Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: bakrene podložke

Napisal/-a Mazda2 To sep 01, 2015 7:48 pm

Spet malo pozno a vseeno. Za svoj avto sem šel kupit tesnilo čepa oljnega korita in mi proda bakreno podložko, potem pravi, da bi pa lahko bila tudi aluminijasta. Pa nism vedu katero ima avto in sem obe vzel. Danes sem pa spodaj gledal in vidim, da ima aluminijasto, je vseeno, če namesto te uporabim bakreno?
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: bakrene podložke

Napisal/-a fare To sep 01, 2015 8:20 pm

Ponavadi se uporabi bakrena. lp
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: bakrene podložke

Napisal/-a Mazda2 To sep 01, 2015 8:31 pm

Najbrž bom res to uporabil, ker ta je votla, z ene strani ima zarezo, ki pa mora biti obrnjena proti vijaku, tako mi je rekel prodajalec. Aluminijasta pa je polna, le izbočena je, al pa vbočena, kakor gledaš, in zdaj ne vem kam mora biti kateri konec obrnjen.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: bakrene podložke

Napisal/-a Nikola_Tesla To sep 01, 2015 9:47 pm

Navije se malo teflonskega traka če ni nove podložke pri roki.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: bakrene podložke

Napisal/-a pskoda Sr sep 02, 2015 6:56 am

Mazda2 je napisal/-a:Spet malo pozno a vseeno. Za svoj avto sem šel kupit tesnilo čepa oljnega korita in mi proda bakreno podložko, potem pravi, da bi pa lahko bila tudi aluminijasta. Pa nism vedu katero ima avto in sem obe vzel. Danes sem pa spodaj gledal in vidim, da ima aluminijasto, je vseeno, če namesto te uporabim bakreno?


Ne vem kaj kompliciraš za en čep. Kupil si itak oba in zamenjaj s tistim, ki je bil gor se pravi z alu
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: bakrene podložke

Napisal/-a yashica Sr sep 02, 2015 11:30 am

Nikola_Tesla je napisal/-a:Navije se malo teflonskega traka če ni nove podložke pri roki.


Ni nove podložke?? Ima dve in ne ve katero bi nataknil na vijak. Torej, kakšen PTFE trak :roll:

Ponavadi, ko se spraviš menjat olje, se pripraviš na izvedbo in si priskrbiš potrebni potrošni material. Razen, če je nekaj centov za novo podložko (če jo ima) prevelik strošek.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: bakrene podložke

Napisal/-a Mazda2 Sr sep 02, 2015 1:25 pm

Kompliciram zato, ker aluminijasta je izbočene oblike al pa vbočene, kakor pač gledaš, pa z ene strani je na zunanjem obodu rob malo poravnan in ne vem kako mora biti pravilno obrnjena, da bo sigurno tesnila. Sam sem prišel do tega sklepa, da mora biti obrnjena tako, da je izbočen del obrnjen proti vijaku, vbočen z zunanjim poravnanim robom pa proti karterju. To je moj sklep, upam, da je pravilen?
(yashica, to sploh ni nek strošek, obe skupaj sta bili manj kot 80 centov, nekateri še pri filtru šparajo in ga menjajo na 2 ali 3 menjave, jaz sem tudi filter kupil nov, firme MANN, 7.93 eur. Sem pa do zdaj vozil na pooblaščenca ampak olje si bom sam zamenjal, ostalo pa h kakšnem privat domačem mehaniku.)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: bakrene podložke

Napisal/-a pskoda Sr sep 02, 2015 7:56 pm

Pravilno razmišljaš, ker ko boš vijak zategnil bo podloška držala vijak oz bo šponala vijak ven iz karterja, da se ne bo odvil čeprav je zelo majhna možnost. Drugače pa tukaj, ko ni nekega hudega pritiska bo držala kakor koli jo boš obrnil
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov