Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Audi A4 1.8t quattro

Napisal/-a mito155 So avg 15, 2015 10:57 pm

Po daljšem obdobju imamo pri nas doma spet Audija.

Zgodba se je začela spet tako da sem šel gledat najdražjega in... ga kupil... :mrgreen:

Gre se za limo, ki je bil kar nekaj časa na netu za precej visoko ceno. Obvezno limo za moj okus in pa par dodatkov. Gre se za slovenski avto z ksenonom, PDC spredaj in zadaj, tempomatom, naslonom za roke... in plastičnim 4 krakim volanom... seveda sem preveril če je res prišel tak iz tovarne... ja je... :shock:

Kupljen od prvega lastnika, kilometri naj bi bili realni ( mislim da jih ima kilometer manj kot 100.000 ). Od nevidnih napak je bila fuč volanska letev, zunanjih vidnih napak poškodba haube in zadnjih levih vrat in pa v notranjosti uničene tipke za stikala šip, esp, 2 x prazna tipka in PDC...

No ko smo ga pripreljali domov je avto prvo romal na servis da se je uredila volanska letev. Servo.com se je izkazal, zamenjal so še štangce na koncu. Seveda je bilo potrebno narediti optiko. Kupil sem še torej, 5 tipk, zadnje original LED osvetlive za tablico, nove tepihe za notranjost, kompletno globinsko čiščenje, nove zimske gume za 16col original alu platišča.

Poraba je pri vožnji 130 - 140 na ac 7l, včeraj ko sem ga pripeljal iz Kranja ( iz globinskega) pa sem imel z enim testom top speeda povprečje 8,4l. Na zrak :)

Ker ima avto grd volan, sem našel kot novega od RS4 iz alcantare, ampak bo zamenjal lastnika in gre nekomu drugemu, jaz pa sem dobil ( po čiščenju) dobesedno kot nov rabljen 3 krak volan. Usnjen seveda.

potrebno mu je dodati še lepa 18 col platišča, pridejo gor še Eibach vzmeti. to bo pa to... nekoč še čip in izpuh... mogoče v sezoni 2016.


par obljubljenih slik

Slika
Slika
Slika
Slika

pa še copate ki čakajo v garaži
Slika
Slika

Slika

evo ga..

z najcenejšimi gewindami :)

Slika
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 1.8t quattro

Napisal/-a IgorMM Ne avg 16, 2015 8:55 am

lep, nej ti fajn služ :)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi A4 1.8t quattro

Napisal/-a ven0m Ne avg 16, 2015 10:18 pm

Všečen limo in varno vožnjo! Mogoče še mu privošči prozorne smernike namesto oranžnih spredaj, je malo dela ampak končni rezultat je 1a. :)

Glede volana pa škoda, da nisi dobil od rs4, namreč ti 3 kraki volani mi nikoli niso pasali v a4 notranjost.


Eno vprašanje glede original LED osvetlitve zadnje tablice. To si Ledice kupil pri Audiju direktno ali kje preko spleta? Imaš mogoče kakšno sliko samih luči, ko so nezmontirane?
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Audi A4 1.8t quattro

Napisal/-a mito155 Po avg 17, 2015 7:36 am

ven0m je napisal/-a:Všečen limo in varno vožnjo! Mogoče še mu privošči prozorne smernike namesto oranžnih spredaj, je malo dela ampak končni rezultat je 1a. :)

Glede volana pa škoda, da nisi dobil od rs4, namreč ti 3 kraki volani mi nikoli niso pasali v a4 notranjost.


Eno vprašanje glede original LED osvetlitve zadnje tablice. To si Ledice kupil pri Audiju direktno ali kje preko spleta? Imaš mogoče kakšno sliko samih luči, ko so nezmontirane?


Imel sem doma od RS4 ;) .. pa mi nikakor ni pasal vizualno na navadne sedeže. LED lučke sem pa kupil na pooblaščencu. Misli da so okoli 23€ kos.. je blo drago za pop... :) iskal sem pa tudi volan od b7 3kraki, pa jih ni bilo za dobit, oz so bili predragi.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi A4 1.8t quattro

Napisal/-a ven0m Če avg 27, 2015 8:22 pm

mito155 je napisal/-a:
ven0m je napisal/-a:Všečen limo in varno vožnjo! Mogoče še mu privošči prozorne smernike namesto oranžnih spredaj, je malo dela ampak končni rezultat je 1a. :)

Glede volana pa škoda, da nisi dobil od rs4, namreč ti 3 kraki volani mi nikoli niso pasali v a4 notranjost.


Eno vprašanje glede original LED osvetlitve zadnje tablice. To si Ledice kupil pri Audiju direktno ali kje preko spleta? Imaš mogoče kakšno sliko samih luči, ko so nezmontirane?


Imel sem doma od RS4 ;) .. pa mi nikakor ni pasal vizualno na navadne sedeže. LED lučke sem pa kupil na pooblaščencu. Misli da so okoli 23€ kos.. je blo drago za pop... :) iskal sem pa tudi volan od b7 3kraki, pa jih ni bilo za dobit, oz so bili predragi.


Ma s temi volani so vsi zlatarji. Probaj kupit orig. rs4 prestavno ročico... sem pred časom iskal zamenjavo, ker je moja bila sčohana... po par skrolih čez ebay sem raje samo vgasnil računalnik...

46€ za par še ni nekaj pretirano, glede na to, da kitajc, ki uspešno prevara CANBUS stane 30€. Bom šel pogledat k pooblaščencu, če bodo imeli kakšne na zalogi, da jih vzamem v roke. Ko sem sam nabavljal nisem vedel, da obstaja OEM opcija in sem vzel kitajca za 30€ - čeprav ni ravno slaba konstrukcijska kvaliteta.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Audi A4 1.8t quattro

Napisal/-a mito155 So dec 26, 2015 10:05 pm

Prestavne ročice nočem od rs4, ker je prvič predraga, drugič pa ima moj samo 5 prestav.. in to pomeni da ima rikverc desno nazaj... :)

sicer pa se je par stavri dogajalo..


dobil je 19 col

prvo take...
Slika

potem pa take

Slika
Slika

pa sem jih prodal... in kupil športne sedeže... in nov volan.. eno je zmontirano... drugo pa še čaka na airbag in plastiko okoli airbaga

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5715C788
Slika

ko sem pa sedeže ven vleku pa sem najdu še tole :)

Slika

pa kilometrov je že 110 000 .. jooj se hitro vrtijo :D
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Audi A4 1.8t quattro

Napisal/-a mito155 So nov 26, 2016 10:26 am

v tem poletju se je kar nekaj naredilo na avtomobilu ... smo bili pridni..

tko smo šli na elgatota

Slika
Slika


pa na audi pikniku...

Slika

drugače pa čaka na transplatacijo sline sedežev iz b7 modela..

pod haubo je bilo nekaj manjših sprememb

- KWE IC
- S3 injektroji
- turbo od s3 8l
- downpipe 76mm

na izvide še čakamo, ker so vse cevi ob novem tlaku začel puščati :D
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov