Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a dean007 Če jul 12, 2012 4:35 pm

Imam Audija A4 letnik 2003 1.9 TDI z avtomatskim menjalnikom (multitronic).....in sedaj že 2 dni ko se avto ˝segreje˝ začne menjalnik sam šaltat v S, iz D na ročno prestavljanje se sploh neda, včasih v R ne prime nič, v armaturi utripa tam kjer so napisane prestave... Zjutraj ko se vozim v službo je vse OK (vožnje cca. 15 min), popoldan ko opravim še nekaj več kilometrov (opravki) pa se motor v avtu segreje pa začne.

Kaj je možno da je narobe??
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a adis Če jul 12, 2012 5:25 pm

dean007 je napisal/-a:Imam Audija A4 letnik 2003 1.9 TDI z avtomatskim menjalnikom (multitronic).....in sedaj že 2 dni ko se avto ˝segreje˝ začne menjalnik sam šaltat v S, iz D na ročno prestavljanje se sploh neda, včasih v R ne prime nič, v armaturi utripa tam kjer so napisane prestave... Zjutraj ko se vozim v službo je vse OK (vožnje cca. 15 min), popoldan ko opravim še nekaj več kilometrov (opravki) pa se motor v avtu segreje pa začne.

Kaj je možno da je narobe??


kako ste olje menjali in kdaj? lahko, da je bilo le-to slabo izvedeno ( slabo olje, opilki v olju, ipd...)
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a dean007 Če jul 12, 2012 6:08 pm

Olje naj bi bilo menjano na 150.000, zdej jih ima 170.000, avto je kupljen v SLO, sem drugi lastnik cca.6 mesecev, do zdej je bilo vse OK...
Olje sem imel itak namen dat zamenjati drugi teden, zdej se je pa to zgodilo pa nevem kaj zdej?? :?
 
altf4s6
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Po nov 06, 2006 8:32 pm

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a altf4s6 Če jul 12, 2012 6:33 pm

multitroniki so znani po tem, da ne držijo dolgo, mogoče je prišel njegov čas...
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a Mgajvr Če jul 12, 2012 8:08 pm

preverite senzor obratov. in pa priporočam priklop na tester, da vam pokaže dejansko napako.
ugibanje kaj bi lahko bilo je brezveze.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a LukL Če jul 12, 2012 8:10 pm

pri takih kilometrih že rada zadeva crkne... nič kaj veselja zate sploh pa 1,9 in multitronik to bo prava redkost.

je bil filter menjan tudi ob menjavi olja?
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a dean007 Če jul 12, 2012 8:45 pm

Saj bomo zadevo priklopili na tester, sem se že menil z možakarju pa je reku da je to že rihtal, sem mu samo omenil kak avto imam pa menjalnik pa mi je že povedal
kaj se mi dogaja (mu nisem rabu nič razlagat) :) ... menjalnika treba pol razkopat pa priklopit na tester...
Sem tu gor napisal če je kdo že imel kakšno takšno težavo ki me full zanima...
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a Mgajvr Če jul 12, 2012 9:15 pm

imel kolega težave, pa menjal senzor, potem mu je pa po par 1000 kilometrou menjalnik dokončno crknil. ker je bil vedno samo na pol poravljen, samo toliko da je bil avto vozen
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a Fan Če jul 12, 2012 9:22 pm

Pozdravljeni

@dean007:

Za začetek:
- priklop na tester
- menjava olja + čistilca / Olje in čistilec obvezno original ( olje se nabavi po VIN štev. obstajajo dve vrste )
- po potrebi reset menjalnika in naložite nov program ( s popravki )

V večini primerov je to rešilo problem. Lastnikom pa prihranilo nekaj stroškov

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a black Če jul 12, 2012 9:23 pm

Z wikipedije

Despite its smoothness and improved fuel efficiency there have been numerous reports from owners around the world that the multitronic transmission is prone to electronic glitches and mechanical issues especially for models using clutch pack with six plates built before or around 2006. Typical symptoms include flashing gear selector (PRNDS indicator) on the dashboard, hesitation and/or shudder during acceleration, unable to select reverse gear etc. Although Audi recommends CVT transmission fluid change at 55,000 and 115,000 kilometres (or 35,000 and 75,000 miles), there are cases that transmission failures still occurred even with recommended fluid changes.
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a SašoP Pe jul 13, 2012 7:43 am

js sm enkrat kolega iz Avtoelektronike spraševal za tale Multitronic k je enga iz takim Audijom A4 zajebavu, in je reku da so problem ta vezja na računalniku od menjalnika. Naj bi jih blo 6 use skupi. Mislm da je biu strošek popravila za vseh 6 cca 1500€. Verjetno je pa v okvari samo 1 ampak to gre pol k domine. Čist tko da neboš zmetu nevem kok dnarja za testerje pa olja ;)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a abbe Pe jul 13, 2012 10:59 am

SašoP je napisal/-a:js sm enkrat kolega iz Avtoelektronike spraševal za tale Multitronic k je enga iz takim Audijom A4 zajebavu, in je reku da so problem ta vezja na računalniku od menjalnika. Naj bi jih blo 6 use skupi. Mislm da je biu strošek popravila za vseh 6 cca 1500€. Verjetno je pa v okvari samo 1 ampak to gre pol k domine. Čist tko da neboš zmetu nevem kok dnarja za testerje pa olja ;)

v vsakem primeru je tester pa menjava olja cenejša.
tster je 20 eur.
olje pa fitri pa recmo da 200.lastnik avta ne ve točno kdaj je bil menjan filter in olje,e sploh je bil.tko da je tester prva,menjavaa oljha pa druga logična izbira.vse osalo je potem vsaj 3x drazje..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a SašoP Pe jul 13, 2012 12:28 pm

Si kr prou povedu ja, priznam da sm tut temo sam preletu nism glih brou, sm pa mislu da je biu usaj olje zamenjan u menjalniku. Kokrkol je bi js to najprej naredu zamenju olje pa usput ga še na tester prklopu po pa naprej vidš kje si
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a dean007 Pe jul 13, 2012 4:17 pm

Bom poročal drug teden kak pa kaj je bilo...
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a dean007 Če avg 30, 2012 10:28 pm

Menjalnik smo zrihtali že dolgo nazaj... na računalniku od menjalnika je skurlo vezje, elektronik je računal 250 eur, mehanik je razkopal in zmontiral nazaj (ni računal nič-prijatelj) ;) .
Sedaj dela OK.
 
eugsm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne jul 24, 2016 9:01 am

Re: AUDI A4 multitronic-menjalnik??

Napisal/-a eugsm Ne jul 24, 2016 9:17 am

dean007 je napisal/-a:Menjalnik smo zrihtali že dolgo nazaj... na računalniku od menjalnika je skurlo vezje, elektronik je računal 250 eur, mehanik je razkopal in zmontiral nazaj (ni računal nič-prijatelj) ;) .
Sedaj dela OK.


Pozdravljeni,

Na A4 2,0 TDI Multitronic se pojavlja ob speljevanju v klanec v D rahlo tresenje, v S tega ni. Na ravnem se tudi nič ne dogaja, je pa zadeva opazna, ko je motor vroč. Olje in filtri so menjani 2x na Audi servisu po tovarniškem intervalu. Od zadnje menjave olja in filtra je minilo 10.000km.

Dobil sem 3 informacije kaj bi lahko bil vzrok...update software, hydro blok, lamela....vse te informacije so samo razmišljanje in se še ni delala diagnostika.

Ima kdo kakšen nasvet kako se lotiti reševanja, kdo je dober v servisiranju multitronica?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 101 gostov