Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a vezuv Ne avg 14, 2016 2:35 pm

Lp.
Domov sem pripeljal zelo lepega(z malo povrsinske rje) mehansko cisto delujocega Derbija. Slik zal ne znam naloziti. Dele sm najdu na dveh straneh ena je WERK 34 druga pa Rezervniavtodeli24.si. Deli so presenetljivo poceni. Me pa bega ali je avto bolj golf1 ali polo. Kar nekaj delov pase od golfa1.
Iscem pa gewinde za ta avto. Ker nevem ali pasejo gor gewinde za golf1 ali od polota clasic sm bl kot ne kot riba na suhem. Nasel sem sicer samo gewinde za ta avto vendar so firme ta-tehniks kar pa mi absolutno ne pade na pamet da jih namontiram na avto(naj bi bile slabe kvalitete). Ce mi lahko kdo pomaga z nasvetom ali karkoli v vezi z Derbiyi (se pravi ali lahko namontiram brez predelave gewinde od golfa1......)bi mu bil zelo hvalezen.
Lp Andrej
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a yashica Ne avg 14, 2016 3:16 pm

Zanimiv kos pločevine :D

Derby sloni na prvi generaciji Pola, vendar so ga s prenovo, leta 1979, skušali nekoliko ločiti od Pola in ga približali Jetti oziroma golfu.

Za nalaganje slik uporabi shran.si ali katero drugo brezplačno shrambno slik.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a whitee So avg 20, 2016 11:09 pm

Ta technix gewinde niso slabe, ogromno avtov ima montirano to firmo. AMPAK tukaj so druge stvari, ki jih naredijo cenejše od ostalih.
1) precej trda vožnja (odvisno od avta)
2) niso ravno za dirkaške namene
3) slabši materiali (npr amortizer bo hitreje oksidiral kot pri gewindah višjega cenovnega ranga)
4) dovolj vzdržljive, nekateri so z kompletom naredili tudi 60000 km in več, jaz imam sedaj na svojih nekaj čez 20000 km vožnje po precej slabih cestah, zaenkrat je še vse suho okoli amortizerja)
To so nekatere stvari, je pa čisto na tebi kaj pričakuješ od avtomobila. Iskreno, če bi jaz še enkrat kupoval zase, bi raje mogoče še malo šparal, in kupil nekaj v rangu 500€, že zaradi tega, ker naredim dosti km letno in včasih postane trdota precej nadležna.

Drugače pa ja, naloži na shrani.si ali raje na imgur potem pa samo prekopiraš link sem na forum :)
https://www.youtube.com/watch?v=rcsb0TS8nXw
 
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a vezuv Ne avg 28, 2016 5:23 pm

Lp. Motor se pocasi rihta. Se pravi narejen bo servis komplet motorja in pa zavor in ostalih mehanskih stvari. Dele sem vecina dobil v Sloveniji. Novi vendar niso originalni. Kar se tice gewind pa sm bil v trenutno edini trgovini za te stvari Tehno racing v Kranju. Zal ni nasel nic od gewind za ta avto. Sm potem poklical v Mstyling in imajo gewinde za tocno ta avto in sicer Ta tehniks ki pa stanejo 400 eurov. Seveda niso kako bi reku pocinkane ali kako se ze rece zasciti proti rjavenju gewind. Se zmeraj iscem alternativo ali lahko pridejo kake druge gewinde gor namontirane od recimo golfa 1 ali polota.
Lp Andrej.
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a vezuv Pe sep 09, 2016 5:20 pm

Lp. Tkole prodajalec v techno racing trgovini se je vec k en teden matral da bi najdu gewinde za derbiya. Kontaktiral je naslednja podjetja specializirana za podvozja: KW Automotive, Bilstein, Vvoghtland in pa H&R in ugotovil da nobeden sploh nima gewind za ta model avta. Skratka ne vem vec drugega kot da vzamem Ta tehniks gewinde ki jih ocitno edini ima za ta model avta. Skoda da je airride se zmeraj drag drugace bi vzel kar airride. Sicer je dobil prodajalec ponudbo od proizvajalca podvozij da mi jih naredijo po narocilu samo za moj avto. Mi je pokazal mail kjer ta ponudba je napisana. Vendar niso prepricani ce bom lahko to potem homologiral. Cena je pa tudi kar visoka. :( :huh:
Lp Andrej
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a whitee Pe sep 09, 2016 7:31 pm

Kolikor sem malo gledal, ima derby veliko skupnih delov z polotom, najbrž z mk1. Je pa res da neke izbire ni pri gewindah, ta technix in pa kw, samo dvomim da boš 1000€ dal za gewinde ali pač? Druga opcija je npr športni amortizerji in nižje fedre. Napiši v ebay (najraje nemški) vw derby gewindefahrwerk, pa boš dobil nekaj rezultatov, ampak glej pod opisom, da bo za tvoj letnik.
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a vezuv To sep 13, 2016 7:52 am

Lp.
Hvala za pomoc in pa nasvet za ebay. Res sm nasel gewinde za avto in sicer KW za 1000 eurov. So inox V1 varianta. Sm pa najdu tudi airride za tocno ta avto. Sicer znamke Ta tehniks za 1700 eurov. Za kvaliteto tega airride sistema pa zal spet nimam pojma. Mal sm raziskoval po hrvaskih forumih kar se tice Ta-tehniks gewind pa moram rect da jih niti ne hvalijo niti ne pluvajo prevec. Mi lahko kdo ce zna najde kako debato ali pa kaj podobnega o kvaliteti in obnasanju in zdrzljivosti tega Ta-tehniks airrida.
Lp Andrej.
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a Aleennn To sep 13, 2016 1:35 pm

TA Technix airride pravijo da ni slab, edino sekr trda, neudobna voznja naj bi bla. Vem za primer, ko so mu menjal blazine pa je baje dosti boljse.. Za gewinde od TA: ja mal dnarja, mal muzke :)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a whitee To sep 13, 2016 5:15 pm

Pač ta techniks ni slaba firma, ampak seveda pa so ostale znamke boljše. So trde, ampak spet ne tako, da se ne bi dalo zdržat. Odvisno kak tip človeka si. Če se celo življenje voziš v Francozih, ali pa ameriških avtomobilih, potem ti bojo gewinde katastrofalne, če pa si že kdaj peljal kakega Forda, VW..., pa niti ne bo tako hudo. Seveda pa ni primerjave med techniks in KW, na kar ti tudi nakazuje cena ;)
Večji problem pri teh poceni gewindah so slabi materiali, oz. neobdelava njih. Npr moje tuningart (isto kot ta techniks) so po letu in pol amortizerji totalno zarustani, saj se še da odvijat, ampak včasih pa matica tako prime (ki je iz aluminija, le ta je mehek), da ne moreš več koregirat višine. Višje pozicionirane gewinde imajo to dosti bolje narejeno, obdelava proti rjavenju, drug tip matice itd.
Ampak na splošno za poletje so ok, zima jih pa dobesedno z*j**e.
Kar se pa tiče airrida od ta techniks, pa ti raje priporočam, da potem le kupiš KW gewinde, samo glej da bodo take, ki dovolj spustijo avto Nekatere so narejene izključno za race in se višina napram originalu nič kaj ne spremeni.
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a vezuv Ne sep 18, 2016 1:54 pm

Lp.
Kar se tice avtov mamo doma skoz samo VW ali Audi-je. Mel sm ze kr nekaj avtov spuscenih z gewindami in pa airridom. Od gewind sm mel apex gewinde pa potem woghtland in pa lowtech gewinde. Z vsemi zelo zadovoljen. Trdota zame sploh ni problem. Sj lih zaradi neobdelave teh ta-techniks gewind mi je skoda dat tolko eurov za max 1 leto.... Iscem naprej pa te KW gewinde so mi vsec samo ugotoviti oz pogledati moram koliko se lahko najnizje spusti avto.
Lp Andrej.
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a vezuv Ne sep 18, 2016 2:07 pm

Pise tako da ni postavljenih omejitev za ta moj model avta. Na vrhu pa ubistvu pise 45x76 mm. Ali lahko to razumem kot najnizjo moznost spustitve avta v poden 45mm odspredaj in 76mm zadaj?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: VW Derby 1.1 letnik 1978

Napisal/-a whitee Ne sep 18, 2016 6:23 pm

Tiste od KW piše 35-75mm. Skoraj sigurno pa še gre kak cm nižje od tega. Kar je pa že kar v redu, če nočeš nekih ekstremov.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov