Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
p|X|
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Ne maj 15, 2005 4:31 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a p|X| Pe apr 10, 2009 9:07 pm

šlepanje v službo sam na to se še misli ni čudno da so uvedli tole
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Ne apr 12, 2009 11:49 am

Prvo kot prvo, ali so v ti v sluzbi povedali, da te bodo sledili in da so ti namestili napravo ali si to izvedel tako, mimo? Ker so ti po zakonu primorani povedati, da te sledijo, in ce ti niso, takoj zahtevaj da zadevo odstranijo.

OK, ce so ti pa povedali in ti samo ni vsec, da te sledijo.. Tukaj nimas kaj naredit. Kakorkoli bos hotel zakrit signal ali ga motit, te bodo takoj klicali in takoj bos sumljivc. Ce bodo veckrat videli, da te nimajo na mapi, da se tvoja naprava vec casa ze ne javlja in podobno, ostalim v firmi pa zadeva dela normalno, potem te znajo zlo hit vrzt iz sihta, pol se pa sekiraj ker noces da te kdo nadzoruje. Ce ti to ni vsec, povej in pusti sluzbo ce nimas druge izbire. Jebiga.

OK, pa se en uporaben nasvet, ontopic, da ne bo kdo reku da samo moraliziramo.. Imas kar ene par firm v SLO ki se ukvarjajo s prodajo teh sledilnih zadevic za podjetja, ampak naceloma kolikor sem videl, se zadeve vgrajujejo zelo podobno.. Tam kjer sem jaz prej delal v prejsnjem sihtu, smo sledilne naprave vedno montirali v kabino pod armaturko na sovoznikovi strani, kjer je pac najlazje priti do stalnega vira napajanja, pa se ce ima naprava vgrajeno anteno ima ponavadi dosti signala cez plastiko od armaturke, ce pa ima zunanjo anteno, je pa tudi zadosti lahko peljat anteno nekam ven na streho. Tako da, ce zelis zadevo onesposobit, lahko poisces zunanjo anteno, ki bo po vsej verjetnosti nekje na strehi in jo pokrijes z alu folijo, ali najdes skatlico in jo odklopis iz stroma. V vsakem primeru pac zadeve ne priporocam, ker ne vem kako bos zadevo razlozil sefu, ampak dobro..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Napisal/-a MateSLO Ne apr 12, 2009 12:21 pm

Hehe, hja tako je to. Kolega je tudi vozil okoli 10 let kombi in dokler ni imel sledilne napravice ga je bilo vsepovsod polno. Prav lepo mu je bilo ko se je lahko npr. v kaksnem kaficu zadrzal par 10 minut in v miru posrebal kavico, prizgal cigareto itd.
Taksne sluzbe se res ne bi branil. ;)
Potem je pa na vrsto prisla tudi sledilna napravica in vsega lepega je bilo konec :?

Ontopic: jaz bi na tvojem mestu pustil vse tako kot je. Takoj ko bos karkoli delal - te bo sef klical in po moznosti bos se na cesti. Sistema tako ali tako ne mores premagat.
Firmo ki teh napravic nima in jih tudi ne misli imet v bliznji prihodnosti pa bos po mojem mnenju zelo tezko nasel. :?
 
Uporabniški avatar
graal
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:33 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a graal Ne apr 12, 2009 12:22 pm

Pozdravljeni!

Naprave, ki so trenutno v modi so AVL-750 od nekega kitajskega čungalunga proizvajalca, in imajo 2 zunanji anteni. Eno za GPS (pravokotna škatlca okoli 4x4x1,5cm) in pa gsm/gprs anteno (podolgovata cca. 15X2x0.5cm). Gps lokacijo javlja preko SMS sporočil na določen - dokaj kratki interval, in je zadeva vidna real-time (google earth).
Kar se tiče montaže - za seboj imam že preko 30 montaž - letos, in je montirano kot "loterija". Recimo osebno skoraj vedno montiram na voznikovi strani - anteni pa prilepim na A stebriček pod plastično "tapeto" - vendar to ni nikakršen pogoj.

barcelona, a delađ mogoče za firmo v Mb na studencih "JaXXXo" (cenzuraXXX). Če ja se ti toplo opravičujem, ker je montaža moja.

Kar pa se tiče "zavajanja" naprav je to najlažje z jammerji, vendar zadevo odsvetujem, ker bo firmi postalo jasno, da je nekaj narobe.


lp, Aleš.
Slika
 
barcelona73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe apr 10, 2009 6:20 pm

Napisal/-a barcelona73 Ne apr 12, 2009 2:14 pm

zavajanje sledilnih naprav z jammerji...prvič slišim...daj razloži to stvar malo bolj konkretno
 
banban
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So jan 31, 2009 10:47 am

Napisal/-a banban Ne apr 12, 2009 2:18 pm

ponavadi so skrite v kakšnem sedežu, to pa zato da imajo tudi morebitni vlomilci malo več dela....
 
Uporabniški avatar
graal
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:33 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a graal Ne apr 12, 2009 3:26 pm

barcelona73 je napisal/-a:zavajanje sledilnih naprav z jammerji...prvič slišim...daj razloži to stvar malo bolj konkretno

pozdravljen!

Sej ni težko pogooglat, sam treba vpisat not. Pa da ti prihtanim trud:
http://www.google.si/search?hl=sl&q=gps ... anje&meta=

sicer pa gre za zelo enostavno zadevo. Zadeva moti omrežje na katerem potujejo gps signali, in posledično gs naprava ne more zračunat geolokacije.

cenovno pa segajo od 20-30€ => DIY do 200€ => profi roba.




lp, Aleš.
Slika
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek To apr 14, 2009 8:24 am

Zakaj vas to moti, če imate sledenje v kombiju?
A ljudje še znamo pošteno živet? Očitno ne, drugače te nima to kaj motit. To pa samo študirajo, kako bi nekaj postrani švercali, pa kako bi čas nekje postrani zabijali. Če si pošten imaš nalog, po nalogu voziš in te nima kaj skrbet za tisto sledenje.
Zakaj so se pojavile te sledilne naprave, pa kamere na vsakem vogalu itd. Samo zaradi nepoštenega naroda, ki samo gleda kaj bi odnesel.
Pismo to mene razpizdi, gledam kako je na naši firmi, eni so taki, da ni dneva, da ne bi kaj odnesel. Pred kratkim so pa dali kamere okrog, zdaj se pa tisti pizdijo, češ da snemali nas bojo. Ja hvala bogu, lopovi preklemani, mene čist nič ne moti tista kamera.
 
Uporabniški avatar
Chip
Novinec
 
Prispevkov: 347
Pridružen: Ne nov 24, 2002 6:17 pm
Kraj: Jesenice-city

Napisal/-a Chip To apr 14, 2009 9:07 am

graal je napisal/-a:
barcelona73 je napisal/-a:zavajanje sledilnih naprav z jammerji...prvič slišim...daj razloži to stvar malo bolj konkretno

pozdravljen!

Sej ni težko pogooglat, sam treba vpisat not. Pa da ti prihtanim trud:
http://www.google.si/search?hl=sl&q=gps ... anje&meta=

sicer pa gre za zelo enostavno zadevo. Zadeva moti omrežje na katerem potujejo gps signali, in posledično gs naprava ne more zračunat geolokacije.

cenovno pa segajo od 20-30€ => DIY do 200€ => profi roba.




lp, Aleš.


V nasem podjetju prodajamo GSM/GPS modeme ( komponenta za vgradnjo v sledilne naprave), ki ima ze funkcijo detekcije prisotnosti jammer-ja. Nadalje pa je stvar razvijalcev, kako uporabijo to funkcijo ( alarm, shranjevanje podatka, sms ko pride signal ipd...). Tako da.....

Chip
 
Uporabniški avatar
zoranwagen
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1994
Pridružen: Ne mar 09, 2003 11:28 pm
Kraj: preseljen iz MB v toti LJ na Bežigrad

Napisal/-a zoranwagen To apr 14, 2009 9:40 am

...čist tk...tud če dela za svoj žep in ga pri tem ovira sledilna naprava...kaj to koga briga???
...ne smem kar želim...
 
Uporabniški avatar
\OnlyME/
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Ne okt 14, 2007 11:10 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a \OnlyME/ To apr 14, 2009 12:44 pm

V kolikor gre slučajno za sledilno napravo nemškega proizvajalca, za tako imenovano ˝black box˝ skrinjico, je zadeva nameščena nekje v bližini računalnika avtomobila, GPS antena je lahko skrita,......

V kolikor je to to, je v tvoje dobro, da ne izklaplaš, kajti naročnik sledilne naprave je z njo povezan preko spleta in hkrati preko mobilnega telefona, kajti tja dobiva preko sms-ov informacije kdaj si avto ˝verglal˝, koliko kilometrine si nardil preden si izklopil, kje si štartal in kje je cilj, oziroma končna destinacija, kjer si avto izklopil.

Polek teh podatkov ima dostop do istih tudi preko neta, kjer mu zraven tega izriše še zemljevid na katerem je zarisana pot, vpisuje pa se še:
- hitrost (max., povprečna)
- čas potovanja
- čas postanka (ko si stal pri semaforu ali pa si starejšo gospo spustil čez cesto)
- število in mesto postankov
- kilometrina poti (možno je izračun najkrajše poti, tako da te lahko potem je*e zakaj si šel po daljši poti)
- čas med izklopom in ponovnim vžigom avta

V tvoje dobro, bi jaz kar lepo pustil tisto zadevo vklopleno, pa probaj odmislit da sploh obstaja. Mislim da celo so v mapi vpisane kršitve CPP (če si slučajno kje prekoračil hitrost), tako da če imaš zelo zaje*anega šefa raje vozi kot v avtošoli, če te pa res moti nadzor, pa bo treba razmislit al o drugi službi ali pa o nabavi lastnega kombija, odprtja s.p-ja in sodelovanja s sedanjo firmo ;) V kolikor pač je to mogoče,......
 
recept
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Pe apr 25, 2008 10:46 pm

Napisal/-a recept To apr 14, 2009 3:35 pm

\OnlyME/ je napisal/-a:...Mislim da celo so v mapi vpisane kršitve CPP (če si slučajno kje prekoračil hitrost), tako da če imaš zelo zaje*anega šefa raje vozi kot v avtošoli, če te pa res moti nadzor, pa bo treba razmislit al o drugi službi ali pa o nabavi lastnega kombija, odprtja s.p-ja in sodelovanja s sedanjo firmo ;) V kolikor pač je to mogoče,......


Do sedaj sem večkrat imel problem, ko je šef trdil, da se tja in tja da priti v krajšem času, kot sem prišel jaz (on si je seveda privoščil 200+ po avtocesti in mu ni tak problem "kupovati" točk). Bom predlagal vgraditev take škatlice tudi v naša službena vozila, potem pa lepo po pravilih. :-)
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Namestili so mi SLEDILNO NAPRAVO

Napisal/-a Polo78 Pe apr 17, 2009 8:47 am

barcelona73 je napisal/-a:Delam za firmo v kateri so nam namestili sledilne naprave v vozila.Zanima me ,kako odkriješ kje je skrita ta škatlica in ali obstaja kakšna finta da jo preslepiš ???

hvala za odgovore


Zakon o varstvu osebnih podatkov je zelo jasen:
Namestitev sledilne naprave v vozila iz razloga nadzora ali sledenja zaposlenih je PREPOVEDANA in tudi kazniva, če seveda dokažeš, da so ti jo namestili iz tega razloga. Delodajalec te torej po zakonu NE sme nadzorovat preko takih in drugačnih elektronskih naprav kaj počneš ali kje se nahajaš! :idea:

Predlagam ti (in vsem drugim z istim "problemom"), da se obrneš na informacijskega pooblaščenca, za začetek priporočam obisk njihove spletne strani, kjer točno piše kaj, kako, kje oz. kako postopat v takih primerih . ;)

http://www.ip-rs.si/

http://www.ip-rs.si/pogosta-vprasanja/v ... -podatkov/
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Aesthetics, lugr78 in 34 gostov