Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a BoneS Sr jun 19, 2013 9:05 am

Perfektno. Dobra izbira platisc 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a Daedalus Sr jun 19, 2013 9:17 am

Zgleda super! Edino nekaj mi je padlo v oči: ali imajo slučajno zadnja kolesa bolj negativen camber napram sprednjim? :)
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti Sr jun 19, 2013 9:49 am

Daedalus je napisal/-a:Zgleda super! Edino nekaj mi je padlo v oči: ali imajo slučajno zadnja kolesa bolj negativen camber napram sprednjim? :)

Tut sam sem opazil tole. Večje cole dam gor, bolj pride do izraza to. Optika je drgač v nulo ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a Daedalus Ne jun 23, 2013 11:32 am

Zanimivo. Ti je kak strokovnjak tole komentiral? Ti radira notranji rob zadnjih gum? Ali si prvič na tako velikih feltnah? Pomoje togost in širina gume precej vpliva na neenakomerno obrabo gum pri takšnem pojavu.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti Ne jun 23, 2013 8:44 pm

Ne mi ni tega noben reku, samo z 15 col in velikim et-ejem ko je guma notri, se tega sploh ne opazi. Ko daš pa tako feltno gor in čisto proti robi blatnika se pa opazi. Ne robov mi čisto nič ne pobira. Tudi pri prejšnih 18col mi jih ni in tudi na zimskih ni! S tem da na slikah zgleda da je res konkretno negativno, ampak ni tok. Je res minimalno ;)

Lp
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a peroRS Ne jun 23, 2013 8:54 pm

Daedalus je napisal/-a:Zgleda super! Edino nekaj mi je padlo v oči: ali imajo slučajno zadnja kolesa bolj negativen camber napram sprednjim? :)


Bi rekel, da je to normalno pri teh avtih.
Jaz sem na S3-ki 2002 (tako na zimskih 17-kah, kot na letnih 18'') opazil enako, prednji kolesi "pod 90", zadnji močno nagnjeni navznoter.
Optika je "po predpisih", prav tako so gume obrabljene enakomerno :D
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti Ne jun 23, 2013 9:22 pm

peroRS je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:Zgleda super! Edino nekaj mi je padlo v oči: ali imajo slučajno zadnja kolesa bolj negativen camber napram sprednjim? :)


Bi rekel, da je to normalno pri teh avtih.
Jaz sem na S3-ki 2002 (tako na zimskih 17-kah, kot na letnih 18'') opazil enako, prednji kolesi "pod 90", zadnji močno nagnjeni navznoter.
Optika je "po predpisih", prav tako so gume obrabljene enakomerno :D

točno tako ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a Daedalus Ne jun 23, 2013 9:52 pm

Zanimivo. :) No, samo da štima. :)
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti Ne jun 23, 2013 10:15 pm

Se je pa tudi nekaj delalo na avtu. V četrtk sem dobil gewinde lowtec h9.1. Prvi vtisi so odlični, nič več zabijanja amortizerjev skupi. Čez ovinke ga pa še nism tišu, ker mi je vedno drgnilo po askah. Tako da je avto na isti višini kot pred gewindam. cca -5cm. Treba bo naročiti H&R stabilizator :huh:


Slika

Lp
Slika
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti Po sep 02, 2013 9:03 pm

Eto da malo posodobim temo. Na avtu se je naredu servis. Olje (aral high tronic 505.01) + oljni filter. Zamenjali tepihi z novimi. Potem se je pa še zmontial spliter od cupre.

Slika

Lp
Slika
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti To dec 09, 2014 10:56 am

Po dolgem času se še tukaj malo javljam. Med tem časom se je porihtalo malo stvari...

Prvo je prišla obnova turbine..
Slika

Komplet spredn konc se je barval.. Kupil sem pa tudi nove sprednje mrežice..
Slika

vmes še majhen bombonček. Iz navadnega ključa na pregibnega :DDD
Slika

In še na letnem setupu... Dol je šel proti lani še za cca 20-25mm...
Slika
Slika

Trenutno se pa vozi na oem 17col top sport platiščih in zimskimi nexen gumami. To pa na žalost nimam slike. Ni nič posebnega ;)

To je to :)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a RedBaron To dec 09, 2014 11:37 am

Nek zrihtan avto, drage felge, kar nekaj denarja vloženega v avto, potem pa NEXEN gume... :ue


Drugače pa lep leon!! :vrum
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a sasocar123 To dec 09, 2014 12:04 pm

RedBaron je napisal/-a:Nek zrihtan avto, drage felge, kar nekaj denarja vloženega v avto, potem pa NEXEN gume... :ue


Drugače pa lep leon!! :vrum

Kaj pa je narobe z Nexen ? Jaz sem jih imel na A3ki in kolega jih ima na e46, z res težko nogo, pa je zadovoljen tako v mokrem kot v suhem .. Če pa še gledamo cenovni rank, pa sploh ni vprašanje.. Tako da ta tabu glede kitajskih gum je že rahla preteklost..

Lp,
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a RedBaron To dec 09, 2014 12:52 pm

Zdaj če jih maš ti na A3 pa kolega na BMW... to še ni merilo, da je guma vrhunska...


Dejstvo je, da NEXEN (zaenkrat) ni ravno neka "jaka" guma...

http://www.oeamtc.at/media/download/2013.09.25/13801183651397.pdf

Sigurno se avto boljše (in varneje) pelje z železnimi felgami in vrhunskimi gumami, kot pa ALU in ene low budget gume!

Seveda pa vsak ravna po svoje in kupi kar mu ustreza :)
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a vinci To dec 09, 2014 1:24 pm

Pa NEXEN so korejske gume.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a hippo To dec 09, 2014 1:43 pm

Južno Korejske, če smo bolj natančni... :lol:
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a sasocar123 To dec 09, 2014 3:05 pm

RedBaron je napisal/-a:Zdaj če jih maš ti na A3 pa kolega na BMW... to še ni merilo, da je guma vrhunska...


Dejstvo je, da NEXEN (zaenkrat) ni ravno neka "jaka" guma...

http://www.oeamtc.at/media/download/2013.09.25/13801183651397.pdf

Sigurno se avto boljše (in varneje) pelje z železnimi felgami in vrhunskimi gumami, kot pa ALU in ene low budget gume!

Seveda pa vsak ravna po svoje in kupi kar mu ustreza :)

Niti nisem napisal da je vrhunska. Ampak ni pa tak BAU BAU, češ toliko denarja vloženega v avto, potem pa kupiš NEXEN. Glede na to da je 65e / kos .. 17ka, je res vredna denarja. Se pa obrabi hitreje, to normalno, ampak itak jih več kot 2-3 leta ne voziš, to pa zdrži.

Lp.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a RedBaron To dec 09, 2014 3:44 pm

sasocar123 je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:Zdaj če jih maš ti na A3 pa kolega na BMW... to še ni merilo, da je guma vrhunska...


Dejstvo je, da NEXEN (zaenkrat) ni ravno neka "jaka" guma...

http://www.oeamtc.at/media/download/2013.09.25/13801183651397.pdf

Sigurno se avto boljše (in varneje) pelje z železnimi felgami in vrhunskimi gumami, kot pa ALU in ene low budget gume!

Seveda pa vsak ravna po svoje in kupi kar mu ustreza :)

Niti nisem napisal da je vrhunska. Ampak ni pa tak BAU BAU, češ toliko denarja vloženega v avto, potem pa kupiš NEXEN. Glede na to da je 65e / kos .. 17ka, je res vredna denarja. Se pa obrabi hitreje, to normalno, ampak itak jih več kot 2-3 leta ne voziš, to pa zdrži.

Lp.


Malo smo zašli iz teme, ampak ne boš me prepričal, da je NEXEN vredu guma :ne

V mislih sem imel oprijem, ne obrabe. In dejstvo, da je 65€ 17 col... pove marsikaj...

Da, v avto vloženega precej denarja, tudi v podvozje, potem pa ves ta vložek na nek način "izničiš" z zanič gumami ... škoda!

Večkrat vidim dobre avte (BMW, AUDI, MB...) z 18" ali več ALU, potem pa pogledaš bok gume in vidiš NANKANG, NEXEN, HIFLY...
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti To dec 09, 2014 5:59 pm

Hahaha, ja v avto je bilo vloženega veliko denarja. Sam glede na to, da dva dilerja v kamniku prodajata večini strank samo nexen, potem to pomeni, da nekaj že more biti na tem... Guma pa vem da je v 2-3 sezonah trda in zanič. Ampak za tiste max 2 sezoni k jih imam jest gor, so odlične...

Sedaj mi pa spluvite še letni komplet kumho, da vas vidm ;)

Sicr je pa čisto moj odločitev, kakšne gume dam gor... Vem kakšen je oprijem gum, ga ne bom pohvalil glih neki ful, ampak za ta rang so te gume dobre ;)

Lp
Slika
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat leon Top Sport 1.9tdi

Napisal/-a buhti To okt 06, 2015 3:50 pm

Lep pozdrav. Po dolgem času se še tuki malo javlam. Delalo se ni veliko čez leto. Ampak par stvari pa :)

Zmontiral sem oil catch can. Po domače, ta posoda lovi ''odvečno olje'' katero gre nazaj v motor...

Potreben material:
Slika

Malo igranja
Slika

in končni izdelek 8)
Slika

Kupile so se pa tudi lita platišča od audija S3, katere so mišljene za zimski setup. Bojo pa prebarvane v srebrno - plastidip
Slika

In še ena slika avta iz meetinga.
Slika

Sedaj pa še eno vprašanje. Letos sem se odloču testirati kakšno drugo olje, kot je pa aral, castrol. En mehanik mi je predlagal olje selenia. Zakaj? ker je bolj gosto in naj bi bili baje vw/seat pumpe občutljive na preredko olje in pumpa ne ''zagotavlja'' dosti olja (pritiska, zaradi preredkega olja??), ker se zobniki z leti malo obrabijo (sploh, če je kdaj že ''razgnalo'' turbino) in mi je zaradi tega priporočal olje selenia. Če je kakšen strokovnjak in je dejansko to že podiral... Če poda kakšno mnenje 8)

Lp, Boštjan
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov