Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Nina.bl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To okt 05, 2010 8:51 pm

Cenitev vozila

Napisal/-a Nina.bl Sr mar 30, 2011 9:25 pm

Zanima me, na koliko € bi ocenili to vozilo:

Rover 200 1.6 letnik 1997 srebrne barve
170.000 km, 5-vrat, rahlo poškodovan (tam pa tam kaka praskica) sicer dobro ohranjen, skoraj nič rje, klima, daljinsko zaklepanje, električni pomik strešnega okenca, el.pomik sprednjih stekel, 1x airbag, redno vzdrževan, čisto nova sklopka, 3. lastnica, nove zimske gume, nov avtoradio, letna vinjeta 2011, sicer brezhibno delujoč..

Moja cena bi bila 1000-1200€.. Pretirana?
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a Kegl Sr mar 30, 2011 9:43 pm

če ti misliš da je tolk vredn potem ga prodaj po tej ceni, če ne bo šlo pa znižaj! mal primerjej z konkurenco da boš vidla kje si z ceno...
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a h4ck Sr mar 30, 2011 9:45 pm

Meni samo nekaj ni jasno, nekaj časa nazaj si pisala tukaj gor da je imel avto krepko več kilometorv, z nevem kakšnimi problemi. Zdaj pa je že kar redno vzdrzevan, 3 . lastnik pa nevem kaj še vse ? Kupila si ga za 600€ , zdaj pa bi prodala to za 1200€ ? A se ti zdi to realno ? Drugače pa so cene od 500€ pa do 1500€ na internetu.

Te citiram :

"Dovolj trden dokaz je, da je mel avto na pogodbi sklenjeni pol leta nazaj 195k km,zdaj pa 150k km."
"Sedaj sem preverjala prek euprave koliko lastnikov je avto imel in je številka : 5 !!!!"

Pa še link do teme, če si slucajno pozabila : viewtopic.php?f=18&t=81853&p=1400566#p1400566
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a Kegl Sr mar 30, 2011 9:48 pm

no glede na situacijo ni vredn 1000-1200€!!! :twisted:
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a nevermind Sr mar 30, 2011 10:29 pm

h4ck je napisal/-a:Meni samo nekaj ni jasno, nekaj časa nazaj si pisala tukaj gor da je imel avto krepko več kilometorv, z nevem kakšnimi problemi. Zdaj pa je že kar redno vzdrzevan, 3 . lastnik pa nevem kaj še vse ? Kupila si ga za 600€ , zdaj pa bi prodala to za 1200€ ? A se ti zdi to realno ? Drugače pa so cene od 500€ pa do 1500€ na internetu.

Te citiram :

"Dovolj trden dokaz je, da je mel avto na pogodbi sklenjeni pol leta nazaj 195k km,zdaj pa 150k km."
"Sedaj sem preverjala prek euprave koliko lastnikov je avto imel in je številka : 5 !!!!"

Pa še link do teme, če si slucajno pozabila : viewtopic.php?f=18&t=81853&p=1400566#p1400566


x2

Sem se takoj spomnil na tisto temo!
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a zuzek Sr mar 30, 2011 11:29 pm

mah tudi če je avto ohranjen super ni vreden jurja, je letnik 97 (star 14 let) in roverji tudi niso nevemkako iskana roba

če dobiš 700€ si lahko vesela

edit: haha zdaj sem komaj po topicu prebral temo

a mogoče amortizerčki delajo pri zadni havbi? Ker mogoče bo nekdo bil tudi tako trčen pa se bo vpičil v potrošni material :D

zanimivo, kilometrov ima več, kupljen za 600€ pa bi kar 1100, 1200 :mrgreen: saj lahko se prodaja ampak prodal se ne bo nikoli :lol:

lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a tiguan Sr mar 30, 2011 11:48 pm

600 evrov
več težko, nima veze, če ima avto letno vinjeto, nove zimske, velik servis, brez rje, taka je vrednost, noben ne ceni nove dele, samo lažje ga boš prodala.
Član od leta 2004
 
Nina.bl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To okt 05, 2010 8:51 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a Nina.bl Če mar 31, 2011 9:43 am

Gre se za drug avto, tistega prejšnega sem vrnila takrat prodajalcu.. in očitno tudi na tem forumu ne gre brez bevskanja?
Podala sem podatke, na podlagi teh podatkov sem prosila za cenitev, ne na podlagi mojih prejšnih postov. Hvala.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a esem Če mar 31, 2011 12:30 pm

Nina, razumem, da te moti bevskanje. Lepo pa bi bilo, da tudi ti razumeš, da po tvoji označbi prvega avta

Nina.bl je napisal/-a:rover 200, 1.6 97 letnik

in taki označbi tega
Nina.bl je napisal/-a:Zanima me, na koliko € bi ocenili to vozilo:

Rover 200 1.6 letnik 1997 srebrne barve

ljudje precej upravičeno domnevajo, da gre za isti avto.
Seveda pa bevskanja sploh ne bi bilo, če bi v prvotni temi napisala epilog zgodbe, morda celo, če si pri vračilu imela težave, če so bile potrebne grožnje z advokatom, inšpektorjem itd. Že zaradi tega, ker se spodobi (tudi glede na pomoč - kljub OFF-u - ki si je bila deležna), pa tudi kot pomoč naslednjemu nategnjenemu kupcu.

lp
 
Nina.bl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To okt 05, 2010 8:51 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a Nina.bl Če mar 31, 2011 12:41 pm

Tega nisem omenila, ker sem mislila, da se boste držali teme in podanega vprašanja, ne pa prejšnih mojih postov..
Ta avto sem kupila za 800€ z letnimi starimi gumami, kupila nove zimske, montirala noter svoj cd/ mp3 radio in kupila letno vinjeto, zato ciljam na ceno okrog 1000€.
Meni se ta cena zdi poštena.. Aja, pa za menjavo sklopke sem dala 250€...
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a zuzek Če mar 31, 2011 1:21 pm

ja pa še šipe umila pa je še 50€ več vreden

ne verjamem da gre za drugi avto :?


ok, če pogledamo cene in ti svetujem:

cene na avtonetu, za 1.6 do od 600 - 750€

torej tu nekje je tudi tvoj vreden


aja, pa svetujem ti (iz izkušenj!), uporabnika avtoradio ne zanima dosti, bolj ga avto (motor, podovozje, itd ) ravnotako gume,

tako da bolje bo da avtoradio posebej prodaš, boš več dobila
Alergičen na rjo
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a Badzo Če mar 31, 2011 4:43 pm

zuzek je napisal/-a:
cene na avtonetu, za 1.6 do od 600 - 750€



No, pa da sam dodam svoj piskerček. Govorim iz lastnih (roverjevih izkušenj).

Te cene trenutno so premajhne. Zakaj? že po eurotaxu pride avto vreden 850eur torej tržna cena je lahko gladko 1000eur.
1.6 112KM, motor je dober, z malo porabo (oboje ob predpostavki da je vzdrževan), lita platišča, el. šibedah, dva airbaga.
In ja taka zadeva je vredna 1000-1200eur.

Sicer pa sam vem za koliko sem prodal svojega in vem da so trenutne cene teh avtov na avto.net smešne. Večina jih je bolj tako tako, eni pa ne vedno kako ceno bi postavili, postavijo pa "od oka" tako kot jo imajo drugi. Sicer pa ni slab avto, vzdrževan mora bit pa poznat ga moraš, da se ne nategneš.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a _furby_ Če mar 31, 2011 4:52 pm

avto je lahko vreden tolko pa tolko.

fora pa je v tem, da cene narekuje trg. in ce nekdo ponuja tak avta za 600 eurou, ni teorije da dobis za tvojega takorekoc 2x vec. oz. moras bit res srecko za tak posel naredit ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a tristan01 Pe apr 01, 2011 7:48 am

Nina.bl je napisal/-a:Tega nisem omenila, ker sem mislila, da se boste držali teme in podanega vprašanja, ne pa prejšnih mojih postov..
Ta avto sem kupila za 800€ z letnimi starimi gumami, kupila nove zimske, montirala noter svoj cd/ mp3 radio in kupila letno vinjeto, zato ciljam na ceno okrog 1000€.
Meni se ta cena zdi poštena.. Aja, pa za menjavo sklopke sem dala 250€...


Draga Nina,

Žal je situacija na trgu takšna, da vsi želijo poceni avtomobile. Tvoj primerek je kot praviš solidno ohranjen, nanj si vložila še nekaj v popravila. Super zadeva, sedaj imaš varno in zanesljivo vozilo. Žal pa je z rabljenimi vozili tako, da dodatni vložki, kot so nove gume, menjava sklopke ali kakšnega drugega iztrošenega dela ne povečujejo vrednosti vozila. Preprosto ti stroški spadajo med redno vzdrževanje in so enostavno breme lastnika ne nekaj kar vozilu dodaja vrednost.

Po logiki katero ti zagovarjaš bi se danes morala rabljena vozila prodajati za občutno višjo ceno kot nova, temu pa žal ni tako. Vsa vozila z leti zgubljajo na svoji vrednosti, stroški popravil in vzdrževanja pa so vložek v vozilo ki se ob prodaji ne povrne.

Nekdo je komentiral, da so po EUROTAX vredni ti avtomobili okrog 850 EUR, torej bi na trgu lahko dosegali ceno kot ocenjuješ sama. Vse lepo in prav, dokler so na trgu kupci, ki so toliko pripravljeni plačati zanj. Realnost kaže povsem drugo zgodbo. Rover za svoj denar sicer ni slab avtomobilček, cene pa žal nima nobene. Ceno kot si jo nastavila morda lahko doseže primerek s poznano zgodovino (potrjena servisna knjiga, kopije računov, vodena evidenca popravil....) in v odličnem stanju (brez rje, nekaramboliran...). Sicer pa poskusiti z malce višjo ceno tudi ni greh. Konec koncev če trg ne bo pokazal zanimanja ceno lahko še vedno spustiš, saj imaš konec koncev namen prodati in ne prodajati.

Zakaj že po nekaj mesecih prodajaš avtomobil v katerega si vložila cel kup denarja in odpravila dražje napake (nove gume, nova sklopka)?

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
ilyerik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr nov 18, 2009 11:24 pm

Re: Cenitev vozila

Napisal/-a ilyerik Pe apr 01, 2011 8:53 am

Tristan01 ima prav. Tudi sam sem nedolgo nazaj prodajal svoj avto in ker se mi je mudilo, sem namenoma dal ceno v spodnjem rangu tistih cen podobnih avtov, ki so se prodajali na avto.netu (a še vedno 500€ višjo kot mi jo je ponujala avtohiša, če bi ga dal v račun pri novem avtu). Torej, kljub nižje postavljeni ceni in tudi temu, da:
- sem bil prvi lastnik (avto sem kupil v Sloveniji 6,5 let nazaj),
- avto z znano in tudi preverljivo zgodovino (uradni servis),
- vinjeto,
- višji nivo oprememljenosti
- razmeroma majhnemu številu kilometrov
- zraven sem dal še komplet letnih gum in thule nosilce za trugo oz. karkoli želiš postaviti na streho

so mi še vedno dost zbivali ceno (celo precej nižjo kot tista cenitev v avtohiši) in se niso ozirali na dejstvo, da so bili na avto.netu avti iz tujine in z več kilometri dražji. Na srečo se je našlo par posameznikov, ki so očitno malo bolj premislili in mi plačali željeno ceno, tako da je avto kljub temu šel prej kot v enem tednu. Ampak 90% klicateljev ga je želelo dobiti za drobiž.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov