Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
minimi
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr okt 11, 2006 11:33 am

temnenje-homologacija...še prej tehnični

Napisal/-a minimi Pe dec 29, 2006 11:46 pm

šipe sm temniu pr dr.Glass poslau vse papirje na lpp (še prej pa na RTI kjer so zahtevali neko licenco za izvajanje tega dela... uglavnem merd) in mi pošljejo seznam mest in datumov kamor lahk pridem no pa pridem v sg tip (kakih 60 let) se vsede not in gleda pa me vpraša če sem sprednje stranske tud temniu? ok če ga vid matra bere pa lahk ka me pol bedarije sprašuje(naj omenim da je temnjeno vse do max)? me pošlje na tehnični-opravim in mi ga zaračunajo!? pa še ostalo je vse skup neki čez 20k
nism pa nikjer zaslediu da je treba pri homo. še tehnični opravljat še posebi ne če je avto 03 l se pravi mlajši od 5 let pa sprašujem a me je čiča nategnu al je to tak postopek da nebom še v lj konj izpadu da mu ma.. u r.. je.. :evil: :evil: :evil:
bolje mrtav umoran nego mrtav hladan
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino So dec 30, 2006 12:08 am

A ne velja tehnični pregled eno leto???Torej bi jim tistega pokazal,ki si ga delal ob registraciji(če že nucajo papire iz tehničnega).In kaj majo šajbe veze z motorjem in bremzami,in lučmi??????Svašta
 
Uporabniški avatar
minimi
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr okt 11, 2006 11:33 am

Napisal/-a minimi So dec 30, 2006 8:57 am

majkemi nevem. vem pa da bom neki ukrenu, pizdi me da me je tk nategnu.
bolje mrtav umoran nego mrtav hladan
 
Uporabniški avatar
Perica
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 614
Pridružen: So sep 27, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Perica So dec 30, 2006 9:26 am

jah ... jest sm do sedaj se zmerej placov tehnicni pregled kadar sm sov na homologacijo ( 2 krat) :roll:

Ampak me pa nekaj zanima: recimo da gres na homologacijo 6 mesecev po opravljenem rednem tehnicnem pregledu! Ko prides na homologacijo ti zopet naredijo tehnicni pregled in ti ga zaracunajo, ampak se vseeno pa moras cez 6 mesecev spet na tehnicni pregled!

Se pravi da ta "homologacijski tehnicni pregled" nima take teze kot redni tehnicni pregled? a jest to prav razumem?

LP, Peter
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 So dec 30, 2006 9:47 am

to vas nategujejo.recimo ce montiras sportne vzmeti.zato moras imeti racun mehanika in potrdilo optike.da oni vidijo kao da je to izpravno da se ne rabi delat tehnicngea :D
 
Uporabniški avatar
minimi
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr okt 11, 2006 11:33 am

Napisal/-a minimi So dec 30, 2006 11:35 am

za vzmeti bi še zastopu ampak šipe... ko nimajo veze... mah,pa avto je mlajši od 5 let!
pa je meu ker kake izkušnje da je reku ka sebi v bran al si nemormo nč... seprav če ker reče "na tehnični" nam ni druge. js sm mal njušku da bi najdu ka konkretnega u vezi stem pa ni kaj. se ker ka bolje spozna na to kako in kaj? če bi se keri najdo bi to blo fajn napisat pod temo Osnove homologacij------->FAQ za začetnike kot "opozorilo ne nasedajte..." :P
bolje mrtav umoran nego mrtav hladan
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino So dec 30, 2006 11:45 am

Perica je napisal/-a:jah ... jest sm do sedaj se zmerej placov tehnicni pregled kadar sm sov na homologacijo ( 2 krat) :roll:

Ampak me pa nekaj zanima: recimo da gres na homologacijo 6 mesecev po opravljenem rednem tehnicnem pregledu! Ko prides na homologacijo ti zopet naredijo tehnicni pregled in ti ga zaracunajo, ampak se vseeno pa moras cez 6 mesecev spet na tehnicni pregled!

Se pravi da ta "homologacijski tehnicni pregled" nima take teze kot redni tehnicni pregled? a jest to prav razumem?

LP, Peter


In kaj so pregledali na tem "homologacijskem" tehničnem pregledu?
 
Uporabniški avatar
Perica
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 614
Pridružen: So sep 27, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Perica So dec 30, 2006 12:23 pm

rhino je napisal/-a:
Perica je napisal/-a:jah ... jest sm do sedaj se zmerej placov tehnicni pregled kadar sm sov na homologacijo ( 2 krat) :roll:

Ampak me pa nekaj zanima: recimo da gres na homologacijo 6 mesecev po opravljenem rednem tehnicnem pregledu! Ko prides na homologacijo ti zopet naredijo tehnicni pregled in ti ga zaracunajo, ampak se vseeno pa moras cez 6 mesecev spet na tehnicni pregled!

Se pravi da ta "homologacijski tehnicni pregled" nima take teze kot redni tehnicni pregled? a jest to prav razumem?

LP, Peter


In kaj so pregledali na tem "homologacijskem" tehničnem pregledu?


Vse, razen merjenja izpusnih plinov!
 
Uporabniški avatar
OG_Blaz
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Če jun 16, 2005 8:04 pm
Kraj: Ok.Domžal

Napisal/-a OG_Blaz So dec 30, 2006 1:09 pm

Neki ne stima, men ga ni delu teh. sam pogledu je cifre tko bezno, sam ce so pa to je to. Prislo me je pa ok. 7k, vse.Lpp
Lp
Neki je, dobr je, nč ni!!1
 
Uporabniški avatar
denčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Če maj 25, 2006 6:57 pm

Napisal/-a denčo So dec 30, 2006 1:22 pm

Tkole bom povedu, tu more bit nekaj hudo narobe. Sam sem isto temnil pri glass-u kot ti minimi, je fant poslal podatke in po nekaj dneh so me vpoklicali, plačal sem 7 tisoč, sem se odpeljal noter dal stricu paperje ki mi jih je podpisal ko je videl da imajo folije oznako in mi zaželel lep dan. Drugo jutro mi je že poštar pozvonil s kartončkom v roki. Skratka bil sem že trikrat na homologaciji pa mi nikoli ni bilo potrebno zraven še tehnični pregled opravljat, ozeroma kaj tuki smatraš kot tehničen pregled. Npr. tudi pri menjavi feltn, je stric samo pregledal et...zategnil na valjih ročno in to je blo to. mislim da nism nikoli čakal več kot 5 minut. Nevem mislm da tu pri tebi ni bilo use kot bi moralo...
Vsak avto, svojo pesem poje
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino So dec 30, 2006 1:25 pm

Pol pa je res nekaj hudo narobe.Pač so si spet našli nekoga in ga "nategnili".Ker da ti dajo tehničnega zaradi temnenja šip,ta je pa malo bosa.Pa to je res lahko samo v Sloveniji :roll:
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice So dec 30, 2006 1:28 pm

Tehničnega ni bilo mi treba nikol delat, na LPP vse opravu - pač pregled sprememb... sem pa bil vsaj 5x.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee So dec 30, 2006 1:39 pm

Z eno oz. tremi besedami: Nategnil so te :D
Slika
 
Uporabniški avatar
momo
Novinec
 
Prispevkov: 211
Pridružen: Ne feb 19, 2006 10:19 am
Kraj: SAVINJDSA DOLINA

Napisal/-a momo So dec 30, 2006 1:40 pm

Ej fantje tole je pa mal grdo vseskup, js bi jih kr mal v kak časopis dau, al pa reskiro še dvajset jurjev in zraven pripeljal enga inšpektorja, tko, da nebi vedli pa, da bi se jim predstavu po tem ko bi me poslali na tehničnega, ker če ti opravljaš homologacijo tko navedeš v papir v katerega se prijaviš kaj želiš homologirat in tipa ki pregleduje avto ostalo nesme zanimat lahko ti sam da pod opombo, če mu kaj ni všeč pri šipah pa ti bi lahko pregledal samo številke na foliji in zmeril propustnost to je to in če imaš vse papirje si opravu. Če te je pa poslal na tehničnega je pa neki bolan js sm biu že s kolegi v LJ na LPPju pa tu pri nam pri Miklavcu pa nism oz. ni še noben ko je pršu na homologacijo mogu na tehničnega... !!!! res čudno ???
Audi.... zakon!
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black So dec 30, 2006 2:42 pm

Jest sm ga kar sam zapeljal na LPP-ju čez valarje in mimo meritve plinov,ker sem vedu kaj počnejo.Koji k*ra* bo on men delu tehničnega :evil: .Tja prideš samo zarad homologacije.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Napisal/-a Black_Racer® So dec 30, 2006 3:39 pm

Kje jim je to ena kurja logika zarad enih folij treba tehnčnga delat? :shock:
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
minimi
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr okt 11, 2006 11:33 am

Napisal/-a minimi So dec 30, 2006 4:51 pm

na konc koncev je moja jeza upravičena, imam pa še laguno za homologirat šipe, sam čakam da dobim maske na luči pa fedre da zamenjam pa bom vse skupi homologiru pa grem na isti dan v isto mesto da ga vidim čičo. mater se bom otresu nanj pa če me pošlje spet na tehnični al pa ne :twisted: :twisted: :twisted: :/:o:/
bolje mrtav umoran nego mrtav hladan
 
jankec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To dec 26, 2006 6:52 pm
Kraj: Zidani Most

Napisal/-a jankec So dec 30, 2006 7:08 pm

mater ej, na nas ko čemo kej homologirat gledajo ko na ene kriminalce, saj js mam tak filing, al pa na cesti, sam gledajo policaji, kje se bo kdo prpelu z prevlkim kolesam, da ga bo ogulu za nekaj jurčku, no kr dost jurčku opa(€) , pol ti pa še kej tazga nardijo ko so Minimiju, ka bi jih tepu :D :D :twisted:


lp
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino So dec 30, 2006 7:26 pm

jankec je napisal/-a:mater ej, na nas ko čemo kej homologirat gledajo ko na ene kriminalce, saj js mam tak filing, al pa na cesti, sam gledajo policaji, kje se bo kdo prpelu z prevlkim kolesam, da ga bo ogulu za nekaj jurčku, no kr dost jurčku opa(€) , pol ti pa še kej tazga nardijo ko so Minimiju, ka bi jih tepu :D :D :twisted:


lp

Če te dobijo z nehomologiranimi kolesi,oz. dimenzijami,je kazen kr huda.120k sit + odvzem tablic(če je policaj "dobre" volje) :D :D :D
 
jankec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To dec 26, 2006 6:52 pm
Kraj: Zidani Most

Napisal/-a jankec So dec 30, 2006 7:38 pm

pol pa poštudira de še brisalcev nimaš homologiranih pa še to plačaš, mal šale :D :D
sam s to homologacijo se men zdi de skor mal preveč žnarajo, sej morš ja use homologirat, še kake nove pokrovčke na ventilčkih. :D
men osebno je enkrat en čičo reku, ko mi je prodau 3jo zavorno luč, de jo nej homologiram, jao kaj use bojo še poštudiral
sej za kolese pa kake večje stvari je prav, de se homologira, usak detajl homologirat, se mi pa tut mal brezveze zdi

lp
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov