Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Kako do manjše porabe goriva ? Aditivi - MEGALON

Napisal/-a Mad Sr apr 26, 2006 2:19 am

...Po uvodnem članku iz revije - Mehanik - Voznik, sem poizkusil kontaktirati distributerja za Aditive znamke Megalon katere poznam že deset let in jih v zadnjem času nisem nikjer zasledil v prodaji ter se dogovoril za test slednjih. Aditivi za olja in goriva so čistilna sredstva in specialni dodatki, ki v motorju zmanjšajo trenje, preplastijo kovinske dele in nudijo dodatno zaščito pred obrabo in z zmanjševanjem trenja logično - porabe... dajejo boljše rezultate tudi na eko testu vašega katalizatorja - manj trenja - manj temperature - manj emisij - manj porabe... sedaj sem prevozil kakih 2000 km, kar naj bi bila meja, da se mikrokeramika, ki je v motorju(dodatek olju) aktivira in postavi motor v boljše delovanje . Opazil sem, da se pri delovanju motor prej ogreje na delovno temperaturo in da pri obremenitvah temperatura olja ne pride tako visoko kakor prej ... Zanimivo bo videti kaj se bo zgodilo ko bom šel izmeriti moč motorja ... Naredil sem eno meritev pred vlitjem Megalona v motor, naslednje tri bodo : prva, - po prevoženih 2000 km v motornem olju, naslednja :lol: po vlitju v menjalnik in po prevoženih naslednjih 2000 km in tretja :D , ko bomo dodali še aditiv za gorivo -drugi tank po dodajanju... Isti test se dela na motorju Klio Williams - ta nikoli ni imel aditivov , medtem ko moj že ima teflonski dodatek Sintoflon, ki je tudi zelo dober... po prvem dodajanju ti pade poraba do 8%... vse teste boste lahko sledili v reviji Mehanik - Voznik katera tudi financira projekt, meritve pa se delajo pri - AVTO ELEKTRONIKA d.o.o (pri Slugi Rajkotu) Dunajska 421 Ljubljana - Črnuče. Tam vam lahko izvedejo tudi dijagnostiko, popravila elektronike, ABS-a, dekodiranje avtoradijev in kvaliteten CHIP - TUNING... naslov : www.chiptuning.si Imajo tudi Dinamometrično mizo za meritve moči - navora na 4x4 pogonih... Spremljajte - še bom pisal... L.p. Mad :lol: :lol: :lol:
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
alfy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če apr 27, 2006 3:45 pm

Napisal/-a alfy Pe apr 28, 2006 7:13 pm

Pozdravljen!

Kaj je ta MEGALON podoben (al isti) kot SINTOFLON varjanta ???

Pri SINTOFLONu so obljubljalo za blaznih 27% manjšo porabo in še in še...
.. preizkušeno pa lahko rečem da je zmanjšal za največ 8%...

LP
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Pe apr 28, 2006 9:47 pm

alfy je napisal/-a:Pozdravljen!

Kaj je ta MEGALON podoben (al isti) kot SINTOFLON varjanta ???

Pri SINTOFLONu so obljubljalo za blaznih 27% manjšo porabo in še in še...
.. preizkušeno pa lahko rečem da je zmanjšal za največ 8%...

LP


...Kakorkoli v Elaborare sem bral (Italijanska revija o tuningu), da so z testiranjem dobili podatek od 4 do 20% manjša poraba odvisno od avta... ni za vse avtomobile isto... Npr: Test ki je sigurno merodajen, ker je prikazan na vozilu in fotodokumentiran :
Mini Cooper 1.6 120 km - test je opisan v številki Elaborare št:63 jun 2002 ... stran 70 - Testirali so avto ki je imel blizu 30000 km - original nepredelano vozilo - izmerili so 119.7 km pri 6151 obratih/min in 153 Nm navora pri 4499 obratov/min v originalnem stanju (na avtomobilu, ki je deklariran 120 km )
1 test : ... po dodajanju aditiva Sintoflon E:T: v motor je na merilnih valjih pokazal 124.3km in 158 Nm pri4808 o/min----
2 test - nato so spet dodali Sintoflon za injektorje (trattamento benzina) v benzinski rezervar za čiščenje injektorjev in vbrizgalnega sistema in dosegli po meritvi rezultat 127.2 km pri 5877 o/min in navor159 Nm pri 4800 o/min . Avtomobil je po testu vozil okrog 2500 km da je Sintoflon E.T. počistil motor nakar so menjali motorno olje, filter in dodali Sintoflon Protector - dodatek za motorno olje bolj gost in manj čistilen od predhodnega - E.T - ja.
3 test - rezultati po meritvi so bili naslednji : 127.7 km pri 5946 o/min in 159 Nm pri 4755 o/min. Torej pridobili so porast moči in navora ( 8 km in 6 Nm - pri nižjih obratih ) kar sigurno ni malo ... vse pa na račun zmanjšanja trenja in padca temperature ... Motor je bolj zaščiten in poraba pade ... Kaj pa 8% manjša poraba ? Saj to je uspeh glede na to da že tako imaš majhno porabo alfy ... meni je na Audiju 1.8 t padla z 14.6 na 13.5 litra bencina koliko je to % se mi niti ne da računati je pa pri istem režimu vožnje... temperatura olja ko ga gonim ne gre čez 100 stopinj / prej tudi 115... in ko sem razstavljal motor na prejšnjem avtomobilu ... v motorju so bili bati/ glava čisti brez ostankov izgorevanja - saj ... ker mi je dvakrat razneslo cev od vode pri 265 km/h in sem se ustavil na rdečem (puščala je glava - pritisk v vodi) isti ta motor pa še danes dela - glavo smo kasneje še enkrat popravili - Sierra Cossworth po Grosupljem in Lavrici jo lahko vidite ...bordo rdeča ... torej
Sintoflon in večino dodatkov niso slabi, ker je motor čistejši (emisije) tišji, lepše deluje in manj porabi... - Megalon sem se odločil testirati, ker so mi rekli, da je boljša keramika od teflona ker zdrži večje temperature in ostane ko je naplaščena vedno v motorju...(do sedaj pa testa še ni bilo tako natančno dokumentiranega in sem pač skeptičen glede na to da sem bil z Sintoflonom zeelo zadovoljen)
... Naslednji teden dobimo dokaz ... prva meritev po 2000 km ... z Megalonom
L.p. Mad :D
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar Pe apr 28, 2006 10:16 pm

:rofl Daj nehajte že prodajat te lažne x-prdajzarje in podobne magične preparate za zmanjšanje porabe tudi do 45%. :bonk
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Pe apr 28, 2006 10:18 pm

milankregar je napisal/-a::rofl Daj nehajte že prodajat te lažne x-prdajzarje in podobne magične preparate za zmanjšanje porabe tudi do 45%. :bonk

...8 % ... in se lahko prepričaš... imam teste npr - če voziš 20000 km letno prevoziš potemtakem 1600 km zastonj... L.p. Mad
Zadnjič spremenil Mad, dne Ne apr 30, 2006 12:46 am, skupaj popravljeno 1 krat.
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
tony1
Novinec
 
Prispevkov: 368
Pridružen: So nov 27, 2004 11:00 pm

Napisal/-a tony1 So apr 29, 2006 12:48 am

edini pametni aditiv za v avto je 100 oktanski bencin ;)
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So apr 29, 2006 3:01 am

tony1 je napisal/-a:edini pametni aditiv za v avto je 100 oktanski bencin ;)


...Če imaš kolega na letališču dobiš 135 oktanskega - seveda ne smeš imeti gor katalizatorja... :woohoo
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 So apr 29, 2006 6:12 am

jst sm tanku 100 oktanca od OMVja, pa mislim, da mi je avto več porabu kot za navadnim 95 oktanskim bencinom, ob istem režimu vožnje. tak da jaz tega ne verjamem al pa mojmu avto ne paše... :-P
Slika
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate So apr 29, 2006 6:28 am

zupi13 je napisal/-a:jst sm tanku 100 oktanca od OMVja, pa mislim, da mi je avto več porabu kot za navadnim 95 oktanskim bencinom, ob istem režimu vožnje. tak da jaz tega ne verjamem al pa mojmu avto ne paše... :-P


Poskusi tankat več tankov za povrstjo, da se elektronika navadi na drugo gorivo.

Glede teh aditivov pa se vedno ne vem, komu naj verjamem...
Slika
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So apr 29, 2006 7:18 am

Mate je napisal/-a:
zupi13 je napisal/-a:jst sm tanku 100 oktanca od OMVja, pa mislim, da mi je avto več porabu kot za navadnim 95 oktanskim bencinom, ob istem režimu vožnje. tak da jaz tega ne verjamem al pa mojmu avto ne paše... :-P


Poskusi tankat več tankov za povrstjo, da se elektronika navadi na drugo gorivo.

Glede teh aditivov pa se vedno ne vem, komu naj verjamem...


Počakaj, da objavimo v Mehanik Voznik rezultate testa ... :-P
L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 So apr 29, 2006 10:50 am

po mojem se mora elektronika takoj privaditi drugi zmesi goriva zato, pa so različne sonde itd...
saj ni živa zadeva tko kot žabe ko jim pol kasneje pljuča zrastejo :?: ;)
Slika
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar So apr 29, 2006 12:34 pm

zupi13 je napisal/-a:po mojem se mora elektronika takoj privaditi drugi zmesi goriva zato, pa so različne sonde itd...
saj ni živa zadeva tko kot žabe ko jim pol kasneje pljuča zrastejo :?: ;)

Ko prvič tankaš bencin z drugačnim številom oktanov, imaš v rezervarju verjetno še 15L 95okt in 40L 100okt. Ko drugič tankaš, potem imaš že dokaj čisti 100okt bencin ... do tedaj pa elektronika dela malo tak malo ovak. :-P
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 So apr 29, 2006 1:42 pm

jst zmeri tankam takoj ko se mi pržge lučka in noter nalijem cca. 55 litrov, tolk sem tudi nalil takrat ko sem natoču 100 oktanca, tak, da tistih par litrov nebi smel povzročit nevemkake razlike, oz. večji procent (okol 90%), bi moral dat kake bolj konkretne rezultate... :cry:
Slika
 
Simonn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Po mar 22, 2004 10:36 am

Napisal/-a Simonn So apr 29, 2006 2:14 pm

Kje se da kupit ta sintaflon in koliko je cena?
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a lexuss So apr 29, 2006 3:05 pm

Mate je napisal/-a:
zupi13 je napisal/-a:jst sm tanku 100 oktanca od OMVja, pa mislim, da mi je avto več porabu kot za navadnim 95 oktanskim bencinom, ob istem režimu vožnje. tak da jaz tega ne verjamem al pa mojmu avto ne paše... :-P


Poskusi tankat več tankov za povrstjo, da se elektronika navadi na drugo gorivo.

Glede teh aditivov pa se vedno ne vem, komu naj verjamem...

o kle se pa tok režim
a pol je elektronika tko kokr človek kakor občuti tako se prilagodi, ta pa prvič slišm
sam tema je pa pametna, jst sm slišu neki za cataclean, čš da je posod pr mehanikih itn. isti princip pač sam da je bl za čiščenje
golf 3 vr6
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 So apr 29, 2006 3:15 pm

cataclean je za katalizatorje spucat, zviša temperaturo v izpuhu in v katalizatorju zato izgorijo nabrane usedline-delci..
Slika
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a lexuss So apr 29, 2006 3:27 pm

ja piše tut da je za prepucat motor, mišleno na ventilih pa od ventilou naprej, natoč se pa v bencin
golf 3 vr6
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So apr 29, 2006 7:30 pm

Simonn je napisal/-a:Kje se da kupit ta sintaflon in koliko je cena?


Poglej na www.sunside.si - Šmarje pri Kopru . Tam ga kupujem jaz ali na Fly motors v Trstu - pri nas je bolj človeška cena cca 6300 sit za E.T(čistilni) in okrog 5500 sit za Protector obstaja tudi Racing formula ki stane isto doda se pa po Protectorju cca 20000 km ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
alfy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če apr 27, 2006 3:45 pm

Napisal/-a alfy So apr 29, 2006 10:40 pm

Po moje je boljši aditiv s keramiko kot aditiv na bazi teflona... mislim da je keramični dosti bolj obstojen, bi moral služiti svojemu namenu dlje kot teflonski.

Vsaj tako mi narekujejo izkušnje iz cross motorja, kjer imam terenski spraj za mazanje verige na bazi teflona... po vsakem pranju se teflon izpere :( .

Mogoče pa se motim ne :?



LP
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne apr 30, 2006 10:06 am

Mad je napisal/-a:
milankregar je napisal/-a::rofl Daj nehajte že prodajat te lažne x-prdajzarje in podobne magične preparate za zmanjšanje porabe tudi do 45%. :bonk

...8 % ... in se lahko prepričaš... imam teste npr - če voziš 20000 km letno prevoziš potemtakem 1600 km zastonj... L.p. Mad


lepo te prosm zdej pa mal pretiravas.... kaj pomeni to da moja masina 4.2 Q
bi mogla namesto zdajsni (letnih razmer) met porabo 13,4 namesto 15,2?
al to velja samo za masince do 1.6 oz 1.8...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 121 gostov