Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
yoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če sep 06, 2007 6:38 pm

Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a yoda Če apr 23, 2015 11:54 am

Kakšne so vaše izkušnje z obnovo alu platišč, predvsem barvanje? Je barva bolj občutljiva (se hitreje lušči) kot na novih, original barvanih platiščih?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a INFINITI Če apr 23, 2015 11:55 am

Ni pravila - vse odvisno kako kvalitetno je bilo narejeno.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
yoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če sep 06, 2007 6:38 pm

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a yoda Če apr 23, 2015 1:20 pm

Se mi je zdelo, da bo nekak tak.. :) Kupujem namreč platišča za svoj avto in imam dva tabora - en zagovarja nove, ker pač obnovljene niso ok, drug zagovarja obnovljene. NE en ne drug nimata nobene koristi od tega, jaz pa na sredini pa vprašaj nad glavo :)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a INFINITI Če apr 23, 2015 1:33 pm

Hm lej - imel sem original feltne na hyundai coupe - za vedno so ostale kot nove. Očetu na 2 leti stari BMW petici, pa so se originalne 19col M feltne oluščile v centimeterskih lističih, da jih bo letos dal na novo zlakirat tam kjer jaz rečem in bo 100% boljše narejeno kot pa original lakiranje iz tovarne.

Tako da šalabajzerstvo je vsepovsod - ravno tako dobro narejeno delo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
yoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če sep 06, 2007 6:38 pm

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a yoda Pe apr 24, 2015 9:22 pm

Zdaj pa še eno vprašanje, malo v drugo smer. Gledam tudi nova platišča, trenutno imam gor 17x7J,ET55. A gredo gor platišča 17x7,5?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a Cefizelj Pe apr 24, 2015 9:24 pm

Odvisno od ETja. Zaradi same širine ne bi smel bit problem.
 
Uporabniški avatar
yoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če sep 06, 2007 6:38 pm

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a yoda Pe apr 24, 2015 10:02 pm

Pri teh,ki jih gledam, je ET 45. Počasi že sanjam felne :)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a Cefizelj Pe apr 24, 2015 10:08 pm

Lej, tukej:
http://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-55-16X6.5ET45&wheel2=225-45-17X7.5ET40&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm

vpiši notr dimenzije prve feltne in dimenzije druge feltne (+ obojih platišč, ki sicer ne igrajo take vloge) in ti bo spodaj v tabeli vrglo ven koliko bolj ven/not bo feltna pomaknjena. Potem pa premeri kok maš lufta pod blatnikom in boš videl kako in kaj. Feltna mora bit pod blatnikom, ostalo pa nima veze. Če bo dimenzija gume ostala enaka se v širino feltne ne bo noben vtikal.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a pinny Če nov 26, 2015 2:45 pm

Ker se mi je iz plastičnega pokrova ki pokriva vijake začela luščiti barva, bom le te na novo prebarval. Da bo stvar lepo izpadla, si bom dal namešati barvo v sprej. Z čem bi bilo najlaže dobiti dol vso barvo? Po odstranitvi barve pa imam namen pokrove pošpricati z plastik prajmerjem, nato pa še z špric kitom, za konec seveda v barvo platišč.
Kot drugo pa sem prišel na idejo, da bi tisti napis na pokrovih dal v rdečo. Problem je v tem, da je tisti napis vgreznjen v plastiko ca. 1mm. Torej kako bi bilo najlepše in najlažje napis narediti v rdečo? Razmišljal sem o tem, da bi ta napis z kako obstojno maso zapolnil, ali pa da bi ta napis zapolnil z plastiko, potem pač zadevo lepo zbrusil da bi bilo čisto gladko. Potem bi pa lahko imel napis kot nalepko in polakiram čez, ali pa izrežem nalepko in napis pihnem v rdečo. Malo me edino skrbi, kako bi zadeva šla skozi, glede na to da je tisti del kjer je napis upognjen navznoter.
Kak pameten nasvet? :)
Zadeva pa izgleda takole, barval pa bi se pa tisti del okoli krom kroga

Slika
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a evilfury Če nov 26, 2015 4:26 pm

Na platiščih so se mi naredili mehurčki, kot da bi bila barva napihnjen(verjetno zaradi vročine). Prejšnji lastnik je kar čez original dal sivo barvo čez...

Bo to šlo proč, če dam platišča peskat in potem prašno barvat?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a Gyga Če nov 26, 2015 4:33 pm

Da.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a evilfury Če nov 26, 2015 4:35 pm

Aluminija potem ni napihnilo? Mal butasto vprasanje...
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a Gyga Če nov 26, 2015 4:44 pm

pinny je napisal/-a:Ker se mi je iz plastičnega pokrova ki pokriva vijake začela luščiti barva, bom le te na novo prebarval. Da bo stvar lepo izpadla, si bom dal namešati barvo v sprej. Z čem bi bilo najlaže dobiti dol vso barvo? Po odstranitvi barve pa imam namen pokrove pošpricati z plastik prajmerjem, nato pa še z špric kitom, za konec seveda v barvo platišč.
Kot drugo pa sem prišel na idejo, da bi tisti napis na pokrovih dal v rdečo. Problem je v tem, da je tisti napis vgreznjen v plastiko ca. 1mm. Torej kako bi bilo najlepše in najlažje napis narediti v rdečo? Razmišljal sem o tem, da bi ta napis z kako obstojno maso zapolnil, ali pa da bi ta napis zapolnil z plastiko, potem pač zadevo lepo zbrusil da bi bilo čisto gladko. Potem bi pa lahko imel napis kot nalepko in polakiram čez, ali pa izrežem nalepko in napis pihnem v rdečo. Malo me edino skrbi, kako bi zadeva šla skozi, glede na to da je tisti del kjer je napis upognjen navznoter.
Kak pameten nasvet? :)
Zadeva pa izgleda takole, barval pa bi se pa tisti del okoli krom kroga

Slika


Barva se lahko odstrani z bušenjem, z odstranjevalcem barve (paziti pri plastiki oz. kako reagira na plastiko), ali s kakšnim fenom za odstranjevanje barve.

Jaz vdolbin ne bi zapolnjeval, ker je razlika v materialih in potem lahko odstopi pri temp. razlikah.
Lahko abdekaš :), ali pa najprej v celoti posprejaš v srebrno, potem ko se posuši, pa posprejaš v rdečo in dokler je frišno obrišeš površinsko tako, da v vdolbini ostane rdeča barva. Čez vse pa potem lak. Tole je bolj teoretična zamisel s moje strani. :)

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a pinny Če nov 26, 2015 8:14 pm

Barva je danes naročena, tko da jutr jo grem iskat, plus še vse ostale matarjale :D. Pol pa počas akcija in ustvarjanje. Menda se pa na šihtu da nekej fino peskat, pa bomo to mal sprobal, da ne bo preveč drgnenja :D. Bom pa za foro prvo kar z tankim čopičem popackal črke, pa pol obrisal stran barvo pa da vidmo kuko bo zgledl :D.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a Black_Racer® Pe nov 27, 2015 9:28 am

Platišča ko se pobarvajo če jih daš najprej v šprickit in potem barvaš ni šans da se luščijo, sam sem pobarval in obnovil že nekaj 100 feln in ni ene se še niso luščle, 2x v lajfu pa sem tudi dal povariti felno ter sem pobrusil in jo porihtal niti mal tresla nobenih problemov...
Pokrovčke pa tudi lahko naročiš za poceni dnarje preko ebay za tvojo osebno znamko in bodo felne kot nove ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a pinny Sr dec 02, 2015 9:44 am

Ma takih pokrovčkov ne verjamem da bi dobil za neke male pare, sploh pa bi se lih tko luščilo, ker so že v osnovi slabo narejeni oz. barvani. Sploh ni videti da bi kak plastik prajmer bil spodaj, kaj šele špric kit. Tako da mi je čez to osnovno barvo vun sekala tista črna plastika spodaj, kot bi bil drug odtenek pokrovne barve je zgledalo.
Sicer pa zadeva napreduje .....

Slika

pokrove pa sem speskal v tejle mini mašinci :D

Slika
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a Black_Racer® Sr dec 02, 2015 10:24 am

Ja takšne pa kr stanejo :D

NEki podobnega:
http://www.ebay.com/itm/TEAM-DYNAMICS-L ... yc&vxp=mtr
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Obnova alu platišč - izkušnje?

Napisal/-a pinny Sr dec 02, 2015 2:24 pm

Zadeva napreduje .... plastik prajmer ....

Slika

.... in še špric kit :)

Slika
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov