Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Menjava vztrajnika?

Napisal/-a ule Po avg 30, 2010 11:17 am

Kot kaže bo potrebno zamenjati sklopko, ker je začela drseti v 3,4,5 prestavi. Zanima me ali je potrebno oziroma priporočljivo zamenjati tudi vztrajnik. Po pogovoru z mehanikom naj bi se. Ker je vztrajnik dvomasni je tudi cena temu primerna. Zanima me še če je kakšna razlika, če se zamenja vztrajnik z običajnim, ker pride kar precej cenje?
Avtomobil: A3, 2001, 1.8T+RSR
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Fan Po avg 30, 2010 11:59 am

Pozdravljeni

V koliko se bo vgrajeval navaden vstrajnik je potrebno menjati vse v kompletu - vstrajnik, košara, lamela, potisni ležaj. Tako predelanih vozil je na naših cestah že veliko, do sedaj ni nihče opazil da bi bilo kaj narobe.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Jurchi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 699
Pridružen: Pe jul 18, 2003 9:55 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jurchi Po avg 30, 2010 12:01 pm

Narobe ni, se pa čuti razlika v vožnji....pri speljevanju.

Drugače pa drsenje sklopke pozvroča poškodbe na vztrajniku.....sicer ne vem koliko časa že drsi ampak glede na dejstvo, da je avto čipan, bi jaz osebno menjal komplet.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Po avg 30, 2010 2:06 pm

Glede na to, da se gre za bencinarja, pomoje ne bo neke hude razlike z navadnim vztrajnikom. Mislim, da mi je moj mojstr za komplet sklopko in navaden vztrajnik za 1.9 TDI omenjal kakih 300-400€, kar je definitivno precej ugodneje kot komplet z dvomasnim.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Napisal/-a hippo To avg 31, 2010 7:24 am

~toMmy~ je napisal/-a:Glede na to, da se gre za bencinarja, pomoje ne bo neke hude razlike z navadnim vztrajnikom. Mislim, da mi je moj mojstr za komplet sklopko in navaden vztrajnik za 1.9 TDI omenjal kakih 300-400€, kar je definitivno precej ugodneje kot komplet z dvomasnim.

Cena je odvisna od motorja. Eni kompleti za 1.9 TDI so okoli 300 eurov, so pa tudi po 420 eur.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ To avg 31, 2010 7:53 am

jaz sem imel v laguni dvomasnega, ko sem pa menjaval smo dali noter navadnega. za mojega je bil prau en komplet namenjen ravno temu, da namesto dvomasnega das not navadnega. dela ze skoraj 2 leti brez problema, cena pa je tudi bila precej nizja. malo se pozanimaj po trgovinah kot so euroton, a-net, adriamerkur...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ To avg 31, 2010 9:52 am

_furby_ je napisal/-a:jaz sem imel v laguni dvomasnega, ko sem pa menjaval smo dali noter navadnega. za mojega je bil prau en komplet namenjen ravno temu, da namesto dvomasnega das not navadnega. dela ze skoraj 2 leti brez problema, cena pa je tudi bila precej nizja. malo se pozanimaj po trgovinah kot so euroton, a-net, adriamerkur...


Kakšna je pa kaj razlika pri speljevanju, vibracijah?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ To avg 31, 2010 9:55 am

vibracije so res minimalne. ce bi treslo kaj prevec, bi ze letel ven. mam prevec obcutljiv avto na tresljaje :lol:
pri normalni voznji se takorekoc ne opazi razlike
 
Haki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po dec 24, 2012 7:56 pm

Re: Menjava vztrajnika?

Napisal/-a Haki Po dec 24, 2012 8:10 pm

Pozdravljeni! Tudi mene zanima menjava vztrajnika, ce to sploh je ze potrebno. Sem lastnik audi a3 1.9tdi prevozenih 175k. Skplopka ter menjalnik brezhibna vendar se ob voznji nad 2500obrati slisi kot neko drsanje oz ko je avto v prostem teku se pojavljajo zares majhni majhni tresljaji, motor se ne zaganja res pa obratomernekoliko niha. So to sploh simptomi obrabljenega vztrajnika? in zanima me se ,ce je tukaj kaksen mojster v blizini lj ali gorice ki to menja pa seveda me zanima predvsem cena menjave in delov. Hvala!
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Menjava vztrajnika?

Napisal/-a pSicek Po dec 24, 2012 9:21 pm

Moje izkušnje z dvomasnim/enomasnim vztrajnikom...Pri hiši si lastimo dva TDIja...eden je v 66kW drug pa 81kW. Octavia s 66kW je dobila pred dvema tednoma komplet sklopke z enomasnim vztrajnikom. V Leonu pa je še original zadeva, ker ima samo 81k km prevoženih. Leon je 05 letnik 1M model Octavia pa 01 letnik FL. V glavnem...jaz razlike v vibracijah med avtomobiloma ne opazim. Niti med speljevanjem. Edina razlika je ta, da Octavia zdaj z enomasnim vztrajnikom malenkost cukne ko med vožnjo čisto spustim pedal za gas. Ostalo pa ni nobene razlike. Nobenega traktor ropota ni med vožnjo kot tudi ne v prostem teku. Jaz vsekakor priporočam zadevo in bom z Leonom naredil enako ko bo tak daleč.

Lp,
Milan
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Menjava vztrajnika?

Napisal/-a peroRS Po dec 24, 2012 10:21 pm

pSicek je napisal/-a:z enomasnim vztrajnikom malenkost cukne ko med vožnjo čisto spustim pedal za gas.


To je edina razlika ja. Pa enako tudi ko se malenkost dotakneš pedala za plin (recimo skozi naselje) :)
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Menjava vztrajnika?

Napisal/-a pSicek Po dec 24, 2012 11:59 pm

In to ja...ampak to ni omembe vredno napram razliki v ceni...jaz sem dal za enomasni komplet 300€ z delom vred...je kr biznis :D
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Menjava vztrajnika?

Napisal/-a peroRS To dec 25, 2012 9:33 am

pSicek je napisal/-a:In to ja...ampak to ni omembe vredno napram razliki v ceni...jaz sem dal za enomasni komplet 300€ z delom vred...je kr biznis :D


Najbolj poceni je, kadar ni treba menjat in tega se jaz držim :mrgreen:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 33 gostov