Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff Pe jun 19, 2015 3:18 pm

Licar nism po poklicu znam pa naredit svasta ja ker imam plac mam vse na voljo in se da veliko naredit :).

Kar se tice felgn sm studiral na to barvo in sm mnenja da bi res zgledal hudo. Dokler ne probas ne ves :).

Kar se tice gum vanli so pac vanli, za daily drive so vredu pocen pa nic vredne :). Drugace pa ponavadi vozim toyo malo bolsi model ker jih tudi cakam.

Drugace pa so pri meni vedno zavore in gume tko k treba :). Se ne igram
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff So jul 11, 2015 2:35 pm

Grafa se nism dobil :/.... Ce ne bom sou se enkrat na valje k senicinta vsaj vem da ne rabi pol leta za stisnt ven graf..

Je pa nekaj novega: bilse slike pridejo se danes:

Slika

Slika

Studiram se o bravanju zavornih celjusti.
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a _IceMan_ So jul 11, 2015 4:19 pm

TheStuff je napisal/-a:Grafa se nism dobil :/.... Ce ne bom sou se enkrat na valje k senicinta vsaj vem da ne rabi pol leta za stisnt ven graf..

Je pa nekaj novega: bilse slike pridejo se danes:

Studiram se o bravanju zavornih celjusti.


Zelo všečen Mini. Mat črna je res zakon. Tudi kombinacija z zeleno barvo ni slaba. Pomoje tudi mat zlata barva na teh mestih ne bi bila napačna :)

Lp
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff So jul 11, 2015 5:50 pm

Ja maš prav mat zlata ali celo bakrena bi hudo zgledala. Se strinjam

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a ven0m Ne jul 12, 2015 7:00 pm

TheStuff je napisal/-a:Studiram se o bravanju zavornih celjusti.


Naredi!

Pa S pri bočnih smernikih še daj v isto barvo, bomba kontrast!
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff Pe jul 17, 2015 4:00 pm

Ja jutri se spravim barvati čeljusti in seveda tudi S bo zelen :). Popoldan pridejo nove fotke.
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff So jul 18, 2015 1:44 pm

Evo tukaj je prvi val slik, problem je da je resnicno premocna svetloba in z fotkičem ne morem dobit pravega odtenka slike, tako da bom počakal da sonce malo popusti, oz bom našu primern kraj kjer je nekaj sence :).

Torej barva je čisto druga zelena, malo bolj floruscentna, men osebno TOP odtenek. Torej vse je zeleno kar je bilo, plus zavorne celjusti, znak S, Vijaki....

Mislim, da sem uspel poživet avto :P, tako da nex faze is more HP

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff So jul 18, 2015 11:05 pm

No pa so nastale še ostale fotke:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff To avg 04, 2015 6:27 pm

Se opravicujem če koga na cesti ne pozdravim nazaj prepozno opazim ko me kdo pozdravlja, tako da pozdravi nazaj tistim kateri ste/smo se srecal na cesti.
 
snafu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Po avg 12, 2013 8:27 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a snafu Po nov 16, 2015 1:03 pm

Lepo lepo! Kr tko rihtaj naprej. Srečno vožnjo
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a Kavs Če nov 26, 2015 6:25 pm

TheStuff je napisal/-a:Se opravicujem če koga na cesti ne pozdravim nazaj prepozno opazim ko me kdo pozdravlja, tako da pozdravi nazaj tistim kateri ste/smo se srecal na cesti.


Hejla,
lepo si se lotil.

Ko boš imel kaj časa pa se oglasi mimo pa ti kej tazga spravimo pod havbo. :mrgreen:

Slika
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff So dec 12, 2015 1:31 pm

Dolgo časa se nisem nič oglasil, vmes pa sem imel kar nekaj dodatkov za Mini-ja, naročil smo izpušni kolektor supersprint, vzel sem malo rabljenega, ker je možakar prodajal dele, potem nov intercooler GRS, odmično newman, drugi ventil, da bolj enakomerno drži boost, navmes sem še menjal manšeto, pa ležaj, take malenkosti. Avto dela super, trenutno še ni mapiran in leti kot strela, sicer ,ko bo opravljen remap, bo zadeva še malo bolj konkretno šla, razlika prej in potem...hmmm preveč očitna.
Bolj smešno je kako se sedaj čuti špero po ovinkih, dejansko vem da jo imam notri, kar se prej ni toliko občutilo.

Dodal sem še DashDaq XL in zeitronix, ki mi na displayu prikazuje vse parametre, od intake air temp, do boosta, predvžiga, ...vse kar lahko prebere OBD, lahko si med vožnjo logiraš podatke, delas teste, bere napake ki jih javla obd, skratka top zadeva.

Nekaj malega sem poslikal, ker žal nimam toliko časa, naredil sem sicer kar nekaj posnetkov kako gre od 100-200 avto časi so bili različni nekje 13.8 do 14.7 zavsako sem glih tako pripeljal da sem prihaju na malo klanca, ampak nema veze glih za pokušino, prilagam video, žal ni neki super, ob priliki naredim veliko bolše vendar po mapiranju, ko bo še kar nekaj konjičev več..

Drugače zelo zadovoljen z avtom, dere se kot cestak in nekaj vmesnega med V6 motorjem, ne znam opisat zvoka, kateri ste me vidl ste tut slišal.

Za montažo je poskrbela ENIGMA IZ LJ. Komponente pa mi je zrihtal Big Boss iz mini kluba. Hvala vsem

Lep podzav vsem.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=dSHWFNp ... e=youtu.be

Slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff So dec 12, 2015 1:37 pm

Kavs je napisal/-a:
TheStuff je napisal/-a:Se opravicujem če koga na cesti ne pozdravim nazaj prepozno opazim ko me kdo pozdravlja, tako da pozdravi nazaj tistim kateri ste/smo se srecal na cesti.


Hejla,
lepo si se lotil.

Ko boš imel kaj časa pa se oglasi mimo pa ti kej tazga spravimo pod havbo. :mrgreen:

Slika


Sem razmišljal o turbo, ampak za 1x me še vedn fascinira kompressor, sm vozu ze turbake, in še vedn pravim no turbo no fun, ampak recimo da ta moment me tale setup plus ko bo avto mapiran zelo zadovolji/oz bo se malo bolj.
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a Kavs Po maj 16, 2016 11:40 am

Kavs je napisal/-a:
TheStuff je napisal/-a:Se opravicujem če koga na cesti ne pozdravim nazaj prepozno opazim ko me kdo pozdravlja, tako da pozdravi nazaj tistim kateri ste/smo se srecal na cesti.


Hejla,
lepo si se lotil.

Ko boš imel kaj časa pa se oglasi mimo pa ti kej tazga spravimo pod havbo. :mrgreen:

Slika


Za realen čas pod 15 od 100 do 200 je treba precej več kot to, kar imaš sedaj v MINI ju R53. To diši bolj okoli 17.

Kar pa se načina dela tiče pa opažam, da bolje da zamenjaš dobavitelja kosov kot tudi monterja. Če ti ne en ne drug (čeprav bi morala) ni svetoval, ti svetujem jaz da avto parkiraj do pravega remapa!
Kje ga boš delal pa ne vem. V SLO težko bolj kje. No v Tolminu se da, sam popustov ni, če se vse drugje nabavi. :D
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a LoCo To maj 17, 2016 10:08 am

Zdravo Kavs,

Glede na to, da si me dost navil na obrate da sm po nevem kolk letih šel recoverat svoj password na avtomobilizmu, si bom vzel par minut zate.

1. Očitno ne poznaš tegale veseljaka, ki je lastnik tega avta prav dobro - drugače bi vedel, da njemu so nasveti, ki jih dobi bolj kot ne "guideline" ampak ga to nebo ustavilo pri ničemer. (Bom dal specifičen primer, ko se je peljal po cesti in mu je bilo jasno dano vedet da ima homokinetični zglob v zelo slabem stanju, prav tako ležaj - pa je vedu - pa je še zmeri tišču da je pač utrgal vse skp pa je bla vleka, ker bi bilo preveč potrpljenja potrebnga da bi se normalno prpelju - pa sej se je zrihtal pol ampak, da mal karakterno razumeš človeka)

2. Za remap smo mu 10x povedal, da je treba nardit... Pa vseeno pač se človek vozi naprej. Hvala bogu so dokaj moderni ECUji taki, da rešijo motorje sami od sebe... Na starejšem avtu bi bil to pač katastrofalen izid. Prav tako se človek še nekak ni dokončno odloćil kaj je sploh plan z avtom.

3. Tudi nas ne poznaš, pa vseeno lahko komentiraš delo "ki ga vidiš" in potem lepiš grafe "kaj ti znaš". Če si se že lotil, povej še da tvoj "408 hp" mini po ravnem nemore prehitet Leona, ki ne trdi niti približno take moči, za piko na i ma pa še ene 300 kil več od tvojega dirkalnika.

Ustavi se, premisli preden komentiraš in obnašaj se spoštljivo, pa ti bo kdo rajši kdaj na lepši način razložil kakšno situacijo, ki je ne razumeš oz. ne poznaš, namesto da uletiš z "nasveti".
lp
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a Kavs To maj 31, 2016 8:41 pm

Vidiš kolko imaš volje!
Jaz sem komentiral, kar je napisal. Osebno stranki teh predelav ne naredim, če noče oz nima denarja za remap in ostalo potrebno opremo. Kako delajo drugi me v bistvu niti ne briga!

Sicer ne vem točno o katerem leonu govoriš, se mi pa svita. Kot tak strućko bi lahko vedel, da pri hitrosti od 180 naprej MINI nima proti nobenemu avtu šans zaradi supervelikega zračnega upora - to sicer vidi vsak amater, da ima ta avto s tem problem.
Če pa je to leon katerega mislim, da misliš je imel pa že izhodno hitrost iz zavoja ene 10 več zaradi precej boljših gum. Seveda je vozil na Michelinkah, katere imam tudi sam na testu in so super gume - če ni bil celo na cup verziji, jaz pa sem se drsal na 10 let starih zdrsanih slajkah, ker ni bil namen podiranja rekordov tist dan.
Pa sem in the end bil vseeno ene 3 sekunde pred Leonom če se ne motim - lahko pa preverim na izpiskih.

Če je to to kar si mislu. Aja nisi vedel detajlov, ti pač ne morem pomagat.....

Oglasi se kaj. Letos je ogromno trackdayev sam razen standardnih obiskovalcev ne vidim nobenega novga nikjer. V čem je problem pa ne vem. Osebno sem letos že tolk kilometrov naredu, da lahko parkiram pa rečem da je bla dolga sezona. :mrgreen:

PS: Sem si vzel tudi jaz malo časa, da vidim kam si ustrelu.

Teža cupre: Curb weight 1346 kg (2967 lbs) Teža MINIja: 1183 kg.
Z vozniki torej razlika slabih sto kil v prid MINIja.

Cupra:
Displacement 2.0 l (121 ci)
Power 280 ps (276 bhp / 206 kw) @ 5700 rpm
Torque 350 Nm (258 lb-ft) @ 1750 rpm

Seveda čipana po podatkih na 360. Ko pogledaš krivuljo navora, bi ti moglo bit že malo bolj jasno.

Pustiva to, da menjalnik v MINI ju ni namenjen 450Nm niti 350Nm in je prestavljanje že pravzaprav mučno. Kaj šele ko ga je toliko več zaradi 1.6 motorja in navora zgolj v višjih vrtljajih.

Ampak pri vsem skup je zdaj bolj žalostno to, da sem bil prepričan da vse to že veš. Pa kot kaže sem se motil. Škoda, res sem verjel da je par dobrih v Sloveniji!!!!
 
TheStuff
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 06, 2015 7:02 am

Re: Mini Cooper S new colour ( MAT)

Napisal/-a TheStuff Sr jun 01, 2016 9:09 am

1. Prosim ne men pisat kdo ima denar pa kdo ga nima, ker me ne poznate,tisti pa kateri me poznate pa vemo o cem govorim.

2. Koga bom jst izbiral za tuning pa remap je popolnoma moja osebna stvar! In kako bo narjeno bo tudi moja osebna stvar.

3. Ce jst zelim da se na avto nekaj zmontira se tudi bo neglede na ceno, glede na to katera odmicna je v avtu kaksen setup je in pomerjen AFR je avto nekje na meji, glede na to kako dela racunalnik minija pa glede na to da se motor zlaga te dni skupaj morem rect da sem presenecen da motor ni fasal nic glede na to kako se vozim z avtom, kaj delam z njim...

4. Mini kolko rabi od 100-200 bom se enkrat pomeril z elektronko dasdaq in napolal tukaj excel pa se snemano z kamero na samo navigacijo. Trenutno se ta mini primerja z marsikaterem avtom ki ji z lahkoto pusca za sabo, kaj se je dodatno delal na avtu in kaj se bo pa mogoooce tukaj predstavim, ampak glede na to kaksni so dan danes forumi, nimam casa bit tukaj kot sedaj tudi zgubljam cas.

Zalostno je to da se tunerji med sabo sovrazite in blatite namesto da bi enkrat skup stopl pa znanje zdruzl ;) . Sicer pa tipicna Slovenska fousija me ne cudi da je vse skupaj kokr je.

Skratka Enigma in ekipa vse kar so mi delal na tem avtu in na prejsnem kapo dol, glede na to kako vozim da je pri meni 99% jeba**je mater avtu in to dejansko zdrzi tudi po 60.000-100.000km kapo dol. Ce bi omenju svoj prejsn avto kaj so naredil na serijskem motorju in kako je dejansko avtonzdrzal in se dan danes lepo rohni, bodo zame alfa in omega. Res pa je da za nasvet vprasam vedno vsaj 10ljudi pa vsaj 10x isto, Loco me dobro pozna in ko ga jst klicem se psihicno pripravi :) .

Skratka, mislim da imate vsi bol pametn del za delat kot tukaj se kregat pa merit kdo ma vecjega pa z tem mislim motor pod havbo :).

Pamet v roke fantje vsi delamo za svojo duso, men je vseen kaj si drugi mislijo in o men in o avtu dokler jih vecina gleda moje zadne luci sm super zadovoljen...


Ajaaaaa za tiste ki ne veste jst sm Brumen.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov