Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Rover 214 Si l96 Zakodirana mašina

Napisal/-a jaggy Sr jan 02, 2008 12:51 pm

Lep pozdrav vsem skupaj!
Imam težavo z roverjem in sicer avtu je bojda enkrat zmanjkalo štroma in se je zakodiral in mašina noče več zaverglat. Daljinec na ključu je pa tudi pokvarjen, tako da mi preostane samo, da ga dam še na kak servis odkodirat, no na selmerju to baje znajo sam pa tud niso tako poceni:)
Zdaj me pa zanima če ve kdo mogoče če se da to še kako drugače rešiti ali če ve za kakšen tak računalnik da se menja.
Hvala vam za odgovore!
 
Dr.servis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne mar 25, 2007 5:15 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a Dr.servis Če jan 03, 2008 7:36 pm

Bo trba selmarco obiskati.
Ka motor niti ne obrača?
Nemogoče naredim takoj, na čudeže je treba malo počakat, po potrebi tudi čaram.
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Napisal/-a jaggy So jan 19, 2008 3:08 pm

Ne ker ko obrnem ključ noče ajnlaserja zagnat sma se pa z bratom enkrat neki hecala in je nekako pri mašini vžigu motor ampak ko je zalavfu je takoj tudi ugasnil ker zgleda zablokira dovod za bencin...
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl So jan 19, 2008 3:11 pm

Nekje bi mogu met 4 mestno številko za odkodiranje motorja, maš vse pa pirje od avtomobila?
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl So jan 19, 2008 3:24 pm

No nekje bi mogu met kartico z varnostnimi podatki. Potem pa:
1.vtakneš kjuč v ključavnico voznikovih vrat
2.zvrtiš v položaj za odklepanje tolikokrat kolikor je prva številka 4 mestne kode (če je naprimer 4 zavrtiš 4krat)
3.v smer za zaklepanje kolokor je druga številka
4.v smer za odklepanje kolikor je trejta številka
5.v smer za zaklepanje kolikor je četrta številka
6.na koncu z obratom v položaj za odklepanje odpreš vrata

Če si vse prav naredu bo indikator delovanja alarmnega sistema (rdeča lučka) nehala utripat in motor lahko vžgeš :)
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl So jan 19, 2008 3:28 pm

Aja pa še to. Če se zmotiš odpreš pa zapreš vrata in greš od začetka, pa če se zmotiš 3krat potem 10min ne moreš vnašat kode oz nima efekta. Pa potem ko ga odkleneš bo ostal sistem za blokiranje motorja deaktiviran dokler ne zakleneš avta spet z daljincem. Tak da ker daljinca nimaš se ti potem naslednjič ne bo treba ukvarjat spet z tem če ti spet elektrike zmanka 8)
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor So jan 19, 2008 3:43 pm

Lepo ti je že povedal moj predhodnik, to je neke vrste varnostna blokada motorja, da ti pač avta ne morejo kar ukrast. Ob nakupu avta je takratni kupec dobil 4-mesto kodo, s katero lahko odkleneš avto v takem primeru. Brez te kode pa mislim, da ti bodo lahko (žal) pomagali samo na servisu, to je lahko Selmar ali pa Blaž Benčina v Ljubljani, ni pa to poceni zadeva, to pa verjamem.
Lahko pa probaš iz Anglije dobit to kodo, mislim da na osnovi VIN številke avtomobila, s tem da moraš dokazat tudi lastništvo nad vozilom. Ampak to traja, na servisu bo po moje hitreje.
Če te zanima, mi piši na ZS, bi moral nekje poiskat naslov, kjer se da naročit te razno razne kode od Roverjev.
Lep pozdrav
Slika
 
Uporabniški avatar
CarInvent
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: So nov 08, 2003 11:14 pm

Napisal/-a CarInvent Če jan 24, 2008 11:04 pm

Verjetno bo treba odkodirat motorni računalnik - vse ostale rešitve znajo biti predrage kot tudi nakup novega - glede na vrednost avta nesmiseln. Lahko se oglasiš pri nas, da vidimo kateri tip računalnika imaš in kaj se da rešiti
avtoelektronika pika si
 
Uporabniški avatar
caco1825
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 11, 2007 11:28 pm
Kraj: ms

Napisal/-a caco1825 Po mar 31, 2008 12:38 am

Alo!!

Sem lastnik roverja 200 l.98,
in me zanima samo ena stvar pri rezrevnih ključih je gor en mali listič na katerem je gori črka R in potem štiri mestno število, a je mogoče to koda za odblokiranje?
avto imam malo več kot eno leto pa ne vem kaj pomenijo te št.

LP
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Po mar 31, 2008 7:20 am

caco1825
Mislim, da to ni ta koda, jaz sem to kodo dobil zapisano na eni kartici, kao neka security card je bla, za ta mali listek pa vem, da je bil zraven, samo kaj pa pomeni, pa ne bi vedel. Bom probal malo preverit.
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Napisal/-a Blinder Po mar 31, 2008 8:27 am

caco1825 je napisal/-a:Alo!!

Sem lastnik roverja 200 l.98,
in me zanima samo ena stvar pri rezrevnih ključih je gor en mali listič na katerem je gori črka R in potem štiri mestno število, a je mogoče to koda za odblokiranje?
avto imam malo več kot eno leto pa ne vem kaj pomenijo te št.

LP


Provaj odklenit s kodo pa boš videl. Nic te ne stane. Samo na pamet se ne spomnem kak se odklene s kodo.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl Po mar 31, 2008 8:57 am

Blinder je napisal/-a:
caco1825 je napisal/-a:Alo!!

Sem lastnik roverja 200 l.98,
in me zanima samo ena stvar pri rezrevnih ključih je gor en mali listič na katerem je gori črka R in potem štiri mestno število, a je mogoče to koda za odblokiranje?
avto imam malo več kot eno leto pa ne vem kaj pomenijo te št.

LP


Provaj odklenit s kodo pa boš videl. Nic te ne stane. Samo na pamet se ne spomnem kak se odklene s kodo.


Mislim da to ni to ker mam js to tud napisan na neki kartici. Drugač je pa postopek kak se s kodo odklene mal višje napisan.
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
caco1825
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 11, 2007 11:28 pm
Kraj: ms

Napisal/-a caco1825 Po mar 31, 2008 11:39 am

Aha ok hvala za odgovore!

Ko sem kupil avto se dobil zraven 2 ključa 2 daljinca, to 4 mestno število, in malo kartico na kateri samo piše kako se izklopi blokada motorja! piše da se z daljincem, če ne pa moraš ročno, postopek pa je opisan v knjižici z navodili, katere nimam:/!
Tako da upam da se nič ne zablokira! Noro je pa pri teh avtomobilih ker ga ne moreš odpreti z ključem! Če se slučajno kaj zjebe bom probal z to kodo kar res dvomim da je prava, ne bom pa nič diral dokler vse lepo funkcionira!

Samo še eno vprašanje, že od nakupa avta na voznikovi strani ko zaklepam avto škrta motorček, škrta pa le takrat ko avto stoji na soncu oz. ko je zunaj vroče, kljub temu pa se vrata lepo zaklenejo, ali gre notri kak univerzalen motorček ali mora biti prav od roverja, in kako se odstrani prevleka na vratih?

LP
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Po mar 31, 2008 2:57 pm

caco, ne se sekirat, to je pač rover. pri mojem včasih tak zaškrta, da me je strah, pa že enajsto lepo dela lepo bp.
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl Po mar 31, 2008 4:24 pm

caco1825 je napisal/-a:Aha ok hvala za odgovore!

Ko sem kupil avto se dobil zraven 2 ključa 2 daljinca, to 4 mestno število, in malo kartico na kateri samo piše kako se izklopi blokada motorja! piše da se z daljincem, če ne pa moraš ročno, postopek pa je opisan v knjižici z navodili, katere nimam:/!
Tako da upam da se nič ne zablokira! Noro je pa pri teh avtomobilih ker ga ne moreš odpreti z ključem! Če se slučajno kaj zjebe bom probal z to kodo kar res dvomim da je prava, ne bom pa nič diral dokler vse lepo funkcionira!

Samo še eno vprašanje, že od nakupa avta na voznikovi strani ko zaklepam avto škrta motorček, škrta pa le takrat ko avto stoji na soncu oz. ko je zunaj vroče, kljub temu pa se vrata lepo zaklenejo, ali gre notri kak univerzalen motorček ali mora biti prav od roverja, in kako se odstrani prevleka na vratih?

LP



Vse šraufe odšraufaš, mal nižje od ogledala, tam ko je ročka za odpiranje vrat itd pa je to to. Drugač pa pust namir dokler dela, men je stikalo za odpiranje voznikove šipe delalo sam občasno pa je začel delat ko sm dobu novo stikalo tak da zdej dela 1 let brez da bi menju :D
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
caco1825
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 11, 2007 11:28 pm
Kraj: ms

Napisal/-a caco1825 Po mar 31, 2008 8:54 pm

aha potem pa pustimo pri miru, drugače pa avto dobro laufa, razen tega da mi nekje pušča vodo, ni pa kriva hihtunga ali pa glava ker je dihtunga nova pa glava pregledana, v raztezni posodi ni olja, pa nivo olja se ne dviguje, pa ni sirčka na pokrovu od olja, pušča mi pa skoraj eno leto pa ko je avto ogret lepo smrdi po hladilni tekočini, tak da mislim da se je kjer kaj odpustilo ali pa napokalo pa tam pušča ko voda kroži, drugi teden peljem avto k mehaniku naj ga malo pregledajo, upam samo da ni kaj velikega!
drugače sem pa res zadovoljen z avtom!

tnx za odgovore!

LP
 
Uporabniški avatar
HONDEK
Novinec
 
Prispevkov: 332
Pridružen: Ne mar 06, 2005 9:28 pm
Kraj: Maribor

Re:

Napisal/-a HONDEK Če mar 24, 2011 11:11 pm

TriCikl je napisal/-a:No nekje bi mogu met kartico z varnostnimi podatki. Potem pa:
1.vtakneš kjuč v ključavnico voznikovih vrat
2.zvrtiš v položaj za odklepanje tolikokrat kolikor je prva številka 4 mestne kode (če je naprimer 4 zavrtiš 4krat)
3.v smer za zaklepanje kolokor je druga številka
4.v smer za odklepanje kolikor je trejta številka
5.v smer za zaklepanje kolikor je četrta številka
6.na koncu z obratom v položaj za odklepanje odpreš vrata

Če si vse prav naredu bo indikator delovanja alarmnega sistema (rdeča lučka) nehala utripat in motor lahko vžgeš :)




Hvala za ta post. Danes me je rešo 500€ sred hrvaške v neki vukojebini mi je daljinec na roverju crkno
Gasilec z srcem dušo in telesom =)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: rafunc in 39 gostov