Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
watchdog
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr sep 21, 2016 8:43 pm

ATF Dexron VI namesto ATF Dexron II?

Napisal/-a watchdog Sr sep 21, 2016 8:49 pm

Pozdravljeni,
imam vprašanje glede olja za servo volan. Avtomobil, ki ga vozim je Daihatsu Feroza in ima predpisano olje ATF Dexron II. Tega olja, če se ne motim, v izdelavi več ni. Licenco za izdelavo olja je namreč izdajal GM, ki pa je za vsa svoja vozila, ki uporabljajo ATF Dexron II, podal izjavo, da je z njimi kompatibilno olje ATF Dexron VI. Sedaj pa me zanima, če lahko v svojem vozilu tudi jaz uporabljam slednje olje?

Lep pozdrav,
watchdog
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a Mazda2 Po okt 24, 2016 1:52 pm

Še eno vprašanje imam prosim. Nekdo mi je rekel, da je 10W-40 za 16 ventilske motorje slabše od 5W-40. Je to res?
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a zk_eu So nov 19, 2016 11:52 am

Imam eno vprašanje, ko ne najdem odgovora. V avto že ves čas dajem originalno GM 10W-40 pol-sintetično olje kot je predpisano, tudi nekaj dni nazaj, ko sem naredil mali servis. Me je pa vseeno prešinilo in me zanima. Ali lahko v avto, ki ima predpisano pol-sintetično olje, naliješ sintetično z isto viskoznostjo? Če ja, ali so kakšne prednosti? Pri tem ne mislim mešanja olja, ampak spust olja in dolitje do vrha.
 
scempi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr dec 14, 2016 8:14 pm

Olje 5W40 ali 10w40

Napisal/-a scempi Sr dec 14, 2016 8:30 pm

Spoštovani!

Avto: Toyota Corolla 1.4 letnik 2001 p=71kW;bencinski motor

Trenutno uporabljam motorno olje shell helix 10w40. na vsakih 10000km prevoženih moram zmeraj dolivati skupno ~1,5L tega olja.pa me zanima ali je to normalno pri toyotah?.oz. na koliko xxxxkm je priporočeno menjat olje.

zdaj za probo;(da bi v primeru manj porabil olja) sem kupil/dobil motorno olje shell helix 5w40 DIESEL(kupil sem prek neta, pa so mi poslali olje za diesel motor, namesto za bencinerja).zanima me, ali bi bilo kaj narobe če nalijem to diesel motorno olje v bencinski motor?

zanima me tudi ,katero olje bi vi priporočali za moj avto.
Hvala za odgovor že v naprej.

Lp,Kvenderc Jože ml.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a lizard Če dec 15, 2016 5:30 pm

Predno ti karkoli svetujemo, poglej v Navodila za uporabo katera gradacija olja in oljni standardi so zahtevani za tvoj motor. Šele potem ti lahko damo nasvete katero olje je primerno in katero ne. Motulov "oil finder" namreč vrže ven za tvoj motor cel kup različnih gradacij, tako da bi bilo dobro da poveš kaj zahtevajo navodila.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: VSE O OLJIH IN MAZIVIH- gost Aleš Arnšek

Napisal/-a corus Sr jan 04, 2017 8:41 am

Lani pomladi sem navajal problem prevelike porabe olja pri qashqaiju 1.2 dig bencin. Sredi poletja, ko sem izpolnil pogoje za prvi servis so mi naložili nov program, saj naj bi bil to problem in sedaj po prevoženih skoraj 5000km avto nima več pretirane porabe olja, vsaj do sedaj je ni imel, toliko v vednost vsem , ki imajo podoben problem, da se oglasijo na servisu kjer jim bodo naložili nov program in zadeva bo rešena. Nisem pa prej to objavil, ker sem čakal , da prevozim vsaj 5000km in vidim ali bo ta program res kaj spremenil in kot kaže je res bil problem v tem.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov