Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
rtg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe feb 15, 2013 11:42 pm

Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napak

Napisal/-a rtg Pe feb 15, 2013 11:48 pm

Pozdravljeni. Tri dni nazaj mi je na grande puntu naenkrat nehal delovati servo volan in sicer med samim delovanjem avta. Ni se prižgala nobena lučka za volan prav tako ni bilo nobenega sporočila. Ko sem avto ugasnu in prižgau ni pomagal. In zdej mi ne dela več od takrat razen včeraj mi je dvakrat za približno 5 sekund, med vožnjo začel delat potem pa spet nič več. Kakršnakoli lučka za volan mi ne gori. Naj še povem da ima punto električen servo. Danes peljem avto na računalnik na fiatov servis in spet šok, ne zazna nobene napake. Pač še sami zmedeni in seveda kot na vseh uradnih servisih povejo, da je edina opcija menjava celotnega volanskega droga, ki pa pride 950€ + delo.
Res bi bil zelo vesel, če bi kdo kar koli vedel kaj bi lahko bilo al pa če je že kdo imel tak primer? Kaj pomeni da računalnik ne pokaže nobene napake čeprav je ta očitno prisotna?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a thunderbolt So feb 16, 2013 12:10 am

Verjetno gre za zgodnejši model GP? To je kar pogosta napaka pri puntotih - tudi mk2 je imel isti problem. V zvezi s tem boš dobil bistveno več informacij na samem fiat forumu (tudi sam sem jih, ko sem imel dobro leto in pol nazaj težavo z volanom pri puntu mk2) oz. malo poguglaj zadevo. Meni je sicer svetila lučka, je pa zadeva tudi včasih za par sekund delala, potem je pa spet mrknilo. Imaš različne simptome - enim npr. servo volan v eno smer dela, v drugo pa ne, kar naredi vožnjo praktično nemogočo in predvsem nevarno. Težava je lahko v elektromotorju (zadeva se da ponovno navit - cca. 120€), v senzorjih položaja volana, ali pa kar je najdražje (a najmanj pogosto) v elektronski enoti, ki upravlja delovanje (upam, da glede na to, da ne javlja napake, ni šlo ravno to v franže).
Vsekakor pa strošek ne bo tak, kot se kaže - na pooblaščencu zamenjajo vse (torej celoten drog, tu notri ni zajeta cena centralne enote), pa je mir in se s posameznimi komponentami sploh ne ukvarjajo. Ne vem koliko je razlike s tem pri GP, ampak kakšne blazne razlike v primerjavi z mk2 verjetno ni.
Vsekakor pa boš dobil vse potrebne informacije, le če jih boš poiskal.
 
rtg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe feb 15, 2013 11:42 pm

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a rtg So feb 16, 2013 10:43 am

Ja avto je letnik 2006/12. Tud sam sem imel prej puntota mk2 in seveda težave s servotom. Tam sem potem to rešil z menjavo relejev v elektromotorju z res minimalnim stroškom, čeprav so mi obljubljali precej večje.. sem pa mislil da v grandetu teh težav z volanom ne bo, ampak očitno je to moj zadnji avto z električnim servom :D Drugače sem že veliko iskal po netu bil včeraj poleg fiat servisa še pri dveh ki se ukvarjata z avtoelektroniko. Eden je dejal da grande punto sploh nima težav s servom, drugi pa da jih je meu že vsaj 50 in je bilo pri 99% okvara senzorja položaja volana. že tu ne veš več kaj bi si mislil.. Okvara senzorja je tud težava ki sem jo največkrat zasledil na forumih. Ampak pri vseh teh je gorela lučka na armaturi in tudi tester je to pokazal, zato pa nisem prepričan da je to in ne bi dal 250€ za menjavo senzorja če potem sploh ne bo to to :? Vem da bo teško kdo vedel kaj bi lahko bilo ampak predvsem sem pisal z namenom če je že kdo slučajno imel enak primer in bi lahko povedal s prve roke. Seveda so pa vsa ostala mnenja več kot dobrodošla :D
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a thunderbolt So feb 16, 2013 11:49 am

GP ima 100% težave s servo volanom - se spomnim, ko sem iskal podatke glede okvare pri mk2, sem naletel tudi na poročila glede GP. Res pa je čudno, da ne javi napake. Jah, a boš dal 250€ za senzor pozicije ali pa naenkrat 1000€ plus za kompletno menjavo.
rtg je napisal/-a:ampak očitno je to moj zadnji avto z električnim servom :D

Hmm, potem ti pa ne ostane kaj drugega kot vožnja s kolesom. Servo (pa še kaj drugega) je značilna bolezen za fiate - drugje tega ni.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a Ivan36 So feb 16, 2013 10:38 pm

Fantje imate še kar novejše avtone zato jih dajte SERVISIRAT, kot se zagre. Teh 250€ ni velik, ČE bo to za letos vse ? Bom vprašal enga ELmajstra on ma zmerom rešitev :D
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a pixie Ne feb 17, 2013 7:11 am

thunderbolt je napisal/-a: Servo (pa še kaj drugega) je značilna bolezen za fiate - drugje tega ni.

A si prepričan? Vem za nekaj primerov P206 kjer je servo pumpa spustila dušo sredi križišča oz vožnje
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a Fan Ne feb 17, 2013 5:53 pm

Pozdravljeni

Lahko vam nagaja:
- senzor pozicije volana
- alternator

V obeh primerih se na testerju lahko preveri pravilno delovanje .............................. normalno, testira se samo omenjene komponente

lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a sašo5 Ne feb 17, 2013 9:57 pm

malo se vozi (ne boš rabil fitnesa :mrgreen: ) potem pa probaj motorček: če je vroč, potem je senzor(kot so že omenili predhodniki) če mrzel, potem je fuč on (ga treba zamenjat, ali previt na novo)
 
rtg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe feb 15, 2013 11:42 pm

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a rtg Če feb 28, 2013 3:26 pm

Naj sam povem, če bo še kdo imel tak problem, da je tud v mojem primeru šou senzor položaja volana, čeprav noben tester ni kazal napak. Tak da so mi to zamenjal in zdej dela. Cena pa 250e
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a Fan Če feb 28, 2013 6:53 pm

Pozdravljeni

V koliko se s testerjem preverja pravilno delovanje senzorja volana, je potrebno na začetku volan premakniti ( levo ali desno ) ter spremljati parametre delovanja senzorja. Predvidevam, da se je samo priklopilo tester in čakalo čudež, ki ga pa ni bilo.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Beeegy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To okt 22, 2013 7:09 am

Re: Grande punto servo ne deluje - na testerju ne zazna napa

Napisal/-a Beeegy To okt 22, 2013 7:18 am

Zdravo,

jaz imam Fiat Punto l.2004 in imam sledeč problem.
Prav tako se mi prižge lučka za servo, vendar s to razliko, da volan deluje čisto normalno, zaenkrat še ni nikoli postal trd, kot sem zasledil na različnih forumih s podobnimi problemi. Včasih se ob vžigu avta lučka ne prižge, ko pa začnem obračati volan levo oz. desno, pa se lučka prižge in ne ugasne, volan kljub temu deluje normalno.

Mogoče kdo ve, zakaj je temu tako? Seveda že poleg znanih problemov elektomotorčka, relejev, senzorjev...

Hvala.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 79 gostov