Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
bergkamp
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:55 am
Kraj: Brezovica pri Lj.

Peugeot - kriminal

Napisal/-a bergkamp Po feb 05, 2007 3:44 pm

Ker sem že nekajkrat na tem forumu opisal svoje probleme bi rad z vami delil celotno zgodbo. 31.5. 2005 Sem pri PE Levin kupil Peugeot 206 XS 1.4. 16V. Čez slabega pol leta v sredini septembra se je avto pri pospeševanju začev čudno vesti (tresljaji, samodejno prehajanje v visoke obrate). Avto peljem na Vrhniko k pooblaščenemu koncesionarju Peugeot Avto Lev. Vodja servisa je A.L. Kot sem izvedel so menjali sklopko ker naj bi popustil semering in je v njo prišlo olje. Čez nekaj časa 2-3 mesece so se začele težave z menjalnikom. Ob povsem normalnem položaju sklopke pri prestavljanju (stisnjena do konca) iz 1. v 2. prestavo je močno poškrtalo. Oglasim se na servisu povem svojo težavo njim se zdi da je vato v redu. Avto je biv v tem času na rednem servisu. Zgoraj omenjeni mehanikar mi je rekel da mu je na testni vožnji menjalnik zaškrtal vendar je z avtom vse v redu. kako? :evil: po nekajmesečnem teženju razdrejo menjalnik in menjajo zobnik 2. prestave, ter oba sinhrona (očitno sem imel prav). Opozarjam jih na menjavo sklopke. KLjub temu se težave nadaljujejo. Imel sem še manjšo nezgodo ko mi je nekdo zripsal blatnik. Ker je imela zavarovalnica pogodbo z Avtohišo Vič in Modri Lev se obrnem na slednjega. Obenem jim povem še za svoje težave. Opozarjam jih na sklpko. Razdrejo menjalnik in menjajo zobnik 3. in 4. prestave ter oba sinhrona. (očitno sem spet imev prav). Kljub temu se težave nadaljujejo na kar jih tudi opozorim vendar ne naredijo nič. Avto peljem na Vrhniko to je bilo novembra ko sem menjal zimske gume. Še enkrat povem za težave. Z zgoraj omenjenim se zmenim da se avto pripelje na servis in zamenja menjalnik (po njegovem mnenju bi bila popravila brez smisla saj so po njegovih besedah že razdrli in menjali, stvar pa ni nič boljša). Zmeniva se da ga pokličem ko čez 14 dni ker nima časa. Obenem mi omenja še moje pisanje na avtomobilizmu češ kaj se grem. Rečem mu da sem biv še vedno tako fer da načrtno nism omenjal servisa ne ljudi s katerimi sem imel opravka. Seveda mu vse skupaj ni bilo všeč. Decembra se spet oglasim spet nimajo časa. Naj ga pokličem po novem letu. Moja dobra volja rečem ok. Teden dni po novem letu kličem, odgovori mi da bo posredoval in da mi sporoči. Kličem čez 1 tedn (na peugeotu nimajo človeka za garancije - potrebno zaradi tega ker je bila garancija že 2krat uveljavljena), odgovori da bo poskušal. Čez 1 tedn spet kličem odgovori mi da nima časa, da ima druge stvari. Od same jeze kličem na peugeot slovenija- povem situacijo. Čez 3 dni me kliče A.L., da je poslal papirje, ki so jih zahtevali s peugeot slovenija in da me pokliče ko bo vedel kaj več. čez par dni kliče da so se zmenili za datum zmenimo da pripeljem avto. V četrtek pridem na servis in že na vhodu vprašam prodajalko kje je A.L., nakar mi ona začne omenjati češ da sem okupil ena j***a ki se jih ne da popravt, ker sem tok pri njih. (to izjavi ženska, ki ta po njenem mnenju "j***a" prodaja. Za stranko zelo dober vtis vam povem. Naslednji dan fotr kliče na servis (iz peugeot slovenija je prišel R. S., z A.L. ugotovita da je avto b.p. (brez problema op.p), fotr kliče oba kaj se grejo zakaj ne zrihtajo. Še to Avto ima do danes dobrih 24000 km. Očitno smo se že dvakrat zmotl (zakaj so pol menjal?) če je vse v redu z avtom. V petek grem po avto A.L. mi zatrjuje da naj ne mislim da se noče zrihtat (pride na idejo da mu dam avto za 14 dni kolikor pač že da vidi če res škrta)-seveda oni se bojo pa z mojim avtom vozil domov. Ker se tako trudijo je pred 2 mesecema ugotavljav da je menjalnik za menjavo in da ni v redu da "bomo nardil" zdej pa da se hoče zrihtat in naj ne mislim da ne. In da so tudi peugeot slovenije in te stvari le takrat ko se res ne da zmeniti(ja če jih neb klicu še dons neb blo nč.) U glavnem ko sem hotel poklicati R.S. iz peugeot slovenija ga ni bilo mogoče dobiti, nakar sem klical še enkrat in zvedel prek tajnice, da noče govorit ne z mano ne z mojim fotrom, da smo si že vse povedali in da so zbrali vse papirje in dokumentacijo češ naj ne težim (Dragi R.S. kdo oz. kaj si da si toliko dovoliš?)

V glavnem vse navedeno je resnično. Globoko sem razočaran nad servisom in ljudmi ki delajo na njem (tu mislim predvsem Avto LEV Vrhnika) in nad ravnanjem Peugeot Slovenija kot najvišjim predstavnikom peugeota v sloveniji. Lahko vam rečem, da ima zelo nespoštljiv odnos do strank. Ko sem kupoval nov avto ni noben rekel da ne dela, vse je v redu vse je o.k. ko je biv na servisu so vsi vedeli da so menjalniki problematični. S takim načinom in odnosom do strank, zavajanje, neznanje, arogantnost si sami kopljejo jamo. Osel gre samo enkrat na led. Jaz sem šev in na Peugeot nikoli več. Raj peš hodm kukr da se živciram zarad tujih napak in nesposobnosti. Verjetno bo šlo tole komu zelo v nos, ker verjamem da je to slaba reklama vendar sami so si krivi. To je moja izkušnja delim jo z vami da se mogoče nekdo ne bo tako nasral kot sem se jaz. LP
Zadnjič spremenil bergkamp, dne Po feb 05, 2007 4:36 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk Po feb 05, 2007 4:00 pm

Šlamparija avto lev vrhnika.... poznam. Iz lastnih izkušenj. Od nenastavljanja "špure", luči so svetile vsaka na vsako stran... Pa za enega, ki teh stvari potem ne zna za njimi popravit doma, je živo sranje. Plus to, da je imel sodelavec 14 dni avto na servisu, da "majstri " pogruntajo, da mu čudne zvoke spušča ventilator na hladilniku... Medtem so mu , seveda izven garancije, zamenjali vse živo. Kar je plačal . Mastno. Če je kje kak servis, na katerega se ne zanesem, je to avto lev vrhnika.
 
Uporabniški avatar
reber
Uporabnik
 
Prispevkov: 836
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:12 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a reber Po feb 05, 2007 5:14 pm

A si za kakšne inšpekcije pa medije že slišal? no, obrni se nanje!
Drugače pa, res je, ko si slučajno nesrečni kupec, ki naleti na škart avto, potem imaš same probleme. V takih primerih nekateri avto zavarujejo kasko, potem pa ... ko pokasirajo zavarovalnino, kupijo drug avto. Žal je tako, kruto in resnično. Nekateri servisi so res gnili.
www.reber.si - www.elektron.si - www.pastir.info
 
Uporabniški avatar
simon1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne apr 09, 2006 8:43 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a simon1 Po feb 05, 2007 5:53 pm

:? To je pa RES žalostno da si na Peugeot Slovenija sploh kaj takega dovolijo...splh zato,ket to niso niti malo poceni avtomobili!! :x

Morem rečt da imam sam že tretjega Peugeota in sem noroo zadovoln,brez težav..,prav tako z servisom,kjer so super in prijazni!! :D

Hodim pa k Peugeot avto Golec v Solvensko Bistrco! :D
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Po feb 05, 2007 5:57 pm

Kolko vidim si ti vse te težave imel še v garanciji, pa so s težavo zamenjali, kaj pa potem ko ni bilo več garancije so pa rekli da ste se že vse pomenili, vmes pa zavlačevali da bodo čimmanj menjali v garanciji. Oni so že takoj vedeli da če morajo po 2 mesecih menjati sklopko da bo še kaj drugega narobe.
Če nimaš ravno treme pred televizijo bi jaz šel na TV (kak tednik, preverjeno, ali kaj podobnega). Pa bodo dobili ˝dobro˝ reklamo pa ti bo lahko po televiziji grozil kaj daješ v medije.
Slika
 
Uporabniški avatar
bergkamp
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:55 am
Kraj: Brezovica pri Lj.

Napisal/-a bergkamp Po feb 05, 2007 6:00 pm

Ne avto je še v garanciji do 31.5. sam ga nočjo zrihtat ker za njih je vse o.k. Premišlujem da bi vse direkt v Francijo poslov pol nej se pa zmenjo. Najbrž unim gor to ne bo všeč.
Zadnjič spremenil bergkamp, dne Po feb 05, 2007 6:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Po feb 05, 2007 6:05 pm

ah sj, dons je itak tko, da če jim nč ne težiš, da z njimi neb blo nč, bi loh celo večnost čaku, da bi kj nardil. A drgač maš še zmer ta avta al si že menju (oz. če si menju servis)?
Slika
 
Uporabniški avatar
bergkamp
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:55 am
Kraj: Brezovica pri Lj.

Napisal/-a bergkamp Po feb 05, 2007 6:09 pm

Avto mam še zmer. Zdej je edina stvar k pride v poštev plačat sodnega izvedenca (njim pa račun poslat), izjavo oz. dokaze napisat v pritožbo pa poslat na peugeot slovenije pa na peugeot francija na PSA. Tut če menjam servis morjo peugeot slovenija servisu odobrit menjavo. sej to je največji problem.
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 Po feb 05, 2007 6:24 pm

Nimam besed. Vsekakor so za v medije ali pa za tožbo!
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Po feb 05, 2007 7:11 pm

Pizzda matrna, vsakič k takle vidm mi kr toplo rata.

Js sm šu tud skoz to in sm nazadnje ugotovil, da je najbolje če avto servisiram sam in od takrat naprej mi vse dela bp. Seveda ne morem vse sam in moja zahvala gre ene 4im ljudem, ki so mi res pomagal tumač. Ni dneva k ne pomislm kva bi jim v zameno naredu, ker so mi pršparal res veliko denarja in živcev. Pomoje gre številka v več100kSIT.


Zdj pa še da se mal spraznem. Mreža peugeot slovenije z vsemi pof*-** servisi (so redke izjeme, ki jim morda delam krivico) so ena navadn drhal neizobraženih primitivcov, ki se grejo en imiđ modre stavbe in vse, pod streho majo pa tok za pospravit, da bi rabl kombajn. Malo za šalo malo za res - rad bi poslal v tri krasne vse čudake(v večini kak vodja servisa, sj uni mehaniki nimajo kej) s katerimi mel opravka v zvezi s servisom avtomobila. Od kar vas ni v mojem življenju, se počutim mnogo bolje in tudi avto deluje mnogo bolje. Dodal bi še, da je večina "malih mehanikov" veliko bolj pri stvari kot pa teli "šefi servisov"...

Da sploh ne omenjam da vsako leto dobim terjatev od avtohiše levin, da me bojo dal na sodišče ker nism plačal ene pofuk*** plastike za 6 jurjev. K da bi jo lahko odnesel brez da bi jo plačal LOL.
Slika
 
Uporabniški avatar
sundaydriver
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: So sep 23, 2006 12:32 pm

Napisal/-a sundaydriver Po feb 05, 2007 7:25 pm

Eh pomoje ni tole omejeno na eno znamko ampak je tale šlamparija razširjena. Jest popizdim, če mi niso sposobni niti olja not nalit do meje, ampak nalijejo pol litra preveč. Kolk je problem eno faking olje zamenjat? Če "majstori" niso sposobni niti tega, kako naj jim zaupam zahtevnejša popravila? Jest probam čimveč sam naredit kolikor mi čas dopušča, za bolj zaj. stvari je pa treba dobit en servis, kjer se jim glih ne j**e za vse.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po feb 05, 2007 7:52 pm

Zato pa bi blo dobro dat pod "ne prezri" recimo kvalitetni servisi in bi se not pisalo izkušnje, pa bi se hitro ugotovilo, kam se ne sme it.
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 Po feb 05, 2007 8:02 pm

Js na pežoja ne pelam svojga avta, ni šans, samo za menjavo olja+filtra so mi rekli 18k "bivših", mi je pa en mehanik pr nam zrihtu za 10k + da mi je gume menju"letne z zimskim", oderuhi so tapravi + to da so še nesposobni do kraja!
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Po feb 05, 2007 10:03 pm

Že pred časom (dvema, tremi leti) je bil na Tedniku ali pa na Preverjeno prispevek o lastniku novega peugeota, ni bil 206, ki je bil pogojno izpraven. Tip se je jajcal, imel sodnega izvedenca, odvetnika in vse živo, pa se slovenski P. ni premaknil in vztrajal, da so naredili vse, kar je bilo treba.
Človek se s frišno kupljenim avtom niti iz salona do doma ni pripeljal v miru, pa to je tako kot včasih s stoenkami, ki so jih nekateri hodili kupovat v Kragujevac in so se na poti v Sloveniji parkrat zafrkavali z avtom.
Moja tašča ima tudi novo 206, enkrat jo je že pustila na cesti (na srečo ima kasko in je dobila takoj nadomestno vozilo), me pa prav zanima, kaj vse še bo.
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Po feb 05, 2007 10:05 pm

simon1 je napisal/-a::? To je pa RES žalostno da si na Peugeot Slovenija sploh kaj takega dovolijo...splh zato,ket to niso niti malo poceni avtomobili!! :x



Tudi marsikatere druge znamke si to dovolijo ;) ;) ;)
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Po feb 05, 2007 11:25 pm

dvomim da boš lahko prišel v Francijo mimo njih, oni ti pa itak ne bodo pustili
Slika
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass To feb 06, 2007 12:19 am

Če še citiram Jeremy-ja Clarckson-a: "Your car could be good....or french."
Žal pa ni problem le pri francozih, servisih ali nasploh avtomobilih... problem je v splošni nezainteresiranosti in neprofesionalnosti velikega deleža slovenskih podjetij na splošno, velikih ali malih. Balkan, ne Evropa. Korektnost je izjema, ne pravilo.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
bergkamp
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:55 am
Kraj: Brezovica pri Lj.

Napisal/-a bergkamp To feb 06, 2007 12:20 am

Sej če pošlem me nč ne stane, zgubit pa itak nimam kej. Peugeot Slovenija nej kr tala avte misicam pa nevem komu še, sam na njihovem mestu bi se ornk zamislu, s takim načinom se ne pride nikamor. če 3 na****** jih 30 ne bo avta kupl. Poleg tega pa stalna stranka nikol ne stane tok kot nova. Tega se oni Ne zavedajo. Zame so kr so, (navadni šalabajzarji k nč ne znajo al pa škrt robo prodajajo -sej je vseen, vejo pa vse). Vse pa nč.

Drgač pa ja. Jz mam tak občutek na teh servisih-tisti k tm delajo se počutjo k da so v državni firmi v socializmu. Sej če ne bom jz bo pa en drug. Če pa ne bo pa ne bo . Pa kwa. Kaj mi pa morjo. Briga njega. Oni majo še zmer 1000 ljudi k bojo h njemu prpelal avto. Pa kaj če 1 ne zrihtamo . Sej jih je še 999. Sam če sam mojga ne zrihtajo od 1000 so zame še zmer za en k*** mehankarji.

Na splošno se tko pr ns dela. Tisti k so pa dobri se pa ve za njih. Dostkrat pa tut taki naletijo na težave, ker komu skačejo v zelje. (kokurenca in podobno...)

Jz pravim dobro blago se hvali samo. In ja bolši so podeželski mehankarji ker se jim gre za vsako stranko. Ker vsaka stranka je njegov kruh. On ma manj od tega če ne nardi ok. Mehankar na peuegotu pa ne.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n To feb 06, 2007 7:51 am

aja, zdj tnove misice nimajo več peugeotov (vsaj tazadna ne). Drgač sm pa lih učer zase razmišlju, da bi v poštev za nakup pršov (poleg corse in g. punta) še 207ka, pa jo bom zgleda mogu vn črtat, če se delajo norca tud na peugeot slovenija. Ne mislm met skoz na servisu avta (če bi se tkole dogajal kot teb), na konc pa še avto neb bil popravljen tko kot je treba.
Slika
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi To feb 06, 2007 8:03 am

:? zadnjič spremljam temo o slabem odnosu Citroenovih servisov in zastopnikov, sedaj pa še o Peugeotu... Resno premišljujem o tem, da bo naslednji avto in Nemčije (ne nemec, da ne bo kdo narobe razumel) in tudi tam servisiran... Se mi zdi, da majo tam vseeno več rešpekta, verjetno zato, ker je velik trg in se malomarnost lahko zelo maščuje, medtem ko je slovenski delež tako majhen, da se verjetno,v tem konkretnem primeru, tudi primarnim izdelovalcem avtomobila (peugeot, francija) ne bi dalo s tem ubadat. Poskusit ni greh...vseeno mogoče kak Preverjeno ali pa sedaj tale Novi svet... Mislim, da bi bilo dobro imet kako oddajo o avtomobilskih salonih, servisih in jeb.iveter attitud-u, ki ga imajo do svojih strank.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 99 gostov