Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
vertigof
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 23, 2011 4:19 pm

Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a vertigof Če avg 25, 2011 8:06 am

Imam opel astro II, letnik 99. Zadnji mesec se je pojavil nek neprijeten zvok med vožnjo pri levem kolesu, občasno začne zaporedno piskat. Občasno piska že ob vožnji naravnost, ponavadi pa kadar zavijam. Prav tako se hitrost zaporednih piskov povečuje s hitrostjo. Zadnje čase je ta zvok vse bolj glasen in vse bolj pogost.
Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a zlica22 Če avg 25, 2011 10:37 am

Če piska visoko je možno, da so to zavore. Si dvignil avto in poizkusil zavrteti kolesa?
Zadnjič spremenil zlica22, dne Če avg 25, 2011 12:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Shadez
Novinec
 
Prispevkov: 139
Pridružen: So maj 15, 2010 5:57 pm
Kraj: Lost in stereo

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a Shadez Če avg 25, 2011 10:46 am

Probi takrat ko zavijaš tisto smer kamor piska, zavirat. Če piskanje izgine potem so sigurno zavore.
Patience is something you admire in the driver behind you and scorn in the one ahead.
 
Uporabniški avatar
madmax89
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: To maj 17, 2011 6:17 pm

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a madmax89 Če avg 25, 2011 2:22 pm

Parkrat malo fajn po žlajfu stisnit, pa med žlajfanjem sukaj levo pa desno. Nikar ne poskušaj nekje na cesti. Industrijskih con je ogromno :)

Lp
 
vertigof
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 23, 2011 4:19 pm

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a vertigof Če avg 25, 2011 7:23 pm

Občasno podobno zapiska ko zaviram, predvsem pri rahlem zaviranju, če pa močneje pritisnem pa to piskanje preneha. Razlika je edino v tem, da pri zaviranju gre
za enoten zvok, nekako v stilu piiiiiiisk..., med tem ko med vožnjo piska zaporedoma, pisk, pisk, pisk,....

Kolega mi je rekel, da bi morda lahko bil problem v pogonski gredi, na tsitem delu, kjer je taki sklep in se vrtenje gredi prenaša na kolo (ne vem kako se temu pravilno reče).

Bom probal vse tri metode, hvala za nasvet.
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a zlica22 Če avg 25, 2011 7:28 pm

Svetujem ti, da pregledaš obrabljenost zavor...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a crxdelsol Če avg 25, 2011 7:48 pm

Kolega mi je rekel, da bi morda lahko bil problem v pogonski gredi, na tsitem delu, kjer je taki sklep in se vrtenje gredi prenaša na kolo (ne vem kako se temu pravilno reče).


:lol: vmes je še menjalnik od tam na kolo pa polosovine in zglobi, nič od tega pa ne piska razen bremze, ostalo tolče, nabija, natolcava, tk tkt kttktktktktktktk.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a lisko Če avg 25, 2011 8:53 pm

vertigof je napisal/-a:Občasno podobno zapiska ko zaviram, predvsem pri rahlem zaviranju, če pa močneje pritisnem pa to piskanje preneha. Razlika je edino v tem, da pri zaviranju gre
za enoten zvok, nekako v stilu piiiiiiisk..., med tem ko med vožnjo piska zaporedoma, pisk, pisk, pisk,....

Kolega mi je rekel, da bi morda lahko bil problem v pogonski gredi, na tsitem delu, kjer je taki sklep in se vrtenje gredi prenaša na kolo (ne vem kako se temu pravilno reče).

Bom probal vse tri metode, hvala za nasvet.


Šolski primer zarustanih vodil zavornega cilindra ali cilindra samega(razen če imaš američana tam je to normalno :D ). Ker se zavorne oblega ne vračajo v prvotno pozicijo je zavore pregrelo do te mere, da se disk rahlo deformiral in z njim tudi ploščice....Le te so postale toliko trde, da ob rahlem zaviranju začnejo "škripat". Deformacija diska pa je šla svojo evolucijsko pot in se je rahlo ukrivil....zato tudi deljeni piski med vožnjo ( vsak pisk za vsak obrat kolesa)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a Fan Če avg 25, 2011 9:37 pm

lisko je napisal/-a:razen če imaš američana tam je to normalno :D


Hahahahahahahahahahaha....................................no, vsaj dolgčas ni nam ljubiteljem USA vozilc
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a lisko Pe avg 26, 2011 4:58 pm

Fan je napisal/-a:
lisko je napisal/-a:razen če imaš američana tam je to normalno :D


Hahahahahahahahahahaha....................................no, vsaj dolgčas ni nam ljubiteljem USA vozilc

Hecno, ampak zakaj sem tole omenil....Pri svojem sem dal gor nove zavorne klešče,nove diske in nove ploščice ( original USA). Pa je ob prvi poskusni vožnji cvililo kot opisuje avtor...kako hudiča bi kaj rustalo če je novo in kako bi kaj opletalo, če so diski novi....In tako dela še sedaj po prevožnih 5 tisoč km po poskusni vožnji. :D
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a enzospotenzo Sr maj 18, 2016 12:36 pm

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu.

Danes sem opazil (ob odprtem oknu), da mi pri prvem levem kolesu nekaj ustvarja rahel kovinski zvok. Pred tednom sem menjal letne gume s felgami - originalne. Konstantno se sliši šik-šik-šik-šik, hitreje peljem, večkrat podrsa. Če stisnem zavoro preneha ( se ne sliši) ko spustim podrsava naprej.
Na parkirišču sem pri ugasnjenem avtu v leru, kolo malo zavrtel naprej in nazaj pa se tudi sliši ko na enem mestu (celega zavrtljaja) zadeva malo podrsa ob nekaj. mogoče deluje kot drsanje ob pločevino...(H i30, l2013, 80kkm, prve zavore)
lp
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
BlackGuard
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So jan 11, 2014 7:21 pm

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a BlackGuard Sr maj 18, 2016 1:43 pm

Možno, da ti zavorne ploščice drsajo ob disk, ki ni popolnoma raven.
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a enzospotenzo Sr maj 18, 2016 2:10 pm

Dogaja samo na enem kolesu.
Diski so ravni, le na vrhu imajo rob. Na zadnjem servisu pa sem bil obveščen, da naj bi naslednjič menjal ploščice na zadnjih kolesih...
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr maj 18, 2016 2:36 pm

Vodila ploščic in zavornih čeljusti suha in mogoče še "suh" zavorni cilinder in gre vse skupaj bolj na trdo.

Malo obnove bo potrebne pa bo....

Lp.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a ojnica Sr maj 18, 2016 9:57 pm

možno da je prišel kak prah med diskom in ploščico...če ne bo v kratkem boljš bo treba avto na dvigalo.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a rs5 Če maj 19, 2016 6:51 pm

Koliko lufta imaš med feltno in zavorno čeljustjo,ti mogoče kaka utez na feltni drsa ob čeljust?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 19, 2016 7:21 pm

enzospotenzo je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme, bom kar tu.

Danes sem opazil (ob odprtem oknu), da mi pri prvem levem kolesu nekaj ustvarja rahel kovinski zvok. Pred tednom sem menjal letne gume s felgami - originalne. Konstantno se sliši šik-šik-šik-šik, hitreje peljem, večkrat podrsa. Če stisnem zavoro preneha ( se ne sliši) ko spustim podrsava naprej.
Na parkirišču sem pri ugasnjenem avtu v leru, kolo malo zavrtel naprej in nazaj pa se tudi sliši ko na enem mestu (celega zavrtljaja) zadeva malo podrsa ob nekaj. mogoče deluje kot drsanje ob pločevino...(H i30, l2013, 80kkm, prve zavore)
lp


Zapri okno pa dej radio bolj naglas... :mrgreen: ...pa ne boš več nč slišu =P
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a enzospotenzo To maj 24, 2016 7:57 am

Zdaj je minilo. Počakal sem nekaj dni in zadeva se je umirila...verjetno res kakšen kamenček/prah.
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a enzospotenzo To maj 31, 2016 10:18 pm

Spet je začelo drgniti. Končno sem snel kolo in pogledal in tudi našel napako. Krivec za težavo je mala pločevina med čeljustmi, tista ki gre preko diskov. Torej čez skrajni rob zavornih diskov. Ko jo z roko popravim je en čas dobro.
Vprašanje: Čemu sploh služi ta pločevina?

LP
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piskanje pri levem kolesu

Napisal/-a Fan Sr jun 01, 2016 1:33 am

To je vzmet in pobira vibracije - zavorna ploščica/vodilo ploščic.
Ko so vzmeti zvite in ne ležijo na predvidenem mestu, se jih zamenja z novimi.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 133 gostov