Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po jul 27, 2015 6:32 am

dr.sah je napisal/-a:Lep avto, čestitke.

Koliko te bodo koštali AP diski in DS2500 ploščice? Imam B5 verzijo, in me mila ta kombinacija, seveda čeljusti že imam.


Pozdravljen, hvala.
Precej časa sem iskal dobavitelje za AP-jevo robo, ker najdeš na stotine spletnih trgovin ampak, ko jih kontaktiraš le redki odgovorijo. Na koncu sem kontaktiral AP direktno in jih povprašal po njihovih distributerjih.
Vglavnem set sprednjih AP rotorjev z "zvonci" (ker ima AP rotor 12 lukenj, OEM Audi pa 10) je pri UK distributerju 1.200€, pri Italjanskem distributerju pa 1.000€. Kontaktiral sem še eno nemško podjetje, ki so jih imeli v ponudbi in mi postavli ceno 1.100€ ampak, ko sem povprašal za par dodatnih informacij glede set-a mi več niso odgovorili. Italjanom pa ne zaupam najbolj. :lol:

Set Ferodotovih DS2500 ploščic (12 kom. - 8 spredaj 4 zadaj) pa 520€ od Nemškega distributerja.
Moram še edino poiskat kje dobit rostfrei pletene zavorne cevi od HEL, ker bom še oem cevi zamenjal s temi, ter DOT4 zavorno tekočino z DOT5.1 zaradi sklopke, ki se greje kot sam satan na tem avtu.



Glede vožnje za ritjo takih in onakih voznikov. Jaz, če imam prosto pred seboj se preprosto rečeno "odmaknem", če pa sem v koloni in se mi nekdo lepi na odbijač pa nebom tapkal ali pritiskal po zavori. Nikoli neveš kako spreten je voznik za teboj, če je pozoren ali ne in mi je škoda tratit čas z zapisniki/policijo/zavarovalnicami/servisi v primeru manjše nesreče. Če je prostor grem jaz po svoje in imam mir.

Drugače delam izven EU. Trenutno v KSA (Saudski Arabiji) in se tudi tukaj veliko gibam v prometu. To je težko opisat kako tu izgleda kultura in potek prometa. Vglavnem vsak dan si lahko srečen, da imaš še vse roke in noge. Zato se ponavadi, ko prispem domov v Slo. samo smejim zaradi kakšnih malenkosti v prometu se ljudje prepirajo in razburjajo. :)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
dr.sah
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: So jan 19, 2008 9:54 pm
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To jul 28, 2015 7:59 pm



Nimam pojma, za Motul nisem nič kaj bral. Zavorno olje bom pomoje vzel kar od AP Racinga 5.1 zraven rotorjev. Videl sem, da veliko track voznikov prisega na tega in po raznih forumih je na dobrem glasu. Isto kot je bil Pentosin zelo priporočan za servo.

Koliko pa si odštel za RS čeljusti, če smem vprašat?
Si vzel samo spredaj ali tudi zadaj? (vprašam zato, ker sem na US forumih videl, da so za b5 večinoma jemali samo sprednje od b7, zadnje pa od Porscheja, ki so bili močnejši - da ni bila zavorna moč 70/30 ampak bolj 60/40)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
dr.sah
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: So jan 19, 2008 9:54 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a dr.sah To jul 28, 2015 8:34 pm

Imam jih kar dolgo, so pa od RS6 C5, so praktično isti, samo priklop cevi je par cm premaknjen, dal sem takrat 530eur z postni o iz UK. Zadaj imam original celjusti zaenkrat, a mislim da ne bom menjal. Edino kar bi, bi dal DS2500 ploščice, in mikajo me sprednji boljši diski.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Sr jul 29, 2015 8:56 am

dr.sah je napisal/-a:Imam jih kar dolgo, so pa od RS6 C5, so praktično isti, samo priklop cevi je par cm premaknjen, dal sem takrat 530eur z postni o iz UK. Zadaj imam original celjusti zaenkrat, a mislim da ne bom menjal. Edino kar bi, bi dal DS2500 ploščice, in mikajo me sprednji boljši diski.


Za zadnje sem videl, da je potrebno izdelat dodaten nosilec, ki bi držal večjo čeljust in na bolj optimalni poziciji kot OEM. Isto so tudi delali na b7. Mene še daje ideja, da bi menjal samo zadnje čeljusti, ker spredaj kar se tiče velikosti in moči zaviranja se mi zdijo OEM 365x34 diski dovolj, brez težav uspejo zablokirat 275 pnevmatiko.

Edina caka pri Audijevih rotorjih je slabo hlajenje, hitra obraba in cena. Zato bom preklopil na AP spredaj in JHM zadaj - boljše hlajenje, boljši material, nižja cena.

Imaš pa še eno budget verzijo rotorjev od Pheton-a W12 rotorji pašejo na original b7 zvonce. Na ebay-u gredo po 300€ par. Pri Audi-ju so seveda cene take kot so:
- OEM RS4 disk (8E0 615 301 AB) - 655€/komad (luknjan)
- OEM W12 Phaeton (3D0615301N) - 341€/komad


Btw, sem videl, da imaš avto v Salonu od avtomobilizma. Sem še jaz dodal mojega :)
http://www.avtomobilizem.com/salon/47753/audi-rs4-ven0m/
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
dr.sah
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: So jan 19, 2008 9:54 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a dr.sah Če jul 30, 2015 12:14 pm

jaz imam sedaj tako rešeno.

Še ena opcija 380mm, poleg je tudi nosilec:
http://audisrs.com/about53168.html&highlight=380mm
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a TOYOTA Če jul 30, 2015 3:10 pm

@dr.sah, sicer ne vem ali si že gledal ampak jaz sem imel zelo dobre izkušnje na STI-ju s stoptech kitom....tudi cenovno so ok
http://www.stoptech.com/products/big-brake-kits
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če jul 30, 2015 8:24 pm

dr.sah je napisal/-a:jaz imam sedaj tako rešeno.

Še ena opcija 380mm, poleg je tudi nosilec:
http://audisrs.com/about53168.html&highlight=380mm


JHM ima tudi to opcijo 380mm z distančniki https://jhmotorsports.com/shop/catalog/front-rotor-ringspair-big-380mm-jhm-lightweight-for-b7-rs4-p-675.html ampak ta skok iz 365 na 380 je zanemarljiv kar se tiče moči zaviranja. Obe velikosti rotorja dosežeta isto silo zaviranja -1.5G preden zablokira kolesa (-3G pa so ti že F1 performanse :D ). Je bolj optični pridobitek kot kaj druga. Meni osebno je všeč ampak imam namen nabavit 18'' set platišč za slick in semi-slick gume za progo - tega pa potem več ne spraviš čez to Brembo čeljust na distančniku. Za 19'' pa ne najdeš nobene j**** gume...


TOYOTA je napisal/-a:@dr.sah, sicer ne vem ali si že gledal ampak jaz sem imel zelo dobre izkušnje na STI-ju s stoptech kitom....tudi cenovno so ok
http://www.stoptech.com/products/big-brake-kits


Se strinjam, Stoptech je zelo cenjen v US. Rotorji, čeljusti in zavorne ploščice so kvalitetne in jih uporabljajo vozniki, ki gredo tudi parkrat na sezono na progo z njimi.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
SuperB-NL
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če dec 25, 2014 9:59 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a SuperB-NL Pe jul 31, 2015 11:29 am

Res odličen in všečen projekt. Le tako naprej! :D
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To avg 18, 2015 12:45 am

SuperB-NL je napisal/-a:Res odličen in všečen projekt. Le tako naprej! :D


Najlepša hvala!

Danes sem se lotil malenkost večjega posega in pričel z demontažo sesalnega kolektorja, da bom lahko očistil ventile ter sesalne kanale.

Po 8ih prešraufanih/prekletih in prekrvavljenih urah je bil IM končno odstranjen. Naložil bom samo par slik današnjega posega in kasneje, ko bo končano zajel celoten postopek z opisom ter tudi timelapse celotne demontaže, čiščenja in sestavljanja.

Vglavnem za danes je to to. :noro

Slika

Slika

Slika

Slika


Jutri seveda sledi čiščenje!


Slika

Slika

Slika

Slika


Najslabši in najboljši par. (@110k km prvo čiščenje)


Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a mito155 To avg 18, 2015 8:53 am

škoda edino ker nisi šel prej in po na Dyno :) ... na fcb sem gledal grafe od firme ki očitno razen rs4 ne zanjo nič šraufat :twisted: in so grafi sapo jemajoči... po 50 konjev in več izgine :shock:
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To avg 18, 2015 10:01 am

mito155 je napisal/-a:škoda edino ker nisi šel prej in po na Dyno :) ... na fcb sem gledal grafe od firme ki očitno razen rs4 ne zanjo nič šraufat :twisted: in so grafi sapo jemajoči... po 50 konjev in več izgine :shock:


Mogoče si gledal od Angleškega MRC ali pa Ameriškega JHM. Z valji se žal ni izšlo za predhodnjo meritev ampak moj nebo kaj daleč od teh pomrlih konjev glede na nabrano umazanijo, bom pa vsekakor pomeril, ko bo zadeva čista in sestavljena :)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a mito155 To avg 18, 2015 12:00 pm

Vrhunsko. B7 RS4 je meni top avto... ampak obvezno limo

lp
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Tilen18 To avg 18, 2015 1:34 pm

a s temi čistili se doseže kakšen učinek od liqui moly?

KLIK
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a _Dejan_ To avg 18, 2015 3:11 pm

Tilen18 je napisal/-a:a s temi čistili se doseže kakšen učinek od liqui moly?

KLIK


Ne, ker je FSI motor in gorivo ne gre čez ventile...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če avg 20, 2015 1:38 pm

_Dejan_ je napisal/-a:
Tilen18 je napisal/-a:a s temi čistili se doseže kakšen učinek od liqui moly?

KLIK


Ne, ker je FSI motor in gorivo ne gre čez ventile...


Tako kot je zgoraj napisano. Imaš pa tudi sprej za FSi motorje, kjer snameš cev pred sesalnim kolektorjem in pošpricaš direktno vanj. Jaz uporabljam WYNNS Carb Cleaner.

Ampak sem ugotovil, da so najbolj učinkovite kitajske palčke.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a _Dejan_ Pe avg 21, 2015 4:54 pm

ven0m je napisal/-a:Tako kot je zgoraj napisano. Imaš pa tudi sprej za FSi motorje, kjer snameš cev pred sesalnim kolektorjem in pošpricaš direktno vanj. Jaz uporabljam WYNNS Carb Cleaner.

Ampak sem ugotovil, da so najbolj učinkovite kitajske palčke.

Slika


Blagor se tebi imaš pomagača(Desno na sliki) :) :) Jaz sem svoje mogu kar sam čistiti(Jih je pol manj kot tvojih) :)

Jaz vsake toliko pred menjavo olja vzamem ven IAT senzor, v posodico namešam mešanico bencina in Liqui Moly Ventil Sauber, dam en konc cevke v luknjo od senzorja, na drug konec pa medicinsko iglo(zato da se zmanjša pretok količine tekočine), zalaufam avto in ga imam na 2000rpm(Avto mora biti predhodno ogret na delovno temperaturo) dokler ne posrka vse tekočine. Nato ga ugasnem in pritrdim senzor nazaj, pobrišem napake in je to to. :) To naj bi malo pomagalo proti nabiranju karbona, da ni potrebno vsakič odstranjevati sesalnega kolektorja :)
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ecoblue Pe avg 21, 2015 5:14 pm

Mene bolj zanimajo številke...koliko je ta avto trenutno vreden in koliko je stal nov? Koliko sekund potrebuje od 0-100km/h, od 0-200km/h, od 100-200km/h in koliko je maximalna hitrost takega avtomobila? Koliko ima navora? V Sloveniji lahko že z cliotom 1.2 izgubiš izpit ampak, če bi v Nemčiji živel bi pa imel kaj takega(če bi si ga lahko privoščil seveda). :)
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe avg 21, 2015 8:52 pm

Že to je umetnost da se kak vijak ne odlomil pri razstavljanju.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a abbe Pe avg 21, 2015 9:15 pm

k vidm tokle umazanije si sploh ne upam pogledat v svoj avto...sicer ma le 108.000 pa vseeno mislim da je kar dost usrano.
p.s. nčnebi blo narobe če bi lateks rokavice uporabljal,ker zloo dvomim da si lahko roke umiješ do čistega... :D
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov