Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a Tomas666 Pe mar 11, 2016 3:54 pm

To je moja nova pridobitev. Škoda Superb 2.0 tdi z DSG menjalnikom. Ko sem ga kupil je imel prevoženih 195 000 km. Avto je slovenski,servisi redno delani,tudi na menjalniku. Menjani so bili tudi dve šobi. Avto vozim dober mesec in sem še že čisto navadil avtomatskega menjalnika. Ni ga čez komot ;) hehe . Sicer to ni bil pogoj ,ko sem kupoval avto,če pa že je pa toliko boljše :).

Od opreme ima:
-park senzorji spredaj in zadaj (prikaz na radiu)
-bi xenon
-dsg menjalnik
-gretje sedežev
-zložljiva in samozatemnitvena ogledala ...

Z avtom sem po enem mesecu zelo zadovoljen, edino kar sem do sedaj moral menjat je bil termostat na menjalniku (stroške kril prodajalec). Malo me še muči dolžina avta ker je res prava ladja ;)

Slika

Prva stvar ki sem jo spremenil ,sem zamenjal rumene žarnice v dnevnih lučeh za bele led.

Slika

Notranjost:
Nujno bo treba globinsko spucat avto,ker zici so res za nikamor :evil:

Slika

Slika

Danes sem namontiral 18" feltne (pred tem so bile na octavii). Sem pred dilemo,avto nižat DA ali NE hmmm :?

Slika

LP!
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a RedBaron Pe mar 11, 2016 4:47 pm

Čestitke, srečno in varno vožnjo :vrum

Kateri letnik pa je avto? Kako to, da so menjali 2 šobi?

Nižanje pomoje NE, ker superb je le limuzina in kot tak v osnovi namenjen hitremu in udobnemu potovanju, ne pa podiranju rekordov in cviljenju ćez ovinke :) in nabijanju sedeža v križ :D

Multifunkicjskega volana nima, torej predvidevam, da tudi (original) prostoročnega telefoniranja ni, ampak vidim pa držalo za GSM, torej nekaj v tej smeri verjetno je :)... Kaj pa senzor za dež in luči?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a pskoda Pe mar 11, 2016 4:55 pm

Mene bi že odvrnilo od nakupa zaradi teh šob pa še polovičarsko je narejeno, ker vse 4 šobe trpijo oz imajo popolnoma isti čas delovanja.
Meni se zdi malo sumljiva zgodovina.
Jaz ga ne bi nižal, ker če karavane nižaš izgleda kot bi bil avto že ves zgaran

Želim ti veliko varnih kilometrov in čim manj popravil
Lp
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a MatejW Pe mar 11, 2016 5:28 pm

Na zadnji sliki izgleda, kot da je ze nizan :)

Drugace pa lep, prakticen in prostoren avto :)
Slika
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a Tomas666 Pe mar 11, 2016 6:07 pm

Sem pozabu napisat letnik ja :) Je 2011 december torej praktično 2012. Senzor za dež ima, pa tudi senzor za dnevne luči (se same prižigejo kratke). Zgodovino avto vem v detajle,ker je bilo vse menjano na pooblaščencu in tudi servisi tako da use štima kar piše v servisni knjižici :).

Paket za prostoročno telefoniranje ima, tisto je samo pač držalo za nek služben telefon,katerega sem jaz malo dodelal, da mam lahko zdaj svoj telefon gor ;).

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a Tomas666 Pe mar 11, 2016 6:08 pm

In hvala za želje :)
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a peroRS So mar 12, 2016 4:03 pm

Super voz. Srečno vožnjo.

RedBaron je napisal/-a:Multifunkicjskega volana nima, torej predvidevam, da tudi (original) prostoročnega telefoniranja ni,


MatejW je napisal/-a:Na zadnji sliki izgleda, kot da je ze nizan :)


Avto ima elegance opremo, kar pomeni, da bi imel serijsko 4-kraki multifunkcijski volan (upravljanje prostoročnega telefoniranja na volanu).
Ker pa ima dodatno športni paket ima navaden 3-kraki volan, alu pedala ter tovarniško še športno podvozje (-15mm), limuzine so imele še spojler na prtljažnih vratih.

V kombinaciji z DSG bi lahko imel opcijsko 3-kraki multifunkcijski volan z obvolanskima ročicama za prestavljanje, vendar pa to ni bilo možno v kombinaciji s športnim paketom. :bere
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a soso Ne mar 13, 2016 11:35 am

Meni se vedno eden lepsih karavanov v tem rangu. Je bil v ozjem izboru, ko sem pred enim letom kupoval avto, ceprav sem potem.vzel francoza. Kar se nizanja tice dobro premisli, saj je to avto namenjen udobju.
Avtomatski menjalnik super izbira, ni ga cez komot kot si sam.rekel. Meni je zelo zal, da sem vzel rocnega. Kaksno imas porabo?
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a Tomas666 Sr mar 16, 2016 2:21 pm

soso je napisal/-a:Meni se vedno eden lepsih karavanov v tem rangu. Je bil v ozjem izboru, ko sem pred enim letom kupoval avto, ceprav sem potem.vzel francoza. Kar se nizanja tice dobro premisli, saj je to avto namenjen udobju.
Avtomatski menjalnik super izbira, ni ga cez komot kot si sam.rekel. Meni je zelo zal, da sem vzel rocnega. Kaksno imas porabo?


Poraba na potovalnem računalniku mi kaže 6,5L, vendar je vrjetno malo višja, glede na to da naredim okoli 800km s polnim tankom.
Slika
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za Po maj 23, 2016 6:45 pm

Pozdravljen,

imam isti letnik ista oprema tudi DSG ,lastnik sem 2 leti in ja znižal sem ga pred cca 1 letom pa mi NI žal avto izgleda dosti boljše, pelješ se kot je treba tudi čez vse ležeče policaje in grbine, res pa se ne vozim po gozdovih ali kake offroad izzive :)

imam 18" felne in znižan za cca 3,5 cm, v njem se vozimo cela družina z 7 let in 1 leto starim otrokom + prtljaga pa je vožnja ok.
Kot praviš je edini problem da je premali rezervoar saj tudi jaz ne naredim več kot 800 km. In se tudi zgodi, da včasih tankam 2 do 3 krat v enem tednu, kar je malo moteče.

Sedaj pa prosim če ima še kdo drug isti avto in znižan, naj mu pove svoje izkušnje. Ne pa da vozi katerega drugega karavana in razglablja o tem.

Sam sem prebral ogromno nemških forumov ( kjer spuščajo Superbe še nižje in dajejo gor 19") preden sem to naredil saj v sloveniji nisem dobil odgovora iz prve roke.
Zato sem šel v riziko nabavil vzmeti, če pa nebi bilo to to bi pa pač pobral ven.

Po navadi ne pišem po forumih ker pa vem v kaki situaciji si, če želiš ti dam probat za peljat in se boš lažje odločil.

Lep pozdrav

Vedno za :)
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za Po maj 23, 2016 8:55 pm

Aja v bistvu sem na forumu, da najdem če ima kdo avtoradio Android na kaj morem biti pozoren?
Bolerota bom zamenjal za nekaj takega http://www.ebay.de/itm/like/151248380898
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a fare Po maj 23, 2016 9:14 pm

A ti bodo volanske komande potem špilale?
lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a pskoda To maj 24, 2016 6:48 am

Meni nižan karavan izgleda, kot bi bil zjahan do amena
Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a hippo To maj 24, 2016 9:30 am

Zdaj ima idealno višino...
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za To maj 24, 2016 12:30 pm

 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a fare To maj 24, 2016 7:10 pm

Oooo, kaj je zdaj to? Vsi bomo na Supergih pristali. No izkoristim priliko pa še svojega pokažem. Kupil sem ga 01.04.2016. 1l, slo, 2.0tdi-pd, 2010, 225.000km, oprema Elegance. Avto bil 95% vožen na AC in je izredno lepo ohranjen. Kupljen pri AC Škerjanec-Domžale.

Slika
Slika
Slika
Slika
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a evilfury To maj 24, 2016 8:30 pm

Vedno znova me preseneti, kako veliko prostora za noge ima zadaj superb.

Odličen avto.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a fare To maj 24, 2016 9:46 pm

evilfury je napisal/-a:Vedno znova me preseneti, kako veliko prostora za noge ima zadaj superb.

Odličen avto.
Avto ne noro prostoren. Vsak ki sede noter reče woooow. Pa ne zaradi tega k je celi v usnju itd., ampak zaradi prostornosti. Jaz sem blizu 190cm visok pa zadaj imam vsaj 15cm od kolen do sedeža. lp
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za To maj 24, 2016 10:04 pm

Tak kot praviš prostora je ogromno, maš pa pravo barvo, da ni potrebno prati avta 8)
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za To maj 24, 2016 10:17 pm

fare je napisal/-a:A ti bodo volanske komande potem špilale?
lp

To morem preveriti preden nabavim
Videti je... Slika

Slika

Videti je da bi moglo
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov