki so bili menjani točno zaradi tega.
Tudi sam nisem sprva verjel, da lahko nov vagov motor 1,4 tsi 180KM iz pola gti pokuri dobre dva litra olja na tisoč km :lol:


So tezave vendar ne pri vseh tako da kot absolutno pisat da tsi vsi ribajo, rozljajo je nesmisel. Kateri spremljamo te zadev tako vemo kako in kaj
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Sr mar 27, 2013 4:10 pm

MBtouran je napisal/-a:
So tezave vendar ne pri vseh tako da kot absolutno pisat da tsi vsi ribajo, rozljajo je nesmisel. Kateri spremljamo te zadev tako vemo kako in kaj


Glede na to, da falirane gledam, odebeljeno še kako drži ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Renault Co Sr mar 27, 2013 4:13 pm

Kaj pa audi je tukaj kaj ločen od preostale vw grupe , ker za audija nisem še zasledil ,da bi kaj nagajalo?. Verjetno imajo tudi druge motorje oziroma so bolj natančni pri izdelavi?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Sr mar 27, 2013 4:21 pm

Renault Co je napisal/-a:Kaj pa audi je tukaj kaj ločen od preostale vw grupe , ker za audija nisem še zasledil ,da bi kaj nagajalo?. Verjetno imajo tudi druge motorje oziroma so bolj natančni pri izdelavi?


Ja, ja je na višjem nivoju. Pač štirim krogom primerno :mrgreen:

Primer: http://www.youtube.com/watch?v=AecKQwc6tTE
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Renault Co Sr mar 27, 2013 4:42 pm

hvala za link zanimivo tudi audi ni imun.
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a KlemenP Sr mar 27, 2013 5:22 pm

yashica je napisal/-a:
KlemenP je napisal/-a: sicr so pa vidl napako in so šli na zobati jermen.


Tako preprosto pa to le ni bilo. Še prej so konstrukcijsko spremenili ketno in ob tem zavajali, da je faliranih samo 5.000 motorjev pa še ta podatek ni padel sam od sebe, ampak so nemški avtomobilistični novinarji postavljali vodstvu koncerna neprijetna vprašanja o težavah z verigami pri tsi motorjih. 1,2 tsi mlinček je podedoval slabo verigo od večjega 1,4 tsija pri katerem se težave vlečejo že od samega lansiranja v letu 2006. Verigo so res spremenili ob tem pa zamolčali, da gre za serijsko napako za katero bi morali opraviti vpoklic pa tega niso storili. Odločili so se za tiho menjavo in to takrat, ko je stranka sama zaznala čudne zvoke in se obrnila na servis. Zame je vse skupaj eno samo zavajanje. Me pa čudi kakšno inžinirsko ekipo in kontrolo nad kvaliteto ima koncern, ki pri tisoč testnih motorjih ne zazna težav in jih pred lansiranjem na trg ne odpravi. Očitno je testiranje zaupano kupcu :twisted:



Renault Co je napisal/-a:Ok ni panike upam pa da se bodo v enem letu popravili . Napisal sem v prihodnosti torej nevem verjetno dirugo leto ali še kasneje.


Nimajo kaj popravit. Če si kupec novega vaga z 1,2 tsijem pod pokrovom boš moral počakati leto ažejo morebitne napake na novem jermeerigo so vrgli ven, torej s to ne po težav, imaš pa 101 možnost, da se napake pokažejo kje drugje. Predhodnik je imel poleg verige, obtočnega ventila turbine še težave z izgubo hladilne tekočine, žretjem olja in še kakšno malenkostjo[/quote

Jst sm pač na hitr povzel se pa strinjam da je katastrofa men zdj zgleda še niso dobr zatesnil pokrova od verige, k opažam oljnat madež sicr mam pa kmalu servis tko da bomo vidl... Pa ne da se mi je spet pojavu kondenz na zadnji desni luči... Kaj čmo :)
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Renault Co Sr mar 27, 2013 6:45 pm

takole kot je tole napisano o vw črno na belem bi bilo dobro naredit tudi za ostale znamke po kategorijah , da kupec pač pogleda in se odloči , in verjamem ,da ni vw edini .Kategorije pa bi bile npr psa, citroen ,peugeot,vw, opel,renault kia itd. rubrika okvare , ker sedaj je vse pomešano in pač če ti crkne npr renault ali opel primer , napišeš svoje težave z avtom v to rubriko.Samo predlog.
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a LinuxFuter Sr mar 27, 2013 7:05 pm

Offtopic:
O tem je bilo že govora, in to 2x:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=95299 - Tukaj imaš detajlen odgovor moderatorjev.
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=90894
Na kratko je težava v tem, da bi moral zdajšne teme ročno sortirati.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Marek_ Sr mar 27, 2013 7:53 pm

yashica je napisal/-a:
Renault Co je napisal/-a:Kaj pa audi je tukaj kaj ločen od preostale vw grupe , ker za audija nisem še zasledil ,da bi kaj nagajalo?. Verjetno imajo tudi druge motorje oziroma so bolj natančni pri izdelavi?


Ja, ja je na višjem nivoju. Pač štirim krogom primerno :mrgreen:

Primer: http://www.youtube.com/watch?v=AecKQwc6tTE


Torej so enaki problemi tudi pri 86KM oz. 90KM izvedbi.
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a W3s7_S1D3 Sr mar 27, 2013 7:57 pm

Mogoče pa je bilo tako, da je pri testnih TSIjih VW uporabljal eno vrsto verige. S proizvodnjo, zaradi velikih količin, je zaradi šparanja začel pritiskat na proizvajalca/podizvajalca keten in posledice so znane.
So pa težave z verigami znane tudi pri drugih (primer: Mini, pa če se ne motim je imel Hondin 2,2 Cdti al kar je že tudi neke težave z raztegom ketne). Žalostno pa je, da jo na koncu (kot vedno) nasrka kupec.

Ketna, če je dobra res dolgo zdrži ampak še zmeraj raje naredim par velikih servisov z nekoliko večjimi stroški (zobati jermen), kot pa eno izredno menjavo verige s stroški petih velikih servisov ;)
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Renault Co Če mar 28, 2013 6:33 pm

Evo sem prebral celih 42 strani :-P :huh: lahko rečem ,da vam srce bije za vw , inpa hvala vsem lastnikom , ki ste navedli svoje težave z 1.2 tsi in 1.4 tsi motorji. Če bom slučajno kdaj šel na vw ali seat grem na dizel . In še enkrat zelo ste nesebični , marsikomu ki nima denarja na pretek ste pomagali.Hvala vam. ;)
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a KlemenP Če mar 28, 2013 7:11 pm

Renault Co je napisal/-a:Evo sem prebral celih 42 strani :-P :huh: lahko rečem ,da vam srce bije za vw , inpa hvala vsem lastnikom , ki ste navedli svoje težave z 1.2 tsi in 1.4 tsi motorji. Če bom slučajno kdaj šel na vw ali seat grem na dizel . In še enkrat zelo ste nesebični , maikomu ki nima denarja na pretek ste pomagali.Hvala vam. ;)



Jst pa najbž pri naslednjem avtu na 1.8 TFSI ker ma poleg direktnega vbrizga sse indirekten vbrizg tko da ni težav z zapacanimi ventili kukr pr 1.2 TSI to smo tut pozabil oment :P
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a MBtouran Če mar 28, 2013 8:06 pm

Ja nova 1.8 tsi masina v leonu, octaviji ter a3 je zelo zanimiva
 
Uporabniški avatar
YamaWagen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr maj 01, 2013 9:52 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a YamaWagen Sr maj 01, 2013 10:14 am

Pozdravljeni

Sem si vzel čas in prebral vseh 42 strani :D
Priznam, da je 90% člankov odveč, ampak tako je zgleda po vseh forumih. Sem pa hvaležen za vsako koristno informacijo.

Ker sem pred nakupom rabljenega Polota 1.2TSI (pred leti na vse pretege hvaljenega motorja), me je po vsem prebranem minila volja za menjavo avtomobila. Trenutno imamo pri hiši 10 let starega Polota 1.2 s tremi cilindri, in do zdaj (135.000km) ni bilo nikakršnih problemov z motorjem. Res je, da me moti njegova šibkost. Zato pa sem si do lani dajal duška s pospeški in končno hitrostjo na motorju :lol:

Zdaj pa eno vprašanje - tudi za tiste, ki TSI-ja nimajo in samo pluvajo po njem. Kako mašino do 1.6 in do max 150 konjičev (benz)
svetujete? Več kot berem, bolj se mi zdi, da je vse v k***u. Če je tako imam raje še naprej obstoječega in upam, da nam traja še kakšnih 10 let.

Poleg TSI-ja sem gledal še Pugija 207 120KM, pa sem tudi prebral, da je kar je. Tako da res ne vem več kaj vzet za en spodoben denar. Nov odpade - gledam od l. 2008 - 2011.

To pa je ta Polo, ki sem ga imel namen it pogledat. Samo po vsem napisanem pa res ne vem več, če si ga želim.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7218393&show=1

Hvala za informacije in odgovore.

LP
 
Uporabniški avatar
YamaWagen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr maj 01, 2013 9:52 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a YamaWagen Sr maj 01, 2013 11:18 am

Evo moj trenutni seznam:

Astra 1.6 116KM
Corsa 1.4 101KM
Peugeot 1.6 16V VTI 120KM
Peugeot 1.6 16V Turbo 150KM
Honda 1.8 140KM
Polo 1.2 TSI 105KM


Kaj od naštetega je "IN" ? TSI verjetno odpade......
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a MBtouran Sr maj 01, 2013 12:25 pm

YamaWagen je napisal/-a:Pozdravljeni

Sem si vzel čas in prebral vseh 42 strani :D
Priznam, da je 90% člankov odveč, ampak tako je zgleda po vseh forumih. Sem pa hvaležen za vsako koristno informacijo.

Ker sem pred nakupom rabljenega Polota 1.2TSI (pred leti na vse pretege hvaljenega motorja), me je po vsem prebranem minila volja za menjavo avtomobila. Trenutno imamo pri hiši 10 let starega Polota 1.2 s tremi cilindri, in do zdaj (135.000km) ni bilo nikakršnih problemov z motorjem. Res je, da me moti njegova šibkost. Zato pa sem si do lani dajal duška s pospeški in končno hitrostjo na motorju :lol:

Zdaj pa eno vprašanje - tudi za tiste, ki TSI-ja nimajo in samo pluvajo po njem. Kako mašino do 1.6 in do max 150 konjičev (benz)
svetujete? Več kot berem, bolj se mi zdi, da je vse v k***u. Če je tako imam raje še naprej obstoječega in upam, da nam traja še kakšnih 10 let.

Poleg TSI-ja sem gledal še Pugija 207 120KM, pa sem tudi prebral, da je kar je. Tako da res ne vem več kaj vzet za en spodoben denar. Nov odpade - gledam od l. 2008 - 2011.

To pa je ta Polo, ki sem ga imel namen it pogledat. Samo po vsem napisanem pa res ne vem več, če si ga želim.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7218393&show=1

Hvala za informacije in odgovore.

LP


Sam si lastim Tourana 1.4 TSI in nimam nobenih tezav. Glede tega Polota pa mislim, da bi morebitne tezave morale biti odpravljene, je pa se v garanciji do 2015, tako da po mojem vredu zadeva.
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a KlemenP Sr maj 01, 2013 1:40 pm

YamaWagen je napisal/-a:Evo moj trenutni seznam:

Astra 1.6 116KM
Corsa 1.4 101KM
Peugeot 1.6 16V VTI 120KM
Peugeot 1.6 16V Turbo 150KM
Honda 1.8 140KM
Polo 1.2 TSI 105KM


Kaj od naštetega je "IN" ? TSI verjetno odpade......


Jst osebno bi Astro, ker je še najlepša in največ avta za ta denar.
Corsa je mjhna,
Peugeot-e vozjo uni k neznajo vozt sodeč po Top Gear-u :D
Honda je grda, zmaličena pa dragi servisi, deli
Polo-ta mam sam in mi je supr, z izjemo napak na motorju k so jih zdj že odpravl. Drugač je pa top, sam mau premjhn glede na to da že Astro dobiš za tak denar.


Še boljša opcija bi bla pa tanova Octavia sam sodeč po predlogih ciljaš na hatchback varjante... ;)
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Marek_ Sr maj 01, 2013 1:52 pm

@KlemenP Od kdaj naprej pa so napake odpravljene? Pri nas je bila veriga menjana niti leto nazaj, pa že išče novo.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Gosic Sr maj 01, 2013 2:07 pm

Jaz bi pogledal še za Toyoto Auris, Hyundai i30, Kia cee'd, Fordom Focusom...
 
KlemenP
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Sr maj 05, 2010 12:39 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a KlemenP Sr maj 01, 2013 2:13 pm

Marek_ je napisal/-a:@KlemenP Od kdaj naprej pa so napake odpravljene? Pri nas je bila veriga menjana niti leto nazaj, pa že išče novo.


Ja no sj so odpravljene tako ali drugače :P In kako to da išče novo? Sj to je največji problem pr Polo-tu drugač nasplošno s porabo pa zmogljivostjo sm pa ful zadovoln, to nemorm rečt da nism. Bi pa zdj če bi bil na istem mestu al Astro al pa Octavio vzel namest Polo-ta.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Blinder in 129 gostov