Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a matayus To apr 17, 2012 7:08 pm

Evo golfa, letnik 98' SDI in ima ceno 3.500€ http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4842463&show=1
Jaz bom rekel, samo to, da je v slovenskih glavah: Dojče iber ales.
V Sloveniji je avto statusni simbol in seveda mora biti Nemški. Nekateri ne poznajo razlike, če si kupiš novega Korejca recimo za 15jurjev ali daš isti gnar za eno zjahano E60 uvoženo iz tujine in kupljeno pri Šargi & kompaniji. In seveda takšen avto nikoli ne crkne, no vsaj okoli ne povejo. In potem vidiš, da imajo 18 colske feltne, gor pa neke čist XY gume, olje iz Lidla, tankajo za 10€, ....
Cene so realne glede na odziv kupcev. Večje je povpraševanje, večja je cena.
Avto pa pes morata biti nemška :-P
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a AgitatoR To apr 17, 2012 7:33 pm

Da še sam brcnem v temo.

Preziram VAG.

Koji k pa so, da so novi tok dražji in da rabljeni kao bolje držijo ceno.
Sem kupil Golfa k ga bom čez 5 let dražje prodal k Opla.
Kok si pa več zanjga dal pa pozabiš vsakič sprot k se ti na VW značko dvigne.

Ah maš Francoza, VW je zakon, če bi ga mel bi bil ful na boljšem, ker to je zakon avto.
Jst al ti, k ti ob babi ne vstane, ob gledanju prospekta za Glofa IX, ki bo tko skor isti, pa mastrubiraš in v mislih ližeš ledr na šaltkeblu, saj je VW usnje boljše kot tisto v Fordu ? Čeprav je z iste usnjarne.

Živim v okolju kjer je VAG zakon, vse ostalo pa ajde naj bo.
Ne trdim, nikoli nisem, niti nikoli ne bom, da so VAG avti kaj slabši od konkurence, samo ni pa VAG kratica za novo božanstvo.

Trdim pa, da si ga nikoli ne bom lastil. Sam dojemam ta prevozna sredstva kot vozila in ne kot avte.
Tako, kot si v osebnem avtu nikoli ne bom omislil dizla.
Ni boljšega kot to, da nekomu v novem Audiju, nameniš zaničljiv pogled in mu ego pade nekam v kanalizacijo. Toliko o njegovi samozavesti, ki je niti z ibervagnom nima čisto zares. Verjetno se vozim udobneje od njega, čeprav imam več kot 10 let stare francoske gare.

Mogoče samo sam sebi dokazujem, da nisem ena izmed ovc. Sm pač druge sorte žival.


Drugače je pa v SLO ogromno dobaviteljev najrazličnejših avtomobilskih sestavnih delov. Samo tega v vsakdanjem življenju res ni opaziti.

V Lescah skoraj butično izdelujejo žaromete za enega najdražjih avtov na svetu.

CHAN verjetno z odprtjem te teme sploh ni mislil na tovrsten nacioanalni interes, ampak gospodarstvo gledano v širšem zornem kotu.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a BoneS To apr 17, 2012 7:48 pm

AgitatoR je napisal/-a:Da še sam brcnem v temo.

Preziram VAG.

Koji k pa so, da so novi tok dražji in da rabljeni kao bolje držijo ceno.
Sem kupil Golfa k ga bom čez 5 let dražje prodal k Opla.
Kok si pa več zanjga dal pa pozabiš vsakič sprot k se ti na VW značko dvigne.

Ah maš Francoza, VW je zakon, če bi ga mel bi bil ful na boljšem, ker to je zakon avto.
Jst al ti, k ti ob babi ne vstane, ob gledanju prospekta za Glofa IX, ki bo tko skor isti, pa mastrubiraš in v mislih ližeš ledr na šaltkeblu, saj je VW usnje boljše kot tisto v Fordu ? Čeprav je z iste usnjarne.

Živim v okolju kjer je VAG zakon, vse ostalo pa ajde naj bo.
Ne trdim, nikoli nisem, niti nikoli ne bom, da so VAG avti kaj slabši od konkurence, samo ni pa VAG kratica za novo božanstvo.

Trdim pa, da si ga nikoli ne bom lastil. Sam dojemam ta prevozna sredstva kot vozila in ne kot avte.
Tako, kot si v osebnem avtu nikoli ne bom omislil dizla.
Ni boljšega kot to, da nekomu v novem Audiju, nameniš zaničljiv pogled in mu ego pade nekam v kanalizacijo. Toliko o njegovi samozavesti, ki je niti z ibervagnom nima čisto zares. Verjetno se vozim udobneje od njega, čeprav imam več kot 10 let stare francoske gare.

Mogoče samo sam sebi dokazujem, da nisem ena izmed ovc. Sm pač druge sorte žival.


Drugače je pa v SLO ogromno dobaviteljev najrazličnejših avtomobilskih sestavnih delov. Samo tega v vsakdanjem življenju res ni opaziti.

V Lescah skoraj butično izdelujejo žaromete za enega najdražjih avtov na svetu.

CHAN verjetno z odprtjem te teme sploh ni mislil na tovrsten nacioanalni interes, ampak gospodarstvo gledano v širšem zornem kotu.


Amen na tole!
Slika
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a chan To apr 17, 2012 7:53 pm

AgitatoR je napisal/-a: ...

CHAN verjetno z odprtjem te teme sploh ni mislil na tovrsten nacioanalni interes, ampak gospodarstvo gledano v širšem zornem kotu.


Debata je lahko vezana na tovrsten "nacionalni interes". Oziroma, medtem ko je določen protekcionizem prisoten v deželah, proizvajalkah avtomobilov, je lahko povsem svojevrsten "mentalni" protekcionizem prisoten v deželah brez svojih nacionalnih znamk, kot Slovenija. Ter možni vzroki, zakaj.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a primozek68 To apr 17, 2012 7:58 pm

No ajde.

Preziram italijanske in francoske avte. Iz dna srca.

Raje dam tiste 2-3k€ več, pa vem, da mam zanesljiv voz, ki mi poleg vsega ergonomsko in vizualno najbolj ustreza, zdi se mi, kot da je vsak detajl narejen zame, medtem ko se mi pri ostalih dozdeva, da vsak detajl samo prosi, da ga ne vidim.

Poleg vsega imajo VAG ene najbolj zanesljivih pogonov. Rad imam Vag grupo, ker mi veliko modelov ustreza, tako od malih, za drugi avto, kot enoprostorci ali dostavniki.

Rad imam VAG, ker imamo v familiji enega z 350.000km, brez pike rje in kakršnekoli sledi uporabe/obrabe in vem, da če bi to bil ITA/FR/Ford in ostali pofl, bi že zdavnaj bil predelan v pante za sekret pokrov.

Očitno se je zgodba o nemškem koncernu ustvarila 30 let nazaj na TAS-ovcih, vendar še danes traja.

Všče mi je, da na zunaj in znotraj izraža, da je to Avto, Das Avto in neko bedno opravičilo kupcem. Rad imam VAG, ker drži ceno in ga lahko (procentualno glede na vrednost novega) bolje prodaš, kot ostale znamke.

Rad imam Vag grupo, sovražim pa ljudi, ki ga nikoli niso imeli, si ga želijo, ga ne morejo imeti in tolčejo čez njega. Ali pa ga imajo, ne vzdržujejo, ko pa kaj crkne, je pa Ferdinand kriv.

Rad imam VAG, ker se kupca spomnijo tudi po več letih z raznimi akcijami (npr zobati jermen,garancija po pretečenem roku, ipd.).


Rad imam VAG, ker ga ima velik krog ljudi okoli mene in so vsi zelo zadovoljni z njimi.

Rad imam avto iz VAG grupe, ker ima karakter, ker je wagen, tudi po 30 letih.

Prosim, ne prepričujte prepričanega, to je moje mnenje, nobenemu ga ne vsiljujem, it's a no-reply message.

Einigkeit und Recht und Freiheit
Für das deutsche Vaterland!
Danach lasst uns alle streben
Brüderlich mit Herz und Hand!
Einigkeit und Recht und Freiheit
Sind des Glückes Unterpfand;
|: Blüh' im Glanze dieses Glückes,
Blühe, deutsches Vaterland! :|
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a urska_rad To apr 17, 2012 8:03 pm

AgitatoR je napisal/-a:Živim v okolju kjer je VAG zakon, vse ostalo pa ajde naj bo.

Saj lahko še to našo malo deželico razdelimo na manjša področja, ni res? In potem iz nacionalnega preskočimo na regionalni interes ;-)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a peroRS To apr 17, 2012 8:32 pm

peroRS je napisal/-a:
rogi2 je napisal/-a:Saj zarad take bedaste logike kupujete predrage avtomobile jeste,živite pa ,...?
Sicer nacionalni interes in prazen hladilnik nimata veliko skupnega,vendar hodita z roko v roki.Bolj ,ko je reven narod,slabše JE in si zatiska pas ,pri avtu pa se ne špara.


No rad bi končno slišal strokovno mnenje kaj je zate dobra, kvalitetna hrana?
Me zanima, da bom vedel kaj zamujam in si ne morem privoščiti zaradi odplačevanja kredita za pregrešno drago Škodo za katero so mi sosedje fouš....NOT :roll:


In, kaj je zdaj? Še vedno čakam odgovor.

Večerja (matevž, repa, pečenice, pa potica za sladico) je bla že dolgo nazaj, tako da sem spet lačen.
Če grem pa zdaj kupit burek ali pa kebab mi bo zmanjkalo denarja za kredit naslednji mesec oops :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a black To apr 17, 2012 8:46 pm

Jaz imam pa v glavi to da avto mora biti evropski, vendar ne francoski... :) Ko poklicno delaš z avti, hitro opaziš kateri avto so slabši, kateri boljši...
Ne zagovarjam pa nobenega. Šel sem iz dveh italijanov na bavarca, naslednji bo pa verjetno šved :)
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a urska_rad To apr 17, 2012 9:32 pm

black je napisal/-a:Šel sem iz dveh italijanov na bavarca, naslednji bo pa verjetno šved :)

Šved ali Kitajec? :-)
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a black To apr 17, 2012 9:55 pm

Tisti, katere gledam so bili še pred kitajsko :lol:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a TrijoAdijo To apr 17, 2012 10:00 pm

black je napisal/-a:Tisti, katere gledam so bili še pred kitajsko :lol:



Torej,...ford ? :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a black To apr 17, 2012 10:02 pm

XC90 ;)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a TrijoAdijo To apr 17, 2012 10:11 pm

Torej...narejen pod fordovo komando....vendar nima veze s fordom...Drgač pa meni sebno eden najlepših SUV-ov na trgu.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a sašo5 To apr 17, 2012 10:21 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Torej...narejen pod fordovo komando....vendar nima veze s fordom...Drgač pa meni sebno eden najlepših SUV-ov na trgu.

saj je vredu, samo "krogi" mu manjkajo :mrgreen: =P

In to kar govorite za golfa, ni samo naš fenomen_pa po prodaji v tem segmentu že leta in leta vodi na lestvicah; zabetonirano prvo mesto :arrow: in tako je tudi prav..
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a jack86 To apr 17, 2012 10:25 pm

Men se ne da vec teh iger 8)
Zadnjič spremenil jack86, dne Sr apr 18, 2012 6:51 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a dobek Sr apr 18, 2012 6:43 am

heh, ja, le zakaj vw obsesija v nasih koncih?

ko vecina tu sodelujocih se niti fotru po testisih ni plavala, si bil überglavni, ce si mel koga s familije, ki je bil v nemskogovorecih drzavah gastarbajter in vse kar je z njimi prislo, je bilo sveto, sploh pa avto, in to ponavadi vw (kaj cemo, takrat je se res bil ljudski avto...opel takrat ni bil ravno pretirano cenjen, sploh, ko so kadeti cveteli ze, ko so s proizvodnega traku prisli, forda so pa itak turki vozili)

no, za nacionalno raven ne bi ravno upal govorit, klisejev je prevec (v kolikor so resnicni, naj pa vsak sam presodi - ampak hej, v slovenski reno-land sem k audi dilerju po benza sel, pa me nihce, razen enega, no, ki je itak na forumu, pa na splosno za malo posebnega velja, ni za brajdica oznacil :lol: )

ma po drugi strani je pa itak vse v glavi posameznika, mi je pa kljub temu smesno, ko vidim kekega 10-15 let starega, brez kakrnekoli pametne opreme, za par jurjev...ampak, ker ga itak ne bom kupil, se lahko samo nasmejim, si svoje mislim in se vstran obrnem...
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a DePalmo Sr apr 18, 2012 8:16 am

Kot ponavadi se vedno pri takih debatah razvije kregarija v stilu VAG vs. vsi ostali.

Nihče pa ne omeni da je z VAG avtomobili vse super fajn dokler se ti ne začne lomit, takrat pa lahko hitro bankrotiraš... in če ti ga sploh uspejo popravit. To lastniki VAG avtov pridno zamolčijo pa še vedno tumpajo kok so nemški avti uberalles.

Moj prvi avto je bil peugeot in nekako prisegam nanje. Ne pravim da so ostala j***a (razen Renault, te pa preziram in ga nebi imel nikoli), ampak če je komu všeč določena znamka, mu pač naj bo. Ne oporekam nikomur kaj hoče in bo vozil, niti ga zato ne tlačim v drek (kot nekateri VAG freaki).
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a W3s7_S1D3 Sr apr 18, 2012 8:17 am

No, da povem še nekaj sam.
Doma prisegamo na VAG grupo. Bila je priložnost pred leti, pa smo vzeli Renaulta. Škoda je bila takrat nekaj dražja, tako da je pač padel Francoz. Kaj se je izkazalo? Po 11ih letih je stanje z avtom tako, da so sedeži oguljeni, plastike na notranjih kljukah počene, računalnik se je menjal takoj, ko je bil avto iz garancije (bili na 4ih azličnih servisih, pa niso ugotovili napake do izteka garancije), da ne omenjam odlepljenih "ferod", crknjena pumpa goriva v rezervoarju, skoraj bi nam menjali računalnik (pazi!!) klima naprave, čeprav ga nima, usnjen volan zgleda da ima za samo par 100k km, čeprav jih nima niti 100k, kako pobira gume, čeprav je optika vredu... Skratka, katastrofa od izdelave, čeprav motorček pa laufa izredno lepo - brez kakršnihkoli težav. To moram priznat. Overall, vseeno zadovoljni z avtom, za kar se dela kilometrov in za nabavno ceno.

Po tem, sta k hiši prišla še dva iz VAG grupe, letos pa smo zaradi potrebe po drugačnem tipu vozila presedlali na Francoza, čeprav smo že 100x rekli da nikoli več. Zakaj? Ker bi bil enak iz VAG grupe cca. 7-8k € dražji od Francoza, kar znese cca. 50% vrednosti novega avtomobila. V tem času pa raje kupim še enega Francoza in imam spet novo vozilo. Itak po tolkih letih na VAGu, te moti 101 stvar, ampak je potreben le čas, da se privadiš na drugačno filozofijo. No, notranjost seveda ni na ravni VAGa - plastika je trša, gumbi niso na "pravih" koncih (ja, se je potrebno privaditi), hrup v kabini je nekaj večji, menjalnik je tudi manj natančen in počasnejši, nagibanja je nekoliko več o ovinkih (ampak, to mi ni prioriteta, ker ta tip avtomobila ni namenjen igranju Šumaherja skozi ovinke), sedeži so zelo prijetni za daljše vožnje, vendar imajo slabo (beri: zelo mehko) bočno oporo.
Razlika v kvaliteti seveda je, vendar je vprašanje, če je vredna te razlike v denarju. Za moje pojme ne, čeprav (kot sem že omenil) prisegamo na VAG.

Suma sumarum. Vsak avto je dober. Vprašanje le za kaj ga potrebujemo in kaj pričakujemo od njega.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a Vikking Sr apr 18, 2012 8:23 am

Kot zgleda imamo veliko VAG fanov in seveda FIAT and Co. fanov. Zgleda se med seboj ne marajo, vse skupaj pa zgleda kot nogometna tekma med navijači Maribora in Olimpije. Medtem ko si 90% ljudi želi le normalno ogledat tekmo, se jih par % gre takšen ali drugačen eksces (verbalen, fizičen...). Seveda ko pa je reprezentanca pa vsi predsodki ponavadi izginejo.

Da karikiram v avtomobilistični svet: Večina se nas želi le voziti, vsak ima svoje vzgibe zakaj si je izbral neko vozilo (poraba, zanesljivost, lepota, privrženost znamki, ugoden nakup...). Potem se najde par teh zagriženih VAG in FIAT&Co. fanov, kjer potem vse skupaj zgleda, kot da vsa populacija ki vozi neko znamko sovraži vse kar je drugačno.
In potem se zgodi to (kar ni nič novega): http://www.finance.si/349911/Volkswagen ... ema-Ducati

Za koga le?
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a chan Sr apr 18, 2012 11:21 am

Nacionalni interes je, da na takšne in drugačne načine država vzpodbuja tuje avtomobilske korporacije ter jih prepriča, da postavljajo svoje proizvodne obrate v njihovi deželi. In medtem, ko se v neki majhni deželici, poimenovani Slovenija, na vse pretege trudijo, kako bi postali bolj prepoznavni, da jih ne bi več zamenjevali s Slovaško, Slavonijo ter Rusijo in razmišljajo o menjavi državnih simbolov, obračajo zgodovino ter želijo vse in vsakogar preimenovati kar čez noč, pa postaja Slovaška pravi evropski avtomobilski Detroit. In to celo brez razpravljanja o menjavi državnih simbolov!

Nacionalni interes je, da država zna in zmore v času krize korenito poseči v sanacijo propadajočih podjetij. Tako lahko danes že govorimo o sicer svojevrstnem sodobnem ameriškem »New Dealu« ter uspešni revitalizaciji General Motorsa ter Forda. Državni interes pa je lahko tudi ukinjanje praznikov!

Svojevrstni državni protekcionizem je lahko določen vpliv na medije, ki postavljajo na piedestal produkte lastne dežele in s tem širijo v zavest: »Kupuj domače!«. Svojevrsten slovenski protekcionizem pa je konstantno navajanje tujih avtomobilskih medijev, kot najbolj verodostojnih ter prepisovanje njihovih navedb, brez kančka samokritičnosti.

Svojevrstni državni protekcionizem je tudi spodbujanje lastne proizvodnje ter opremljanje lastnih javnih služb z lastnimi produkti. Tako je moč videti na Slovaškem policiste, ki se vozijo s Cee'di, proizvedenimi v Žilini, češke modre enote, ki se vozijo s Škodami iz Mlade Boleslave ter slovenski državni svet, ki se vozi z Mercedesom, proizvedenim v … Sindelfingnu.

Nacionalni »ponos« je lahko južnokorejska ignoranca do vozil, nekdaj zelo osovražene Japonske. Ali pa v nekaterih predelih ZDA prisotno »redneck« razmišljanje o japonskih avtomobilih, vezano na vojno dogajanje v Pearl Harbourju. Ker pa smo na Slovenskem že dosegli zgodovinsko katarzo, imamo zaradi pregovorne redoljubnosti še vedno radi … Nemce ... =P

Nacionalna neumnost je zapiranje svojih meja ter poskus samozadostnosti, kar morda že spoznavajo tudi izjemno redki avtomobilski navdušenci v Severni Koreji. Nacionalna neumnost na Slovenskem pa je znana že od tistih prelomnih trenutkov, ko je bližnji kmet pred svojo bajto pripeljal najnovejšega in najmočnejšega Zetorja in to le zato, ker ga je sosed »presegel« z novejšo in večjo SIP-ovo samonakladalko …
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov