Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
JT_Slow
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr sep 30, 2015 7:36 am

Toyota GT86

Napisal/-a JT_Slow Sr sep 30, 2015 7:43 am

Pozdravljeni :)

Zanima me ali je med uporabniki foruma mogoče tudi kakšen lastnik Toyote GT86?
Tudi sam sem lastnik GT86 in me zanimajo vaše izkušnje ter predelave, ki ste jih ali pa bi jih želeli narediti.
Na žalost je aftermarket za ta avto v Sloveniji zelo zelo omejen pa me zanima če imate kakšne izkušnje v tej smeri.
Do sedaj sem se za vse predelave in homologacije kar sam informiral preko interneta...
Ali sem res edini v Sloveniji z GT86 ki se s tem ukvarja? ...upam res da ne! XD

Thanks. :)
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Toyota GT86

Napisal/-a a_sist Sr sep 30, 2015 8:32 am

če bi mal poiskal, bi sam dobil..:

viewtopic.php?f=7&t=7340&start=280

lahko bi svojega prestavil in kakšno slikco dal..
No escape from the mass mind rape...
 
profesor gliva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 18, 2016 3:40 am

Re: Toyota GT86

Napisal/-a profesor gliva Sr jan 20, 2016 9:32 pm

Evo nas :)

Sem novopečeni lastnik GT86.. Tudi jaz imam v planu cel projekt (izpuh, podvozje, TC/SC, intake, ecu.. itd.) Rad bi ga spravu na nekje okoli 300km.. s časom tja do ene 400 ;) Iz kje boš naročeval dele? tale naš TUV vse zajebe.. toliko dobrih stvari sem vidu pa brez certifikata.. sej verjetno se da naknadno homologirat ampak rajši se pomatram in najdem dele z obtoječim TUV-om.. Pripopam nekaj slik ko se vrnem domov naslednji teden.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Toyota GT86

Napisal/-a Black_Racer® Če jan 21, 2016 9:24 am

Nič čačkat po njem avto je zelo lep takšen kot je, sam v podn, kak dober izpušni sistem da bo lepo zapredel druga pa nič več ne rabi ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
profesor gliva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 18, 2016 3:40 am

Re: Toyota GT86

Napisal/-a profesor gliva To feb 09, 2016 3:42 am

Avto sem si kupil kot projekt in moj plan je tak: zamenjati komplet izpušni sistem (tudi manifold), intake manifold, big brake kit, supercharger (hks) ali turbocharger (avo), instalirati oil cooler ter nove amortizerje in vzmeti. Kar se gorivnega vbrizga in notranjosti motorja tice bom to pustil na miru ker itak ne mislim pretiravat z mocjo-ni potrebe po 400+ konjih lol :). Kar se ceckanja tice pa super minimalisticno: karbonska folija na streho ter ogledala, platisca in pa zelo zmeren lip kit. To bo se enega veselja hehe :) samo zbiram informacije za najugodnejsega distributerja. Za enkrat se mi najboljsi zdi fensport iz anglije in pa showoff imports iz nizozemske. Ce ima kdo kako idejo ali predlog z veseljem prisluhnem.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Toyota GT86

Napisal/-a nebivedu To feb 09, 2016 8:31 am

V osnovi je ta avto subaru. In subaruji se sestavljajo kot lego kocke. Večina mašin paše iz enega v drugega in to vijak na vijak.

A ni potem lažje kar 2.5 turbo od impreze s 360KM dati v avto, pa kompleten izpušni sistem od te impreze zraven.
Mašino 2.0 NA, ki jo imaš, pa prodaš.

S tem boš na en mah vse poštimal na mašini. Potem moraš pa še zavore in ostalo poštimat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
profesor gliva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 18, 2016 3:40 am

Re: Toyota GT86

Napisal/-a profesor gliva Po feb 22, 2016 9:26 pm

Se strinjam,

Ampak meni se ne gre toliko za hitrost in konje kot za sam projekt in uzivancijo pri predelavah. sicer menjava motorja me zanima ker vem kako se to dela pri letalih, pri avtomobilih pa se nikoli nisem delal tega... mogoce v prihodnosti pade kak 2jz motor noter haha :D Tudi vsi aftermarket deli so bolt on konfiguracije tako da ne bo treba odkrivati tople vode. Itak imam veliko dela in stroskov samo da pripravim avto na turbocharger ker bom prvo nadgradil gume, podvozje, sklopko , big brake kit... tako da bo za turbo vse lepo pripravljeno. Ker to nanese kar nekaj EUR tudi ne bo tako hitro. Ce mi v enem letu uspe koncat bom vec kot srecen :)

Vprasanje za lastnike. Ali kdo ve koliko pride pri nas v toyoti TRD body kit za gt86?
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Toyota GT86

Napisal/-a damjan To feb 23, 2016 2:48 pm

a to so se počitnice začele al mam jst samo tak feeling?

nekdo ki si kupi GT86 bi pomoje že vedel kaj kupuje... kaj rabi... in kaj ne... A.com je preveč splošen forum.... lastnika dotičnega vozila ni nobenega tukaj gor... tako da ti bo težko kdo pomagal v kotistnimi nasveti....

Kot si si že sam odgovoril je pri nas stvari za tvoj avto extremno malo...
Najboljše rešitve najdeš na Ebayu.... turbo kit če se že nekaj greš je najboljše vzet kakšnega garrett 2876 ali borg wagner... in iz tega izhajat...

pa glede na vse napisano pripravi cca 20.000.... 25.000 eur

Pa nisem ne fouš... ne nesramen...
Samo da se pripraviš v kaj se spuščaš ker sem biu sam na istem
 
profesor gliva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 18, 2016 3:40 am

Re: Toyota GT86

Napisal/-a profesor gliva Ne apr 03, 2016 5:18 pm

Uau! toplina kar seva na tem forumu.. ne vem o kaksnih pocitnicah sanjas ampak vseeno.. Mimo grede imam ze vse nastudirano kje in kaj kupiti in koliko stane. e-bay je zadnja stvar kjer bom kupoval stvari. Sem mogoce pomislil da pa se le najde nekdo z kaksnim nasvetom. Hvala za "pomoc". Zgleda bom moral urediti vse tukaj v nemciji kjer delam pa se bom pac vozil gor pa dol ce ne gre drugace.

lp.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov