Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Ne sep 27, 2015 7:35 pm

2 sliki iz kratkega potepanja po Goriški Brdi.

Slika

Slika

Lp
 
snafu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Po avg 12, 2013 8:27 am

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a snafu To nov 10, 2015 12:27 pm

Lepa vRS-ka :)
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ To nov 10, 2015 9:07 pm

snafu je napisal/-a:Lepa vRS-ka :)


Hvala.
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ So nov 28, 2015 9:26 am

Kilometri se hitro nabirajo. Danes opravil 3. servis na 45.000km. Olje, filtri... V glavnem nič posebnega. Avto gre kot mora, zaenkrat brez težav. Naslednji servis bo malo večji, saj je še menjalnik na vrsti.

Drugo leto so na vrsti še nove letne pnevmatike, ker mi je te po 2 letih že lepo pobralo profil po sredini. Več kot pol sezone ne bodo več zdržale.

Zaenkrat se odločam med Continental SportContact 5 in Goodyear Eagle F1 asym. 2.

Bi svetovali kaj druga za dimenzijo 225/40/18?

Hvala.

Lp
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a ven0m So nov 28, 2015 7:43 pm

_IceMan_ je napisal/-a:Kilometri se hitro nabirajo. Danes opravil 3. servis na 45.000km. Olje, filtri... V glavnem nič posebnega. Avto gre kot mora, zaenkrat brez težav. Naslednji servis bo malo večji, saj je še menjalnik na vrsti.

Drugo leto so na vrsti še nove letne pnevmatike, ker mi je te po 2 letih že lepo pobralo profil po sredini. Več kot pol sezone ne bodo več zdržale.

Zaenkrat se odločam med Continental SportContact 5 in Goodyear Eagle F1 asym. 2.

Bi svetovali kaj druga za dimenzijo 225/40/18?

Hvala.

Lp


Conti SportContact ali pa Michelin Pilot Super Sport, če želiš gumo s fenomenalnim performansom na suhem in še bolj na mokrem.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a pskoda So nov 28, 2015 9:55 pm

Če ti jih je pobralo po sredini jih preveč pumpaš. Zaradi prevelikega tlaka v pnevmatiki ti jih bolj redira po sredini
Lp
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Ne nov 29, 2015 5:17 pm

ven0m je napisal/-a:
_IceMan_ je napisal/-a:Kilometri se hitro nabirajo. Danes opravil 3. servis na 45.000km. Olje, filtri... V glavnem nič posebnega. Avto gre kot mora, zaenkrat brez težav. Naslednji servis bo malo večji, saj je še menjalnik na vrsti.

Drugo leto so na vrsti še nove letne pnevmatike, ker mi je te po 2 letih že lepo pobralo profil po sredini. Več kot pol sezone ne bodo več zdržale.

Zaenkrat se odločam med Continental SportContact 5 in Goodyear Eagle F1 asym. 2.

Bi svetovali kaj druga za dimenzijo 225/40/18?

Hvala.

Lp


Conti SportContact ali pa Michelin Pilot Super Sport, če želiš gumo s fenomenalnim performansom na suhem in še bolj na mokrem.


Hvala, bom preveril še te Michelin-ke. Lp
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Ne nov 29, 2015 5:36 pm

pskoda je napisal/-a:Če ti jih je pobralo po sredini jih preveč pumpaš. Zaradi prevelikega tlaka v pnevmatiki ti jih bolj redira po sredini


Hmm, pumpam jih tako kot mi piše za nenaložen avto (2,4 vse 4.). Vulkanizer mi je rekel, da jih naj drugo leto še malo bolj napumpam (2,6), da mi jih bo malo bolj pobiralo še po zunanjem delu. Pojma nimam.

Je pa res, da imajo te pnevmatike cca. 35.000km za sabo, večina samo avtoceste.

Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a INFINITI Po nov 30, 2015 2:30 pm

_IceMan_ je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Če ti jih je pobralo po sredini jih preveč pumpaš. Zaradi prevelikega tlaka v pnevmatiki ti jih bolj redira po sredini


Hmm, pumpam jih tako kot mi piše za nenaložen avto (2,4 vse 4.). Vulkanizer mi je rekel, da jih naj drugo leto še malo bolj napumpam (2,6), da mi jih bo malo bolj pobiralo še po zunanjem delu. Pojma nimam.

Je pa res, da imajo te pnevmatike cca. 35.000km za sabo, večina samo avtoceste.

Lp


To si si verjetno narobe zapomnil, ker dvomim da bi vulkanizer tako kiksnil. Če boš napumpal še bolj, je tako kot je pskoda napisal - še bolj bo sredinski del dezena pobiralo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a Blinder Po nov 30, 2015 5:18 pm

Ta octavia ima 60++% teze na sprednji osi. Praviloma bi morala imet zadaj bistveno manjsi pritisk v gumah kot spredaj, razen ce nimas pogosto poln avto.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Po nov 30, 2015 5:46 pm

INFINITI je napisal/-a:
_IceMan_ je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Če ti jih je pobralo po sredini jih preveč pumpaš. Zaradi prevelikega tlaka v pnevmatiki ti jih bolj redira po sredini


Hmm, pumpam jih tako kot mi piše za nenaložen avto (2,4 vse 4.). Vulkanizer mi je rekel, da jih naj drugo leto še malo bolj napumpam (2,6), da mi jih bo malo bolj pobiralo še po zunanjem delu. Pojma nimam.

Je pa res, da imajo te pnevmatike cca. 35.000km za sabo, večina samo avtoceste.

Lp


To si si verjetno narobe zapomnil, ker dvomim da bi vulkanizer tako kiksnil. Če boš napumpal še bolj, je tako kot je pskoda napisal - še bolj bo sredinski del dezena pobiralo.


Res je, tudi jaz sem malo začudeno pogledal. Je pa točno to rekel.

Sem včeraj malo gledal na konfiguratorju, sicer za Goodyear, ker mi na Continental ni našlo mojega vozila. Tam pa piše za letne 2,3/2,0 in zimske 2,7/2,3 za mojo dimenzijo. Je zimske res potrebno toliko bolj napumpati?
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Po nov 30, 2015 5:48 pm

Blinder je napisal/-a:Ta octavia ima 60++% teze na sprednji osi. Praviloma bi morala imet zadaj bistveno manjsi pritisk v gumah kot spredaj, razen ce nimas pogosto poln avto.


Točno zaradi tega je tudi meni čudno, da piše na vozilu 2,4 vse 4 ob praznem avtu za 225/18 dimenzijo.

Vozim pa se 90% z praznim avtom. Bom moral potemtakem malo prilagoditi.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a ven0m To dec 01, 2015 7:39 pm

Blinder je napisal/-a:Ta octavia ima 60++% teze na sprednji osi. Praviloma bi morala imet zadaj bistveno manjsi pritisk v gumah kot spredaj, razen ce nimas pogosto poln avto.


Fizika sedite 1 :roll:
Odkrivate toplo vodo.

Praksa:
Načeloma vsi ljudje pumpajo pnevmatike, ko avto stoji na tleh => so pnevmatike obtežene glede na nevtralno lego avta (razporeditev teže 60/40, 50/50 kakorkoli). V primeru razporeditve teže 60/40 in da avto stoji na tleh, boš v sprednje pnevmatike napolnil 10 liltorv zraka, v zadnje pa 12 litrov zraka. Obe pnevmatiki pa bosta imeli 2.4 bar, ker bo zrak v sprednjih pnevmatikah bolj stisnilo. FIZIKA.
(vrednosti so približne za ponazoritev razlike)

Teorija:
Če pnevmatiko stiskaš z določeno težo bo tlak narastel. Torej, če je teža zadaj manjša, je kolo manj stisnjeno in posledično tlak sam po sebi manjši - torej, če želiš izenačevat tlak s sprednjimi pnevmatikami, ki so bolj obtežene => bolj stisnjene, boš moral zadaj dodatno napumpat => večja količina zraka => tlak se izenači.

ps: tlak tudi naraste s temperaturo. Praviš, da si pogosto na avtocesti, če imajo pnevmatike velik kotalni upor se bodo tudi bolj grele => zrak razširil/tlak povečal => gume se bodo izbočle na sredini.

Možnosti zakaj ti jih je pobralo na sredini so vse povezane s tlakom pnevmatike, če bi bile težave z optiko bi jo pobiralo na robovih.


Moja 2 centa v debati. Peace out!
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a Reaper85 Pe dec 04, 2015 10:26 pm

Zanimivo branje.

Za moj avto v manualu drugače piše 2,3/2,1 bara, za zimske pa +0,2, se pravi 2,5/2,3.
Drugače nimam pojma zakaj bi moral zimske filat več. Sicer sem letos opazil, da temperatura precej vpliva, ker sem jih napolnil ravno 8.11., ko je bilo popoldne še 20°C, na 2,3/2,1, dva tedna kasneje pri -4°C pa so imele 2,0/1,8.
Ampak če napolniš pri okoli 0°C na 2,3 bara, pa ne vidim problema in ne vem zakaj bi moral na 2,5.
Oz. kot je bilo že tukaj rečeno, če se voziš na dolge razdalje po AC, ti bo tlak itak narastel, se pravi pri 0-10° bolje da pumpaš manj.

Tudi Google mi najde, da naj bi se spredaj več filalo, zaradi razloga, ki je splošno poznan, teže motorja:
http://www.drive.com.au/motor-news/ask- ... 1e984.html
https://www.quora.com/Why-do-the-front- ... -pressures

Tudi pri kolesu to upoštevam in filam 2,0/2,2, ker je pač teža zadaj.
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Če apr 13, 2017 3:57 pm

Pozdravljeni,

Po dolgem času ponovno ena objava. Tokrat z povezavo do prodajnega oglasa.

Odločitev je bila težka, ampak tako pač je. Prodaja zgolj zaradi nakupa manjšega vozila.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12015838&display=%8Akoda%20Octavia%202.0%20TDI%20RS%20DSG

V primeru interesa, so podani vsi kontaktni podatki.

Hvala in lp
Sašo
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a Falco_ So apr 15, 2017 5:20 pm

se voziš mimo črpalke v Zg. Kungoti ? sem te že parkrat videl se mi zdi :) delam tam, ustavi se kdaj na kavi!
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Ne apr 16, 2017 9:47 am

Falco_ je napisal/-a:se voziš mimo črpalke v Zg. Kungoti ? sem te že parkrat videl se mi zdi :) delam tam, ustavi se kdaj na kavi!


Sem bil jaz ja ;)

Velja.

Lp
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Ne maj 28, 2017 3:50 pm

Še vedno na voljo, tokrat tudi z možnostjo financiranja pri Porsche Slovenija.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12080229&display=%8Akoda%20Octavia%202.0%20TDI%20RS%20DSG

Lp
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: OCTAVIA vRS

Napisal/-a _IceMan_ Če jun 08, 2017 5:36 pm

Tema se lahko zaklene.

Lp
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov