Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

2014 Subaru Legacy in Outback

Napisal/-a martin_krpan To feb 04, 2014 1:00 pm

Prve uradne fotografije, podatki sledijo:

Slika
Slika
Slika
Slika

Kot je bilo za to znamko pričakovati, ni izgled nič sape jemajočega.

http://auto.blog.rs/blog/auto/noviteti/ ... icne-slike
Zadnjič spremenil martin_krpan, dne Če apr 17, 2014 6:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a ~toMmy~ To feb 04, 2014 2:50 pm

Izgled teh Subarujev je večinoma tak, kot da se jih na vse pretege trudijo prodat čim manj... :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
pan-am
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So sep 17, 2011 6:22 pm

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a pan-am To feb 04, 2014 6:24 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Izgled teh Subarujev je večinoma tak, kot da se jih na vse pretege trudijo prodat čim manj... :roll:


Nekateri cenijo/mo ravno to. ;)

Nis(m)o vsi mahnjeni na vesoljske oblike, Darth Vader look, pretiravanje z glossy črno plastiko itd, ampak od avta pričakuje jo/mo predvsem uporabnost, zanesljivost in dolgo življenjsko dobo. Verjemi, da ima Subaru dovolj zvestih kupcev, ki cenijo/mo njegovo filozofijo.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a Daedalus To feb 04, 2014 6:44 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Izgled teh Subarujev je večinoma tak, kot da se jih na vse pretege trudijo prodat čim manj... :roll:


Se zavedaš, da si s tem stavkom svoje subjektivno mnenje "vsilil" večini?

Meni izgleda super. Sploh ne vidim nobenega cheap detajla, nobenega kričečega copy-cat detajla, nobenega neskladja. Subaruji se v Evropi ne prodajajo slabše od npr. nekaterih drugih premium znamk zaradi izgleda, samo to ti povem.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a Marek_ To feb 04, 2014 9:04 pm

Kje so tisti Subaruji, ki so bili tako nesramno azijski? No vsaj Outbacka so za 2014 naredili bolj podobnega Subaruju.

http://performancedrive.com.au/2014-sub ... ded-value/
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a ~toMmy~ To feb 04, 2014 10:11 pm

pan-am je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Izgled teh Subarujev je večinoma tak, kot da se jih na vse pretege trudijo prodat čim manj... :roll:


Nekateri cenijo/mo ravno to. ;)

Nis(m)o vsi mahnjeni na vesoljske oblike, Darth Vader look, pretiravanje z glossy črno plastiko itd, ampak od avta pričakuje jo/mo predvsem uporabnost, zanesljivost in dolgo življenjsko dobo. Verjemi, da ima Subaru dovolj zvestih kupcev, ki cenijo/mo njegovo filozofijo.


Kdo govori o potrebi po vesoljskih oblikah in "klavirski" plastiki? Samo kakšno všečno obliko z malo domišljije bi dali.

Daedalus je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Izgled teh Subarujev je večinoma tak, kot da se jih na vse pretege trudijo prodat čim manj... :roll:


Se zavedaš, da si s tem stavkom svoje subjektivno mnenje "vsilil" večini? Verjemi, da se nobena znamka takšnega obsega ne drži namenoma samo "zvestih kupcev" in sem 100% prepričan, da jim je cilj prodajo povečat.

Meni izgleda super. Sploh ne vidim nobenega cheap detajla, nobenega kričečega copy-cat detajla, nobenega neskladja. Subaruji se v Evropi ne prodajajo slabše od npr. nekaterih drugih premium znamk zaradi izgleda, samo to ti povem.


To mnenje je že itak večinsko, ga ni treba "vsiljevat". Če bi Legacy zgledal dve, tri generacije zapored pol tako dobro, kot npr. Mazda6, bi bila prodaja definitivno opazno boljša, je že kar nekaj znamk tudi brez takšngea renomeja dokazalo, da se da lepo povečat tržni delež, če se malo potrudiš. Subaru ima odlično osnovo, dizajn je v bistvu njihov edini resen problem.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a gasolinedream To feb 04, 2014 10:49 pm

In hvala bogu še obstajajo podjetja ki naredijo avto ki izgleda nekoliko drugače (pa čeprav po mnenju "večine" izgleda slabo). Meni pa je prav OK za pogledat. Mi po večini ostali novi avtomobili izgledajo preveč "opasno."

Njihov večji problem po mojem mnenju pa je pogonski sklop. Sicer odličen pogon, zanimiv diesel.. zanesljiv bencinar (N/A). Ampak ljudje v tem vidijo samo visoko porabo.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 05, 2014 12:33 am

Zelo dvomim, da je pogon slabost, kvečjemu zelo velika prednost, poraba pa tudi ni ravno dejavnik, ker gre za relativno drage avte. Če mene vprašaš, je največja težava v tem, da večina modelov zgleda kot neka kitajska skropucala in dokler je tako, jih je pač težko prodajat za 30 in več tisoč evrov.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
nalcoq4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Sr jul 15, 2009 6:58 pm
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a nalcoq4 Sr feb 05, 2014 12:37 am

Še noben Subaru se ni prodal zaradi lepote ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 05, 2014 12:51 am

In zato jih morajo dizajnirat tako, da ga slučajno ne bi kdo kupil (med drugim) zaradi tega, ker spodobno zgleda?? :roll:

Ne me narobe razumet, imam velik "respect" do Subarujev, ampak mi nikakor ni jasno, zakaj se ne potrudijo za evropski trg naredit kakšnega "SUV-a", ki bi bil kupcem všeč, ker takšni avti se zdaj prodajajo za med.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a diamant72 Sr feb 05, 2014 6:59 pm

Prav nasprotno je - Subaru ne more dovolj hitro izdelovati avtomobilov, tako se dviguje prodaja ... Evropa pa je poleg tega za Subaru bolj postranska zadeva.
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a Blinder Sr feb 05, 2014 7:03 pm

Imaš kakšen vir o tej prodaji subarujev?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a TOYOTA Sr feb 05, 2014 7:05 pm

jaz sem čisti jap freak, vozim subaruja, toyoto....ampak ta legacy mi ni všeč, ampak bi ga zaradi drugih odlik 100% raje kupil kot kakega VW-ja, tudi recimo stijka ni lep avto in mi je lancer oblikovno veliko lepši, ampak vozim pa subija, tko da.... :roll:

še en vir o super prodaji , žal samo za US: http://www.autoblog.com/2013/09/20/subaru-gunning-500-000-us-sales-2015/
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 05, 2014 7:42 pm

Ja, prodaja v US je odlična, ampak ne vem, zakaj se je ne bi potrudili izboljšat tudi v Evropi. V končni fazi bi to bila ravno za ljubitelje prednost.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a Beri Sr feb 05, 2014 8:13 pm

Kdor želi lep avto, naj kupi Italijana :)
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a diamant72 Če feb 06, 2014 6:45 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Ja, prodaja v US je odlična, ampak ne vem, zakaj se je ne bi potrudili izboljšat tudi v Evropi. V končni fazi bi to bila ravno za ljubitelje prednost.

Tole pa ne vem, če čisto tako deluje - "polepšaš" avto in je večja prodaja. V bistvu sem prepričan, če bi dizajnirali ala honda, mazda, ipd, se ne bi prodaja nič bistveno spremenila. Poleg tega se Subaru vsaj v Švici odlično prodaja. Najbolj zanimivo pa je, ko o obliki, lepoti itd. Subaruja razpravlja kdo, ki ga NIKOLI nima namena kupit ...

**

Blinder je napisal/-a:Imaš kakšen vir o tej prodaji subarujev?

link 1
link 2
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a ~toMmy~ Pe feb 07, 2014 12:15 am

diamant72 je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Ja, prodaja v US je odlična, ampak ne vem, zakaj se je ne bi potrudili izboljšat tudi v Evropi. V končni fazi bi to bila ravno za ljubitelje prednost.

Tole pa ne vem, če čisto tako deluje - "polepšaš" avto in je večja prodaja. V bistvu sem prepričan, če bi dizajnirali ala honda, mazda, ipd, se ne bi prodaja nič bistveno spremenila. Poleg tega se Subaru vsaj v Švici odlično prodaja. Najbolj zanimivo pa je, ko o obliki, lepoti itd. Subaruja razpravlja kdo, ki ga NIKOLI nima namena kupit ...


Ti predvidevam, da si jih že nekaj iz salona vzel, da si tako glasen o prodaji in o tem kdo bo kaj kupil? :roll: Novi so zelo dragi in grdi, skoraj novi rabljeni grdi, malenkost starejši (2008) lepi, ampak nobene izbire, vsaj slovenskih ne. Zakaj? Ker se slabo prodajajo! In kaj naj potem kupiš?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a nebivedu Pe feb 07, 2014 8:01 am

Prodajajo se slabo, ker večina slovencev kupi avto zaradi oblike in tega, da ima boljši avto kot sosed. Subaruja pa kupujemo tisti, ki hočemo zanesljivost in vzdržljivost, pa se nam je*e za to kaj si sosed in cel ostali svet misli o mojem grdem avtu.
Še noben subaru ni prodal zato ker bi bil lep, osebno sploh mislim, da so vsi subaruji grdi. Ampak opravljajo pa svojo funcijo veliko bolje kot večina ostalih avtomobilov in to je tisto kar u bistvu rabiš vsakodnevno.

Nekako se mi tekmovanje s sosedom, kdo bo imel boljši avto, zdi totalen idiotizem, ampak opažam, da so sosedje kr razočarani, ker nimam audija A4 ali pasata, da bi lahko tekmovali z menoj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
nalcoq4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Sr jul 15, 2009 6:58 pm
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a nalcoq4 Pe feb 07, 2014 4:11 pm

nebivedu je napisal/-a:Prodajajo se slabo, ker večina slovencev kupi avto zaradi oblike in tega, da ima boljši avto kot sosed. Subaruja pa kupujemo tisti, ki hočemo zanesljivost in vzdržljivost, pa se nam je*e za to kaj si sosed in cel ostali svet misli o mojem grdem avtu.
Še noben subaru ni prodal zato ker bi bil lep, osebno sploh mislim, da so vsi subaruji grdi. Ampak opravljajo pa svojo funcijo veliko bolje kot večina ostalih avtomobilov in to je tisto kar u bistvu rabiš vsakodnevno.

Nekako se mi tekmovanje s sosedom, kdo bo imel boljši avto, zdi totalen idiotizem, ampak opažam, da so sosedje kr razočarani, ker nimam audija A4 ali pasata, da bi lahko tekmovali z menoj.


Se strinjam...res niso lepi ampak zato ker je veliko na tem koliko zdrži koliko so trpežni in kaj lahko z njim delaš in sigurno zdržijo veliko več kot ostale znamke...
Je pa treba zadevo v živo vidit pa bomo pol komentirali :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Subaru Legacy

Napisal/-a ~toMmy~ So feb 08, 2014 1:45 pm

Kupujete rabljene, ja, ampak tudi rabljenega bo težko dobit, če se novi ne bodo prodajali. :)

Glede sosedov... opazim pri res veliko ljudeh ubadanje s tem kaj, kako in zakaj si je kdo kupil, tudi če kupi rabljenega Audija za isti denar kot oni novega Cliota, bodo še vedno tuhtali, od kod mu denar in takoj nastajajo takšne in drugačne zgodbe. :roll: Največji absurd pri tem je, da se vas toliko tukaj zgraža, ker ste prepričani, da nekateri kupujejo avte na puf zaradi sosedov in potem živijo od pomij in tankajo za 5€, po drugi strani pa res redko srečam nekoga, ki res daje vtis, da se zaradi avta počuti nekaj več.

Pa vem za konkretne primere, kako in zakaj si je kdo kupil avto in za komentarje sosedov in verjemi, da je v večini primerov problem v sosedih in ne tistih, ki si kupijo malo bolj "opazen" avto, komentarji takšni, da te srat pritisne.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov