Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a lisko Če maj 10, 2012 7:47 pm

Ena butasta...Zakaj pri hudiču so šli tlačit not ležaje?
Jaz bi to že predelal na puše kot imajo ostali.....ni hudiča da ne bi šlo pa je mir za evig.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a crxdelsol Če maj 10, 2012 8:48 pm

Doche je napisal/-a:
crxdelsol je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Nehaj sanjati, da bi se sam lotil obnove, ker na podlagi nekaj posnetkov ne boš naredil popolnoma nič. Ne vem iz kje si, vendar ga ni dneva, da ne bi romala kakšna prema od PSA (Peugeot-Citroen) proti Vrhniki k Vargalantu http://www.vargalant.si/

Moj nasvet bi bil, da ti mehanik sname premo in jo pelješ na obnovo. Zgoraj omenjeni ti jo obnovi za 288€ (ddv vključen).


Za 300 pa ti ga na servisu obnovijo. Meni so ga.


Nisi ti mel nekih težav z obnovo na servisu, pa potem študenti, mulci, otroci, nesposobneži itd?


Ja sem, so ga pa obnovili za 300€ in 1leto garancije, ki pa je nisem uveljavljal ker sem avto prej prodal. Pač povem ceno.

Povem še izvajalca: Avto Golec Sl.Bistrica, lahko tud brez računa zrihta da ti ga obnovijo pa še mulci, ki delajo na uradnem servisu na črno ti zmečejo skupaj :lol:
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a DJ-DUST Če maj 10, 2012 10:05 pm

Kosho je napisal/-a:
DJ-DUST je napisal/-a:Ne ne nobene zamere. Sam povem kaj so meni povedali. Verjamem da se da tudi s gretjem, na ta način je že marsikatera stvar popustila... :)



DJ-DUST kako ste pa vi vzeli osovino ven?

Lp


Videl sem kolega kako obnavlja na Hrvaškem moste in sem ubral njegovo tehniko, z tanko fiberico lepo zarežeš na levem in desnem delu mosta:
Slika

Zbiješ potem še roke dol iz osovin:
Slika

Potem nabiješ zadevo na mesto:
Slika

Narediš zraven reza dve luknji ker moraš zavariti in da boš 100% da bo držalo:
Slika

Pobrusiš vse in prebarvaš:
Slika

Nabiješ nove ležaje, obvezno vse na debelo namazat da izpodriva vodo:
Slika

Pobarvaš še roke:
Slika

Pa montaža nazaj:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tukaj sta še vidna črna stabilizatorja levo in desno na vsako roko, to ima samo 206 SW in 206 RC...
Slika
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a ESX So mar 02, 2013 10:29 pm

Eno vprašanje za DJ-DUST-a. Sam imam namen pri saxoju vgradit niple pa me zanima, ali je znotraj povezava med tistim delom kjer je notri plastična puša (med ležajoma) ter samo roko ? Ker če je potem je potrebno nafilat celo roko z mastjo, da bo vsa mast potem prišla tudi do ležajev ?
 
kim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 02, 2013 6:58 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a kim Sr okt 02, 2013 7:55 pm

Pozdravljeni, ko ima hudič mlade se zgodi še meni na mojem p 206 sw ju problem zadnje preme, letnik 03, prevoženih 135000km.Avto sem l šele dobro kupil in en teden je bilo vse ( očitno je bil avto ves prešprican z oljem)ok zdaj pa škripa kot stara ciza, me je kar sram.Mehanik nisem in tudi orodja nimam da bi se lotil sam. Zanima me ali mi kdo lahko zamenja če kupim set oz. ali to kdo to počne dobro,pošteno in za razumljivo ceno.
Hvala vsem za odgovor ali telefon od izvajalcev.
 
Uporabniški avatar
Marsovček
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Sr dec 22, 2004 2:13 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Marsovček Sr okt 02, 2013 9:53 pm

kim je napisal/-a:...ali to kdo to počne dobro,pošteno in za razumljivo ceno. Hvala vsem za odgovor ali telefon od izvajalcev.


V Beltincih ali v Piranu?
 
kim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 02, 2013 6:58 pm

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a kim Sr okt 09, 2013 8:12 pm

Seveda mi je Piran bližje.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a Fan Sr okt 09, 2013 8:55 pm

Pozdravljeni

To lahko naredi vsak mehanik - o strošku popravila preverite pred posegom
- http://www.vargalant-horjul.si/
- http://www.vargalant.si/

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
valvoline
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: Sr jul 23, 2008 7:36 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a valvoline Če feb 28, 2019 8:02 pm

lisko je napisal/-a:Ena butasta...Zakaj pri hudiču so šli tlačit not ležaje?
Jaz bi to že predelal na puše kot imajo ostali.....ni hudiča da ne bi šlo pa je mir za evig.

Za enega bratranca sprasujem, ima zjeban zadnji most na p206 klasika, kljub temu da je par let nazaj bil obnovljen pa zelo malo vozen. Kje pr nas dobit kakovostne bakrene/bronza puse? Nekaj temu podobno:
http://marxxonindustry.blogspot.com/201 ... ugeot.html
 
valvoline
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: Sr jul 23, 2008 7:36 am

Re: zadnji most / prema peugeot 206

Napisal/-a valvoline Ne mar 24, 2019 7:40 pm

Dobil smo obnovljen rabljen zadnji most in je res kot nov nima nic lufta. Most smo ze zmontiral in je top. Gor na rokah smo se nasraufal niple ter lepo nafilal mast z mazalico tak da bo mir. Problem je da je avto iz katerega smo dol vzel biv znizan, torej visina torzije je nastavljena kasnih 2-3cm nizje kot je tovarnisko. :) Iscemo nekega pametnega navodila na netu kako pravilno nastimat visino pa nic ne najdemo. Okvirno vem kaj je treba naredit, torzijske stange prestavit za en zob levo in desno, pa vendar bi raje pogledal nekega navodila da ne bomo kej zjebal in unicil most :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov