Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
stefan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Sr avg 29, 2007 11:40 am

Strešno okno

Napisal/-a stefan Sr feb 27, 2008 11:24 pm

Ker v avtu nimam klime, bi si rad vgradil strešno okno. Zanima me, če je to smiselno???
LP

Pišta
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Če feb 28, 2008 1:34 am

Če nimaš ne klime in ne šibedaha, avto najbrž ni nevemkoliko vreden; samo strešno okno pa ni poceni hec.
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Če feb 28, 2008 2:11 am

Verjetno te zanima, ce bo v avtu kaj bolj hladno...Zal ne bo, razen
pri nekoliko vecjih hitrostih je malenkost bolje, imas vsaj svez zrak. Splaca
se pa skoraj sigurno ne...
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Če feb 28, 2008 9:00 am

Pri nas smo imeli 2 avtomobila, ki sta imela strešna okna, vsa vgrajena tovarniško seveda. Torej situacija je sledeča: če je zunaj soparno ti tisto okno ne pomaga popolnoma nič.... med vožnjo je z odptrim strešnim oknom večji pretok zraka skozi kabino in imaš občutek da je hladneje, to je pa tudi vse. Klima je le klima.
Naknadna vgradnja strešnega okna je lahko riskantna.... namreč tovarniško vgrajena okna imajo vgrajen odvodni kanal okoli okna in urejen odvod vode.... to pomeni da četudi ti malo vode vdre mimo okna jo ne dobiš v kabino. Tebi tega ne bodo mogli naredit in bo okno slonelo na tesnilu, ki pride okoli luknje na strehi... torej lahko se zgodi da ti bo zamakalo v kabino ob kakšnem nalivu. Cena vgradnje je tudi kar visoka.
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
_BlisteR_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: Če avg 16, 2007 9:53 pm
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a _BlisteR_ So mar 01, 2008 11:58 am

je pa tko da če maš šbedah odprt in na soncu bo "vsa" toplota šla ven skos šibedah.ampak sam teoretično.če bi že kej dajal je najbolši in ki se celotna šipa pomakne pod streho, tako da lahko glavo vn daš :D sam to bi mogu še tapete na strehi menat.
 
Uporabniški avatar
slatncan
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Po maj 01, 2006 5:06 pm

Napisal/-a slatncan So mar 01, 2008 12:23 pm

šibedah je zakon!sam imam na svojem mondeu in klimo in strešno okno, in polet je šibedah skos odprt...klima pa le redko prižgana!razn na kakšne dolge ture, kajti po avtocesti ni fajn odprta streha. drugače se pa pozna velika razlika če je streha odprta, tako kot je že eden povedal, zrak kroži(in to če maš šipo stransko odprto za samo 2-3 cm + streha dvignjena, se pozna.

lp, slatncan
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk So mar 01, 2008 1:41 pm

jz mam šibedah in klimo... med prehodnim obdobjem (pomlad/poletje, poletje/jesen) uporabljam kombinacijo obojega oziroma samo šibedah, sred poletja ko so temperature nad 25 pa samo še klimo, šibedah pa včas za styling :) tako da se splača, razn če maš kakšno staro kanto... aja, je pa najbrž tud odvisno kakšen šibedah imaš- jz mam serijsko vgrajenega in zrak res lepo kroži po kabini, brez strahu da bi se zarad tega prehladil, vendar vseeno čutš hladnejši zrak ;)
EJ6
 
Uporabniški avatar
Denii
Novinec
 
Prispevkov: 295
Pridružen: Po apr 12, 2004 9:15 pm

Napisal/-a Denii Ne mar 02, 2008 1:35 pm

http://www.webasto.si/strehe/osebni_avto.htm tuki prodajajo strešna okna men je zanimiva panoramska streha, pa še montaža je možna pri njih vendar so cene visoke kvaliteta pa tudi.
Clean look
 
Matteo Pichello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 18, 2007 4:31 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Matteo Pichello Ne apr 27, 2008 11:33 am

Men je šibedah zakoooon :) edino kar me moti je ko odprem šibedah mi kdaj sonce sije direkt u glavo, pa še neznosna vročina in si pol takoj prešvican. Kar se tiče hladnosti in praktičnosti je to zame ena izmed najpomembnejših stvari pri opremi.
Mitsubishi Colt 2.0gti (145km), 7600rp/min
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Ne apr 27, 2008 11:59 am

šibedah ni slaba zadeva,je pa res da je najbolši tist ki gre cel pod streho.
pri 3 vratnem avtu se zelo dobro obnese,zadaj nagneš onka ven in odpreš šibedah,dokler se voziš je hladno v avtu,ko pa obstojiš je pač vrečo spet
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Sr apr 08, 2009 7:24 pm

a je možno, da bi pri polotu izrezal šibedah z nekaj cm pleha in potem na svojmu izrezal enako luknjo ter privaril?
imel sem v mislih, da bi od razbitga polota s pomočjo šablone izrezal šibedah in šablono prenesel na svojga ter privaril na svojga.tako ne bi rabil nobene luknje delati in krivit pleh za šibedah
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Sr apr 08, 2009 7:32 pm

Seveda da se da, samo je pa tudi cela procedura.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Sr apr 08, 2009 7:39 pm

lancia hf je napisal/-a:Seveda da se da, samo je pa tudi cela procedura.


no varilni aparat in varilca imam (na plin argon-al ka je že, pač da ne dela žlindre), kit ni problem kupit, barvo že mam.nimam pa šibedaha...oz. bom mal po odpadih šol na sprehod.

če ma kdo za polota 6n kake slike (detajlne) bi jih bil zelo hvaležen.mogoče celo informacije o šibedahu (lahk na pm)
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
fricko1
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne feb 06, 2005 4:12 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a fricko1 Sr apr 08, 2009 8:03 pm

če ti bo uspelo to naredit, se najavljam da zmontiraš na mojega :lol:
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Sr apr 08, 2009 8:27 pm

lej, če misliš vgradit šibedah, ga daj nekomu ki to obvlada. js sm pri kadetu letnik 85 sam naredu in mi je zlo dobro ratal. ko sem pa na polota vgradil mi je pa rahlo spuščalo kljub novemu tesnilu. prdvidevam pa da zato ker ni bil od polota ampak od enga druzga avta. imaš pa originalni šibedah ali pa dodatno vgrajen. originalni ima (kot je že nekdo napisal) odvodne kanale za vodo, posebna vodila... tisto da bi ga odrezal pa privaril pa mislim da ne bo dobro izpadlo. bolje da ga odviješ z une strehe, narediš šablono s točnimi merami, in na svojem odstraniš strop, izrežeš luknjo, pa probaš če lepo paše not. če ni na pravi poziciji, lahko pri malo večji hitrosti grdo šumi ali celo piska.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Sr apr 08, 2009 9:17 pm

a mi lahk pove, koliko se pleh razteza pri varjenju...no šlosarji: pojavilo se je vprašanje, koliko mi bo zvilo pleha ob varjenju...?
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Sr apr 08, 2009 9:21 pm

Mgajvr je napisal/-a:lej, če misliš vgradit šibedah, ga daj nekomu ki to obvlada. js sm pri kadetu letnik 85 sam naredu in mi je zlo dobro ratal. ko sem pa na polota vgradil mi je pa rahlo spuščalo kljub novemu tesnilu. prdvidevam pa da zato ker ni bil od polota ampak od enga druzga avta. imaš pa originalni šibedah ali pa dodatno vgrajen. originalni ima (kot je že nekdo napisal) odvodne kanale za vodo, posebna vodila... tisto da bi ga odrezal pa privaril pa mislim da ne bo dobro izpadlo. bolje da ga odviješ z une strehe, narediš šablono s točnimi merami, in na svojem odstraniš strop, izrežeš luknjo, pa probaš če lepo paše not. če ni na pravi poziciji, lahko pri malo večji hitrosti grdo šumi ali celo piska.


a maš kaj slik?...pa če mi lahk to poslikaš?
Lep pozdrav :)
 
Aldin20
Novinec
 
Prispevkov: 170
Pridružen: So avg 04, 2007 1:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Aldin20 Sr apr 08, 2009 9:22 pm

odvisn z kero aparazo bos svaso..zna se zgodit da ce bo premocno da ti gre..definitivno pa dobro pripravit pleh..predgretje itd :)
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Sr apr 08, 2009 9:30 pm

žal slik nimam, ker pred leti niti pomislil nisem na slikanje. pa pozabil sem napisat da je med vgradnjo zgornjega dela okovja na pločevino zelo priporočljivo zatesnit z trajno elastičnim silikonom. pa pri izrezu luknje v stropno blago moraš pazit da ga ne odrežeš preveč
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Če apr 09, 2009 1:12 pm

Aldin20 je napisal/-a:odvisn z kero aparazo bos svaso..zna se zgodit da ce bo premocno da ti gre..definitivno pa dobro pripravit pleh..predgretje itd :)


na plin argon (nism pa zihr), ki ne dela žlindre
Lep pozdrav :)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov