Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a Reaper85 So dec 12, 2015 11:33 am

Kdo ve kje so pri AM dobili to barvo (proti dnu strani)? Enako izgleda v sami reviji.
http://www.avto-magazin.si/novice/novi- ... m-prometu/

Ker obstaja samo umazano modra, ki se glede na trge imenuje Deep Sky Blue ali Azur Blau.
http://www.nolte-gruppe.de/de/fahrzeuge ... /8417.html
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a uros11 So dec 12, 2015 12:31 pm

Reaper85 je napisal/-a:Kdo ve kje so pri AM dobili to barvo (proti dnu strani)? Enako izgleda v sami reviji.
http://www.avto-magazin.si/novice/novi- ... m-prometu/

Ker obstaja samo umazano modra, ki se glede na trge imenuje Deep Sky Blue ali Azur Blau.
http://www.nolte-gruppe.de/de/fahrzeuge ... /8417.html


Zanimiva deklarirana poraba na spodnjem linku - od 3,7 do 4.4. za 1.6 136 KM. Bomo videli, če bo pod 6.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi So dec 12, 2015 3:45 pm

Jaz sem imel pri testni 1.6 110 Enjoy oprema povprečno porabo v cca 150km skupno 4.8.

Sem pa bil navdušen nad samo vožnjo. Vozil sem jo po cesti po kateri se vozim vsak dan.
Avto je velik korak naprej v primerjavi z astro j.
Lega odlična, volan odzivnejši, podvozje ravno prav nastavljeno. Med udobnostjo in "športnostjo".

Avto je ok sestavljen skupaj.
Kot pravim me je vožnja zelo presenetila.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a esem So dec 12, 2015 4:19 pm

uros11 je napisal/-a:Zanimiva deklarirana poraba na spodnjem linku - od 3,7 do 4.4. za 1.6 136 KM. Bomo videli, če bo pod 6.

Samo površnost pri branju/razumevanju/pisanju ali kaj več? Zakaj bi 1.6 dizel težko prišel pod 6? Kvečjemu obratno! :roll: :evil:
In BTW - ni 3,7 - 4,4 pač pa 3,4 - 4,4! :roll: :twisted:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So dec 12, 2015 4:24 pm

Tukaj berem, da nekateri imate res nizko porabo z 1.4 tako, da bom tudi jaz šel v kratkim probat 150hp, ker me res zanima poraba in dvomim, da bo 9l dovolj z tako vožnjo kot imam pri dizlu 6.3l
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ModraW So dec 12, 2015 4:45 pm

pskoda je napisal/-a:Tukaj berem, da nekateri imate res nizko porabo z 1.4 tako, da bom tudi jaz šel v kratkim probat 150hp, ker me res zanima poraba in dvomim, da bo 9l dovolj z tako vožnjo kot imam pri dizlu 6.3l

Ti v marsikaj dvomiš, moraš peljati iste relacije kot se z tvojim voziš da boš lahko primerjal. Če se voziš na tempomat 140-150 in imaš 6.5L porabo, jih boš z isto vožnjo pri Astri imel nekje 7.5-7.8L... Morš na isti način vozit kot pri svojem. Ne pa da se boš pospeševal kot zmešan in se po mestu drajsal pol boš pa po forumu jamru da je bla poraba 10L, ti pa s svojim delaš dolge relacije za porabo 6.5L.
Zadnjič spremenil ModraW, dne So dec 12, 2015 4:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So dec 12, 2015 4:50 pm

Leta 2008 ali 09 sem vozil alfo mito 1.4 150hp testno povprečna je bila okrog 13l.
Bom šel probat da vidim in vem, da bo vsaj 9l, ker v 5 letih niso tako ekstremno napredovali glede porabe. Jaz zelo redko vozim na tempomat in 150km/h
Zadnjič spremenil pskoda, dne So dec 12, 2015 4:52 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ModraW So dec 12, 2015 4:52 pm

pskoda je napisal/-a:Leta 2008 ali 09 sem vozil alfo mito 1.4 150hp povprečna je bila okrog 13l.
Bom šel probat da vidim in vem, da bo vsaj 9l, ker v 5 letih niso tako ekstremno napredovali glede porabe

Če veš potem nima smisla probavat, ker boš podzavestno naredil da bo takšna poraba... Prepričane je težko drugače prepričat. Sicer je Astra dolga skoraj 4,40m, kolk je pa dolg tvoj trivatni Leon? 4,20m? Malo več kot Clio ;)
Jaz lahko imam brez težav 8 litrov porabe z 1.6TDI, lahko jo pa imam tudi 5 litrov ali še manj...
Zadnjič spremenil ModraW, dne So dec 12, 2015 4:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So dec 12, 2015 4:54 pm

Dolžina nima veze in tudi 5 vratni leon ima isto povprerčno.

Passat z istim motorjem ima nižjo tovarniško povprečno porabo kot moj in je dalši in širši.

Jaz imam 6.4l na 30kkm prevoženega ne pa kaj imam lahko
Zadnjič spremenil pskoda, dne So dec 12, 2015 4:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ModraW So dec 12, 2015 4:58 pm

pskoda je napisal/-a:Dolžina nima veze in tudi 5 vratni leon ima isto povprerčno.

Psassat z istim motorjem ima nižjo tovarniško povprečno porabo kot moj

Pa še kako ima dolžina veze, zakaj pa misliš da režejo repe in zakaj ima limuzina manjšo porabo kot karavan... poglej si video na YouTube od Lešnika ko razlaga kako velik vpliv ima zadek pri vozilu(večji kot sprednji del) in kako delajo teste v vetrovniku...CLA ki ima majhen zračni upor zadaj odrasel skoraj ne more sedet, ker z glavo buta v strop... Na ta račun je pa poraba veliko nižja.
Trivratnik in petvratnik če imata školjko drugače oblikovano nikoli nimata iste porabe, pa še krajši je tvoj kot petvratnik.
Tvoj je 4,23, nova astra 4,37... to je razlike celih 14cm...
Zadnjič spremenil ModraW, dne So dec 12, 2015 5:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So dec 12, 2015 5:01 pm

Če smo govoril o mojemu 3 vratnemu leonu ti lahko povem, da karavan z istim motorjem ima nižjo povprečno od mojega 4.3l vs 4.5l
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ModraW So dec 12, 2015 5:04 pm

pskoda je napisal/-a:Če smo govoril o mojemu 3 vratnemu leonu ti lahko povem, da karavan z istim motorjem ima nižjo povprečno od mojega 4.3l vs 4.5l

Nemogoče, če to v tovarniških podatkih piše je napaka 100% ali pa gledaš različne konje. Dolžina, oblika zadka, teža... To vse vpliva... najbolj aerodinamični so trivratni coupeji... Oblika solzice je najbolj aerodinamična oblika.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So dec 12, 2015 5:08 pm

ModraW je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Če smo govoril o mojemu 3 vratnemu leonu ti lahko povem, da karavan z istim motorjem ima nižjo povprečno od mojega 4.3l vs 4.5l

Nemogoče, če to v tovarniških podatkih piše je napaka 100% ali pa gledaš različne konje.


Konji so isti, končna hitrost je ista samo pospeške ima boljše moj, ampak malenkost 7.5s vs 7.8s
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a esem So dec 12, 2015 5:32 pm

ModraW je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Dolžina nima veze in tudi 5 vratni leon ima isto povprerčno.

Passat z istim motorjem ima nižjo tovarniško povprečno porabo kot moj

Pa še kako ima dolžina veze, zakaj pa misliš da režejo repe in zakaj ima limuzina manjšo porabo kot karavan... .

A lahko že enkrat nehaš nabijat o stvareh, na katere se očitno ne spoznaš? :evil: :twisted: :roll: :evil:

Limuzine in karavani so običajno podobno dolgi, pet(tri)vratniki (hatchback-i) pa kdaj krajši. In dolžina sama po sebi niti malo ne vpliva na porabo, vpliva samo drugače izpeljan zadek (poleg spredaj in spodaj) in s tem drugačno vrtinčenje zraka (predvsem) za vozilom.

Dolžina torej ima vezo, a čisto drugaćno, kot si zamišljaš - v teoriji je daljšemu avtu oz avtu z daljšim zadnjim delom (repom) lažje izpeljat bistveno bolj aerodinamičen zadek. To pa je tudi vse (poleg - v odvisnosti z višino - drugačnih kotov pretoka po karoseriji), kar je pri aerodinamiki povezano z dolžino (in očitno ravno obratno, kot si zamišljaš!).


Po tvoje pa jih zaradi aerodinamike krajšajo, jim "sekajo repe" ipd. :roll: :roll:

Preberi vsaj nekaj celostnega (ne samo o glavah v kupejih!) o aerodinamiki, preden drugim soliš pamet!!!!!
Evo ti za začetek, nato sledi linkom.

ZDAJ PA OBA NEHAJTA NABIJAT IN SMETIT TEMO !! :twisted:

IN NE CITIRAJTA PREDHODNIH POSTOV!!
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ModraW So dec 12, 2015 5:40 pm

Nisem mislil da jim režejo repe zaradi aerodinamike ampak sem mislil da jim zadnji del zgornji del karoserije "odrežejo" ker karavan bo imel vedno večjo porabo kot limuzina ali coupe tudi če imajo isto težo.
Tudi sama dolžina vozila vpliva na porabo, ker daljši kot je avto je logično težji(če je sestavljen iz iste kovine) in teža vpliva na porabo.
Golf hatchback bo vedno imel manjšo porabo kot golf karavan, pa sta dejansko oba karavana, le da je eden krajši.
Če pa primerjaš leone bo SC imel najmanjšo porabo, potem bo leon petvratnik, šele nato leon karavan. Tako oblika zadka kot dolžina vozila vplivata na porabo.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a esem So dec 12, 2015 6:04 pm

Pri tako inflatornem tipkanju je resda težko pričakovat večji možganski angažma ter s tem večjo natančnost (npr nemešanje teže in dolžine (tudi in še posebej, če "je logično" - zakaj potem "logičnost" sploh povdarjat?)) in jasnost (zakaj reporezi?), a tudi forum mora imet nek minimum, uporabniki pa pravico do odmora - zato greš na nekajurni (6) počitek v Banovce. Prihodnjič pa upoštevaj moderatorske nasvete o nenabijanju in nesmetenju, če hočeš drugačen odnos. Ti bomo vsi hvaležni...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a Ivan36 So dec 12, 2015 6:05 pm

Še dobro, da moj PT Cruiser pije od 9 do 12 litrof na 100km, še noben ni oporekal 8) :mrgreen: pa je minivan al. Verejtno bo kak liter man srknu, ko mu dodam nazaj izgubljene prečne nosilce :shock: bo bolj aerodinamičen pol. Glede Astre si bom pa res šel ogledat tole za kratek test, samo so Oplovi trgovci bolj nerodni z testnimi vozili. če ga ne kupuješ :huh:
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a a_sist So dec 12, 2015 7:21 pm

ModraW je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Če smo govoril o mojemu 3 vratnemu leonu ti lahko povem, da karavan z istim motorjem ima nižjo povprečno od mojega 4.3l vs 4.5l

Nemogoče, če to v tovarniških podatkih piše je napaka 100% ali pa gledaš različne konje. Dolžina, oblika zadka, teža... To vse vpliva... najbolj aerodinamični so trivratni coupeji... Oblika solzice je najbolj aerodinamična oblika.


Res, ampak avto v obliki kapljice vozi v napačno smer ;)
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ironmaiden So dec 12, 2015 7:51 pm

a_sist je napisal/-a:
ModraW je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Če smo govoril o mojemu 3 vratnemu leonu ti lahko povem, da karavan z istim motorjem ima nižjo povprečno od mojega 4.3l vs 4.5l

Nemogoče, če to v tovarniških podatkih piše je napaka 100% ali pa gledaš različne konje. Dolžina, oblika zadka, teža... To vse vpliva... najbolj aerodinamični so trivratni coupeji... Oblika solzice je najbolj aerodinamična oblika.

:lol:
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2015 Opel Astra

Napisal/-a ModraW Ne dec 13, 2015 12:44 am

Vse kar sem napisal drži. Tudi to da daljši kot je avto večji je upor zraka in večja bo poraba-vendar bo poraba pri daljši vozilih z isto obliko najbolj spremenjena na račun povečane teže(zato sem težo omenil). Če samo date na vodo dve enako široki deski z različno dolžino, ta krajša bo imela manjši upor pri gibanju na vodi, ker bo manjša površina. Enako je pri avtu, krajši kot je avto oz. streha manj zraka se upre v njo. Posebej pomembno pri aerodinamičnosti avta je pa kot sem omenil oblika zadka(poleg višine in širine vozila, raznih rež v kolotekih...).
Sem v 2.letniku faksa na tem področju delal seminarsko pri fiziki tako da osnove poznam. Da dolžina vozila vpliva na aerodinamičnost pokaže formula koeficienta upora(cd) kjer je v formuli vključena površina telesa ki se giba skozi neko snov( zrak, vodo...)
https://en.wikipedia.org/wiki/Drag_coef ... al_example

primer, bodite pozorni na zadek in skalo koeficienta upora(y os) kako se je z leti zniževala(x os):
Slika

Nekako zadnja slika v vrsti, to zunanji oblikovalci "lovijo" pri aerodinamičnost vozila:
Slika
Slika

In pa še za konec da samo ne smetim, astra naj bi prav zaradi svojega zadka bila med hatchback v svojem razredu najbolj aerodinamična, poleg znižane strehe in drugih stvari.
Recimo Mercedes c karavan je daljši kot glc, ker so glc-ju zadek malo skrajšali zaradi aerodinamičnost in agilnosti, saj je veliko višji kot c karavan. To so takšne cake, ki jih pškoda ne opazi in primerja športnega coupeja z karavanom, kar je čisti nesmisel, tudi če je isti motor notri. Da ne omenjam da mu je 200kg + ali - vse isto.

Zadnji spojler mislim da podaljšujejo predvsem zato da povečajo upor na zadnjih gumah. Astra je v študiji malenkost posnemala renaultov ecolab, ki ima še manjši koeficient od priusa. :
Slika
Slika
Ta video od Opla tako malo na hitro razloži napredek nove Astre na področju aerodinamičnosti. Vredno pogledat: https://youtu.be/H6cqeVQehhU

Drugič pa malo več potrpljenja moderatorji, neumen sem pa jaz da pškodi vedno nasedem vendar nikoli ne napadam. Zmoti se lahko vsak vendar on že ve kakšna bo poraba preden se vsede v avto. Toliko kot sem rešil nalog tistih bernulijevih enačb in ostalega me glava zaboli ko se spomnem.
Aerodinamičnost in teža sta poglavitni stvari pri porabi goriva. Potem je še učinkovit motor, kaloričnost goriva, širina pnevmatike, oblika dezena pnevmatike... Bomo videli če bodo kmalu naredili teleskope ki bodo zbirali energijo, na naših cestah bi jo bilo veliko.
No če imaš jadrnico in dober veter te poraba ne skrbi, kot tudi ne preveč če imaš ultralahko letalo z sončnimi kolektorji. ;)
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov