Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a XTR Ne nov 26, 2006 9:10 pm

Po vsej verjetnosti pa bo dobil odgovor, da naj pride čez en teden, ker imajo tako gužvo. (Sem bil pri enem izmed omenjenih dvakrat in sem dobil tak odgovor). Pa ne mi rečt da v 14ih dneh ne more najti časa, da bi priklopil avto na tester.
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Ne nov 26, 2006 11:07 pm

afric je napisal/-a:
Strokovnjak je napisal/-a:Imamo Jumperja, pa tudi ni lih višek kvalitete. Že novemu je puščalo olje po motorju, so v garanciji zamenjali tesnilo, iz servisa pa se je vrnil z bunko na pokrovu motorja. Nekaj jim je očitno gor padlo, a itak jim ne moreš nič dokazat, zato se niti nismo bunili.
Stikalo za smernike je tudi serijsko slabo rojeno, ...
Nismo pa razočarani, saj smo že ob nakupu vedeli, kaj je Citroen in zato toliko cenejši od nemške konkurence.


Saj se popolnoma strinjam, in s tem namenom sem ga tudi kupil ampak glede na to da sem zanj zapravil lepih 4.5 mio sit mislim da to ni nic ceneje od kaksnega nemca.
Vsekakor ju3 imam sestanek z odvetnikom in potem grem se do trzne inspektorice (imam dogovorjen sestanek za petek) potem bomo pa videli kako bo sla situacija naprej.


Ah kje pa, kombi smo kupili leta 1998 in je bil v primerjavi z VW kar krepko cenejši, je 1.9TD, okoli 90 konjičev. VW transporterji s podobnimi motorji pa so imeli okoli 70 (ali še manj) konjev, skratka zelo švoh. Razmerje zmogljivosta / cena je bilo krepko za Jumperja. Več kot milijon sitkov ... Dvomim, da je danes bistveno drugače, saj na slovenskih cestah med kombiji več kot očitno prevladujejo Jumperji, Ducati In Boxerji.

Želim ti, da uspešno rešiš situacijo, jaz bi v tvoji koži ponorel. Se spomnim, da so enkrat enega v Sloveniji tako drkali kot tebe in jim je avto zapelju nazaj v salon kar skozi izložbo. Ne spomnim pa se kakšna znamka vozila je bila.
 
OLI
Novinec
 
Prispevkov: 446
Pridružen: So avg 27, 2005 3:41 pm

žalostno.......

Napisal/-a OLI Ne nov 26, 2006 11:12 pm

žalostno pri vsej stvari je to da si dela Citoen zelo lepo reklamo.
Omenjeni servisi pa enako.
Če bi imel možnost bi se obrnil prav na upravo Citroena v Evropi, si razmišljal kaj o tem?

Držim pesti da se ti stvar dobro izpelje.
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Napisal/-a zcmr Ne nov 26, 2006 11:21 pm

xandrej je napisal/-a:

Pa sploh ti maš C4 ali ti nateguješ tukaj folk al kaj? Malo mi smrdi vseskupaj. Skoz ljuvaš čez citroen pa C4 a kao hodil si 2 leti k enem in istem mehaniku ko te je jebal na suho... Ajaj oni so ti avto prodali. Servis je MREŽA in lahko greš kamor hočeš.. Zdaj pa se spravi k merlaku ali k jerovšku pa pridi čez 3 dni povedat kaj je bilo narobe...

pri citroenu ni tako enostavno...po njihovih pravilih lahko garancijo uveljavljas samo kjer si ga kupil,ker imajo nek specificen izracun....del stroskov garancije nosi prodajalec-mislim da so edinstveni na svetu ....
jaz sem moral ponoret da mi je inspektor dovolil da berlingota peljem drugam. to govorim za dve leti nazaj....mogoce je sedaj kaj drugace :oops:
Mercedes Benz service
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For Po nov 27, 2006 12:15 am

xandrej je napisal/-a:On ti je avto prodal ni ga pa naredil... To pa je razlika... Če ga ni sposoben popravit oz. naredit kot mora bit gre človek drugam kot sem ti napisal že 1 teden tukaj pišeš a si se peljal v grosuplje? Nisi! Si se peljal na Vrhniko k Merlaku? Nisi... Pa ne pisat bedarij v klubi je zelo dosti C4 pa ti povem, d se zgodijo kake neumnosti, da pa kakih stvari nebi porihtali pa si menda edini pa brez zamere.


Pa sploh ti maš C4 ali ti nateguješ tukaj folk al kaj? Malo mi smrdi vseskupaj. Skoz ljuvaš čez citroen pa C4 a kao hodil si 2 leti k enem in istem mehaniku ko te je jebal na suho... Ajaj oni so ti avto prodali. Servis je MREŽA in lahko greš kamor hočeš.. Zdaj pa se spravi k merlaku ali k jerovšku pa pridi čez 3 dni povedat kaj je bilo narobe...

Eni same neke odvetnike pa pravice pa daj daj...

Daj se malo umiri...

Kaj zdaj napadaš človeka? Če mu ne moreš pomagat, potem bodi tiho!
Od kje ti ideja da kar tako nateguje folk!? Kaj si fuknjen!? ČLOVEK IMA PROBLEM!!!

Ni problem v servisu, problem je pri glavnem zastopniku za Citroen! Če bi im bilo v interesu da je njihova stranka zadovoljna bi vsaj nadomestno vozilo dali.

Če bi Citroenova politika bila taprava bi sigurno popravili avto.

Če se ti da brat poglej kaj sem jaz vse dosegel pri pet let starem golfu.
Pa če ne bi priznali garancijo, bi 100% šel do konca...tudi na sodišče.
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Po nov 27, 2006 2:20 am

Strokovnjak je napisal/-a:
afric je napisal/-a:
Strokovnjak je napisal/-a:Imamo Jumperja, pa tudi ni lih višek kvalitete. Že novemu je puščalo olje po motorju, so v garanciji zamenjali tesnilo, iz servisa pa se je vrnil z bunko na pokrovu motorja. Nekaj jim je očitno gor padlo, a itak jim ne moreš nič dokazat, zato se niti nismo bunili.
Stikalo za smernike je tudi serijsko slabo rojeno, ...
Nismo pa razočarani, saj smo že ob nakupu vedeli, kaj je Citroen in zato toliko cenejši od nemške konkurence.


Saj se popolnoma strinjam, in s tem namenom sem ga tudi kupil ampak glede na to da sem zanj zapravil lepih 4.5 mio sit mislim da to ni nic ceneje od kaksnega nemca.
Vsekakor ju3 imam sestanek z odvetnikom in potem grem se do trzne inspektorice (imam dogovorjen sestanek za petek) potem bomo pa videli kako bo sla situacija naprej.


Ah kje pa, kombi smo kupili leta 1998 in je bil v primerjavi z VW kar krepko cenejši, je 1.9TD, okoli 90 konjičev. VW transporterji s podobnimi motorji pa so imeli okoli 70 (ali še manj) konjev, skratka zelo švoh. Razmerje zmogljivosta / cena je bilo krepko za Jumperja. Več kot milijon sitkov ... Dvomim, da je danes bistveno drugače, saj na slovenskih cestah med kombiji več kot očitno prevladujejo Jumperji, Ducati In Boxerji.

Želim ti, da uspešno rešiš situacijo, jaz bi v tvoji koži ponorel. Se spomnim, da so enkrat enega v Sloveniji tako drkali kot tebe in jim je avto zapelju nazaj v salon kar skozi izložbo. Ne spomnim pa se kakšna znamka vozila je bila.



Honda - klima mu ni zadost hladila :)

Drugače pa tako kot so svetovali idi drugam na servis...
Slika
 
afric
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: To nov 21, 2006 9:13 am

Napisal/-a afric Po nov 27, 2006 8:40 am

xandrej ne bluzi dej. Kaj ti mas citroena?? Samo tukaj v Sezani so trije in vsi trije imajo ze od samega zacetka problem da vozilo trese med 110 in 130 km/h.
In kar se tvoje trditve tice, ja sem bil u kopru in so me poslali nazaj k mojemu serviserju ces da ga on servisira ze ves cas in bo tocno vedel kaj se je z avtom dogajalo in kaj je bilo menjano itd.

Drugace pa ja Imam C4 nazalost in je en drek od avta, pa ne zamerit ce ga imate.
 
afric
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: To nov 21, 2006 9:13 am

Napisal/-a afric Po nov 27, 2006 9:12 am

Glejte se nimam namena kregat z nobenim kdo ima prav ne kdo koga nateguje itd. Jaz avto imam in xandrej, bi se ti zdelo prav da bi ti ga prodal po avto net in ti ne povedal kaksne probleme ima???
Meni ne zato sem ga tudi umaknil s prodaje in se odlocil da ukrepam z odvetnikom in trzno inspekcijo.
Drugace sem pa bil pri enem odvetniku precej dobremu (Odvetniska pisarna Matoz) in mi je ze sam rekel da z nobeno znamko nebi imel problemov kaj dosect vendar za Citroen pa dvigne roke. Sam je imel C5 tocno 2 meseca ko ga je prodal in je rekel da naj grem kar direkt k trzni in naj kaj probam ce mi uspe ampak da bo trda.
Upam samo da sem res edini s temi problemi ceprav dvomim. Vsaj glede nato na v tistih 2 tednih ko sem imel oglas na avto.net, so me klicali v 2 z enakimi probleki kot jih imam jaz. In ti povem kaj mi je svetoval citroen??
Ja fant zlazi se da je vse ok in se ga resi ne !!!!!!!!! Zdaj pa mi ti povej kaj mislis. Saj ce hoces za 2.800.000 ti ga prodam pa se ti ukvarjaj z njim.

Pa brez jeze, saj konec koncev samo sprasujem kaj se da storit in ce je se kdo s kakimi takimi problemi ali so samop tukaj na primorskem.
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Po nov 27, 2006 10:02 am

Vseeno kje ga servisiraš v mreži servisov Citroen pa če si ga kupil v avganistanu. En teden tukaj joče, že na drugem forumu so mu povedali naj se obrne na Jerovška ali Merlaka kear je v bljižini pa ni šel nikamor...

Pa da hodiš 2 leti na servis kjer te nategujejo tudi ne vem no... Naredi kaj hočeš zaradfi mene več kot 15x ti povedat kam se obrnit pa ti res ne morem...
 
BAZO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr okt 06, 2004 9:53 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a BAZO Po nov 27, 2006 10:03 am

No pri nam mamo tut c4 (mati je ponosna lastnica :twisted: ) in so tut težave. Najpri se je začel k se je pr vozniku kljuka zatikala, pa je pač na servisu un namazou pa je blo ql, pol so se težave pojavle, ker pozim serijsk radio ni delu, mislm delale niso tipke, tko da če si ga mu na radiu, je blo to pač to in nisi mogu na cd preklopit, lahko pa si dau bolj naglas al pa ga ugasnu.
No potlej pod težave morm še oment občasno nedelovanje tempomata, ki je začel delovat, če si auto ugasnu pa pržgau. No pol enkrat se je zgodilo, da se je sedež zataknu na določenem položaju in ni šel ne gor ne dol... super ane... potlej se je začel še predalček na armaturki zatikat, da ga j težko odpret in zapret...
No, da pa pač končamo zadevo, pa zdej piše, da sta ABS zanič (pač abs braking system faulty piše) uf aja pa še ESP piše da je zanič (usaj pomoj esp, da je, pač prot odnašanju zadka al kaj)...
Avto je pa star leto pa ene 2 mesca... Tko da woohoo :)
 
BAZO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr okt 06, 2004 9:53 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a BAZO Po nov 27, 2006 10:24 am

No mogu bi pa še oment, da je sestri na c3 šu alternator pr 30000km...
torej ja, nismo pretirano zadovoljni:)
 
skalca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To okt 10, 2006 7:39 pm

Napisal/-a skalca Po nov 27, 2006 10:42 am

Sam vozim C4, moj oče vozi C3, kolegica vozi C3, 2 soseda imasta C2, prijatelji Xaro. Vsi smo z avtomobilom zelo zadovoljni. Seveda se pojavljajo kakšne običajne težave, kot je značilno za vse znamke - saj je znano, da vseh sestavnih delov ne proizvaja sam proizvajalec avtomobila !
Sicer jaz tudi ne razumem, da si enemu servisu, ki tvojega avtomobila ne zna oz. noče urediti, lahko tako zvest !?! :shock:

lp
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Po nov 27, 2006 1:42 pm

[/quote]
pri citroenu ni tako enostavno...po njihovih pravilih lahko garancijo uveljavljas samo kjer si ga kupil,ker imajo nek specificen izracun....del stroskov garancije nosi prodajalec-mislim da so edinstveni na svetu ....
jaz sem moral ponoret da mi je inspektor dovolil da berlingota peljem drugam. to govorim za dve leti nazaj....mogoce je sedaj kaj drugace :oops:[/quote]

Pa kaj noben tega posta ne prebere? Zato ker nebo hodo človek zaj zarad teh butlov na drug servis pa plačeval če mu nebojo hotli priznat garancije, ker ni p rnjih avta kupil. :evil:
Pa da mene začnejo tak jeb.at, verjetno bi isto naredo kot on, ki si je zapelal v trgovino kar čez šajbo. :vrum Neglede na posledice. :twisted: :g:
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a XTR Po nov 27, 2006 2:33 pm

Ne verjamem, da to res drži, ker so meni brez problemov zamenjali del pod garancijo. Čeprav nisem kupil avto pri njih.
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Po nov 27, 2006 2:35 pm

Lumpy_ je napisal/-a:

pri citroenu ni tako enostavno...po njihovih pravilih lahko garancijo uveljavljas samo kjer si ga kupil,ker imajo nek specificen izracun....del stroskov garancije nosi prodajalec-mislim da so edinstveni na svetu ....
jaz sem moral ponoret da mi je inspektor dovolil da berlingota peljem drugam. to govorim za dve leti nazaj....mogoce je sedaj kaj drugace :oops:[/quote]

Pa kaj noben tega posta ne prebere? Zato ker nebo hodo človek zaj zarad teh butlov na drug servis pa plačeval če mu nebojo hotli priznat garancije, ker ni p rnjih avta kupil. :evil:
Pa da mene začnejo tak jeb.at, verjetno bi isto naredo kot on, ki si je zapelal v trgovino kar čez šajbo. :vrum Neglede na posledice. :twisted: :g:[/quote]

Mogoče samo ti ne razumeš, da je še avto v garanciji in nikjer ne rabi nič plačat če gre stvar pod garacijo...
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Po nov 27, 2006 3:04 pm

zcmr je napisal/-a:

pri citroenu ni tako enostavno...po njihovih pravilih lahko garancijo uveljavljas samo kjer si ga kupil,ker imajo nek specificen izracun... :oops:[/quote]

Ja te pa sem jaz nepismen no. Sej ka se bom kregal.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Po nov 27, 2006 5:25 pm

Šestnajstič... Lahko ga pelješ kamorkoli hočeš...
 
Uporabniški avatar
DrMr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1288
Pridružen: Ne avg 29, 2004 8:46 pm

Napisal/-a DrMr Po nov 27, 2006 5:37 pm

xandrej je napisal/-a:Šestnajstič... Lahko ga pelješ kamorkoli hočeš...

... podpišem, pa še spisek pooblaščencev imaš v servisni knjižici...
... kdor ne dirka, naj se vozi...
 
Uporabniški avatar
dr.otkar
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So sep 09, 2006 7:30 am
Kraj: nihče ne ve

Napisal/-a dr.otkar Po nov 27, 2006 6:06 pm

naj še jaz dodam svoje mnenje o citroenu - na wrc-ju je hudo dober, za osebno rabo pa navaden wc.
sem lastnik citroenove kolmkište (berlingo 1.4), alternator spušča zvoke kot da so fuč ležaji na kurblveli ( v alt. so novi!!!!), motor cuka (spet ni nobene pametne napake), desna aksa ropota v ovinkih, menjal roko stabilizatorja, končnike.....
Avto je letnik 2000 in ima 90000 km.

golf 1.9 tdi karavan mi je zdržal 6 let preden sem ga prodal 3 leta nazaj in se še zmerom vozi, brez popravil, samo olje in filtri pa bremze.

Kar se tiče vožnje z berlingotom mislim da je eden boljših za ta denar ( udobje,mehkoba,estetika)
mislim, da imaš zamašeno žico ............
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Po nov 27, 2006 6:19 pm

Iz glave vek kateri servisi so vredni imena SERVISI za citroen

Jenko (kranj)
Jerovšek (grosuplje)
Merlak (Vrhnika)
Avto City (Maribor)

Se zna zgodit, da je kdo bil od zgorajnašteih kdaj nezadovoljen ampak 99% ljudi so zadovoljni...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov