Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a yashica Ne dec 13, 2015 12:26 pm

ModraW je napisal/-a:Drugič pa malo več potrpljenja moderatorji


Pravzaprav je potrpljenja kar veliko, v določenih primerih morda preveč :evil:
Bolj kot na "potrpljenje" moderatorjev, bi se moral osredotočiti na to, da v posameznih temah pišeš o tem kar se tiče same teme in manj smetiš. Enako velja za vse ostale!
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ModraW Ne dec 13, 2015 12:30 pm

Se oproščam, sem že večkrat rekel da lahko vsak moj post zbrišete brez težav. Ko boste prvega zbrisali bom takoj vedel da pogovor ne teče v pravo smer in bom nehal. Vi ste glavni saj je to privat portal, mogoče premalokrat izbrišete kako objavo ki gre iz teme ven potem se pa nadaljujejo (moje) replike nanjo in gre ves pogovor iz teme.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a martin_krpan Po dec 14, 2015 7:12 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a emozul Če mar 03, 2016 5:44 pm

Evo, še ena stvar, ki mi je totalno "glupa" s strani Opla, citiram iz opel foruma.

Sam so se pa znajdl. Novinarjem so dal testne 1.4 turbo in 1.6 dizel 136km. V štartu so bili ti avti opremljeni z watts-ovo zadnjo premo in dodatno zvočno izolacijo. Zdaj ko so testi mimo in so novinarji pohvalili dobro lego avta na cesti in malo hrupa v kabini, so pa dal ven modelno leto 16.5, kjer je wattsova prema in zvočna izloacija samo še na 1.6 turbo bencinarju in 1.6 160km dizlu. Zdaj dajejo pa novinarjem testne astre z 1.6 bencinarjem.

Tukaj sem prilimal, če bo kdo slučajno kupoval Aatro, naj bo na to pozoren.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a Renault VG Če mar 03, 2016 7:03 pm

emozul je napisal/-a:Evo, še ena stvar, ki mi je totalno "glupa" s strani Opla, citiram iz opel foruma.

Sam so se pa znajdl. Novinarjem so dal testne 1.4 turbo in 1.6 dizel 136km. V štartu so bili ti avti opremljeni z watts-ovo zadnjo premo in dodatno zvočno izolacijo. Zdaj ko so testi mimo in so novinarji pohvalili dobro lego avta na cesti in malo hrupa v kabini, so pa dal ven modelno leto 16.5, kjer je wattsova prema in zvočna izloacija samo še na 1.6 turbo bencinarju in 1.6 160km dizlu. Zdaj dajejo pa novinarjem testne astre z 1.6 bencinarjem.

Tukaj sem prilimal, če bo kdo slučajno kupoval Aatro, naj bo na to pozoren.

Pa je tole zagotovo res?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a emozul Če mar 03, 2016 7:14 pm

Ja naj bi bilo, sem še malo preveru na opel foromu in našel še tole:

http://www.astonvauxhall.co.uk/new-car- ... ct-changes

Pa še razlaga:

V štartu so bile 1.4 turbo, 1.6 dizel 136km petvratne opremljene s watts-ovo zadnjo premo. Te so bile tudi testne astre za novinarje. Manj zmogljive astre pa klasično zadnjo premo. 1.6 turbo bencinar in 1.6 160km dizel imata še vedno watsovo premo, ostali pa ne več. Sports tourer zgleda da bo isto. V štartu majo 1.4 turbo in 1.6 136km dizel watsovo premo, švohnejši pa ne. Sklepam da bojo isto naredili kot pri petvratnem. Ko bojo novinarji opravili s testiranjem, bo verjetno z my2017 jeseni tud karavan zgubil wattsovo premo na teh dveh motorjih. Pač bojo dobili boljše ocene.

Hec je, da ima wattsova prema zaradi stabilizatorjev lahko puše iz mehkejše gume, tako da je prihaja v kabino manj vibracij in hrupa kot pri klasični poltogi premi. Da se pa ne bi ljudje pritoževali nad hrupom podvozja so pa jasno odstranili še dodatno zvočno izolacijo, tako da motor dost ropota in hrup iz podvozja ni toliko moteč.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a sova501 Če mar 03, 2016 7:46 pm

emozul je napisal/-a:Tukaj sem prilimal, če bo kdo slučajno kupoval Aatro, naj bo na to pozoren.


To delajo vsi. Več kot polovico vw golfov se proda z šibkejšimi motorji, torej se prodajo s (pol)togo zadnjo premo. Šele močnejše različice 150 hp imajo multilink. Seat leoni imajo vsi motorji togo zadnjo premo(le 184 hp različica ima multilink), enako velja za octavio.
Na daljši rok lastništva je toga prema manj draga za vzdrževanje. GTI serije so imele v Angliji vpoklic ravno zaradi multilinka, pri togi premi ni kaj za šraufat ker ni vmesnih členov.

Spredaj ima 90% vseh modelov na tržišču McPherson vzmetenje.

Opel se je odločil za Wattov člen v zadnji premi pri hatchbacku za 1.6 BT CDTI(118 kW/160 KM) in 1.6 T (147 kW/200 KM) bencin, v Sports Tourer je prisoten že v 1.4 Turbo(110 kW/150 KM) in 1.6 CDTI(100 kW/136 KM).

Zadnje vzmetenje z wattovim členom je kombinacija sestavljene ročične gredi in wattovega člena. V jekleni prečni nosilec za srednjo linijo kolesa sta vpeti vzmetni nogi členastega vzmetenja. Ti sta v sredini vrtljivi, konca pa sta pritrjena na spodnja nosilca koles. Prednost kompaktnega sistema je, da učinkovito prepreči bočno premikanje osi.

Vsi proizvajalci dajo novinarjem modele z najmočnejšim motorjem in najvišjo opremo, enako je na autoshowih. Razen dirkačev se nihče ne bo oziral na zadnjo premo, ker je pri vse proizvajalcih podobno. Šibkejše različice->poltoga, močnejše->Wattov člen ali pa multilink.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a Clancy Ne mar 06, 2016 8:29 pm

sova501 je napisal/-a:
To delajo vsi. Več kot polovico vw golfov se proda z šibkejšimi motorji, torej se prodajo s (pol)togo zadnjo premo. Šele močnejše različice 150 hp imajo multilink.


Motiš se. Multilink se pri Golfih vgrajuje od 90kW naprej, tako pri bencinarjih, kot pri dizlih. Za razliko od opla, imajo tako že od začetka prihoda sedmice na trg. Je pa res, da so imele pri Golfu 6, multilink tudi šibkejše različice, recimo 1.2 TSI 77kW.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a xxl Po mar 07, 2016 10:32 am

Alfa tega tudi ne dela. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a sova501 Po mar 07, 2016 12:03 pm

Clancy je napisal/-a:Motiš se. Multilink se pri Golfih vgrajuje od 90kW naprej, tako pri bencinarjih, kot pri dizlih. Za razliko od opla, imajo tako že od začetka prihoda sedmice na trg. Je pa res, da so imele pri Golfu 6, multilink tudi šibkejše različice, recimo 1.2 TSI 77kW.

To je 1 motor več kot pri Oplu. Večina golfov se proda z 1.6 tdi, in ti imajo togo zadnjo premo. 1.2 tsi in 1.4 tsi niso tako popularni. Včasih se je manj šparalo zato so imeli vsi isto.
Če gledamo realno je Opel nekje vmes med VW in Seatom in tako je tudi zadnja prema pozicionirana. Je boljši kot Seat in Škoda in za odtenek slabši kot VW.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a INFINITI Po mar 14, 2016 10:17 am

Kaj pa novi Megane? Ima tudi take fore z boljšim/slabšim podvozjem ali ne?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a Tattoo- Po mar 14, 2016 6:29 pm

AFAK ima Megane zadaj poltogo premo (tudi za boljše/močnejše izvedbe).

Drugače pa zakaj bi bila zadnja poltoga prema "slabše" podvozje?! Bolj kot način zadnjega vzmetenja je pomembno, kako je samo vzmetenje nastavljeno...Honda Civic Type-R ima še vedno zadaj poltogo premo, pa se vseeno odlično pelje! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a sova501 Po mar 14, 2016 8:03 pm

Te fore ima večina proizvajalcev. Običajni uporabnik ne bo opazil razlike, ker to so detajli s katerimi bo voznik na desetih ovinkih pridobil mogoče 1 sekundo in malenkost kasneje mu bo pri agresivni vožnji dvignilo zadnje kolo(mu ga pa tudi bo ker silo teže se težko premaga- razen če bi imel magnet na zadnji premi in v asfaltu delčke kovine :) ).
Za avto šport je 1 sekunda ogromno za nas navadne smrtnike to ne pomeni nič. Več je vmesnih členov slabše je ko je avto star in dražja bodo popravila. Jaz sem imel skoraj leto dni avto z togo premo z malo krajšimi vzmetmi(vw) in se je peljal zelo dobro, prejšnji vw je pa imel multilink in je po 3 letih multilink šel rakom žvižgat. Tako da vsaka stvar ima dobre in slabe strani, vendar pri današnjih modernih hatchbackih z večjimi zadnjimi spojlerji ni velike razlike, ker so nizki in kar lahki, dosti zmanjšujejo pa tudi težo same zadnje preme kar ogromno pomeni.
Pri kakšnem višje terencu hkrati pa z daljšimi vzmetmi bi se pa to znalo bolj poznati. Recimo že majhna suzuki vitara, mislim da ima multilink pri vseh motorjih. Pri Aurisu ima tudi posamične obese 1.6 bencin(multi-link) ne vem če vsi motorji, za novega megana pa ne vem če imajo vsi togo premo, 4control sem enkrat na YouTube na hitro videl animacijo podvozja vendar sem že pozabil. Najboljše če vprašaš na servis Renault, ker prodajalci ne vedo v večini nič.

Wattsov člen pri Oplu, pri karavanu ki je bolj okoren in daljši, ima že 1.4 T ta sistem, ampak za navadnega človeka je to tako pomembno kot izbira barve vozila. Na deset tisoče ur testirajo podvozja preden gredo v serijsko proizvodnjo.
Slika
Slika

https://www.youtube.com/watch?v=aDvmTmKdPz8

Toga zgleda tako:
Slika

Multilink pri vw tako:

Slika

in še nekaj drugih sistemov je; http://teamzx2.com/threads/10674-suspen ... d-but-good!)
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a Tattoo- Po mar 14, 2016 9:57 pm

sova501 je napisal/-a:Slika
Ta animacija je totalno zgrešena, saj se Wattsov člen ne premika navzgor/navzdol, ampak je fiksno vpet okoli središča...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a sova501 Po mar 14, 2016 10:23 pm

Animacija je iz wikipedje in je res malo zgrešena, sploh nisem opazil. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Watt%27s_linkage

Na videju od Opla(link) je tako kot praviš in je zadaj vpet. Našel dober video kako deluje: https://www.youtube.com/watch?v=s_vs7oVK8o4

Boljša slika:
Slika

z Wattovim členom so možne različne krivulje https://www.youtube.com/watch?v=K1pdoLi6UPc (ampak ne na avtu) in verjetno je zato na wikiju tista krivulja. Je pa watts popularen na mustangih, shelbijih in drugih american muscle cars.
https://www.youtube.com/watch?v=hC_TL7gIu8Q

Hvala
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a jony To mar 15, 2016 8:22 am

Vozil 1.4 turbo 125 km. Motor je dost močan, vozi se precej dizelsko, moja poraba je bila 8.5 l/100 km, sem se pa peljal po AC cca od 130 km/h - 160 km/h, izven AC pa sem malce probaval pospeške. Avto je imel 2000 km, sem pa opazil da ima nivo olja na 60 % :?:

Avto je bil brez vsakih čričkov.

LP
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a Novinec1968 To mar 15, 2016 9:22 am

jony je napisal/-a: Avto je imel 2000 km, sem pa opazil da ima nivo olja na 60 % :?:


Mislim da ne gre za nivo olja, temveč za preostanek življenjske dobe olja. Če je imel avto prevoženih samo 2000km, motorno olje pa je imelo samo 60% preostanka, pomeni da je bilo vozilo staro že nekaj mesecev in se v tem času ni kaj dosti vozilo.

Ker so servisni intervali predpisani na 30kkm, oziroma 12 mesecev, bi se preostanek življenske dobe olja zmanjševal od 100% proti 0% tudi če bi se vozilo ne uporabljalo, ker odšteva ali čas ali prevožene kilometre.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a sova501 To mar 15, 2016 4:57 pm

Tattoo- je napisal/-a:AFAK ima Megane zadaj poltogo premo (tudi za boljše/močnejše izvedbe).

Preveril, podatek je točen. Zadaj imajo vsi vgrajeno še anti roll bar, spredaj pa tako kot večina-McPherson vzmetenje.
AFAK je kratica za "As far as I know"-nisem vedel.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi To mar 15, 2016 5:46 pm

Jaz sem jo vozil. Dobil sem jo za en dan. Oziroma po službi sem jo prevzel in drug dan vrnil.
Vozil sem pa 1.6cdti 110 tako, da sem lahko naredil konkretno primerjavo z mojo ki je 1.7 110.

Avto je v vseh pogledih velik napredek proti Astri J.
Astro J vozim šest let in sem z njo prevozil 180k kilometrov tako, da dobro poznam avto je lahko rečem, da je res velik korak naprej nova.
Vozi se dosti bolje. Predvsem je opazno, da je avto lažji.
Pa tudi volanski mehanizem oziroma sam občutek na volanu je dosti boljši. Je bolj direkten.
Podvozje pa odlično nastavljeno.
Res kar se vožnje tiče je velik korak naprej. Osebno nisem pričakoval takšen napredek.
Kabina je prostornejša. Upam si trditi, da je med prostornejšimi. Vidljivost naprej je pravtako izboljšana.
Intellilink je odličen. Enostaven za uporabo.

Je tudi kakšen majši minus vendar so to že malenkosti.
V glavnem mene je prepričala testna vožnja...

Mogoče jo celo zamenjam za 1.4 125 Innovation oprema + Innovation paket (led luči zadaj, spredaj, navigacija itd...).
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a For To mar 15, 2016 6:01 pm

Če si jo že imel toliko časa, bi lahko preveril še koliko laže računalnik pri porabi. Mene najbolj to zanima.

Kot kaže kar precej.... :roll:
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov