Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
traktorist
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: To jan 10, 2006 6:40 pm

Sklopka golf 2 diesel

Napisal/-a traktorist Sr dec 16, 2009 8:37 pm

Pozdravljeni
Lamelo sklopke mi je dobesedno prestriglo, sedaj pa me zanima ali predlagate menjavo tudi košare sklopke ali samo lamele. Pri Citroen AX sem enkrat menjal samo lamelo, najraje bi tudi tu saj je dosti ceneje, mislim pa da potisna plošča ni tako na koncu.
Hvala za mnenja, menjujem nareč sam.

Lp
 
Uporabniški avatar
im nobody
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3321
Pridružen: Pe feb 03, 2006 11:18 pm
Kraj: laško

Napisal/-a im nobody Sr dec 16, 2009 8:43 pm

če misliš avto neki cajta met menjaj vse... ;)
passat 1.9 tdi 110,235 nm
Na levi pas...do konca gas
viewtopic.php?t=72616&postdays=0&postorder=asc&start=60
 
traktorist
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: To jan 10, 2006 6:40 pm

Napisal/-a traktorist Sr dec 16, 2009 9:13 pm

ubistvu mislim da bi moglo zdržat še ene 50.000 km, tako da po moje bi šlo brez menjave košare. Ne vem čemu vzrok da je lamelo prestriglo? Preveč obrabljena al kej drugega?
Lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Če dec 17, 2009 8:56 pm

traktorist je napisal/-a:ubistvu mislim da bi moglo zdržat še ene 50.000 km, tako da po moje bi šlo brez menjave košare. Ne vem čemu vzrok da je lamelo prestriglo? Preveč obrabljena al kej drugega?
Lp


Glede na to da je lamelo prestriglo na peresih preveri ali ni morda premajhna lamela. Sem imel podoben primer pred leti v Golfu I, ko smo menjali motor in dali staro sklopko not. Obstajajo različni premeri potisne in lamele in kaj rado se zgodi da lamela razpade če je premajhna.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
zogobrc
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe jan 05, 2007 7:39 pm

Napisal/-a zogobrc Če dec 17, 2009 10:51 pm

tristan01 je napisal/-a:
traktorist je napisal/-a:ubistvu mislim da bi moglo zdržat še ene 50.000 km, tako da po moje bi šlo brez menjave košare. Ne vem čemu vzrok da je lamelo prestriglo? Preveč obrabljena al kej drugega?
Lp


Glede na to da je lamelo prestriglo na peresih preveri ali ni morda premajhna lamela. Sem imel podoben primer pred leti v Golfu I, ko smo menjali motor in dali staro sklopko not. Obstajajo različni premeri potisne in lamele in kaj rado se zgodi da lamela razpade če je premajhna.

LP Tristan01


x2
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Sklopka golf 2 diesel

Napisal/-a slombi Sr jan 11, 2017 11:53 pm

Koliko okvirno pridejo stroški za menjavo sklopke pri golf2? Pri speljevanju v prvi kar konkretno zacuka včasih, občasno zadrsi tudi pri prestavljanju v višjih prestavah. Kakšne izkušnje imate z mehanikom pri Ljubljanskih mlekarnah v Lj (Mesojedec). Ima veliko golf dvojk pred delavnico.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Sklopka golf 2 diesel

Napisal/-a esem Če jan 12, 2017 12:22 am

Z Mesojedcem je tako kot z italijanskimi avti pred kakšno ošterijo - več jih je, boljša je. Morda pa je samo poceni ali celo počasen.

O ceni se ne da pogovarjat, ker se bo postavila šele, ko bo odprto. Cukanje je več kot slaba sklopka (ta samo drsi), lahko je še košara, vztrajnik ipd. Nekaj sto evrov (z delom) je gotovo, če pa ni samo sklopka - x2-3.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov