Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Ne maj 31, 2015 6:51 pm

Malo pozno, ampak vseeno hvala :) Se trudim po najboljših močeh. Pridejo sedaj v prihodnjih dneh še druge slike z zmontiranimi distančini 2cm zadaj.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Pe jun 12, 2015 1:10 pm

Nekaj novih slik, sedaj z zadnjimi distančniki 2cm. Za trenutno stanje bi bilo idealno 3cm, za kaj več bi pa že potreboval camber plate.
Slika
Slika

Dejansko avto izgleda majhen v primerjavi z Twingom :lol:
Slika

Malo mi je bilo dolgčas, zato sem pobarval BBS pokrovčke v rdečo, ki pa na koncu žal ni izpadla tako rdeča, kot sem želel :/
Slika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a ven0m Pe jun 12, 2015 2:10 pm

whitee je napisal/-a:Nekaj novih slik, sedaj z zadnjimi distančniki 2cm. Za trenutno stanje bi bilo idealno 3cm, za kaj več bi pa že potreboval camber plate.


In nove kolesne ležaje v roku 5k km.

whitee je napisal/-a:Malo mi je bilo dolgčas, zato sem pobarval BBS pokrovčke v rdečo, ki pa na koncu žal ni izpadla tako rdeča, kot sem želel :/
Slika


Vseeno mu zelo paše, ta rdeča je veliko boljša od črne. Okusno!

OEM+ you're doing it right! :bow
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Pe jun 12, 2015 3:14 pm

Nisem ravno mehanik..zakaj pa nove kolesne ležaje? Zaradi melenkost postrani zadnjih koles?

Drugače pa hvala, sedaj razmišljam, da bi dal okoli na okoli rdečo črto po plastikah, tako kot imajo nekateri GTI-ji.
Slika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a ven0m Pe jun 12, 2015 9:11 pm

whitee je napisal/-a:Nisem ravno mehanik..zakaj pa nove kolesne ležaje? Zaradi melenkost postrani zadnjih koles?

Drugače pa hvala, sedaj razmišljam, da bi dal okoli na okoli rdečo črto po plastikah, tako kot imajo nekateri GTI-ji.


Če mene vprašaš je ta črta že preveč. Zgolj s temi rdečimi kapicami na platiščih že izgleda prav slick. OEM+

Nevem kak ET imajo tvoja platišča v originalu ampak z distančnikom ga boš še toliko bolj zmanjšal in posledično ti bo cela teža avta "visela" poševno na kolesnem ležaju (če si znaš predstavljat kaj se zgodi, ko ročico podaljšaš).

Kakšne so bile mere original platišč na teh Golfih?
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee So jun 13, 2015 9:38 am

Glede distančnika mislim da ni problema, 2 cm je še čisto spodobno in veliko ljudi vozi s tem.
Original platišča so 6j ET45. Sem pa moral dati distančnik zadaj nujno, ker mi je šalčka od amortizerja drgnila ob notranjo stran gume.
Slika
 
Uporabniški avatar
RS172
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So sep 10, 2011 10:18 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a RS172 Ne jun 14, 2015 9:00 pm

Lep 3er 8) samo še tdi motor z 110KM rukni noter, da se premakne kam :vrum
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee To jul 21, 2015 8:59 pm

Sem že imel razno razne plane z njim, tudi menjava motorja, oz. samo nadgradnja z turbom iz TD-ja, ampak sem vse nekako opustil. Takoj ko se pojavijo kakšne rabljene gewinde jih kupim, da bo avto res na tleh. Potem se bom še manj lahko hitro vozil. Predvsem me moti, ker je iz strani še vedno precej visok.
Seveda je grozna želja po biločem močnejšem, ampak tudi s tem se da uživati na svoj način. Lepo sončno vreme, spucan avto, šipe dol in muska na radio pa gremo lepo low and slow. :)
Zaenkrat je plan brez kakšnih večjih modifikacij še furat kakšno leto ali dve, potem pa sam bog ve kam me bo pot zanesla. Možno da bo še en MK3 (absolutno tdi oz gt ali gti), všeč so mi kake stare mečke, stari Volvoti (bolj je škatlast, bolj je lep :D), tudi kakšen star Clio 1.8 16V ni napačen. Uglavnem vozimo to še nekaj časa, če le ne bo večje okvare.

Malo kozmetičnih popravkov v zadnjem času:
-par nalepk
-pobarvana znaka VW v črno.

Naslednje: Barvanje notranjosti luči v črno :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Sr avg 19, 2015 7:21 pm

Na avtu se neprestano dogaja nekaj novega.
Da grem od začetka. Avto je za mene vedno previsok, zato sem zamenjal Ta Technix vzmetenje za Tuningartove gewinde, katere sem dobil nove za 130€. Tokrat sem si rekel, ni šans, da spet devam 60€ za montažo, zato sem poklical prijatelja in montaža je stekla. Največji problem je bil, ker imam doma dejasnko nič od orodja (samo osnovne stvari, nekaj ključev, "šraufncigerjev" in gedoro z nastavki, ter še nekaj osnovnih stvari (rorcange...)). Vse skupaj je trajalo kakih 8 ur v dveh dnevih (ja 8 ur, za oba je bilo to vse novo in sma se sproti učila, tak da zdej sma že oba diplomirala iz podvozja, glede na to kolikokrat sma devala gor pa dol :lol: ). Največji užitek je pa to, da na eni strani dvigneš celo rit ali cel bok 8)
Slika
Avto sva potem odvila skoraj čisto do konca zadaj, kak 1cm je še lufta

Za tem je sledil še sprednji konec, ampak ko pade avto na tla veliko razočaranje. Spredaj dejansko enako nizek kot prej. Po prebiranju interneta naslednji dan letijo pomožne vzmeti ven :D
Slika

Nato sledi testna vožnja. Avto spredaj poskakuje že na pogled ravni cesti in vožnja izgleda nekako tako :clubbed: :boobs:
http://media1.popsugar-assets.com/files ... livery.gif
Počasi sem se navajal, ampak vsa hrana v želodcu je bila najbrž zmiksana kot z najboljšim mikserjem. V ovinkih se pa ni avto nagibal dejansko nič, ker sem po nekaj razmišljanja ugotovil, da avto dobesedno leži na bumpstopih (udarna guma) in vzmet ni imela kaj veliko pomena takrat :lol: ](*,)
Vmes se je naredila optika, ampak ker tak avto ni bil vozen za vsak dan, sva slaba dva tedna pozneje ponovno razdrla sprednji konec in porezala bumpstope na 1/4. Takoj sledi testna vožnja in občutek je bil tak: \:D/ 8) [-o< Nebeško hahaha.
Avto je po rezanju tudi postal še za kak cm nižji, kot pred tem, tako da je sedaj sprednji podaljšek nekje 5cm od tal. Sedaj je še nekje 3 ali 4 cm prostega navoja in me ponovno mika, da grem še kak cm nižje, ampak bom videl, kako bo potem avto vozen, oz. če bo poniovno začel poskakovat.
Sma se pa tudi malo igrala in nastavila negativen camber
Slika

Nato pa ponovno optika, pri tem sem še pod nujno moral menjati puše vilic, naklon pa se je potem na optiki naštelal nekje iz -3,5° na -2°. Zadaj je pa stalni naklon -1°.

Še ena primerjava z stock MK3 :P
Slika

Overall je avto spredaj spuščen nekje 10cm, zadaj pa okoli 12cm

U glavnem avto je trd ko hudič, sedaj moram še zadaj porezati bumpstope ko bom imel čas, da se znebim še poskakovanja zadaj, ki pa sigurno ni tako očitno, kot je bilo prej spredaj. Ko zrihtam še to, bo pa avto že prijetno vozen. Avto se drži ceste izjemno, prav ne morem verjeti. Že prej na Ta Technix je bilo dobro, ampak to je pa sedaj, kot bi vozil popolnoma drug avto, pravo veselje je voziti po ovinkih (če je le lepa cesta) Naslednji plan je avto ne dirat do pomladi in samo vozit, ampak to je težko uresničljivo, sem to rekel že parkrat letos. Definitivno pa je prvi naslednji mod distančniki spredaj in mogoče 2,5cm zadaj, namesto 2cm. Vse to ob pogoju, da se odločim in bom te felge vozil še naslednje leto. Enkrat pa upam, da uresničim svojo največjo željo po custom izpuhu, oz. kar imenovanem straight pipe.

Še par slik iz poti do Poreča na tuning show
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

To je to za nekaj časa. Ob misli, da bi avto prodal mi postane resnično hudo, ker je to moj prvi avto in tudi avto, s katerim sem se vpeljal v "tuning", plus to, da sem zdeval nanj že en kup denarja, velikokrat tudi zaradi čistih bedarij in neznanja. Problem je, ker so pragi za porihtat, tudi podvozje bi bilo potrebno na določenih delih ponovno zaščitit, zadnje obrobe so za menjat, da ne govorim, da mi v avtu neprestano smrdi, ker se nekje nabira vlaga (v pritljažniku, pod tapetami...)
Bomo videli, kako se bodo stvari odvijale.

LP do naslenjič.
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Aleennn Ne avg 23, 2015 2:36 pm

Distančnike morš obvezno dat dovolj debele, ker tko zgledajo kolesa čist preveč pod blatnike.. Res pa je, da pol se kr pripravi na zapenjanje gum v blatnike :D Nekak na oko rabiš spravit kolesa 10-15mm bolj ven, za moj okus.. :)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Ne avg 23, 2015 7:14 pm

Se popolnoma strinjam s tabo :D
Zadaj so sedaj 20mm, ampak bi nujno potreboval 30mm oz. vsaj 25mm, da bi ga še lahko imel tako nizko, drugače bi po mojem že moral camber dati zadaj.
Spredaj pa obvezno 20mm, sedaj imam po štelanju camberja notranje strani kolotekov že fajn pobrušene, predvsem če se hitreje peljem skozi ovinke, tako da ko bo distanca, bom znotraj rešil, ampak bo pa zunanjo stran koloteko zapenjalo pa rob bom moral spredaj čisto porezati na minimum. Ampak vse naredim in potrpim, samo, da ostanem na takšni višini :-P sedaj mi je višina čisto kul, tako, kot sem želel (čeprav me že mika, da bi šel še malo nižje, kakšna 2 cm oops )
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a RedBaron Ne avg 23, 2015 9:03 pm

Lep golf, meni se sicer zdi prenizek, ampak če je tebi všeč...
Pa tudi zadnji brisalec "pogrešam" :)
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Aleennn Po avg 24, 2015 1:35 pm

Zakaj mas pa spredi tolk camberja.?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Po avg 24, 2015 4:20 pm

Namesto zadnjega brisalca je samo blenda =P
Spredaj je camberja -2°. Predvsem zato, ker mi je všeč, raje bi sicer videl, da je zadaj (konstantno -1°), vendar tudi spredaj bo v redu, sploh ko dobim distančnike in bo prišlo do izraza. Lahko pa že v originalu nataviš, ko odšraufaš amortizer, tam nekje do 3,5°.
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a opelboy To avg 25, 2015 7:55 pm

Saj ne rečem, ideja mi je ok - how low can you go.
Vse ostalo je čist mimo.

Iz osebnih izkušenj ti povem, da delaš avto nevozen in NEVAREN. 130€ za komplet? 5cm od tal? Vožnja dejansko po bump stopsih?

Ne vem no..malo premisli kako naprej, ker to dolgoročno ne prinese nič dobrega - ne za avto, ne za tvoj žep.

Se mi pa dpade izbira feltn, itd... :)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee To avg 25, 2015 8:26 pm

Bumpstopi so porezani, tako da je avto normalno spet na vzmeteh ;) Prejšnji komplet je bil 130€, sedaj gewinde so slabih 200€. Večina vozi na tako starih avtih gewinde za 200€, ker že za to vsoto dobiš nekaj čisto drugega, kot je original, ob enem pa se ne splača devat 1000€ za gewinde na tak avto, razen če greš race ready.
Avto je trd, ampak tudi na gewindah za 1000 ne bi bil nič kaj mehkejši na taki višini. Vsak ima svoj okus in svoje poglede na svet.
Spoštujem pa mnenje vsakogar :)

Saj vem, ta forum je nekoliko bolj naklonjen novejšim vozilom in uporabnosti le-teh, ampak mislim, da ni nič narobe če se tu pa tam pokaže kak star izobčenec :D
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a opelboy Sr avg 26, 2015 12:05 pm

whitee je napisal/-a:Bumpstopi so porezani, tako da je avto normalno spet na vzmeteh ;) Prejšnji komplet je bil 130€, sedaj gewinde so slabih 200€. Večina vozi na tako starih avtih gewinde za 200€, ker že za to vsoto dobiš nekaj čisto drugega, kot je original, ob enem pa se ne splača devat 1000€ za gewinde na tak avto, razen če greš race ready.
Avto je trd, ampak tudi na gewindah za 1000 ne bi bil nič kaj mehkejši na taki višini. Vsak ima svoj okus in svoje poglede na svet.
Spoštujem pa mnenje vsakogar :)

Saj vem, ta forum je nekoliko bolj naklonjen novejšim vozilom in uporabnosti le-teh, ampak mislim, da ni nič narobe če se tu pa tam pokaže kak star izobčenec :D


Been there, done that :) Tudi zdaj, ko si jih porezal nije baš bolje, verjem. No, mogoče je res da večina vozi na takem klumpu (če voziš kot star ata je čisto OK) pa to še ne pomeni, da je ql :D

In tu se ne gre za trdoto/mehkobo, in ne mešat race ready varianto za 10k€ in gewinde za 100€. Obstajajo variante vmes, primerne za normalne avte, za tiste ki imajo radi bolj odziven avto. To kar maš ti gor je pa samo zniževanje težišča avta in napotnica h kiropraktiku.

Tud glede naklonjenosti se ne strinjam glih..Mislim, da je odziv veliko večji, ko nekdo predstavi starejši avto, porihtan kot se zagre. Čeprav Golf 3 še dolgo ne bo smatran kot star avto (youngtimer, oldtimer).
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Sr avg 26, 2015 8:10 pm

opelboy je napisal/-a:Been there, done that :) Tudi zdaj, ko si jih porezal nije baš bolje, verjem. No, mogoče je res da večina vozi na takem klumpu (če voziš kot star ata je čisto OK) pa to še ne pomeni, da je ql :D

In tu se ne gre za trdoto/mehkobo, in ne mešat race ready varianto za 10k€ in gewinde za 100€. Obstajajo variante vmes, primerne za normalne avte, za tiste ki imajo radi bolj odziven avto. To kar maš ti gor je pa samo zniževanje težišča avta in napotnica h kiropraktiku.

Tud glede naklonjenosti se ne strinjam glih..Mislim, da je odziv veliko večji, ko nekdo predstavi starejši avto, porihtan kot se zagre. Čeprav Golf 3 še dolgo ne bo smatran kot star avto (youngtimer, oldtimer).



Je bolje, verjemi mi. Avto sedaj spredaj sploh ne poskakuje več, prej --> dobesedno cel čas je avto poskakoval gor in dol, tudi na ravni cesti.
Odzivnost avta, občutek v vožnji, vse je svetlobna leta pred originalom. Je pa res, da se ne moreš z*ebano cesto pelat kot prej, lahko že, ampak ni prijetno, pa ne zaradi višine, ampak trdote. Samo to vse pobere en svoj davek, nekje je treba žrtvovat nekaj, da lahko imaš to.
Mogoče sem dobil tak občutek, ker se predstavljajo večinoma novejši avtomobili (spremljam forum že nekaj let).
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee To dec 08, 2015 11:00 pm

Mali update.
Naredil se je redni servis in zamenjala cev, ki vodi do vodne pumpe, ker je bila preperela in je voda takoj stekla iz avta, ko se je motor prižgal. Zlomljen je bil tudi tisti plastičen del, na katerega pride pritrjena cev.

Slika

Konec tedna pa gre avto k ličarju, da popravi kritično veliko luknjo na podnu :-k

Nato sem od enega starega strica kupil zadnje zavesice (..sprednjih v nobenem primeru ne bi moral imeti)
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov