Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a INFINITI Sr maj 25, 2016 3:18 pm

Deluje kot super nadgradnja :vrum
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a emozul Sr maj 25, 2016 6:32 pm

za je napisal/-a:Pozdravljen,

imam isti letnik ista oprema tudi DSG ,lastnik sem 2 leti in ja znižal sem ga pred cca 1 letom pa mi NI žal avto izgleda dosti boljše, pelješ se kot je treba tudi čez vse ležeče policaje in grbine, res pa se ne vozim po gozdovih ali kake offroad izzive :)

imam 18" felne in znižan za cca 3,5 cm, v njem se vozimo cela družina z 7 let in 1 leto starim otrokom + prtljaga pa je vožnja ok.
Kot praviš je edini problem da je premali rezervoar saj tudi jaz ne naredim več kot 800 km. In se tudi zgodi, da včasih tankam 2 do 3 krat v enem tednu, kar je malo moteče.

Sedaj pa prosim če ima še kdo drug isti avto in znižan, naj mu pove svoje izkušnje. Ne pa da vozi katerega drugega karavana in razglablja o tem.

Sam sem prebral ogromno nemških forumov ( kjer spuščajo Superbe še nižje in dajejo gor 19") preden sem to naredil saj v sloveniji nisem dobil odgovora iz prve roke.
Zato sem šel v riziko nabavil vzmeti, če pa nebi bilo to to bi pa pač pobral ven.

Po navadi ne pišem po forumih ker pa vem v kaki situaciji si, če želiš ti dam probat za peljat in se boš lažje odločil.

Lep pozdrav

Vedno za :)


Mene pa zanima, katere fedre si dal, ter ali ti ni bilo potrebno menjat amortizerje?
Mene so prestrašili, da če bom nižal 3,5 -4 cm, ter, če ne bom menjal amortizerjev, da bo avto poskakoval, kilometre mi bo narobe kazal,.... skratka amortizerje obvezno menjat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a pskoda Če maj 26, 2016 6:03 am

:lol: kilometre bo narobe kazal :lol: :roll:

Števec za kilometre, hitrost,... nima nobene veze z nižanjem. Če boš avto nižal za cca 4cm je priporočljivo stršat, predelat tudi obstoječe amortizerje ni pa nujno. Osebno sem jih
Jaz ti priporoćam, da zamenjaš fedre z eibach ali bilstein ali h&r ali kw, ker z temi proizvajalci ne boš zgrešil nič
Lp
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a fare Če maj 26, 2016 9:13 am

Ma pusti avto kot je. qwa boš potem s to trdoto? Superb je narejen da je udoben :)
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za Če maj 26, 2016 11:04 pm

Nabavil sem Eibach Set -30mm, in homologiral kot je potrebno in je tako kot mora biti.

Pred leti smo Yugotu fedre rezali tam je lahko kje kaj poskakovalo in ropotalo :D , v današnjem času pa se točno ve kakšen je postopek kaj lahko in kaj ne. Pa če je nekaj za tvoj tip vozila je to to in če hočeš Bol znižat, se ve, da je potreben še poseg v amortizerje oz zamenjava.
Eni pa bi le razglabljali in modrovali.

Če imaš željo in možnost si zrihtaj, če ti je tako kot imaš vredu pa pusti kot je. Mene je motilo to in sem zadevo uredil.
Avto je nižji za cca 3,5mm amortizerjev nisem ne tršal in ne menjal. Števec ne laže :lol: ,nebi bilo včasih slabo preskočiti kakega nedeljskega šofera :lol:

Ko ti bo naslednjič kdo tak flancal, ga vprašaj ali je to izkusil sam, ali je to kje slišal od kolega, ki pa mu ni povedal da je avto bil zdrkan do amena ...

Lep pozdrav

Za
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a pskoda Pe maj 27, 2016 6:07 am

Glede laganja števca je gostilniška debata po vrhu so bili še vsi pijani do amena, da so to pogruntali
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a sova501 Pe maj 27, 2016 9:01 am

po moje bi števc lahko malenkost lagal samo če ne bi dal enakih dimenzij pnevmatik kot so v homologaciji, ki jih je proizvajalc predpisu. Recimo če bi imel v homologaciji 205/55/r16 dal bi pa npr 205/65/r16 ali 205/45/r16.
Jst tut ne bi nižal, superb je udobna limuzina, tistga rukanja se človek hitr naveliča. Kaj pa suvi ko so 15+cm od tal. Že na golfu se kr dost pozna v udobju, če imaš tovarniško tistih par milimetrov nižje fedre al pa standardno podvozje. Js sm mel prej "športno" podvozje, sedaj imam normalno in je velik bolj udobna vožnja. Prej sem bil pa po 50 km vožnje in z malo bolj napolnjenimi pnevmatikami trd v križu da sem se komaj vstal. Komu to paše naj niža, za lepoto in športnost bo treba mal potrpet. :)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a emozul Pe maj 27, 2016 10:04 am

Ne boste verjeli, to so mi rekli na uradnem servisu, za zjokat.
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za Pe maj 27, 2016 10:52 am

sova501 je napisal/-a:po moje bi števc lahko malenkost lagal samo če ne bi dal enakih dimenzij pnevmatik kot so v homologaciji, ki jih je proizvajalc predpisu. Recimo če bi imel v homologaciji 205/55/r16 dal bi pa npr 205/65/r16 ali 205/45/r16.
Jst tut ne bi nižal, superb je udobna limuzina, tistga rukanja se človek hitr naveliča. Kaj pa suvi ko so 15+cm od tal. Že na golfu se kr dost pozna v udobju, če imaš tovarniško tistih par milimetrov nižje fedre al pa standardno podvozje. Js sm mel prej "športno" podvozje, sedaj imam normalno in je velik bolj udobna vožnja. Prej sem bil pa po 50 km vožnje in z malo bolj napolnjenimi pnevmatikami trd v križu da sem se komaj vstal. Komu to paše naj niža, za lepoto in športnost bo treba mal potrpet. :)


Se strinjam.

Sem se prej na dolge linije vozil s pasatom letnik 2001, ki ni bil znižan, je bil pa sedež nekak takšen, da mi ni odgovarjal. Tak za info. danes jih ima ta pasat nekaj čez 400 tisoč prevoženih pa še prva turbina špila :), se pa pozna razlika pri menjalniku, pač ne šalta tako lepo kot DSG to so pa leta in razvoja

S Superbom pa mi nekak odgovarja sedež in prostornost (da se dihat :) ), se tudi rad peljem v kosu 800km pol pa je treba žal vstavit zaradi tankanja :) včasih še prej, če je noga pretežka in čistim Partikelfilter :twisted:
meni tole nižanje ne predstavlja problema, se pa sigurno pozna razlika, ki pa ni tako drastična iz mojega vidika.

Odvisno je od človeka do človeka.
 
za
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr nov 15, 2006 6:20 pm

Re: Škoda Superb 2.0 tdi ,DSG

Napisal/-a za Pe maj 27, 2016 10:56 am

emozul je napisal/-a:Ne boste verjeli, to so mi rekli na uradnem servisu, za zjokat.


ja na original servisu dečki čakajo tiste, ki bi menjali olje in filter, da bo filter sčistil in novega odnesel domov. Tu bi pa dejansko mogel nekaj delat in jim ni...
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov