Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Damjan666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 24, 2015 8:25 pm

Re: A kdo dela plastificiranje matt barvo

Napisal/-a Damjan666 Ne maj 24, 2015 8:42 pm

Jaz pa iščem nekoga ki mi bi celoten avto prebarvar-prešprical z barvo podobno plasti dipu ampak veliko bolj obstojno...dela kdo?
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: A kdo dela plastificiranje matt barvo

Napisal/-a EX-B Po maj 25, 2015 8:19 am

V kakem smislu mislis podobno Plasti Dipu, po izgledu (pac mat) ali po odstranljivosti? Ce govoris o odstranljivosti, na zalost pri nas ni veliko moznosti. Raail ProTek je ena od takih moznosti, ki naj bi bila bolj obstojna od PD-ja, vendar ga je tako tezko dobit v Evropo (bi ga rad stestiral ze dalj casa, pa mi ga se ni uspelo dobit). Se ena moznost je pac wrap, folija, ki je bolj obstojna od PD-ja, vendar veliko drazja. Ce bi pa samo mat izgled in obstojnost klasicnega laka, potem ti pa to kamot naredi katerikoli dober licar, vendar ne bo poceni ;)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a Fnatic So maj 30, 2015 5:25 pm

Glede na to,da sem v postopku menjave odbijacev in pragov me zanima, ali bi jih lahko direkt dipal, brez vnaprejsnjega barvanja? So sicer pripravljeni na barvanje vendar sem se pozanimal malo pri licarjih in so cene astronomske...pa sem najprej pomislil na wrap,ki sem ga ze delal vendar na ravnih povrsinah..za kaj takega pa niaem dovolj izkusenj in bi raje dipal. Se to da?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a EX-B Ne maj 31, 2015 9:39 am

Brez problema, prime se isto dobro kot na navadno barvo. Pozoren bodi edino da odbijace pred dipanjem resnicno dobro razmastis in ocistis, kaj dosti drugega ni treba.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a Fnatic Ne maj 31, 2015 5:52 pm

Aha kul, hvala lepa. Samo bi potreboval za to pistolo kajne? Najbrz tisto v spreku ne bo dovolj, ali pac?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a EX-B Po jun 01, 2015 4:31 pm

Razlika med sprejem in pistolo je v bistvu bolj v enostavnosti, enakomernosti in kakovosti nanosa, material sam je v sprejih in galonah naceloma enak. Ce se ti zdi, da lahko s spreji naredis zadevo lepo, enakomerno in zadosti debelo da bo drzala in se kasneje normalno odstranila, potem seveda ni problem. Sam osebno spreje uporabljam samo za minimalne zadeve in se odbijaca z njimi ne bi lotil, s pistolo enostavno dobis veliko lazje veliko bolj kvaliteten finis.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a Fnatic Sr jun 03, 2015 2:34 pm

kakšne pa so kaj cene dipanja? recimo sprednji odbijač in pragovi..najbrž je odvisno od brave in glossa itd..?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a EX-B Sr jun 03, 2015 7:35 pm

Tako je, popolnoma odvisno od barve in ostalih zelja.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
GringoCartel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po jul 13, 2015 3:34 pm

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a GringoCartel Če sep 03, 2015 12:24 pm

Eno prašanje malo bolj tehnične narave:
na ameriških forumih sem prebral da dosti ljudi uporablja Xylene za razredčenje čistega dipa za kasnejšo spray uporabo. Zanima me če imamo pri nas kakšen drug izraz za Xylene in če se ta star dobi kje pri nas ker 5L thinerja v trgovini plastidip.si stane 50€ kar je kar konkretno.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a yashica Če sep 03, 2015 2:12 pm

Imamo ja, imenuje se ksilen, ki ga vsebujejo tudi pesticidi. Vprašanje kolikšen % ga je v topilu ( čistilu, razredčilu), ki ga omenjaš.
Verjetno yenkiji v CA nimajo zastonj "Not intended for sale or use in California".
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a EX-B Pe sep 04, 2015 7:07 pm

Ne priporocam redcenja Plasti Dipa z Xylen-om (ksilen pri nas, se ga dobi, ni ravno pogost, se ga pa vseeno dobi). Prva stvar je da je Xylen izredno hitro susece razredcilo (kar je slabo za samo-izravnavanje dipa kot se susi, vec moznosti da dobis teksturo namesto lepo gladke povrsine). Druga stvar pa, da dip redcen z Xylen-om opazno hitreje izgublja svojo elasticnost in se hitreje izsusi. Tisto kar sem jaz od zacetka delal z Xylen-om, sem imel tezave spravit dol po manj kot enem letu, dip ni bil vec elasticen in se je trgal v manjsih kosih, ceprav je bila nanesena primerna kolicina. Primerno razredcilo (kot je recimo tisto ki ga ponuja uradni uvoznik plastidip.si) je veliko veliko boljse glede tega. Se vedno pa se ne more primerjat z ze originalno redcenim Plasti Dipom direktno iz tovarne. Sem naredil kar nekaj kosov in celotnih avtov z vsemi tremi variantami in bom rekel samo takole: jaz delam samo se z Plasti (Rubber) Dip Spray-em, torej ze razdredcenim iz tovarne.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: A kdo dela plastificiranje mat barvo

Napisal/-a atek So jan 02, 2016 9:29 am

Ima že kdo izkušnje z dipanjem štirikolesnika? Kako izgleda po dipanju, obstojnost in cena?
Me mika, da bi ga malo osvežil.
Lp atek
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov