Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Verbatim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po mar 19, 2007 7:20 am

Napisal/-a Verbatim To mar 31, 2009 12:03 pm

Če se ti pelješ iz avstrijske strani proti Šentilju, potem so table da potrebuješ vinjeto v Sloveniji, za vsemi avstrijskimi bencinskimi črpalkami (tudi jaz ko grem po Evropi, se zdaj ne napiflam na pamet, kaj vse potrebujem za določeno državo, ampak pričakujem, da bom o tem obveščen). Torej je v Avstriji ne moreš več kupiti in ti ostane samo še nakup na meji.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To mar 31, 2009 9:38 pm

Verbatim: Ocitno hoces biti malce provokativen... koliko casa imamo ze vinjeto? Ce je clovek,
ki je povrhu se drzavnik in bi moral vedeti neke zakonitosti drzave v katero potuje vzel
stvar zelo hazardersko je to zelo nespametno... ni izgovora se enkrat poudarjam.

Tudi sam bi moral razmisljati v drugo smer kajti vcasih je treba biti tudi samoiniciativen
in poiskat informacijo o drzavi oz. drzavah v katere potujes... ne vem to je meni cista logika
in to ravno zaradi taksnih oz. podobni situacij katere ti potem pokvarijo dopust ipd.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Verbatim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po mar 19, 2007 7:20 am

Napisal/-a Verbatim Če apr 02, 2009 12:33 am

Nisem hotel biti provokativen. Sem se vozil po Nemčiji in se nam je zahotelo, da gremo še malo pogledat v Luksemburg. Ker to ni bilo v planu in torej o prometni ureditvi v tej državi nisem vedel nič, pričakujem da bom o vsem, kar potrebujem v tej državi, obveščen ob vstopu.

Povrhu vsega veliko ljudi gre na slepo na dopust. Gredo nekam, potem pa spremenijo pot itd. Pravilno je, da se jih o vsem obvesti. Zato pa imamo table na vseh mejnih prehodih, kakšne so omejitve v državi, če rabimo obvezne luči itd.
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Če apr 02, 2009 7:15 am

@Verbatim: a si hotu it mal cnej tankat? Jaz sem sicer večkrat v luksemburgu tankal na poti v/iz anglije, 2-3 leta nazaj je bilo gorivo tudi za 20% ceneje kot v nemčiji ali franciji...

Sicer pa: če pred mejo ni možen nakup vinjete, bi morala biti dobro označena "trafika" z vinjetami pred začetkom cestninjene ceste, sicer pa bi pričakoval od nadzornih - darsa in države - da bo kontrolo izvajal po prvi pumpi. Takrat vozniki nimajo več izgovora, da je ni mel možnosti kupit. Moje mnenje je žal tako, da se tukaj darsovci lepo držijo pravila - zakaj nebi kasirali, če je pa tako komot...Je sicer po pravilih, ni pa človeško.
Se strinjnam z jezo tujcev, tudi sam bi bil jezen.

V avstriji so me pred leti ustavili, ker sem prekoračil hitrost. Nisem pa dobil kazni za vinjeto, ker je od meje pa do tiste točke še ni bilo moč kupiti. Pa čeprav bi jo lahko kupil v slo, me je samo prijazno opomnil, da moram na naslednji pumpi kupiti vinjeto...
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če apr 02, 2009 8:48 am

Besni parlamentarec Schneider je po besedah Darsa v pritožbi lagal, saj so ga po podatkih z GPS naprave nadzorniki ustavili osem kilometrov od meje in ne 500 metrov, kot je zatrdil v pritožbi.
http://24ur.com/novice/slovenija/dars-besni-parlamentarec-je-lagal.html
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov