Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kosho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:37 am

zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Kosho Sr maj 09, 2012 10:21 am

Na Peugeotu 206 mi je šla zadnja prema, zadnje desno kolo stoji precej postrani.

Zdaj me zanima, kako najbolje rešiti problem, mehanik ki je delal v pooblaščenem servisu peugeot je rekel, da so sami poskušali to popravljati in so menjali ležaje, vendar se ni obneslo.

Po drugi strani pa če grem na avtoodpad in tam dobim premo novejšega letnika, obstaja verjetnost da se bo problem ponovil, ker to naj bi bila hiba pri teh avtomobilih.

Tako se mi zdi obnova še nekako najboljša rešitev, mogoče kdo ve za kakšen dober naslov za obnovo zadnjega mostu, kakšni so kaj stroški?

Na internetu sem našel videe kako se most popravi, razmišljam da bi se tega lotil sam:

http://www.youtube.com/watch?v=48eP5KZdSFs

http://www.youtube.com/watch?v=fkMVaDVdVaI

http://www.youtube.com/watch?v=6IndgZR7mu4
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Fan Sr maj 09, 2012 11:03 am

Pozdravljeni

Lahko se obnovi doma ali vaš izbrani mehanik ( priporočeno je imeti prešo in nastavke ). Tu pa vam jo obnovijo profesionalno: http://www.vargalant-horjul.si/ ( garancija ), možno je tudi dogovora prevzema stare na vašem naslovu ( Ljubljana ).

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a yashica Sr maj 09, 2012 11:06 am

Nehaj sanjati, da bi se sam lotil obnove, ker na podlagi nekaj posnetkov ne boš naredil popolnoma nič. Ne vem iz kje si, vendar ga ni dneva, da ne bi romala kakšna prema od PSA (Peugeot-Citroen) proti Vrhniki k Vargalantu http://www.vargalant.si/

Moj nasvet bi bil, da ti mehanik sname premo in jo pelješ na obnovo. Zgoraj omenjeni ti jo obnovi za 288€ (ddv vključen).
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Caby
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: To mar 29, 2005 7:38 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Caby Sr maj 09, 2012 11:11 am

Imaš zadaj diske?
Na pugi forumu en prodaja še dobro premo.. tudi tukaj registriram, Depalmo
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a TrijoAdijo Sr maj 09, 2012 11:31 am

Če pri vargalantu obnavljajo zadnji most enako "kvalitetno" kot obnavljajo roke, potem zadeva ne bo dolgo živela.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
kesneberg
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe mar 02, 2012 9:41 pm
Kraj: Do Grosuplja

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a kesneberg Sr maj 09, 2012 12:20 pm

Pojdi v Zaklanc malo pred Horjulom h Boštjanu ( v Zaklancu zavi proti Polhov gradec, pa boš na desni videl polno peugeotov). On ti jo bo bolj kavlitetno obnovil, pa še ceneje bo.
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a zlica22 Sr maj 09, 2012 6:20 pm

Hja, če imaš poleg vsega orodja in znanja (ker to niso lego kocke) še dvigalo, brener, prešo, varilni aparat in stružnico lahko popraviš sam ja... Drugače pa ne priporočam, sploh pa ne s pomočjo youtuba....
S katerega konca prihajaš?
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a DJ-DUST Če maj 10, 2012 8:37 am

Svojo sem obnovil pred slabim mesecem, material me je prišel 170 eur (iz Vargalanta), v setu je pa vse:
Slika

Samo ležaji se tudi lahko menjajo, dokler sta leva in desna osovina v dobrem stanju, ampak to se zgodi zelo redko, pri meni je izgledalo takole, avto je pa imel prevoženih 127k km:
Slika
Slika

Stari ležaji:
Slika

Lahko vse urediš doma, brez kakšnih brenerjev ker se most ne sme segrevati, je hladen var. Priporočam pa da si tudi vgradiš niple za mazalico, vsako leto napolniš malo masti in bo zadeva delovala še dolgo:
Slika
 
Kosho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:37 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Kosho Če maj 10, 2012 1:29 pm

Pozdravljeni,

hvala vsem za nasvete, zadevo bi lahko obnovil doma, imam na razpolago delavnico in vse orodje, se bom najprej pozanimal o cenah setov ležajev, vidim da se set da kupiti pri različnih ponudnikih, in sicer pri Vargalantu in pri podjetju Prekom.

DJ-DUST napisali ste, da ste vgradili niple za mazalico, kako to zgleda in kje ste to kupili, sem bral da je to še kako pametno vgraditi. Zanima me, če ste to samo izvrtali luknjo in notri vgradili ta del (slika)?

Izločil sem že varijanto, da bi šel na odpad po drugo premo.

Ko bom imel znane cene setov, bom razmislil udi o tem, ali se bom popravila lotil sam, če bo časovno zelo zamudno, bom premo dal obnoviti, avto ne sme stati več kot 2-3 dni.

Hvala za vse odgovore in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a zlica22 Če maj 10, 2012 1:46 pm

ker se most ne sme segrevati,


Tu se motiš...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a crxdelsol Če maj 10, 2012 2:06 pm

yashica je napisal/-a:Nehaj sanjati, da bi se sam lotil obnove, ker na podlagi nekaj posnetkov ne boš naredil popolnoma nič. Ne vem iz kje si, vendar ga ni dneva, da ne bi romala kakšna prema od PSA (Peugeot-Citroen) proti Vrhniki k Vargalantu http://www.vargalant.si/

Moj nasvet bi bil, da ti mehanik sname premo in jo pelješ na obnovo. Zgoraj omenjeni ti jo obnovi za 288€ (ddv vključen).


Za 300 pa ti ga na servisu obnovijo. Meni so ga.
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a DJ-DUST Če maj 10, 2012 2:06 pm

zlica22 je napisal/-a:
ker se most ne sme segrevati,


Tu se motiš...


Sam Vargalant je tako rekel, ne vem kdo se moti po tem...

Glede mazalic, imel sem jih doma. Moraš vrezati navoj in potem z njimi noter...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Fan Če maj 10, 2012 2:46 pm

Pozdravljeni

Mazalice lahko kupite v avtotrgovini, Merkurju, Železnini........................ bodite pozorni na korak navoja, obstajajo dve opciji .......................... metrični ali colski navoj. V koliko tega niste vešči, vzemite s seboj eno M6 ( ključ 10 ) matico in tam preverite. V koliko pa imate doma delavnico in colske navojne svedre, ja v tem primeru je to upozorilo brezpredmetno.

lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Doche Če maj 10, 2012 4:20 pm

crxdelsol je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Nehaj sanjati, da bi se sam lotil obnove, ker na podlagi nekaj posnetkov ne boš naredil popolnoma nič. Ne vem iz kje si, vendar ga ni dneva, da ne bi romala kakšna prema od PSA (Peugeot-Citroen) proti Vrhniki k Vargalantu http://www.vargalant.si/

Moj nasvet bi bil, da ti mehanik sname premo in jo pelješ na obnovo. Zgoraj omenjeni ti jo obnovi za 288€ (ddv vključen).


Za 300 pa ti ga na servisu obnovijo. Meni so ga.


Nisi ti mel nekih težav z obnovo na servisu, pa potem študenti, mulci, otroci, nesposobneži itd?
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a zlica22 Če maj 10, 2012 4:29 pm

DJ-DUST je napisal/-a:Tu se motiš...
Sam Vargalant je tako rekel, ne vem kdo se moti po tem...


Verjamem, da so mojstri tega kar delajo, ampak očitno bo nekdo moral vzet še kakšno knjigo v roke...
In, kakšna je razlaga te trditve?
 
Jeaka
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 536
Pridružen: Sr maj 11, 2005 11:37 am
Kraj: lj

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Jeaka Če maj 10, 2012 4:58 pm

Tole na posnetku zame ni nobena obnova ampak šalabajzarija, tako kot je DJ-DUST naredil je še najbolje.
[url=http://www.enigma-motorsport.si][img]http://www.enigma-motorsport.si/images/enigma_uvodna.jpg[/img][/url] http://www.enigma-motorsport.si
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a DJ-DUST Če maj 10, 2012 6:46 pm

zlica22 je napisal/-a:
DJ-DUST je napisal/-a:Tu se motiš...
Sam Vargalant je tako rekel, ne vem kdo se moti po tem...


Verjamem, da so mojstri tega kar delajo, ampak očitno bo nekdo moral vzet še kakšno knjigo v roke...
In, kakšna je razlaga te trditve?


Po pogovoru z gospodom iz Vargalanta, pri vprašanju če segrejem most da dobim osovini ven je rekel ne, da se tega ne dela ker most lahko poči in da so osovini nabite notri na hladen var. Dalje ga več nisem spraševal...
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a zlica22 Če maj 10, 2012 7:09 pm

Uredu, hvala ti:) Namreč, sem jih že kar nekaj popravil, pa mi še nobena ni počila (skoraj nemogoče da bi). Navsezadnje pa ima vsak svojo tehniko...
Pa brez zamere:P

LP
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a DJ-DUST Če maj 10, 2012 7:10 pm

Ne ne nobene zamere. Sam povem kaj so meni povedali. Verjamem da se da tudi s gretjem, na ta način je že marsikatera stvar popustila... :)
 
Kosho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:37 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Kosho Če maj 10, 2012 7:23 pm

DJ-DUST je napisal/-a:Ne ne nobene zamere. Sam povem kaj so meni povedali. Verjamem da se da tudi s gretjem, na ta način je že marsikatera stvar popustila... :)



DJ-DUST kako ste pa vi vzeli osovino ven?

Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov