Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Fnatic Sr jan 20, 2016 8:43 am

Sicer je že ornk mimo ampak se spomnim tvojega Golfa iz Poreča. Imam še fotko celo nekje, ko je punca vse pofotkala. Sem želel svojega pripeljat not pa ga žal pred morjem nisem uspel dokončat in sem si premislil (no, na videno potem, so bili kakšni še bolj v klavernem stanju kot moj hahaha). No saj mogoče si ga videl ob strani parkiranega pri bhodu (zelen Accent). Drugače pa meni zgleda fenomenalno samo je*a je to čez ležeče, luknje itd..Odbijač imam 4cm od tal in ga ni prav dosti ostalo hahaha
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Sr jan 20, 2016 2:08 pm

Daj prilimaj fotko sem ali pa v zs :) Mogoče sem videl, ampak je bilo toliko avtov, da se pozabil. (lahko tut od tvojega daš sliko :D).
Js mam z tavelkim podaljškom slabe 5 cm od tal. ležeči pa niti niso tak problem, sem marsikje prišel čez, ko si ne bi mislil, v večini samo s podaljškm potegnem, če je pa res grdo narejen pa tu pa tam z podnom. Ampak pri meni ni panike, ker je podaljšek precej fleksibilen :)
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Aleennn Sr jan 20, 2016 4:48 pm

whitee je napisal/-a:Daj prilimaj fotko sem ali pa v zs :) Mogoče sem videl, ampak je bilo toliko avtov, da se pozabil. (lahko tut od tvojega daš sliko :D).
Js mam z tavelkim podaljškom slabe 5 cm od tal. ležeči pa niti niso tak problem, sem marsikje prišel čez, ko si ne bi mislil, v večini samo s podaljškm potegnem, če je pa res grdo narejen pa tu pa tam z podnom. Ampak pri meni ni panike, ker je podaljšek precej fleksibilen :)

To je prednost original podaljškov. Ker se dost zvijajo, tud če so plastični. :) Mojega sam požira počasi, zmeraj manj ga je :D
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Sr jan 20, 2016 11:23 pm

Aha, če bi bil odbijač tako nizko bi pa najbrž mal bol postran lezo čez ležečega :P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Fnatic Če jan 21, 2016 9:54 am

Bom čez vikend pogledal, ker imam neverjetno gnečo zdej na šihtu. Drugače pa ga jaz tudi postrani ne spravim lepo čez. V garažne hiše pa tudi ne morem. Sej sem ga odlomil že en del haha čaka na pomlad, da začnem popravila :) Je pa iz poliestra..fajn ga brusi spodaj in ga bo tudi zmanjkalo na tak način :twisted:
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Če jan 21, 2016 4:20 pm

Poliester je problem ja, ker se ne upogiba
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Fnatic Po jan 25, 2016 11:31 am

Ej nimam je. Moja je sicer fotkala vse ampak očitno zbrisala, ker ni nobene fotke več, žal..No saj se bomo vidli pa na kakem drugem showu. Upam, da takrat že z mojim drugim avtom :)
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Fnatic Po jan 25, 2016 11:54 am

Slika


Še moj zimski setup..nedokončan žal, ker je zmanjkalo časa v toplih dneh..
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Sr jan 27, 2016 8:47 pm

Ni panike :)
Glede tvojega pa..hm, tale sprednji odbijač mi nekako ne potegne, raje bi videl, da bi bil manj "obilen" in bi namesto tega raje zmanjšal wheel gap. Ampak to je samo moje mnenje, glavno da je tebi všeč :)
Recimo nekaj takega (podobne felge, kot sem jih jaz prej imel)
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Fnatic Če jan 28, 2016 7:15 am

Naredil sem ga kvazi fast and furious :) Am distančnike imam vendar še niso gor dani. Fedri so šli pa stran, ker sem mislil dat gewinde..Če mi res uspe, ga bom tako ali tako menjal spomladi. Če ne, bom pa tega dokončal (zadnja šipa ni temnjena, ozvočenje ni dokončano, manjkajo mrežice itd...) :) Imaš pa prav, odbijač je glomazen haha ampak sem ponosen nanj, ker sem ga sam izdelal, tudi kalup. Imam nekaj kupcev zanj on spojler tako, da mogoče bo pa kaj drugega prišlo gor :) Sem pa razmišljal tudi o smeri oem looka..Bom videl. Tiste feltne pa meni niso toliko všeč. Za kak drug avto ja (recimo tvojega golfa) za mojega pa ne.

P.s.: če misliš gap spredaj višino, je avto fotkan ubistvu na klancu (čuden parking) in se kar pozna.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee So avg 20, 2016 11:51 pm

Da naredim mali update. Delalo se ni nič konkretnega. Pa še ena misel. Žalostno je, da forumi počasi zamirajo (avtomobilski seveda), pa dobro na avtomobilizmu so še kako aktivne teme o kupovanju, nategatorjih, TSI motorjih...ampak bolj cilam na tale forum --> galerija vaših vozil. Zadnjič sem malo gledal teme za nazaj, oz. nekaterih se še tudi spominjam (sem že kar 8 let na forumu, prvo kot gost, potem kot registriran uporabnik), v tistem trenutku me je obdala nostalgija in mi dala misliti. Kje za vraga so teme? Na prste ene roke lahko preštejem aktivne teme v galeriji. Kakšna raznolikost vozil, pa ne samo to, tudi ogromno uporabnikov je predstavljalo svoja vozila, ni vrag, da ni skoraj vsak dan en na novo objavil temo o svojem konjičku. Prav tega mi je žal, da si včasih imel kaj za pogledat, danes pa res samo še berem o mestnih križancih in tako dalje, saj poznate situacijo.
Pa priznam, tudi jaz nisem ravno redni "updatar", ampak zaradi tega, ker se nič konretnega ne dogaja z mojim avtom, finance, finance :P
Pač jaz si nekako razlagam takole: Vsi tisti ki so/ste objavljali svoje konjičke 5,10 let nazaj, ste sedaj že krepko v srednjih letih, oz. nekateri tudi abrahamovci :lol: , prerasli obdobje kustomiziranja. Tisti, ki pa so sedaj v takih letih, kot ste bili vi 10, 5 let nazaj, oz. tisti, kateri so mojih let, pa veliko raje tu in tam objavijo sliko konjička na družabnem omrežju Facebook. Saj je v redu to, vendar forum nudi res neko dokumentacijo vozila, veliko predlogov ostalih uporabnikov, DIY in še in še. Pač želim si, da bi forumi bili malo bolj aktivni, vendar vem da je to iluzija, danes je Facebook zamenjal le te. Kaj češ, pobožne želje, kot tudi 70 centov za liter goriva, 2.0 bencinske požrešne mašine iz 90. let. itd :D
Nekaj nakladanja ob 1 zjutraj, ampak moral sem dat to iz sebe :)

Fotošuting na Arehu (slaba kvaliteta - slikano s telefonom)
Slika
Slika
Zadnjič spremenil whitee, dne Ne avg 21, 2016 12:16 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Ne avg 21, 2016 12:14 am

Priahaja pomlad, spet majhen napredek.
Nastavek za izpuh
Slika

Kupljen par distančnikov za spredaj 15 mm (avto dvignjen za zimo) - proba
Slika
Slika

Letne gume gor + temeljito čiščenje
Slika

A že spet si ga prbiu u tla :lol: btw višji kot je bil lani, tako bo tudi ostalo :)
Slika
Spot the logo :jao: :mrgreen:
Slika
Slika
Slika

Pripravljena za wsee 2016 MK1 je od prijatelja
Slika

Še pred odhodom sem v Celju avto garaži skoraj doniral celotno podvozje :roll:
Slika

Pri Novaku v Celju se je montiral zaključek cevi + odstranitev srednjega lonca za malo več brum bruma
Slika

In končno odhod proti wsee-ju :)
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Ne avg 21, 2016 12:52 am

Na Podljubelu se nas je zbralo lepo število
Slika
Slika

In še naša grupa :D
Slika
Slika

Hiter pitstop, preden se je kolega z petico primajal (mu je pajsal po kolotekih, pa se ni upo več ko 40 pelat po ovinkih :P Kaj bi dal za en konkreten fotoaparat..
Slika
Slika
Slika

Na Pyramidenkugel
Slika
Slika

In na poti nazaj
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Potem pa je nekje konec aprila zapadel beli čudež 8)
Slika
Slika
Slika

Normalno je pa blo treba it poskusit, kako se letne gume obnašajo na sicer zelo premočenem snegu. Rezultat? Tudi v klanec šlo brez problema :)
Slika
Slika
Slika
Slika

Ni ga bilo malo :shock:
Slika

Že nakaj časa pa se vozim brez sredinskih pokrovoh na platiščih, za malo bolj race look :lol:
Slika
Slika


Prihaja pa še nekaj updatov, več v naslednjem mesecu :)
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Aleennn Pe avg 26, 2016 6:29 am

Evo, po točkah lepo počasi :D

1. Zakaj zamira forum? Enostavno ti lahko povem, kakšna je moja zgodba. Nabavim nove feltne, dam sliko gor, in takoj se najde pametnjakovič "zakaj raje ne varčuješ za nov avto?" Sej ne, da se sekiram za komentarje, sam na temu forumu lahko pomoje na prste ene roke preštejem folk, ki jim je vsaj približno všeč "moj stil". Pol se pač umakneš, oz. nehaš objavljat. ;)

2. Dej, spust to v podn! :D haha :D Rabiš pa obvezno distančnike šne za zadaj, bo avto BOLANO zgledal, ko pride kolo bližje blatnika :)

3. Te je kej skrbelo na wsee, glede na to da imaš avto prenizek za njihove policaje?
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a nejc1986 Pe avg 26, 2016 9:17 am

Prebral celo temo...

Vsec mi je. In avto (zanimivo glede na to d sploh nisem vw fan,dalec od tega) in pristop k zadevi...

Da obstaja še kdo, ki ceni šarm starejsih vozil...
In tole kar je nazadnje napisano,se cist strinjam. Veliko pametnjakovicev da te kar mine... v stilu "ni mi vsec to pa to pa to,ampak vazn d je teb usec". Ja,pi.da,sj ce ma kdo konkstruktiven predlog nej ga pove,to da ima svoj okus je pa itk ze od nekdaj jasno...

Na zacetku je bla debata o vlecni kljuki... popravite me ce se motim , nikoli se nisem prevec poglabljal,ampk mislim da je fora v tem da je v zakonu doloceno da mora biti na avtu t.i.euro priklop,ne glede na to a je zapeto priklopno vozilo. Nikjer pa ni dollceno,da mora ta "euro kljuka" biti sneta,ko se nicesar ne vlece.

Ker vem da se je,sicer ze kakih 8let nazaj kolega s kombijem zaletu enmu k je meu kljuko zadi. In ko je policaj napisou kazen za prekratko varn.razdaljo,je kolega reku policaju,ce unmu pa ne bo napisou kazni za kljuko -prikolice seveda ni meu zapete.
In mu je policaj reku,da lahko ima kljuko brez prikolice ,dokler je v igri "euro priklop", po drugi strani pa tudi ce bi imel zapeto prikolico,bi bil v prekrsku,ce bi bil stari priklop... tko je takrat reku,bil sem zraven,slisal na lastna usesa,zdelo se mi je bebasto,ampk sj je marskej bebasto. Mozno pa d so kej spremenil od takrt☺.

Skratka avtorju teme... lepo rihtej avto se naprej pa varno voznjo... a o temnenju sip (z okusom) si kej razmislu?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Pe avg 26, 2016 10:11 am

No bom pa še jaz po točkah :)

@Aleennn:
1. Se kar strinjam, dejstvo je, da se velikim tudi menjava samo platišč zdi potrata časa, denarja... In ja, škoda res, ker včasih je bil tale forum super, danes je bolj kot ne samo še razprava o porabi itd. Fora je ravno, da bi res rabili en slovenski forum, ki bi bil osredotočen na galerijo/predstavitev avtomobilov in ne toliko za druge razprave, pa seveda, da bi uporabniki sodelovali.
2. Avto je v podnu toliko, da se še da normalno pelat, če bi bil bolj, bi avto dobesedno ležal na bumstopih, kar pa definitivno ni OK za daily driver :) Pa glede na to, da imam 50 višino gume, bi malo čudno zgledalo. Distančniki so tudi zadaj (20mm), ampak original ET45 in 6j felga, pa je kar je. Več si ne upam dati, razen z adapterji, ki pa so predragi, za to ceno dobim že skoraj druge felge. Za druge felge pa tudi ni financ, faks dosti pobere :/
3. Takrat me še ni skrbelo, ampak sedaj pa vedno več slišim, da tudi Slovencem dajejo kazni, tako, da niti nisem več prepričan, če še bom kdaj šel gor :?

@nejc1986:
Hvala, meni je tudi všeč, pa če verjameš ali ne, tudi jaz nisem ljubitelj VW, ampak je ta avto zgolj naključje --> avto je že prej imel oče, izredno nizki stroški vzdrževanja. Ravno zadnjič sem prvič računal porabo in sem bil šokiran. 1200 km z enim tankom, poraba 4,5l/100km, pa se niti ne vozim tako počasi. Kar pa mi pride zelo prav, saj na leto naredim čez 20000km.

Za konec pa še dve sliki od lanske pomladi, ko je bil avto še na pravih felgah :/ Obžalujem da sem jih dal naprej, sploh pa za tako ceno :roll:
Slika
Slika
Cenim ja, saj novi avti so kul pa vse, se gosposko pelješ, tudi oče mi je že velikokrat rekel, da bi ta denar raje šparal za nov avto. Pa sem rekel, da mi ni do novega avta, ampak hočem obstoječega (starega/kripo) naredit po svojem okusu (kolikor toliko), da bo izstopal iz povprečja, in prav to ti daje veselje. Za druge se ne sekiram, čeprav do sedaj še nisem naletel na veliko neodobravanja, bolj v smislu kam se lahko peljem z tako nizkim :lol:

Glede kljuke bi se nekako strinjal, z tistim, da če je euro, da je lahko gor, nenazadnje se na cesti vidi ogromno avtov z vlečnimi kljukami, pa ima redko kdo odstranjeno.
Za šipe pa sem tudi že malo razmišljal, seveda diskretno, ampak to je spet nek denar, bom raje to šparal za bolj lične felge, ali pa akustiko ;)
Drugače pa hvala enako nazaj :).
 
Klamzi
Novinec
 
Prispevkov: 183
Pridružen: Pe apr 11, 2003 9:54 pm

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Klamzi Pe avg 26, 2016 4:01 pm

Zelo všečen golf!
Maš plan "sanirat" tisto luknjo od zadnjega brisalca?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Pe avg 26, 2016 7:10 pm

Hvala :)
Imam namen ja, po vsej verjetnosti se bo čez zimo štrihala cela zadnja havba pa luknja se bo zadelala. Je pa sedaj notri namenski čep, tako da ni ravno prazna luknja.
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a Aleennn Pe avg 26, 2016 9:09 pm

Kdo pravi da avto na bumpstopih ni za vsakdan?! :D Res pa je, da ima najbrž moj malo boljše sedeže, kot G3 (S tem ne mislim nič slabega!)

Veš kako je mene skrbel, ko smo šli v nemčijo. Spredi sm dvignu 5cm, pa še ni prišel na njihovih 8cm... Slišal sem zgodbe od jebanju zarad višine, pa me je kr minil...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Golf MK3 1.9D Počasnela

Napisal/-a whitee Pe avg 26, 2016 11:30 pm

Been there done that, za vsak dan no go. Drugo je če je project car ;) Ima pa tale golf precej udobne sedeže (Rabbit oprema), so športni, ampak vseeno mehki in udobni, tako da like za moje sedeže haha.
Ja jaz resno razmišljam, da ne bom šel več v Avstrijo, razen če ga bom dvignil na tisto njihovo dovolojeno višino.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov