mondeo81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So sep 29, 2012 2:19 pm

CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a mondeo81 So sep 29, 2012 7:26 pm

ŽIVJO! KATERE CELOLETNE PNEVMATIKE MI PRIPOROČATE? KAKO SE OBNESE PNEVMATIKA Goodyear Vector 4Seasons, IMA KDO IZKUŠNJE? KAKŠNA JE OBRABA? KJE JE NAJBOLJE KUPITI? DIMENZIJA 205/55/16. HVALA ZA ODGOVOR! LP

Edit (mod): 3.4 - pisanje z VELIKIMI ČRKAMI se smatra kot prekomerno povzdigovanje glasu (kričanje), za normalno komunikacijo morate uporabiti male črke, za velike črke dobite opozorilo.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a fare So sep 29, 2012 7:37 pm

Nobenih.
 
kyron09
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr sep 05, 2012 7:45 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a kyron09 So sep 29, 2012 8:26 pm

Jaz se vozim z Sava eskimo in sem zadovoljen z njimi.

lp
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a HPF So sep 29, 2012 8:47 pm

Je blo že toliko krat napisano, da celoletne pnevmatike ne obstajajo. Za celo leto so dovoljene zimske pnevmatike, te ki jih oglašujejo kot celoletne so samo trše zimske, da se poleti ne obrabljajo tako zelo. S tem so posledično slabše poleti in pozimi. Poglej si malo po spletu teste, kaka je razlika v različnih vremenskih pogojih, v zavorni poti itd.. Če pa kaj takega še sam sprobaš na kašnem poligonu varne vožnje, pa si lahko prepričan, da jih ne boš kupil.

Sava Eskimo so dobre gume za v celi sneg. Povsod drugje so porazne.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a Vikking So sep 29, 2012 10:52 pm

HPF: celoletne pnevmatike še kako obstajo, GY Vcetor 4season je celoletna pnevmatika. V testih se je lansko leto najbolje obnesla Vredestein Quatrac 3. Celoletna pnevmatika pa je kompromis.

Če nisi niti dinamičen niti agresiven voznik, ter nisi doma v predelih, kjer je veliko vožnje v extremnih razmerah (sneg). Potem verjetno ne boš opazil prav nobene razlike.
 
kyron09
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr sep 05, 2012 7:45 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a kyron09 Ne sep 30, 2012 8:24 am

Če praviš da ni celoletnih gum,,,kaj ti pa pomeni M+S. In če sprašuješ za zimske gume te pa vprašajo a bom celoletne ali zimske.
lp
 
Uporabniški avatar
mihouca
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr mar 23, 2011 12:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a mihouca Ne sep 30, 2012 8:45 am

M+S je zimska guma pomeni Mud + Snov.

Na celoletni pa mislim da piše all-seasons, ampak me ne držat za besedo.

Viking je mislil napisati, da je celoletna guma pač velik kompromis, in da se ti bolj splača vzeti zimsko gumo in jo voziti celo leto(vsaj tako večina počne).

p.s. se pardoniram tako kot sem napisal M+S pomeni Mud + Snov in je lako celoletna ali zimska(ima zraven te oznake snežniko)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a maniaxxx Ne sep 30, 2012 8:48 am

mihouca je napisal/-a:M+S je zimska guma pomeni Mud + Snov.

Na celoletni pa mislim da piše all-seasons, ampak me ne držat za besedo.

Viking je mislil napisati, da je celoletna guma pač velik kompromis, in da se ti bolj splača vzeti zimsko gumo in jo voziti celo leto(vsaj tako večina počne).

p.s. se pardoniram tako kot sem napisal M+S pomeni Mud + Snov in je lako celoletna ali zimska(ima zraven te oznake snežniko)



To je šele bedarija :roll:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a Vikking Ne sep 30, 2012 10:29 am

mihouca je napisal/-a:
Viking je mislil napisati, da je celoletna guma pač velik kompromis, in da se ti bolj splača vzeti zimsko gumo in jo voziti celo leto(vsaj tako večina počne).



Ne, nisem tako mislil. To pomeni, da se solidno obnese poleti in pozimi. Splača se ti vzeti posebej zimske pnevmatike in posebej letne pnevmatike.
 
Uporabniški avatar
mihouca
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr mar 23, 2011 12:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a mihouca Ne sep 30, 2012 12:09 pm

maniaxxx je napisal/-a:
mihouca je napisal/-a:M+S je zimska guma pomeni Mud + Snov.

Na celoletni pa mislim da piše all-seasons, ampak me ne držat za besedo.

Viking je mislil napisati, da je celoletna guma pač velik kompromis, in da se ti bolj splača vzeti zimsko gumo in jo voziti celo leto(vsaj tako večina počne).

p.s. se pardoniram tako kot sem napisal M+S pomeni Mud + Snov in je lako celoletna ali zimska(ima zraven te oznake snežniko)



To je šele bedarija :roll:


Večja bedarija je kupiti celoletne gume, sicer pa po želji, vsak dela kar mu paše, in če je komu škoda kupiti dva kompleta gum naj vozi celoletne.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a maniaxxx Ne sep 30, 2012 2:24 pm

mihouca je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
mihouca je napisal/-a:M+S je zimska guma pomeni Mud + Snov.

Na celoletni pa mislim da piše all-seasons, ampak me ne držat za besedo.

Viking je mislil napisati, da je celoletna guma pač velik kompromis, in da se ti bolj splača vzeti zimsko gumo in jo voziti celo leto(vsaj tako večina počne).

p.s. se pardoniram tako kot sem napisal M+S pomeni Mud + Snov in je lako celoletna ali zimska(ima zraven te oznake snežniko)



To je šele bedarija :roll:


Večja bedarija je kupiti celoletne gume, sicer pa po želji, vsak dela kar mu paše, in če je komu škoda kupiti dva kompleta gum naj vozi celoletne.


Jaz imam tako 2 kompleta, čeprav so mi zimske gume bedarija, ampak za nekoga, kot sta naprimer moja dva, ki ne nardita niti 10kkm na leto bi bile celoletne čisto solidna izbira ( imata zdaj dva kompleta), oziroma še boljša letne gume pa ketne ...zimske čez celo leto je najslabša kombinacija
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a pavel Ne sep 30, 2012 3:41 pm

Pozdravljeni.
Sem en od tistih redkih, ki se vozijo z celoletnimi gumami GY Vector 4season.
Pred dvemi leti sem jih kupil, ker sem imel pred njimi štiri leta letne gume, ki še niso bile izrabljene in se mi zdi čisto brez veze imeti ene letne in ene zimske stare 8 let. Delam namreč 10- 12oookm letno.
Pri normalni, neagresivni vožnji je guma čisto uredu kompromis, se pa seveda pozna razlika v snegu. Drugi avto pri hiši ima letne in zimske gume, pa so zimske v snegu kar konkretno boljše. Tudi pri bolj dinamični vožnji je opazna razlika, a če se tega zavedaš in vožnjo temu prilagodiš je čisto solidna guma, zato bodo naslednje verjetno enake.
So pa na Xsari Picasso, dimenzije pa 185 65 15.
 
Uporabniški avatar
mihouca
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr mar 23, 2011 12:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a mihouca Ne sep 30, 2012 4:41 pm

maniaxxx je napisal/-a:
mihouca je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
mihouca je napisal/-a:M+S je zimska guma pomeni Mud + Snov.

Na celoletni pa mislim da piše all-seasons, ampak me ne držat za besedo.

Viking je mislil napisati, da je celoletna guma pač velik kompromis, in da se ti bolj splača vzeti zimsko gumo in jo voziti celo leto(vsaj tako večina počne).

p.s. se pardoniram tako kot sem napisal M+S pomeni Mud + Snov in je lako celoletna ali zimska(ima zraven te oznake snežniko)



To je šele bedarija :roll:


Večja bedarija je kupiti celoletne gume, sicer pa po želji, vsak dela kar mu paše, in če je komu škoda kupiti dva kompleta gum naj vozi celoletne.


Jaz imam tako 2 kompleta, čeprav so mi zimske gume bedarija, ampak za nekoga, kot sta naprimer moja dva, ki ne nardita niti 10kkm na leto bi bile celoletne čisto solidna izbira ( imata zdaj dva kompleta), oziroma še boljša letne gume pa ketne ...zimske čez celo leto je najslabša kombinacija


Zimska guma ima boljši oprijem poleti, kakor letna pozimi tako da se s tem odjavljam iz debate.

Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a maniaxxx Ne sep 30, 2012 4:49 pm

mim si usekal..spet, letna je slabša od zimske samo in izključno, ko je sneg na cestišču, to ej pa par dni na leto ( če sploh še toliko), tako da, če imaš opcijski prevoz praktično zimskih ne rabiš, da bi mel pa zimske poleti mi pa ne pride na pamet, se mam preveč rad
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a peroRS Ne sep 30, 2012 4:57 pm

mihouca je napisal/-a:Zimska guma ima boljši oprijem poleti, kakor letna pozimi tako da se s tem odjavljam iz debate.
Lp


Vendar moraš upoštevat, da so prave zimske razmere (sneg, led na cesti) le ca. 4 mesece na leto (pa še to v hribovitih krajih), tako da se v tem primeru voziš 2/3 leta s slabimi gumami (zimske poleti) ;)
Poleg tega pa zimsko gumo poleti zrediraš do nule, tako da si prisiljen kupovati nove gume vsako sezono. Govorim iz lastnih izkušenj.
Na Citroenu sem se par let vozil celo leto z zimskimi gumami. Novembra sem kupil vse 4 nove, do naslednjega novembra so bile prednje znucane do te mere, da po snegu niso bile uporabne več :roll:

Sedaj imam pa letni in zimski komplet, oba sta zdržala 3 leta (zimski 3 sezone in letni 3 sezone).
Se pravi, v istem obdobju bi moral kupiti 8 zimskih gum (1x vse 4 in 2x po 2), tako pa sem 4 zimske in 4 letne (ki so malenkost cenejše od zimskih, ista dimenzija).
Pa si sami izračunajte kaj je ceneje in BOLJ VARNO! ;)
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a zuzek So okt 27, 2012 11:54 pm

letno delam 10-15k km, notranjski in goriški konec

zdaj sem imel zmeraj posebej zimske posebej letne gume ampak, ker sem dosti tudi v Novi gorici kjer je topleje
bi ubistvu se zimske gume kar rabile, čeprav mi je pa pomembno da gume držijo po dežju in ravno tako da niso
porazne na snegu

zanimam se za Vector 4seasons gumo http://www.b-f.si/Images/slike-vsebina/TEST%20AMZS%20ZIMSKA%202010%2018565R15.gif

sicer tu kaže da so slabše po dežju, me vseeno zanima koliko slabše držijo te gume?

se da še zmeraj normalno vozit z njimi če cesta še ni splužena, se pravi ko pade malo snega?

nisem nek dirkač, se pravi zmerna vožnja
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
NoXy
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne sep 27, 2009 7:39 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a NoXy Ne okt 28, 2012 10:24 am

Lahko ti povem da imam pnevmatike HANKOOK OPTIMO 4S(celoletne) letnik 09 in po mokrem zelo slabo držijo, malo hitreje se pripelješ v ovinek in že boš čutil da guma nima več oprijema. Enako je pri zaviranju na mokri cesti.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: CELOLETNE PNEVMATIKE

Napisal/-a zuzek Ne okt 28, 2012 3:08 pm

hvala za mnenje, sicer to je druga pnevmatika in nima enakih lastnosti kot gy vector

zanima me predvsem vožnja po mokri cesti?
Alergičen na rjo
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 9 gostov