Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a gasolinedream To avg 19, 2014 7:47 pm

Meni je pa carska. :)

Me prav zanima kakšne bodo cene, ker fabiam so cene preko let kar KREPKO nihale.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a carloabarth Sr avg 20, 2014 6:06 am

esem je napisal/-a:http://bigportal.ba/281922/

To naj bi bil uraden teaser
Slika



Par postov nazaj boš videl še uradne fotke. :?:
Fiat klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a IcEm4n To avg 26, 2014 4:57 pm

Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a Daedalus To avg 26, 2014 5:04 pm

Eh, kaj pa vem.

Morda je za to mnenje krivo tudi 50 odtenkov sive, prisotnih na tej sliki.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a IcEm4n So sep 06, 2014 5:11 pm

Še realne slike:
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a drugmirko Po sep 08, 2014 9:15 pm

no, ja... takole, v živo, zgleda malo boljše... malo manj duhamorno kot v Rapidu in tudi materiali zgledajo ok... mi je pa vseeno žal, da Škode niso več taki "veseli" avti kot takrat, ko so na trg prišli Roomster in Yeti...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a srcnik Po sep 08, 2014 9:45 pm

Tole z navigacijo se mi zdi dobra ideja, je veliko cenejša od klasične navigacije, plus dosti lažje je posodabljat telefone kot pa navigacije :)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a Daedalus Po sep 08, 2014 10:17 pm

drugmirko je napisal/-a:no, ja... takole, v živo, zgleda malo boljše... malo manj duhamorno kot v Rapidu in tudi materiali zgledajo ok... mi je pa vseeno žal, da Škode niso več taki "veseli" avti kot takrat, ko so na trg prišli Roomster in Yeti...


Se strinjam. Preveč VW-jevska ratuje (spet) Škoda tudi glede dizajna. Skoraj ne bo več alternativ znotraj VAG koncerna.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a tr00per Po sep 08, 2014 10:18 pm

drugmirko je napisal/-a:no, ja... takole, v živo, zgleda malo boljše... malo manj duhamorno kot v Rapidu in tudi materiali zgledajo ok... mi je pa vseeno žal, da Škode niso več taki "veseli" avti kot takrat, ko so na trg prišli Roomster in Yeti...


jp, bolje kot rapid, pa čeprav je un razred nižje. so pa res preveč stroge...superbu sicer to paše, fabia pa je le nekoliko bolj "preprostemu človeku" namenjena
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a tha_man To sep 09, 2014 8:08 am

drugmirko je napisal/-a:no, ja... takole, v živo, zgleda malo boljše... malo manj duhamorno kot v Rapidu in tudi materiali zgledajo ok... mi je pa vseeno žal, da Škode niso več taki "veseli" avti kot takrat, ko so na trg prišli Roomster in Yeti...


Se popolnoma strinjam. Y Yetijem in Roomsterjem so me Škode dejansko začele zanimati, s temi novimi (in prenovljenimi) modeli pa me zanimanje mineva. Pa še drage postajajo praktično kot VW. Se pa strinjam da tole na realnih slikah zgleda malo bolje (beri manj grdo) kot na predstavitvenih, sm še vedno dolgčas...
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a bucko_99 To sep 09, 2014 8:40 am

Ja nekateri ljudje se sploh ne zavedajo da škode niso več poceni, čeprav so meni osebno všeč.

Golf je npr osnovna cena 4 vratna 16.500eur, Octavia pa 16.200eur. Res je da je octavija malenkost večja, vendar za teh 300eur več dobi kupec pri vw Golfu serijsko:
touchscreen radio z 4 zvočniki- (pri Škodi je radio Bolero za doplačilo 270eur+64eur za zvočnike zadaj),
front assistant(pri škodi octaviji doplačilo 264eur)
pobarvane kljuke in ogledala v barvi vozila(pri škodi Octavija so kljuke in ogledala črna plastika-cena?)
Zapora sprednjega difernciala(pri Octavki le pri nakupu športnega podvozja-cena?)
elekronska ročna zavora s funkcijo hill hold(pri škodi octaviji na voljo le doplačilo za hill hold-70eur, cena elektronske zavore?)
sistem zaznavanja utrujenost(pri octaviji doplačilo 37eur)
prikaz prenizkega tlaka v pnevmatikah(pri škodi doplačilo?)
3 kraki volan(pri škodi za doplačilo-serijsko 4kraki)
naslonjalo zadnje sedežne klopi in odprtina(octavka doplačilo 64eur)
malenkost boljša izoliranost kabine in boljši materiali v notranjosti Golfa(cena pri škodi?)

To se v grobem dobi več pri Golfu za 300eur. Pri Octaviji je malenkost več prostora za potnike in večji prtljažnik, 2+ leti jamstva, to je pa tudi vse. Tako da tisti ki govorite da je Golf dražji ni podlage za to. Primerjava Fabia in Polo sklepam da bo ista(govorim na podlagi primerjave vw up, škoda citigo).
Zadnjič spremenil bucko_99, dne To sep 09, 2014 12:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a chan To sep 09, 2014 9:31 am

Ob prihodu prve Fabie na trg, leta 2000, je le-ta ponujala napram najbližji konkurenci "nekaj več" - saj je bila za odtenek večja in prostornejša ter je hkrati ponujala precej "odrasle" občutke, tako v notranjosti, kakor na cesti (primerjalno z npr. tedanjim bestsellerjem Renault Cliom II. generacije!). Fabia prve generacije pa se je lahko vsaj deloma že spogledovala s primerki iz nižjega srednjega razreda. Druga generacija Fabie žal ni ponujala nobenega tovrstnega presežka, ki bi jo odmaknila od najbližje konkurence, šlo pa je za korekten in vozno dovolj prepričljiv avtomobil - a nič več kot le to!

Po prvih slikah nove generacije imam dokaj podoben občutek - s tem, da so naredili vsaj pri designu manjši napredek in deluje bistveno bolj skladno oblikovana, kot prejšnja generacija. Ji pa manjka (tako kot je napisal že @drugmirko) malce več "veselja" in vsaj kakšna oblikovna posebnost, ki bi jo od daleč bolj razlikovala od Rapida Spaceback. In če ne bo drastičnega cenovnega odmika od VW Pola (kar se dogaja zadnje čase s Škodinimi cenami), se zna zgoditi, da bo Fabia (zopet) dokaj (neupravičeno) spregledana - razen pri tradicionalnih Škodinih kupcih.

Btw - da pa je Octavia cenovno isto pozicionirana kot Golf, pa mi osebno ne predstavlja nobene težave za oba modela. Nenazadnje ponuja Octavia povsem drugo filozofijo kot Golf, saj gre le za večji (prtljažnik) in praktičnejši avto (ok, le pri karavanskih različicah bo šlo pri kupcih zgolj za osebne preference po znamki, obliki, ipd).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a bucko_99 To sep 09, 2014 9:45 am

tudi mene ne moti cena in sta mi oba avtomobila všeč. Motijo me pa komentarji kot so octavija je cenejša različica golfa ali pa ko bo kdo izjavil fabia je cenejša različica pola kar ni res... Cene med vw in škodo kot tudi seatom so identične, če se dajo stvari v razčlembo.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a Lignage Sr sep 10, 2014 11:20 pm

Sprva sem mislil, da bo nova Fabia samo, bolj kot ne, dopolnitev Rapidu, ...in zgolj v eni različici, ampak očitno ne. Kot kaže, pri Škodi sedaj s Fabio, ustvarjajo še vzporedno ponudbo v nižjem razredu, saj testirajo karavansko verzijo Fabie: http://www.quattroruote.it/news/foto_sp ... n.html?m=0

Kdo bo komu bolj odžiral prodajo, Fabia Rapidu ali obratno? :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a ~toMmy~ Če sep 11, 2014 11:06 pm

Če dajo Fabii dvostopenjska stikala za šipe, naslon za roko, ki (popolnoma) ne ovira ročne in manj "konjsko" (navidezna višina!) nasajeno podvozje, je že zmagala za moje pojme! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a Daedalus Pe sep 12, 2014 7:07 am

Lignage je napisal/-a:Sprva sem mislil, da bo nova Fabia samo, bolj kot ne, dopolnitev Rapidu, ...in zgolj v eni različici, ampak očitno ne. Kot kaže, pri Škodi sedaj s Fabio, ustvarjajo še vzporedno ponudbo v nižjem razredu, saj testirajo karavansko verzijo Fabie: http://www.quattroruote.it/news/foto_sp ... n.html?m=0

Kdo bo komu bolj odžiral prodajo, Fabia Rapidu ali obratno? :)


Pri nas (in v ostalih državah 2.5-ega sveta) bo odžiral tisti, ki bo cenejši. Drugje pa tisti, ki bo boljši (boljši v smislu kateri te bolj prepriča na testni vožnji). Težko pa rečem, ali bo ta dva pogoja izpolnjeval isti avto ali ne...če ja, so ga kar polomili. :)
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a chan Pe sep 12, 2014 7:12 am

~toMmy~ je napisal/-a:Če dajo Fabii dvostopenjska stikala za šipe ...


To je Fabia imela že od prve generacije dalje.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a gasolinedream Pe sep 12, 2014 9:30 am

~toMmy~ je napisal/-a:Če dajo Fabii dvostopenjska stikala za šipe, naslon za roko, ki (popolnoma) ne ovira ročne in manj "konjsko" (navidezna višina!) nasajeno podvozje, je že zmagala za moje pojme! ;)

Samo, ravno z tem se popolnoma približa ostalim predstavnikom tega razreda in izgubi ta svoj čar. Mogoče je že odlično za prodajo, ampak zadnja je bila praktično edin tak avto, brez neke konkurence.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2015 Škoda Fabia

Napisal/-a yashica So sep 13, 2014 7:47 am

Meni se kar dopade ta, ki je na koncu proizvodne linije v škodini matični tovarni (Mladá Boleslav).


Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov