Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a Gyga Če jun 04, 2009 8:08 pm

Zdravo vsem

Zanima me, ce obstaja kaksen bolj trajen in cenejsi nacin pooblascanja? Rad bi namrec pooblastil drugo osebo, da se vozi z mojim avtom doma in v tujini.

Poznam postopek na AMZS. Izpolnis obrazec, placas 14eur in se vozis SAMO 1 leto.

Obstaja kaksna druga varijanta, da bi si sam to napisal in overil na upravni enoti/obcini za tista 2 evra.

Hvala za odgovore.
D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če jun 04, 2009 8:12 pm

Si že morda slišal za prepis vozila? :bonk
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Če jun 04, 2009 8:21 pm

Mogoče pa bi rad pooblastil sina, da vozi lahko njegov avto, ker ima tako lahko 50% bonusa na zavarovanje avta?

Zakaj ljudje ne morte odgovoarjat na zastavljena vprašanja?

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga Če jun 04, 2009 8:24 pm

mihaing je napisal/-a:Si že morda slišal za prepis vozila? :bonk


Bravo. In to je se en post vec zate.

Ce imamo v druzini 1 velik avto, ostala dva sta pa mala, pa bi rada in foter in sin loceno, v razlicnih terminih sla na dopust v tujino z obilico prtljage, je potrebno napisati pooblastilo za ta avto..

Hvala,
D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če jun 04, 2009 8:32 pm

in ti je težko enkrat na leto iti na amzs? Pa sproti opravi še tehničnega ko boš podaljšal pooblastilo.

WTF
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Če jun 04, 2009 8:36 pm

Ne drugače ne gre.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Napisal/-a moj-avto Če jun 04, 2009 8:40 pm

Gyga je napisal/-a:
mihaing je napisal/-a:Si že morda slišal za prepis vozila? :bonk


Bravo. In to je se en post vec zate.

Ce imamo v druzini 1 velik avto, ostala dva sta pa mala, pa bi rada in foter in sin loceno, v razlicnih terminih sla na dopust v tujino z obilico prtljage, je potrebno napisati pooblastilo za ta avto..

Hvala,
D


In fotru se izplača imeti dva avta napisana na svoje ime!
Kako gredo že davki pri tem?

No ja, vsak ima svojo ekonomijo, pa stroške z pooblastili, itd.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga Če jun 04, 2009 8:41 pm

Ne, to mi sploh ni problem. Ni mi niti problem dati 14eur. Moti me samo doba pooblastitve. Eno leto.

Namrec tudi ce avto prodas, to pooblastilo ne velja, ker je na njem naveden stari lastnik.

Lp,
D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Napisal/-a moj-avto Če jun 04, 2009 8:42 pm

Gyga je napisal/-a:Ne, to mi sploh ni problem. Ni mi niti problem dati 14eur. Moti me samo doba pooblastitve. Eno leto.

Namrec tudi ce avto prodas, to pooblastilo ne velja, ker je na njem naveden stari lastnik.

Lp,
D


Če gresta z fotrom ločeno na dopust, ne bo trajal dopust več kot eno leto!?
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če jun 04, 2009 8:47 pm

Jaz sem nekoč imel za en avto pooblastilo za uporabo in tudi en avto, ki je bil napisan name je uporabljala druga oseba za nedoločen čas oziroma do preklica, ki ga lahko naredi lastnik. To smo uredili pri notarju.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga Če jun 04, 2009 8:50 pm

... torej, to lahko naredim tudi na upravni enoti, kjer za 2 eura overim podpis, tako kot notar za malo vec eurov :).

Se bom se malo pozanimal.
Hvala Cruiser1
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Če jun 04, 2009 8:51 pm

Če jst posodm svoj avto, ki je registriran name, svoji punci, da se okoli voz, potem rabi ona moje pooblastilo?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga Če jun 04, 2009 8:54 pm

ban je napisal/-a:Če jst posodm svoj avto, ki je registriran name, svoji punci, da se okoli voz, potem rabi ona moje pooblastilo?


Za SLO nisem ziher, za cez mejo imam pa izkusnje, da te v 80% vprasa, cigavo je vozilo.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če jun 04, 2009 11:07 pm

Gyga je napisal/-a:
Za SLO nisem ziher...


To pooblastilo je "Dovoljenje za vožnjo tujega vozila v tujini - DVVT" in torej za Slo ne velja, niti ni potrebno - za policaje. Za zavarovalnice je pa morda druga zgodba?

AMZS je napisal/-a:Dovoljenje za vožnjo vozila v tujini (DVVT) se izda vozniku, ki se odpravlja v tujino z motornim vozilom, registriranim v Republiki Sloveniji, ki ni njegova last. Služi kot dokaz, da ne gre za krajo vozila ali nedovoljeno trgovino z vozili. Dokument se priporoča za vožnjo v državah članicah EU, v vseh ostalih državah in še zlasti na območju nekdanje Jugoslavije (BiH; Srbija,…) pa je DVVT obvezen dokument, ki se pogosto preverja pri prestopu mej oz. tudi pri kontroli znotraj neke države. DVVT je veljavno le skupaj s prometnim dovoljenjem za vozilo in ne velja na ozemlju Republike Slovenije.


Kar se pa tistega notarja in več let vožnje tiče, je zahtevan mednarodni obrazec - torej to z notarjem velja samo za Slo. Najmanj kar je bi moral "sodno prevesti" pooblastilo - a še vedno to za tujino ne bi bil uraden (mednaroden!) dokument in ga torej upravičeno ne bi upoštevali.

Več tu http://www.amzs.si/?podrocje=38
Tu piše tudi, da je lahko pooblastilo za krajši čas - morda je tako kaj ceneje - seveda le, če ga potrebuješ samo za npr dopust.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga Če jun 04, 2009 11:20 pm

Hvala esem

Lepo da smo tudi to obdelali.

Lp,
D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč Če jun 04, 2009 11:28 pm

Hm, a tudi za ozje druzinske clane (sin, hcerka) je treba imeti pooblastilo za npr. Hrvasko? :shock:
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe jun 05, 2009 6:45 am

hrošč je napisal/-a:Hm, a tudi za ozje druzinske clane (sin, hcerka) je treba imeti pooblastilo za npr. Hrvasko? :shock:


Splošno gledano bi lahko rekel da ga potrebuje, saj je voznik različen od lastnika vozila. Vendar načelom ne delajo problemov, saj če vidijo da so bivališča ter priimki enaki. Jaz še nisem imel problemov na meji.
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Napisal/-a krimic Pe jun 05, 2009 8:01 am

tudi za hrvasko potrebujes to pooblastilo,100 procentno preverjeno pri mojem stricu na hrvaskem :D
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Napisal/-a krimic Pe jun 05, 2009 8:03 am

na meji res ne gledajo gledajo pa navadni policisti,ki ustavljajo na hrvaskem. :D
 
Vontz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Če okt 16, 2003 8:44 pm

Napisal/-a Vontz Pe jun 05, 2009 9:45 am

V zivljenju se nisem vozil avtomobila, ki bi bil registriran na moje ime, pa so me policisti ustavljali tudi v tujini (ter tudi placeval kazen zaradi prehitre voznje), pa zaradi neujemanja podatkov v papirjih nisem imel tezav.

Lep pozdrav
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov