Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For Pe jan 12, 2007 11:07 pm

citroDS je napisal/-a:Kupi si fulksvagna ali kakšen drug nemški avto pa boš zadovoljen, in sem prepričan če ti bi dvakrat bolj nagajal kot tale c4 nebi tukaj na forumu objavil in kurcal čez znamko, to pa zato ker se enostavno ne boš mogel sprijazniti da ti tudi nemška tehnologija lahko crkne! Pa nočem s tem nobenega voznika nemških avtomobilov ožaliti, a na žalost je to (vsaj zame) dejstvo.
lp

citroDS je napisal/-a:Na žul mi je stopilo to da je tak halo glede te c4-ke. Noben avto ni popoln, to je dejstvo, samo ker je citroen in je takoj taka halo, in da bo šlo v časopis in ne vem kaj še, če bi bila to katera izmed opevanih nemških znamk nebi bilo skoraj nič haloja. Sicer je to le moje osebno mnenje in mi je mar kar si mislijo drugi o tem.

lp


Če se boš potrudil in prebral tole temo boš videl kakšen odnos ima eden od zastopnikov nemških avtomobilov.

Moje probleme z golfom sem do potankosti napisal in jih ne skrivam. Je pa ogromna razlika v odnosu do svojih (zvestih) strank.

Vse nepričakovane okvare so popravili pod garancijo, in niti enkrat nisem moral nazaj na servis karkoli reklamirat. Izjema je pa zadnja okvara kje sem se dopisoval z službo za reklamacije....ampak pazi, samo dopisoval! (zaradi nejasnih odgovorov.) NI mi bilo treba iskat izvedence, objavljat v časopisu, plačat odvetnike, skoz nazaj hodit zaradi ene te iste okvare ipd.

Zato citroDS, preden karkoli komentiraš preberi tista dva linka pa povej če še zmeraj drži to kar si napisal? ;)

...pa ne napiše fulksvagna - Volkswagen. ;)
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo Ne jan 14, 2007 1:52 pm

xandrej je napisal/-a:No rad bi videl znamko ki bi ti po 2 letih zamenjala avto ali pa vrnila kupnino... Nobena to bodi 1000% .

So pa svojega dnara vredni tile doli v kopru ja. :roll: :roll: :roll:


bojda je citroen Koper zadnja oaza socializma v Slo... :twisted:
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
afric
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: To nov 21, 2006 9:13 am

Napisal/-a afric Po jan 15, 2007 2:31 pm

http://www.citroenbilten.com/forum/show ... 792&page=3


Ce morda koga se vedno zanima o moji sposobnosti uporabe klimatske naprave. No da se nebom ponavljal, moje obljube nebom mogel izpolniti danes ker dobim mnenje sodnega izvedenca napisano sele v petek, je bilo pa vsekakor pozitivno v mojo korist.

Vas bom obvestil se naprej, povem pa vam da resnicno nisem edini in ce ima se kdo kake probleme ukrepajte dokler imate cas, ker drugace bo prepozno....
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Napisal/-a Polo78 Po jan 15, 2007 7:18 pm

Izsek članka:
The problem? Misting. Simply put, unless the air-conditioning system is constantly switched on, the French hatchback's windscreen and windows quickly become irritatingly cloudy.

Tole se res ne bi smelo dogajat. :roll:
Antiznačkar po prepričanju
 
afric
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: To nov 21, 2006 9:13 am

Napisal/-a afric Po jan 15, 2007 9:18 pm

Ma daj?? Res??

To vam pravim ze nevem kolk cajta ma govoriste da sem zabit !! In se en problem !! Pod 4 stopinjami AIR CONDITIONIN NE DELA !!

Bomo vidli kaj bo imel Citroen za rect na pismo sodnega izvedenca. Me prav zanima.... Vas bom obvescal, ....
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Po jan 15, 2007 9:44 pm

Kaj vse lahko Citroen stori za vas:
Voznike C4 bo kmalu proglasil za mučenike! :pray:
 
denyto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr jan 17, 2007 4:33 pm

Napisal/-a denyto Sr jan 17, 2007 9:42 pm

Berem to debato od začetka in je res par stvari, ki so nekoliko čudne.Ne vem zakaj nisi peljal avta tja, kamor ti je svetoval xandrej.Da ti v takem obdobju crkne toliko stvari more bit avto v kurcu al pa si res talent za vožnjo in vzdrževanje avta.Moj stric ima c4 in nima z avtom nobenih problemov, tudi sam sem ga dostikrat vozil in je avto res 1a.

Je pa res, dače bi mene avto tako jebeal kot tebe in da me nekdo predrkava na servisu da ne najde napake zgubim živce.Ziher pa se ne bi pustil da bi to trajalo 1 leto.Še sploh pa ne vem kako si lahko to gledal ti, ki opraviš letno 70k kilometrov - tako si napisal.
 
tony1
Novinec
 
Prispevkov: 368
Pridružen: So nov 27, 2004 11:00 pm

Napisal/-a tony1 Pe jan 19, 2007 10:46 pm

afric je napisal/-a:Ma daj?? Res??

To vam pravim ze nevem kolk cajta ma govoriste da sem zabit !! In se en problem !! Pod 4 stopinjami AIR CONDITIONIN NE DELA !!

Bomo vidli kaj bo imel Citroen za rect na pismo sodnega izvedenca. Me prav zanima.... Vas bom obvescal, ....


Kar se 4ih stopinj tiče, enako sranje je tudi pri nemških znamkah (da ne rečem vseh evropskih)... Korejcem pa dela klima nekje do -2 st. C... :roll:

Če se ti na veliko rosijo šipe, najprej menjaj mikrofilter (=protiprašni filter) klime. Pa magari pred vsako zimo... (Aja, če so ti na servisu rekli, da so ga zamenjali, lažejo :evil: Dokler ne boš videl serviserja na lastne oči, jim ne verjet ;))

Mikrofiltre pozna avtomobilski svet že 15 let in v avtih brez klime jih nihče ni menjal, pa se ni kaj dosti poznalo. Na avtu s klimo pa je redna menjava mikrofiltra potreba...
 
147
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 04, 2005 8:40 am

Napisal/-a 147 Ne jan 21, 2007 7:49 pm

Prebral temo od začetka do konca.

Če začnem prvo z mojimi izkušnjami s servisi na tem območju

Sam nisem nikoli imel v lasti citroena smo pa imeli za službeno vozilo citroen berlingo ravno tako z hdi motorjem. Nekih konkretno slabih izkušenj s samim vozilom ni bilo. Za servis citroen v Sežani pa ne bi mogel tako reči. Po izteku garancije se je dalo vse napake proti plačilu seveda odpraviti prej so seveda obstajale samo v naših glavah. Druga slaba izkušnja je bil po opravljenem rednem servisu na katerem ti tudi oziroma vsaj so (to je bilo 2 leti nazaj) zaračunajo diagnostiko in test vseh naprav v vozilu zdej ne me priejt za besedo sam tako nekako je pisalo na računu. Prevzamem avto je blo poleti vklopim klimo ne dela stopim v servis povem mi dajo serviserja ki je servisiral avto preveri in ugotovi res ne dela. Stopiva spet noter pogledajo za naslednji prost termin in me naročijo . TO da je bil avto pred 5 min na servisu in da so zaračunali famozno diagnostko ki jo seveda sploh niso naredili nikomu ništa. Po tem dogodku se mi zdi vse možno ...

Moje mnenje o konkretnem primeru

1.Najbolj me motijo tisti ki jim težave nekoga pridejo prav za reklamo znamke avta ki ga seveda vozijo sami in potem imaš zgodbice u stilu prevozil že 2 mio kilmetrov pa edino kar sem delal pod havbo je bil dolivanje vitrex-a, .... Človek rabi konkretno pomoč ne pa poslušat reklamo za "Vaš najboljši oh in sploh avto" Mislim nevredno vsakega nadaljnega komentarja
:x

2. Dosti vas je k človeku ne verjamete. Moram priznat tudi meni je par stvari čudnih predvsem to da je tako dolgo vztrajal pri enem in istem serviserju. Sam po svoje ga razumem vztrajaš tam kjer si začel dokler ti ne popravijo če niso sposobni naj se sami organizirajo in peljejo avtu k tistemu ki zna to te tebe kot stranko ne zanima. Avto si pošteno plačal in edino kar te zanima je kdaj bo delal kot mora. Kaj če bi ti rekli da je najboljši servis za citroen v Londonu in da ti bodo popravili tam 100% bi peljal brez besed al kaj?

Druga stvar ki mi je spet malo sumljiva je pa število napak na tem avtu mislim pa tudi če so ga sestavljali v petek, ponedeljek, al pa po dolgih praznikih. Nekaj ne štima sam spet nekako izhajam iz tega da če je samo polovica tega res je več kot preveč in če se postavim na njegovo mesto bi v Tomačevici že menjavali šipo od izložbe. To bi naredil zaradi lastnega zadoščenja. :)


Me pa res zanima kako se bo vse skupaj končalo.

:?:
 
afric
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: To nov 21, 2006 9:13 am

Napisal/-a afric Ne jan 21, 2007 8:54 pm

Malo nadaljevanja, vem da sem obljubil mnjenje izvedenca za petek ampak ker stvar kot izgleda ni tako hitra in bo trajalo se vsaj teden dni ga prilepim takoj ko ga dobim.

Izvedel sem pa se eno zanimivo stvar. Zakaj me Citroen Koper vztrajno posilja v Tomacevico, ker v mojem primeru sedaj ko dobim mnenje izvedenca in vkljucim trzno inspekcijo odgovarja servis Tomacevica. V nasprotnem primeru bi namrec bil vmesan tudi servis Koper itd...... Pametni fantje v pisarnah citroena, hmmmmmm
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Ne jan 21, 2007 9:57 pm

jaz verjamem v to kar ma možakar težave. sem pred leti bral v časopisih ko si je en človk kupu citroena xm in se po nekaj mesecih ni dal več varno niti vozit. potem je stal na amzs skladišču dokler ni parkirnina presegla večkratne vrednosti avta. sodišča so pa mlela in mlela. potem pa ne vem kako se je končalo. sam tudi druge znamke majo bisere. saj ne more biti razlike. škart nardijo tudi pri mercedezu in podobnih. pa vse bolj sumim , da take smeti pošiljajo zanalašč v slovenijo, ker nas majo še vedno za balkan. ja mogoče pa tudi ne drži. mam žlahto v nemčiji ki so kupli novega bemveja leta 99 in je
stal 50 tisoč takratnih dem in so ga po letu dni odisejad prodali za mal več kot pol cene. to so jim na servisu svetovali. saj nism mogu verjet.
 
afric
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: To nov 21, 2006 9:13 am

Napisal/-a afric Po feb 05, 2007 6:55 pm

eko me, malo kasnim ampak stvari ne gredo tako hitro kot sem mislil, ..... SLEDI TRZNA INSPEKCIJA
Priponke
izvedensko mnenje 4 stranb.JPG
izvedensko mnenje 3 stranb.JPG
izvedensko mnenje 2 stran.JPG
izvedensko mnenje 1 stran.JPG
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej To feb 06, 2007 10:33 am

Edina možnost kaj sem bral napake je ta, da je avto padel iz tovornjaka so ga zrihtali pa tebi prodali se pravi si dobil nov razbit avto... A ste merili lak? Šipa pokne pa neke plastike odstopajo pa to to ni druga, ko da je bil razbit... Daj idi zmerit debelino laka pa sporoči me pa res zanima. Če je to to pol si zmagal. To je tak kot je pred časom en nekega forda kupil pa je bil nov razbit...
 
Uporabniški avatar
Sierrator
Novinec
 
Prispevkov: 467
Pridružen: To avg 20, 2002 11:03 am
Kraj: Vipava

Napisal/-a Sierrator To feb 06, 2007 12:31 pm

Pa ta avto bi moral v prešo, tebi bi pa morali novega dati. Tudi, če ti ga bodo kdaj popravili, boš z njim imel vedno nove probleme. Bad Karma. :!:
Victrix causa diis placuit sed victa Catoni.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To feb 06, 2007 12:46 pm

upam da se bodo na citroenu kj zamislili
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo To feb 06, 2007 5:18 pm

...ga ne prodajaš več?
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Napisal/-a zcmr To feb 06, 2007 6:29 pm

kolesar je napisal/-a:upam da se bodo na citroenu kj zamislili

:shock: :shock: :shock: a ti ves kaka banda je tam :shock: :shock: ma njih enostavno stranka ki enkrat kupi ne briga vec....sem imel opravit z njimi v kopru.....nikoli vec
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To feb 06, 2007 6:32 pm

zcmr je napisal/-a:
kolesar je napisal/-a:upam da se bodo na citroenu kj zamislili

:shock: :shock: :shock: a ti ves kaka banda je tam :shock: :shock: ma njih enostavno stranka ki enkrat kupi ne briga vec....sem imel opravit z njimi v kopru.....nikoli vec

potem se nj pa francozi zamislijo kakšne kvalitete ima njihov uvoznik

pri bmw so se zamislili....
 
Uporabniški avatar
DJRider
Novinec
 
Prispevkov: 131
Pridružen: Pe okt 20, 2006 3:48 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a DJRider To feb 06, 2007 6:34 pm

kolesar jim nekaj goril za vrat s kaksnimi palicami za baseball ali pa pistolami prides se vse da zrihtat ;)

Kaj mores... dokler ne udaris po mizi (ali pa po njihovih zobeh) ne bos dosegel nic ker te bodo preprosto imeli za b*****... :roll:
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat To feb 06, 2007 7:00 pm

Mislim tole temo spremljam že od začetka in sm pač mislu,da je lastnik pač preveč "picajzlast" oz. natančen a po spisku napak,ki jih je ocenil sodni izvedenec bi ta avto tudi sam direkt zapeljal čez šipo v izložbo tega servisa ali prodajalne.
Sicer pa lahk povem sam,da se ob takilih temah kr oddahnem ko vidim kako super servis imam in kako super osebje dela na tem servisu,ki so mi še zmeraj pustili,da sem navzoč pri vsakršnem posegu v moje vozilo in tudi to sedaj precej bolj cenim ko vidim kaj vse se še dogaja pr nas v naši majhni deželi.Sicer pa tudi meni klimatronik samodejno ugasne ko zunanja temperatura pade pod 4 stopinje ampak se šipe potem ne zarosijo oz. avtomatika samodejno poveča količino zraka na sprednje šobe in tko zaenkrat dela vse BP.
Kot je že blo rečeno ma vsaka znamka svoje hibe ampak za zadovoljstvo kupca pa potem mora poskrbet uvoznik oz. serviser in te napake v garancijskem roku tudi odpravitmker le tako si pridobi ugled na trežišču,ki pa je kot vemo postalo vedno bolj zahtevno.
mal offtopic:
naj povem,da sem tudi sam imel z iIbizo problem v mikrostikalih na vratih in pa crknil mi je motorček za zapiranje lopute pri ventilaciji pa sem samo odšel na servis in povedal kaj me muči pa so mi v 10 minutah najdli nadomestno vozilo in moj avto obdržali čez dan ter mikrostikala in motorček zamenjali brezplačno izven garancijskega roka.In tkole potem lahk vidim kolk je vreden en korekten odnos servisa do stranke.Pa če bo vse tko kot mora biti bom vselej ta servis predlagal vsem znancem in tudi avtomobile bom še naprej tam kupoval.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov